شما اینجایید
خانه > اندروید > حقیقتی انکار نشدنی: چقدر به گوشی خود اعتیاد داریم؟

حقیقتی انکار نشدنی: چقدر به گوشی خود اعتیاد داریم؟

در کنفرانس Google I/O سال جاری Sundar Pichai معاون رئیس ارشد گوگل، اطلاعات جالبی در خصوص کاربران اندرویدی آشکار ساخت: کاربران اندرویدی در یک روز جمعاً ۹۳ میلیون عکس Selfie میگیرند و ۱۰۰ میلیارد بار گوشی خود را باز می کنند و یک فرد بطور میانگین ۱۰۰ بار گوشی خود را در روز چک می کند.

نکته نظر این خبر در این است که نشان دهد ما به اسمارت فون خود بسیار اعتیاد پیدا کرده ایم. شایان ذکر است که اخیراً موتورولا Mobility و B2X Care Solutions مطالعه ای صورت داده بودند که بطور قابل ملاحظه ای اعتیاد ما انسان ها را نشان می داد. با رای دهی ۵۰۰ کاربر اسمارت فون و تبلت در ایالات متحده، مشخص شد که ۷۴ درصد از افراد رای داده اسمارت فون را در کل روز در دسترس خود نگه می دارند و حتی ۶۰ درصد در حالی می خوابند که اسمارت فون در کنارشان است و البته این آمار و ارقام با افزایش جمعیت در بین سنین ۱۸-۲۹ در حال رسیدن به ۸۴ درصد می باشد. در این رای گیری آشکار شده که ۵۳ درصد از افراد هنگام خواب گوشی را در حالت سکوت قرار نمی دهند.

در این بین سوال اینجاست که هر بار که اسمارت فون خود را چک می کنیم با آن چه کاری داریم؟ این رای گیری نشان داده که ۸۶ درصد از آمریکایی ها عمدتاً از اسمارت فون خود برای ارسال پیامک و ۲۰ درصد از ۱۶-۲۰ ساله ها بیش از ۵ ساعت روز را صرف اسمارت فون خود می کنند. بدیهی است که این نتیجه گیری از رای گیری ۵۰۰ کاربر آمریکایی حاصل شده است اما باز هم نتیجه ای قاطع از نحوه اسفاده اسمارت فون در جوامع را نشان می دهد.

منبع: AndroidAuthority

نوتیف

امیدوارم مطالب نوتیف برایتان مفید واقع شده باشد.
با عضویت در خبرنامه نوتیف مطالب تازه ما را در اینباکس خود داشته باشید.
کانال ما در تلگرام هم راه سریع و مطمئنی برای آگاهی از مطالب ماست.
***
من رضا حیدری مدیر وب سایت نوتیف هستم. همکنون مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد نرم افزار بوده و به دنیای فناوری علاقه مندم به همین دلیل در نوتیف به دنبال نشر و ترویج موضوعات روز دنیای فناوری بخصوص موضوعات مرتبط با دنیای موبایل، اینترنت، کامپیوتر هستم. در کنار اینها گاهی هم گریزی به دیگر موضوعات مهم خواهیم زد که خالی از لطف نخواهد بود.
با نوتیف همراه باشید بودن با شما افتخار بزرگی برای ماست.

پاسخ دهید

دو × 1 =

Top