1399/10/27

نوتیف

دنیایی رو به دانش و آگاهی

7 نکته برای تشخیص اصل بودن چکمه های کاترپیلار

1 min read

Check the Stitching

7 نکته برای تشخیص اصالت چکمه های کاترپیلار

پیدا کردن کالاهای مصرفی از برندهای معتبر در ایران کار بسیار سختی است. با نبود کنترل و نظارت مناسب بر بازار متاسفانه فضا برای سودجویان همواره مساعد و برای مصرف کنندگان نامساعد بوده است. همچنین این وضع بازار به صاحبین برند نیز آسیب های جبران ناپذیری را وارد می کند. بخصوص در مورد برندهای خارجی فضای ناشفاف بازار ایران همواره امکان خدمات مستقیم برندهای معتبر به خریداران را با چالش روبرو کرده است. بازار پر است از اجناس فیک و تقلبی که تشخیص جنس اصل از غیر اصل را بسیار مشکل کرده است. بخصوص برای خریدارانی که دانش کافی برای تشخیص اصالت کالا ندارند این معذل پررنگتر است و افراد زیادی از این موضوع متضرر می شوند.

در این مطلب می خواهیم 7 نکته مهم که با توجه به آنها می توانید چکمه های اصل کاترپیلار را از نسخه های تقلبی آن تشخیص دهید را بیان کنیم.

1) جعبه بسته بندی را بررسی کنید.

Check the Retail Box

همه چکمه های Caterpillar در جعبه هایی باکیفیت و محکم با برند و تم کاترپیلار (چیزی مشابه شکل بالا) بسته بندی می شوند و کیفیت خود جعبه مثال زدنی است. به فاصله لوگو و برچسب و بارکد روی جعبه دقت کنید. البته بیاد داشته باشید که ممکن است جعبه های اصلی دارای چکمه های قلابی باشند پس بررسی اصالت خود چکمه ها مهمتر است.

2) برچسب های جعبه را بررسی کنید

Check the Retail Box Label

جعبه های بسته بندی کاترپیلار در یک سمت دارای یک برچسب سفید بوده که بر روی آن سایز، نوع و رنگ محصول نوشته شده. اطلاعات روی این برچسب باید با محصول درون جعبه همسان باشند، طرح برچشب بر اساس کشوری که محصول در آن ساخته شده ممکن است متفاوت باشد.

3) لوگوی کف کفش را بررسی کنید

Check the Outsole Logo

تمامی محصولات کاترپیلار در کف تحتانی کفش لوگوی CAT را دارا هستند. این لوگو باید دقیقاً با لوگوی کاترپیلار مطابقت کند و نباید هیچ اختلافی داشته باشد. رنگ لوگو با لوگوی اصلی یکسان بوده و کیفیت ساخت آن بسیار بالا و دقیق است. همچنین در کنار آن علامت R به معنای registered trademark نیز حک شده است.

4) برچسب داخل کفش (زیر زبانه چکمه) را بررسی کنید

Check the Inside Label

همه چکمه های تولیدی کاترپیلار در زیر زبانه برچسبی مشابه تصویر بالا دارند. عبارت “Licensed Merchandise” باید بر روی این برچسب حک شده باشد. بررسی کنید که اطلاعات روی این برچسب با برچسب روی جعبه همخوانی داشته باشد. البته برچسب محصول ها بر اساس نوع چکمه تفاوت هایی با هم دارند. کشور سازنده چکمه نیز در این برچسب قید شده است.

5) علامت حک شده Dozer را پیدا کنید.

Check the Upper Logo

در پاشنه تمامی چکمه های کاترپیلار علامت ثبت شده معروف بولدوزر یا لوگوی کاترپیلار بر روی چرم حک شده است. به کیفیت و جزئیات این علامت توجه کنید در کنار این علامت باید حرف R به معنای registered trade وجود داشته باشد.

6) خطوط دوخت را بررسی کنید

Check the Stitching

تمامی خطوط دوخت کفش های کاترپیلار بصورت مستقیم هستند و فاصله بین گره ها مساوی است و نظم بسیار دقیقی دارد.

7) بندها و سوراخ بندها را بررسی کنید

Check the Lace and Eyelets

بند و سوراخ های بند چکمه های کاترپیلار منظم بوده و دورتادور سوراخ های بند با حلقه فلزی پوشانده شده است. در بعضی از مدل ها حلقه سوراخ ها دارای عبارت Caterpillar 1904 هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *