شما اینجایید
خانه > آموزش > جزوه درس کارگاه مدل سازی

جزوه درس کارگاه مدل سازی

نمودار RUP

جزوه درس کارگاه مدل سازی

بخش اول جزوه درس کارگاه مدل سازی

در این بخش با مفاهیم اولیه و تعاریف نرم افزار، مهندسی نرم افزار و مدل سازی آشنا خواهید شد. همچنین تاریخچه مهندسی نرم افزار و بحران نرم افزاری از دیگر مواردی مطروحه در این بخش می باشند. در ادامه با انواع مختلف فرآیندهای توسعه نرم افزار نظیر مدل خطی، آبشاری، حلقوی و … بصورت تعریفی آشنا خواهید شد.

بخش دوم جزوه درس کارگاه مدل سازی

در بخش دوم بصورت جامع فرآیند توسعه نرم افزار Rational Unified Process که مختصراً به آن RUP گفته می شود تشریح و هر یک از فازهای آن توضیح داده می شود. از دیگر مفاهیم این بخش می توان به آشنایی با نقش ها (Roles)، فعالیت ها (Activities)، دستاورد ها (Artifacts) و جریان کار (Workflow) اشاره کرد.

بخش سوم جزوه درس کارگاه مدل سازی

در این بخش با برخی از نمودارهای مهم زبان مدل سازی UML نظیر نمودار مورداستفاده (Usecase Diagram)، نمودار کلاس (Class Diagram)، نمودار فعالیت (Activity Diagram) و نمودار توالی (Sequence Diagram) آشنا می شوید.

می توانید دیدگاه و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه های همین صفحه بیان کنید.

نوتیف
امیدوارم مطالب نوتیف برایتان مفید واقع شده باشد. با عضویت در خبرنامه نوتیف مطالب تازه ما را در اینباکس خود داشته باشید. کانال ما در تلگرام هم راه سریع و مطمئنی برای آگاهی از مطالب ماست. *** من رضا حیدری مدیر وب سایت نوتیف هستم. همکنون مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد نرم افزار بوده و به دنیای فناوری علاقه مندم به همین دلیل در نوتیف به دنبال نشر و ترویج موضوعات روز دنیای فناوری بخصوص موضوعات مرتبط با دنیای موبایل، اینترنت، کامپیوتر هستم. در کنار اینها گاهی هم گریزی به دیگر موضوعات مهم خواهیم زد که خالی از لطف نخواهد بود. با نوتیف همراه باشید بودن با شما افتخار بزرگی برای ماست.

One thought on “جزوه درس کارگاه مدل سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نه + 11 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top