about.me وب سایتی استثنایی برای ایجاد صفحه “درباره من”

0
لوگوی وب سایت About.me

لوگوی وب سایت About.me

وب سایت ها و سرویس های زیادی هستند که خدمات ایجاد پروفایل شخصی و صفحه مشخصات را به افراد برای نشر آن به عنوان نوعی راه آشنایی یا حتی نوعی کارت وبزیت دیجیتال ارائه می دهند. شما برای کسب و کار و فعالیت های تجاریتان عضو لینکداین می شوید، بعلاوه در یکی دو جین از شبکه های اجتماعی مختلف از فیسبوک معزز گرفته تا گوگل پلاس و … عضو هستید که پروفایل شما در هر کدام از این شبکه های اجتماعی خود به نوعی می تواند معرف شما در فضای مجازی باشد. فارق از این که خیلی ها امکان مشاهده اطلاعات پروفایلشان در شبکه های اجتماعی را بصورت عمومی محدود می کنند و اغلب فقط دوستانشان در همان شبکه اجتماعی امکان دیدن اطلاعات صفحه پروفایلشان را دارند. این تکثر اکانت ها و حساب های کاربری در سرویس های مختلف بنوعی خوب است و به نوعی هم باعث می شود تا حداقل خودمان در مواردی که می خواهیم به افراد خاصی به نوعی کارت ویزیتمان را برای ارتباط بیشتر اهدا کنیم گیج می شویم که آدرس کدام یک از پروفایل هایمان را به این اشخاص بدهیم تا برای منظور مورد نظرمان مناسب باشد.

از طرفی در شبکه هایی مثل فیسبوک و گوگل پلاس بیشتر فعالیت اشخاص به سمت ارتباطات خصوصی بین نزدیکان و دوستان میل می کند و اکثر اعضاء این شبکه ها اقدام به انتشار مطالب و تصاویر خصوصی بسیاری می کنند. نکته بد ماجرا این است که بسیاری از افراد از سیاست های انتشار محتوا در این شبکه ها بی اطلاع هستند و امکان مشاهده محتوای منتشر شده بصورت خصوصی و انتخابی را بدرستی متوجه نشده اند و اکثر انها بصورت پیش فرض اقدام به انتشار عمومی محتواهای خود می کنند برای نمی توان با جرات و اطمینان خاطر مناسب اقدام به به اشتراک گذاری عمومی پروفایل خود کرد. آنقدر مزاحمت ها و فضولی های مجازی در انواع مختلف آن زیاد شده که واقعاً به اشتراک گذاری عمومی پروفایل در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و … واقعاً کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد در این حالت حتی اشخاصی که عضو این شبکه ها نیستند می توانند پروفایل شما و مطالبی را که منتشر کرده اید را ببینند.

برای حل مشکلات ذکر شده در بالا شبکه لینکداین گزینه خوبی است که تمام فعالیت خود را بر روی فعالیت های تجاری و کسب وکار فراهم کرده است. اما از حق اگر نگذریم این شبکه بسیار قوی برای افراد عام زیاد دلچسب نیست و هنوز که هنوز است در امکانات بصری زیاد دلچسب عموم نیست بماند که خیلی ها با ورود به ان دچار نوعی سردرگمی می شوند انگار که این سایت همانطور که از هدف و ماهیت آن برمی آید فقط برای افراد متخصص مناسب است.

شبکه اجتماعی About.me با محوریت پروفایل های عمومی

گزینه های ریز و درست دیگری هم هستند که هر کدام کم و کاستی های خودشان را دارند. اینجاست که گروه About.me با خلاقیت از راه رسیده اند و اقدام به طراحی وب سایتی کرده اند که اگر وارد آن شوید و یکی از پروفایل های نمونه آن را مشاهده کنید بلافاصله متوجه این موضوع خواهید شد که خیلی مشتاق شده اید تا شما هم یکی از این پروفایل ها را داشته باشید. رابط کاربری مدرن و کاربر پسند در کنار تجمیع امکانات بسیار و در عین حال سادگی نقاط قوت این سرویس هستند.

About.me در اصل یک کمپانی خصوصی خدمات میزبانی وب است که توسط Ryan Freitas, Tony Conrad و Tim Young در اکتبر 2009 ایجاد شده است. این سایت به کاربرانش امکانات زیر را ارائه می دهد:

  • اتصال حساب های کاربری چندگانه از منابع خارجی
  • اتصال حساب های شبکه های اجتماعی مختلف مثل Facebook, Flickr,Google+, LinkedIn, Twitter, Tumblr, و YouTube
  • نوشتن زندگی نامه مختصر و اطلاعات شغلی و تماس
  • تعیین سطوح دسترسی به هر قسمت
  • اختصاص یک آدرس اختصاصی برای هر کاربر

در کل می تونم بگم با توجه به آدرس جالبی هم که این سایت داره تست و آزمایش این سرویس خالی از لطف نیست. ولی باز هم در انتشار اطلاعات خصوصی خودتان دقت کنید تا خدای نکرده مورد سوء استفاده قرار نگیرید.

ثبت نام در سایت About.me
ثبت نام در سایت About.me

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *