شما اینجایید
خانه > برنامه نویسی > نحوه بدست آوردن لیست تمامی جدول های پایگاه داده در اس کیو ال سرور

نحوه بدست آوردن لیست تمامی جدول های پایگاه داده در اس کیو ال سرور

می توان برای بدست آوردن لیست تمامی جداول موجود در یک پایگاه داده در سیستم مدیریت پایگاه داده مایکروسافت اس کیو ال سرور از راههای متفاوتی استفاده کرد. در زیر برخی از مهمترین و بهترین روش ها ذکر شده است:

در نسخه های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲

همچنین اگر بخواهیم یک نوع خاص از جداول را بر گردانیم می توانیم از عبارت Where در دستور استفاده کنیم. به مثال زیر دقت کنید:
نسخه ۲۰۰۰
استفاده از قطعه کد زیر تنها نام جداول را بر می گرداند:
همینطور برای بدست آوردن لیست دیگر اشیاء می توانید به جای پارامتر U از پارامترهای زیر بنا به نوع مورد نظر استفاده کنید:
قطعه کد زیر هم نام جدول ها را بر می گرداند

لیست جدول های خالی پایگاه داده

برای بدست آوردن لیست تمامی  جدول های خالی موجود در یک پایگاه داده در سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) اس کیو ال سرور (SQL Server) می توانید از کد زیر استفاده کنید.

و در آخر هم کد زیر که بصورت بسیار جامع لیست و مشخصات همه ی جدول ها را بر می گرداند
نوتیف
امیدوارم مطالب نوتیف برایتان مفید واقع شده باشد. با عضویت در خبرنامه نوتیف مطالب تازه ما را در اینباکس خود داشته باشید. کانال ما در تلگرام هم راه سریع و مطمئنی برای آگاهی از مطالب ماست. *** من رضا حیدری مدیر وب سایت نوتیف هستم. همکنون مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد نرم افزار بوده و به دنیای فناوری علاقه مندم به همین دلیل در نوتیف به دنبال نشر و ترویج موضوعات روز دنیای فناوری بخصوص موضوعات مرتبط با دنیای موبایل، اینترنت، کامپیوتر هستم. در کنار اینها گاهی هم گریزی به دیگر موضوعات مهم خواهیم زد که خالی از لطف نخواهد بود. با نوتیف همراه باشید بودن با شما افتخار بزرگی برای ماست.

پاسخ دهید

هفت + سیزده =

Top