شما اینجایید
خانه > برنامه نویسی > اضافه کردن خط جدید به محتوای Textbox در CSharp

اضافه کردن خط جدید به محتوای Textbox در CSharp

برنامه نویسی

همانطور که می دانید در کنترل Textbox ویژگی ای به نام  MultiLine وجود دارد که حالت چند خطی را به جای حالت تک خطی در Textbox فعال می کند. حال شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید در بین خطوط متن، حالت معروف (نقطه سر خط) را که در محیط های متنی متداول و در زبانهایی مثل C++ با کاراکتر کنترلی ‘n’ پیاده سازی میشود، را وارد کنید. باید توجه داشته باشید که یک کنترل جعبه متن خط بندی نشده و متن در آن پیوسته است و حالت نقطه سر خط به وسیله کاراکتر CRLF ایجاد می شود. برای مثال به توضیح موجود در وب سایت ویکی پدیا توجه کنید:

در رایانش، سرخط نشانهٔ شکسته‌شدن خط یا پایان خط است و به نویسه یا مجموعه‌ای خاص از نویسه‌ها گفته می‌شود که پایان یک خط از متن را مشخص می‌کنند.[۱]

بر سر اینکه آیا سرخط یک نویسه به شمار می‌آید یا نه اختلاف نظر وجود دارد. در سیستم‌عامل‌های مختلف روش‌های متفاوتی برای نمایش سرخط به کار رفته است. در یونیکس سرخط یک نویسه است که مقدار هشت‌هشتی ۱۲ دارد. در ام‌اس‌داس سرخط ترکیبی از دو نویسهٔ هشت‌هشتی با ارزش (به ترتیب) ۱۵ و ۱۲ است. در OS-370 سرخط نویسه نیست و نوشته‌ها از کنار هم قرار گرفتن خطوط تشکیل می‌شوند. از سوی دیگر در سامانه‌های عاملی که نویسهٔ سرخط دارند، این نویسه در واقع مشخص‌کنندهٔ پایان یک خط است و نه آغاز یک خط تازه (خط اول با نویسهٔ سرخط آغاز نمی‌شود).[۲]

برای این منظور چندین را وجود دارد که عبارتند از:

استفاده از کد System.Environment.NewLine

textBox1.AppendText("Hello" + Environment.NewLine);

و یا استفاده از کلاس StringBuilder

StringBuilder sb = new StringBuiler();
sb.AppendLine("line1");
sb.AppendLine("line2");

textbox1.Text += sb.ToString();

استفاده از کاراکتر کنترلی معروف “n” در جعبه متن امکان پذیر نیست برای اینکه بتوان از آن در Textbox بهره برد باید آن را با کاراکتر کنترلی ‘r’ ترکیب کرد به مثال زیر دقت کنید:

textBox1.Text += "SomeTextrn"

موفق و موید باشید.

نوتیف
امیدوارم مطالب نوتیف برایتان مفید واقع شده باشد. با عضویت در خبرنامه نوتیف مطالب تازه ما را در اینباکس خود داشته باشید. کانال ما در تلگرام هم راه سریع و مطمئنی برای آگاهی از مطالب ماست. *** من رضا حیدری مدیر وب سایت نوتیف هستم. همکنون مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد نرم افزار بوده و به دنیای فناوری علاقه مندم به همین دلیل در نوتیف به دنبال نشر و ترویج موضوعات روز دنیای فناوری بخصوص موضوعات مرتبط با دنیای موبایل، اینترنت، کامپیوتر هستم. در کنار اینها گاهی هم گریزی به دیگر موضوعات مهم خواهیم زد که خالی از لطف نخواهد بود. با نوتیف همراه باشید بودن با شما افتخار بزرگی برای ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

17 + چهار =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top