رونمایی سیکورسکی از طرح هلیکوپتر Raider-X

0

Sikorsky FARA-RAIDER-X

Sikorsky FARA-RAIDER-X

سیکورسکی از طرح خود برای رقابت FARA ارتش آمریکا رونمایی کرد. این طرح شامل روتورهای هم‌محور خلافگرد و یک روتور در انتهای بدنه همانند طرح S-97 بوده و Raider-X نام دارد.

FARA مخفف عبارت Future Attack and Reconnaissance Aircraft برنامه ارتش آمریکا برای بکارگیری نسل جدیدی از هلیکوپترهاست که دارای ویژگی هایی همچون رادارگریزی و قابلیت های منحصر به فرد در عملیات شناسایی و نظامی باشند.

بالگرد Raider X حدود 20 درصد از S-97 بزرگتر است و از موتورهای T901-900 ساخت GE Aviation نیرو خواهد گرفت.

موتور توربوشفت T901 موتور برگزیده ارتش آمریکا برای نسل تازه هواگردهای خود بوده و قرار است افزون بر تجهیز بالگرد تهاجمی شناسایی آینده FARA، جایگزین موتورهای سری T-700 هلیکوپترهای تهاجمی بویینگ AH-64 آپاچی و سیکورسکی UH-60 بلک‌هاوک کنونی امریکا شود.

پیکربندی کنونی طرح Raider X سیکورسکی با variable-pitch pusher propeller خود توانایی رسیدن به سرعت 333 کیلومتر بر ساعت برنامه FARA را براحتی خواهد داشت. قرارگرفتن دو خدمه در کنار هم سبب افزایش اندازه بدنه شده است که این ویژگی دهلیزهای داخلی حمل جنگ‌افزار بسیار بزرگ را فراهم می‌کند.
محفظه بزرگتر، توانایی حمل داخلی مهمات بیشتر و سنگین‌تری به طرح سیکورسکی خواهد داد، همچنین این بالگرد می‌تواند پهپاد نیز در درون بدنه خود برای انجام انواع ماموریتها حمل کند.

منبع: Aerospacetalk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *