شما اینجایید
خانه > آموزش > خاموش کردن خودکار کامپیوتر بعد از اتمام خروجی گرفتن از پروژه در پریمیر

خاموش کردن خودکار کامپیوتر بعد از اتمام خروجی گرفتن از پروژه در پریمیر

خاموش کردن خودکار کامپیوتر بعد از اتمام خروجی گرفتن از پروژه در پریمیر

برای خیلی از افرادی که با نرم افزار میکس و مونتاژ ادوبی پریمیر کار می کنند خروجی گرفتن از پروژه ها ملال آور ترین قسمت ماجراست بخصوص در پروژه های با مدت زمان بلند که گرفتن خروجی (Export) از پروژه بنا به مشخصات سخت افزاری سیستم مورد استفاده ممکن است چندین ساعت طول بکشد. در هنگام رندر خروجی اغلب سیستم های متوسط و ضعیف تغریباً بدلیل سنگین بودن فرآیند انکودینگ (Encoding) تغریباً از کار می افتند و نمی شود کار دیگری با آنها انجام داد. برای همین کاربران برای راحتی بیشتر معمولاً آخر شب را برای گرفتن خروجی از پروژه انتخاب می کنند و سیستم را زیر رندر می گذارند و خود به وظیفه خطیر خوابیدن می پردازند تا سیستم در طول شب تا روز بعد بدون دردسر در حالی که کسی پای آن نیست عملیات انکدینگ را انجام دهد. از آنجا که خود پریمیر امکانی برای خاموش کردن سیستم بعد از اتمام عملیات انکدینگ و خروجی گرفتن از پروژه ندارد و چون معمولاً مدت زمان اتمام عملیات انکدینگ (خروجی گرفتن) از پروژه نامعلوم است نمی توان از نرم افزارهای تایمر خودکار برای این موضوع استفاده کرد و یا باید با شانس و اقبال این عمل را انجام داد چون ممکن است برنامه تایمر زودتر از به اتمام رسیدت انکدینگ پریمیر سیستم را خاموش کند.

به همین منظور برای خاموش کردن خودکار کامپیوتر نوتیف اسکریپتی را در قالب فایل اجرایی دسته ای (Batch File) آماده کرده است که بصورت خودکار پریمیر را (Adobe Media Encoding Process) پایش کرده و پس از اتمام خروجی گرفتن آن از پروژه سیستم را بصورت خودکار خاموش می کند. شرح این اسکریپت بصورت زیر می باشد.

کافی است این کد را در نوت پد وارد کرده و با پسوند bat ذخیره کنید. مثلاً فایل را با نامی مثل AutoPowerOffPCAfterAdobeMediaEnCoder.bat ذخیره کنید. بعد از ذخیره هنگامی که عملیات خروجی گرفتن از پروژه را در پریمیر شروع کردید کافی است این فایل را اجرا کنید و بقیه کارها را به آن بسپارید. این اسکریپت باعث خاموش کردن خودکار رایانه پس از اتمام عملیات Export (خروجی گرفتن) از پروژه در پریمیر خواهد شد. همچنین این اسکریپت در ویندوز 7 64 بیتی آزمایش شده است و با موفقیت وظیفه خود را انجام داده است.

امیدوارم این نوشته برای شما مفید واقع شده باشد.

نوتیف
امیدوارم مطالب نوتیف برایتان مفید واقع شده باشد. با عضویت در خبرنامه نوتیف مطالب تازه ما را در اینباکس خود داشته باشید. کانال ما در تلگرام هم راه سریع و مطمئنی برای آگاهی از مطالب ماست. *** من رضا حیدری مدیر وب سایت نوتیف هستم. همکنون مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد نرم افزار بوده و به دنیای فناوری علاقه مندم به همین دلیل در نوتیف به دنبال نشر و ترویج موضوعات روز دنیای فناوری بخصوص موضوعات مرتبط با دنیای موبایل، اینترنت، کامپیوتر هستم. در کنار اینها گاهی هم گریزی به دیگر موضوعات مهم خواهیم زد که خالی از لطف نخواهد بود. با نوتیف همراه باشید بودن با شما افتخار بزرگی برای ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

12 + یازده =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top