شما اینجایید
خانه > آموزش > آموزش رفع مشکل Failed to load content css در وردپرس

آموزش رفع مشکل Failed to load content css در وردپرس

از نسخه 4.8 وردپرس به بعد کاربران فارسی زبان وردپرس که از افزونه «وردپرس فارسی یا همان wp-jalali» استفاده می کنند در هنگام استفاده از ویرایشگر با پیام خطای  Failed to load content css فایل wysiwyg-rtl.css روبرو می شوند.

تصویری از خطای Failed to load content css

این مشکل به دلیل وجود تابع تغییردهنده نام فایل به نام add_editor_style موجود در فایل wp-includes/theme.php رخ می دهد. این تابع مابین خطوط ۱۸۳۳ الی ۱۸۳۶ قرار دارد. (این خطوط در صورتی که وردپرس مذکور راست به چپ باشد در انتهای نام فایل و قبل از پسوند .css عبارت -rtl را اضافه می‌کنند – می‌توانید سورس این بخش را در اینجا مشاهده کنید)
برای حل مشکل می توان از دو روش اقدام کرد:

روش اول: استفاده از تکه کد زیر در فایل function.php قالب

add_action('admin_enqueue_scripts', 'ke_jalali_quickfix');
function ke_jalali_quickfix() {
	global $editor_styles;
	for($i = 0; $i < count($editor_styles); $i++) {
		if(strpos($editor_styles[$i], 'wp-jalali/assets/css/wysiwyg-rtl.css'))
			unset($editor_styles[$i]);
	}
}

کافی است تکه کد فوق را به فایل Function.php قالب اضافه کنید تا مشکل حل شود.

روش دوم:

در ftp یا فایل منجر هاست سایت به مسیر ذیر مراجعه کنید:

wp-content/plugins/wp-jalali/assets/css/

در این پوشه باید فایل wysiwyg.css را مشاهده کنید. کافی است از فایل مذکور یک کپی تهیه کرده و با نام wysiwyg-rtl.css در همان مسیر ذخیره کنید. با این کار مشکل حل خواهد شد. البته روش دوم زیاد روش درستی نیست و بیشتر شبیه به پاک کردن صورت مساله می باشد.

موفق باشید.

 

نوتیف
امیدوارم مطالب نوتیف برایتان مفید واقع شده باشد. با عضویت در خبرنامه نوتیف مطالب تازه ما را در اینباکس خود داشته باشید. کانال ما در تلگرام هم راه سریع و مطمئنی برای آگاهی از مطالب ماست. *** من رضا حیدری مدیر وب سایت نوتیف هستم. همکنون مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد نرم افزار بوده و به دنیای فناوری علاقه مندم به همین دلیل در نوتیف به دنبال نشر و ترویج موضوعات روز دنیای فناوری بخصوص موضوعات مرتبط با دنیای موبایل، اینترنت، کامپیوتر هستم. در کنار اینها گاهی هم گریزی به دیگر موضوعات مهم خواهیم زد که خالی از لطف نخواهد بود. با نوتیف همراه باشید بودن با شما افتخار بزرگی برای ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top