شما اینجایید
خانه > تکنولوژی > تفاوت نسخه های a و b نرم افزار MATLAB

تفاوت نسخه های a و b نرم افزار MATLAB

تفاوت نسخه های a و b نرم افزار MATLAB

اگر از کاربران نرم افزار فوق العاده قوی Matlab باشید حتماً برای شما هم این سوال پیش آمده است که تفاوت نسخه های a و b این نرم افزار در چیست؟

Mathworks Matlab یک نرم افزار قوی جهت دانشجویان و محققین رشته های ریاضی و مهندسی است که اولین نگارش آن در دانشگاه نیومکزیکو و استانفورد در سال ١٩٧٠ در جهت حل مسائل تئوری ماتریسها، جبر خطی و آنالیز عددی بوجود آمد و امروزه صدها هزار کاربر دانشگاهی، آکادمیک، صنعتی و … در زمینه های بسیار متنوع مهندسی نظیر ریاضیات پیشرفته، جبر خطی، مخابرات، مهندسی سیستم و … با MATLAB بعنوان یکی از اولین محیط های محاسباتی و تکنیکی که قادر به حل مسائل آنهاست، آشنا می شوند.

شرکت Mathworks در هر سال دو نسخه از نرم افزار Matlab را منتشر می کند. در هر نیمسال یک نسخه که نسخه شش ماه اول با حرف a و نسخه شش ماه دوم با حرف b مشخص می شود. پس طبیعتاً نسخه b از نسخه a جدیدتر است و اگر قصد دانلود این نرم افزار را دارید اگر در یک سال هر دونسخه a و b در دسترستان است بهتر است نسخه b را برای دانلود انتخاب کنید.

روند ارائه دو نسخه a و b در هر سال از سال ۲۰۰۶ شروع شده است.نسخه a در ماه مارس و نسخه b در ماه سپتامبر منتشر می شود. البته گروهی به اشتباه حرف a را مخفف کلمه alpha و حرف b را مخفف beta می دانند که این موضوع دور از ذهن است.

نوتیف

امیدوارم مطالب نوتیف برایتان مفید واقع شده باشد.
با عضویت در خبرنامه نوتیف مطالب تازه ما را در اینباکس خود داشته باشید.
کانال ما در تلگرام هم راه سریع و مطمئنی برای آگاهی از مطالب ماست.
***
من رضا حیدری مدیر وب سایت نوتیف هستم. همکنون مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد نرم افزار بوده و به دنیای فناوری علاقه مندم به همین دلیل در نوتیف به دنبال نشر و ترویج موضوعات روز دنیای فناوری بخصوص موضوعات مرتبط با دنیای موبایل، اینترنت، کامپیوتر هستم. در کنار اینها گاهی هم گریزی به دیگر موضوعات مهم خواهیم زد که خالی از لطف نخواهد بود.
با نوتیف همراه باشید بودن با شما افتخار بزرگی برای ماست.

10 thoughts on “تفاوت نسخه های a و b نرم افزار MATLAB

  1. سلام
    توی ورژن های قبلی فایل شبیه سازی شده رو میشد طوری ذخیره کرد که با ورژن های قدیمی هم اجرا بشه ولی تو ۲۰۱۵ نداره.آیا راهی هست؟من یه شبیه سازی با ۲۰۱۵ انجام دادم که الان با ۲۰۱۲ اجرا نمیشه

    1. سلام دوست عزیز قطعاً باید راهی برای این کار باشد. مگر اینکه از توابعی استفاده کرده باشید که در ۲۰۱۵ موجود هستند اما در ۲۰۱۲ خیر. باید به اصول پیش نیازها توجه داشته باشید.

    1. سلام تفاوت نسخه های متلب در هر سال نسبت به سال قبل عموماً در مورد کتابخانه ها و امکانات جدیدی است که به آن اضافه می شود و همچنین بروزکردن کتابخانه های موجود با نسخه های جدیدتر آنها که توسط تولیدکنندگان متعددی آماده و منتشر می شود. متلب از ابتدا نشان داده که خیلی اهل تغییرات ظاهری و رابط کاربری نیست و همین کمک کرده تا کاربران آن براحتی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

    1. سلام در این که نسخه ۲۰۱۷ با نسخه ۲۰۱۰ تفاوت داره شک نکنید. متلب از صدها کتابخانه مختلف پشتیبانی میکنه که قطعاً نسخه ۲۰۱۷ هم از نظر تعداد و هم از نظر بروز بودن از نسخه ۲۰۱۰ جلو تر هست. البته برای کارهای ساده و یادگیری همون نسخه ۲۰۱۰ جوابگو هست.

پاسخ دهید

پنج × دو =

Top