آموزش به اشتراک گذاری اینترنت دستگاه اندرویدی به روش نقطه قابل حمل (تترینگ هات اسپات)

39
به اشتراک گذاری اینترنت گوشی به روش نقطه قابل حمل (تترینگ هات اسپات)

به اشتراک گذاری اینترنت گوشی به روش نقطه قابل حمل (تترینگ هات اسپات)

بالاخره انحصار ارائه خدمات اینترنت پرسرعت نسل سوم (3G – HSPDA) و چهارم (4G – LTE) شبکه های موبایل شکسته شد و از مدتی قبل دو اپراتور بزرگ ایرانسل و همراه اول اقدام به ارائه این سرویس ها کرده اند که باعث جلب توجه بسیاری از کاربرانی که دارای گوشی هوشمند هستند، شده است. استفاده کنندگان از گوشی های هوشمند میتوانند با استفاده از این سرویس های ارائه اینترنت این شبکه ها، در هرمکانی که حضور دارند به اینترنت پرسرعت متصل شده و امور اینترنتی خود را انجام دهند. دسترسی به اینترنت پر سرعت در هر مکانی که گوشی دارای آنتن دهی مناسب باشد کم کم با گسترش پوشش آنتن دهی نیاز بسیاری از کاربران را به راههای دیگر دسترسی به اینترنت مثل خطوط ADSL و … مرتفع می کند. بخصوص با کیفیت کم دیگر سرویس های ارائه اینترنت و نداشتن برتری سرعتی و همچنین برتری اینترنت موبایل در صحولت دسترسی در هر جایی و محدود نبودن به محدوده جغرافیایی کوچک باعث شده تا کاربران دیگر به راههای دیگر دسترسی به اینترنت روی خوش نشان ندهند. با این حال نکته ای که اکثر کاربران با آن مشکل دارند این است که فکر می کنند اینترنت موبایل فقط منحصر به همان دستگاه است و یا اگر هم می دانند که امکان استفاده از اینترنت موبایل در دستگاههای دیگر وجود دارد از چگونگی آن اطلاعی ندارند.

در حالت معمول شما میتوانید جهت استفاده از اینترنت همراه از مودم های 3G یا EDGE استفاده کنید. این مودم ها که دارای قابلیت نصب سیم کارت هستند از طریق پورت USB به لپ تاب یا PC متصل شده و اینترنت همراه را در اختیار شما میگذارد. اما خرید و دسترسی به این مودم ها برای همه مقدور نیست و برخی مشکلات دیگر مثل درگیر شدن کامل سیم کارت و عدم امکان استفاده از امکان مکالمه آن در این مودم ها و … باعث شده تا همه امکان استفاده از آنها را نداشته باشند.

با این حال شما میتوانید بدون استفاده از این نوع مودم ها و صرف هزینه اضافه تر، اتصال اینترنت دستگاه تان را با دستگاههای دیگر از طریق تترینگ USB یا بلوتوث به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید دستگاه تان را به یک نقطه اتصال قابل حمل Wi-Fi تبدیل کنید و اتصال اینترنت (Mobile Data) دستگاه تان را با حداکثر 10 دستگاه دیگر (مثل لپ تاپ) بصورت همزمان به اشتراک بگذارید.

بدین منظور شما هم از طریق بیسیم و هم از طریق کابل USB و یا بلوتوث میتوانید به گوشی متصل شده و از اینترنت همراه داخل گوشی در دیگر دستگاههای خود بدون نیاز به هرگونه مودمی استفاده کنید. آموزش زیر مناسب همه دستگاههای اندرویدی که قابلیت به اشتراک گذاری اینترنت را دارند می باشد.

در اندروید در حالت کلی 3 راه برای به اشتراک گذاری اینترنت وجود دارد:

 1. بیسیم (Wireless Hotspot)
 2. با سیم (USB)
 3. بلوتوث (Bluetooth)

تمامی تصاویر موجود در این آموزش در گوشی Samsung Galaxy Note II GT-I7100 انجام  و آماده شده است. بدیهی است که گوشی های اندرویدی دیگر بخصوص گوشی های سامسونگ نیز دارای تنظیمات مشابه به این گوشی هستند و این آموزش برای آنها نیز کاربردی است.

از طریق بی سیم (نقطه قابل حمل)

در این روش از طریق استاندارد Wifi  و نقطه قابل حمل (Hotspot) دستگاه اقدام به به اشتراک گذاری اینترنت می کنند. این روش به نسبت روش ساده ای است و میتوان به راحتی از آن استفاده کرد. ابتدا در گوشی خود به اینترنت همراه متصل شوید.

اینترنت نسل 3.75 HSPDA Plus
اینترنت نسل 3.75 HSPDA Plus

وارد تنظیمات گوشی شوید.

تنظیمات اصلی تلفن هوشمند اندرویدی
تنظیمات اصلی تلفن هوشمند اندرویدی
گزینه شبکه های بیشتر (More Networks) را انتخاب کنید
گزینه شبکه های بیشتر (More Networks) را انتخاب کنید
گزینه Tethering and Portable Hotspot یا همان اتصال و نقاط قابل حمل را انتخاب کنید
گزینه Tethering and Portable Hotspot یا همان اتصال و نقاط قابل حمل را انتخاب کنید
گزینه های بخش Tethering and Portable Hotspot
گزینه های بخش Tethering and Portable Hotspot

در منوی تنظیمات تترینگ و نقطه قابل حمل گزینه های زیر موجود است:

 1. در صورت استفاده از این گزینه اینترنت بیسیم و نقطه قابل حمل Hotspot فعال خواهد شد. این یک گزینه میانبر برای فعال سازی سریع اینترنت بیسیم دستگاه برای به اشتراک گذاری است.
 2. برای تغییر و سفارشی سازی تنظیمات نقطه قابل حمل باید وارد این گزینه شوید.
 3. برای به اشتراک گذاری اینترنت با استفاده از کابل USB از این گزینه استفاده می شود.
 4. برای به اشتراک گذاری اینترنت با استفاده از بلوتوث از این گزینه استفاده می شود.
 5. با انتخاب این گزینه کادری محتوی توضیحات هر کدام از روش های به اشتراک گذاری اینترنت نمایش داده خواهد شد.

در این منو گزینه Mobile Hotspot (نقطه قابل حمل) را انتخاب کنید.

تنظیمات نقطه دسترسی Mobile Hotspot Options
تنظیمات نقطه دسترسی
Mobile Hotspot Options

در قسمت موبایل هات اسپات در کادر وسط توضیحاتی در مورد نقطه قابل حمل توضیح داده شده و اینکه می توان بصورت همزمان تا 10 دستگاه متفاوت را از طریق استاندارد Wi-Fi به این دستگاه متصل کرد. گزینه ها این قسمت به ترتیب عبارتند از:

 1. از این گزینه نیز می توان برای فعال سازی یا غیر فعال کردن نقطه قابل حمل (Hotspot) استفاده کرد.
 2. این قسمت نام شبکه Wi-Fi یا همان نام نقطه دسترسی تولید شده توسط دستگاه را مشخص می کند و وضعیت آن را در پذیرش دستگاههای دیگر شرح می دهد مثلاً در این مثال دستگاه اتصال از همه دستگاهها را قبول خواهد کرد (گزینه Allow all Devices to connect).
 3. در این قسمت در صورت اتصال دستگاههای دیگر نام آنها لیست خواهد شد
 4. برای تنظیم و تغییر تنظیمات نقطه قابل خمل از این گزینه استفاده می شود
 5. در این گزینه می توان لیست ذستگاههای مجاز را برای اتصال به نقطه قابل حمل مشخص کرد.

برای تنظیم مشخصات نقطه قابل حمل گزینه Configure را انتخاب کنید با انتخاب این گزینه شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

تنظیم مشخصات نقطه قابل حمل دستگاه مثل نام و رمز عبور
تنظیم مشخصات نقطه قابل حمل دستگاه مثل نام و رمز عبور

در کادر Configure Mobile Hotspot امکانات زیر فراهم شده است:

 1. در این قسمت می توانید نام نقطه دسترسی (Network SSID) را تعیین و تغییر دهید. این نام توسط دیگر دستگاهها به عنوان نام شبکه Wi-Fi شناخته خواهد شد که می توانند به آن وصل شوند.
 2. گزینه 2 نوع مکانیزم امنیتی اعتبار سنجی دستگاههایی که تقاضای اتصال به شبکه نقطه دسترسی ایجاد شده را دارند مشخص می کند. این تنظیم دو گزینه دارد که بصورت پیش فرض گزینه Open انتخاب شده است در این حالت شبکه کاملاً باز بوده و هر دستگاههی می تواند بدون وارد کردن رمز عبور به آن وصل شود. این حالت ایده آل نیست و ممکن است اگر از آن اطلاعی نداشته باشید باعث شود تا دیگران به راحتی به شبکه نقطه قابل حمل ایجاد شده توسط دستگاه شما متصل شده و از اینترنت شما استفاده کنند. حالت دوم که حالت ایمن و محافظت شده ای می باشد گزینه WPA2 PSK می باشد که اتصال را رمز نگاری کرده و با مکانیزم رمز عبور (Password) از شبکه نقطه قابل حمل در برابر نفوذ و ورود بدون اجازه دیگران جلوگیری می کند. با انتخاب این گزینه باید حتماً موضوع 3 را که در زیر بیان خواهد شد مشخص کنید و یک رمز عبور برای اتصال ایمن به شبکه مشخص کنید تا دستگاههای که مایلند به شبکه نقطه قابل حمل شما متصل شوند از آن جهت اتصال به شبکه استفاده کنند.
 3. اگر گزینه دو بر روی حالت WPA2 PSK تنظیم شده باشد این گزینه فعال خواهد بود و در آن باید رمز عبور برای اتصال دیگر دستگاهها به نقطه قابل حمل را مشخص کنید. سعی کنید از رمز های ساده استفاده نکنید و حتماً از رشته ای استفاده کنید که به اندازه کافی امنیت شبکه شما را تضمین کند.
 4. گزینه 4 دو انتخاب دارد که با انتخاب بند Show password رمز عبور انتخاب شده توسط شما نمایش داده خواهد شد. اگر این گزینه فعال نباشد رمز عبور تعیین شده به صورت رشته ای از نقاط …. نمایش داده خواهد شد. بند بعدی اشاره به تنظیمات برودکست دارد که نیازی به توضیح در مورد آن نیست و بهتر است به تنظیمات آن را تغییر ندهید.

تعیین نوع قبول دستگاه ها در اتصال به نقطه دسترسی از قسمتی که نام نقطه دسترسی قابل حمل مشخص شده قابل تعیین است، با تپ بر روی این گزینه شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

6-Mobile Hotspot Option 1
مشخص کردن دستگاههای مجاز به اتصال به شبکه Wi-Fi ایجاد شده توسط دستگاه شما

گزینه 1 – All Devices: اگر این گزینه فعال باشد هر دستگاهی امکان اتصال به شبکه را خواهد داشت.

گزینه 2 – Allowed devices only: اگر این گزینه فعال باشد فقط دستگاههایی که نامشان در لیست دستگاههای مجاز به اتصال ذکر شده اجاز اتصال به شبکه را خواهند داشت.

برای اضافه و حذف دستگاههای مجاز به لیست Allowed Devices کافی است این گزینه را انتخاب کنید و مطابق شکل زیر عمل کنید.

لیست دستگاههای مجاز اتصال به نقطه قابل حمل دستگاه شما
لیست دستگاههای مجاز اتصال به نقطه قابل حمل دستگاه شما
 1. اضافه کردن دستگاه جدید: برای اضافه کردن یک دستگاه جدید باید آدرس فیزیکی (Mac Address) آن دستگاه را داشته باشید.
 2. برای حذف دستگاه از لیست دستگاه از این گزینه استفاده کنید.
 3. برای تغییر تنظیمات دستگاه ها کافی است در روبروی نام هر یک از آنها این گزینه را انتخاب کنید.

در زیر کادر اضافه کردن دستگاه جدید به لیست دستگاههای مجاز نشان داده شده است.

نحوه اضافه کردن دستگاه جدید به لیست دستگاههای مجاز به اتصال به نقطه قابل حمل
نحوه اضافه کردن دستگاه جدید به لیست دستگاههای مجاز به اتصال به نقطه قابل حمل

پس از اینکه همه تنظیمات را انجام دادید وتنظیمات را ذخیره کردید اگر با لپ تاپیا سیستمی که مجهز به یک آداپتور شبکه بی سیم است، شبکه های بیسیم را جستجو کنید. مطابق شکل زیر شبکه ایجاد شده توسط دستگاه اندرویدی خود را مشاهده خواهید کرد.

اسم شبکه بیسیم ایجاد شده در لیست شبکه های جستجو شده مشاهده می شود
اسم شبکه بیسیم ایجاد شده در لیست شبکه های جستجو شده مشاهده می شود

کافی شبکه ایجاد شده توسط دستگاه اندرویدی را انتخاب کرده و رمز عبوری را که برای آن تعیین کرده بودید را وارد کنید تا به شبکه مذکور متصل شوید. حالا می توانید از اینترنت همراه داخل گوشی در سیستم خود استفاده کنید. در حقیقت گوشی نقش یک اکسس پوینت را برای شما ایفا می کند و میتواند اینترنت همراه را در اختیار سیستم شما قرار دهد.

 از طریق کابل USB:

این روش برای دستگاههایی مثل لپ تاپ ها و PCها کاربرد دارد و از این روش برای به اشتراک گذاری اینترنت بین دو گوشی یا بین گوشی و تبلت امکان پذیر نیست. برای به اشتراک گذاری اینترنت دستگاه از طریق کابل USB کافی است دستگاه اندرویدی خود را با کابل USB به لپ تاپ یا PC متصل کنید و در درون گوشی گزینه USB Tethering را انتخاب کنید تا بقیه کارها بصورت خودکار انجام شود. گوشی به دستگاه شما IP خودکار اختصاص داده و اینترنت را برای آن به اشتراک می کذارد.

از ظریق بلوتوث:

از این روش هم طمانی می شود استفاده کرد که دستگاه مقصد از بلوتوث و امکان استفاده از آن به عنوان رابط شبکه فراهم باشد. این روش بدلیل سرعت کم و مصرف باتری زیاد، توصیه نمی شود

39 thoughts on “آموزش به اشتراک گذاری اینترنت دستگاه اندرویدی به روش نقطه قابل حمل (تترینگ هات اسپات)

 1. با سلام و خسته نباشید و تشکر بابت زمانی که می زارید من ۲ تا سوال داشتم
  اولیش واسه گوشیم هست که به سرقت رفته می خواستم بدونم اگر سریال و مک ادرس گوشیمو بدم واسه پیگیری ایا اگر با یک گوشی دیگر اینترنت را با wifi hotspot بفرسته و با گوشی من با اینترنت یک گوشی دیگه بع اینترنت متصل بشه امکان ردیابی گوشی من وجود داره چون معمولا سیم کارت رو گوشی دزدی نمی زارند که بشه پیداش کرد می خوام بدونم اگع امکانش هست برم و علام سرقت کنم ولی اگر حتما باید سیم کارت روش بزاره تا پیدا بشه بیخیالش بشم
  و دوم اینکه اینترنت را از لب تاپ میشه به گوشی فرستاد مسله همون wifi hotspot ولی بجای از گوشی به لبتاب از لبتاپ به گوشی share کرد ممنونم از شما
  منتظر جواب شما هستم

  1. سلام
   1- گوشی های سرقتی بیشتر اوراق شده و قطعات آنها بفروش می رسد یا بصورت کامل به کشورهای همسایه برای فروش فرستاده می شوند و کمتر کسی ریسک استفاده از آن را در ایران قبول می کند. با آدرس مک و … ردیابی غیر ممکن نیست اما مرجعی برای این نوع پیگیری وجود ندارد. ایرانسل بوسیله شماره IMEI می تواند گوشی را استفاده کند که آن هم مستلزم این است که گوشی سرقت شده توسط یک سیمکارت دیگر مورد استفاده قرار گرفته باشد. در هر صورت اعلام سرقت کنید و پیگیری کنید اگر گوشی ارزش پیگیری دارد تیری در تاریکیست شاید پیدا شود.
   2- برای به اشتراک گذاری اینترنت از لپ تاپ به گوشی باید حتماً لپ تاپ از یک منبع غیر از وای فای به اینترنت وصل باشد مثلاً بصورت کابلی که بعد بتوان آن اتصال اینترنت را بصورت hotspot به اشتراک گذاشت. برای روش به اشتراک گذاری هم در اینترنت جستجو کنید. راه های متنوعی وجود دارد.

 2. با سلام
  گوشی samsung J7 دارم
  و از نت 4G سیم کارت ایرانسل استفاده میکنم
  اما نمیتونم Hotspot shield رو متصل کنم
  فقط از طریق wifi منزل قابل اتصال هستش
  چطور میتونم این مشکل رو رفع کنم؟؟؟
  با سپاس فراوان

  1. سلام اتصال به نرم افزارهای قندشکن مبتنی بر سیاست ISP ها بوده و برای هر سرویس دهنده ممکن است متفاوت باشد و مشکلی نیست که بدست شما حل شود. isp سرویس adsl شما قندشکن مذکور را محدود نکرده اما ایرانسل آن را محدود کرده است.

 3. با سلام و تشکر
  نقطه اتصال wifi گوشی من سامسونگ s3 در لیست wifi لپ تاب ظاهر نمیشود
  در ضمن نقطه اتصال روشن و تنظیمات نقطه اتصال درست چک شده
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام، برای تست مشکل با یک لپ تاب یا گوشی دیگر هم تست کنید و بینید که آیا در آنها هم اسم هات اسپات گوشی نمایان نمی شود یا می شود. اگر در آنها هم اسم نمایش داده نشد مشکل از گوشی است و اگر نمایش داده شد مشکل از لپ تاب است. بقیه رفع اشکال هم به بررسی از نزدیک نیاز دارد و از راه دور نمی توان بدرستی اطهار نظر کرد. ترجیحاً بعد از معلوم شدن دستگاه معیوب (لپ تاب یا گوشی) آن را به یک فرد متخصص نشان دهید. موفق باشید.

 4. سلام من میخواستم بپرسم اگر با گوشی به کامپیوتر با USB اینترنت داد سرعتش بیشتر است یا با Wifi ?

  1. سلام بدلیل کم بودن سرعت اینترنت این موضوع فرقی نمی کند. وای فای گوشی ها در حالت معمول برای گوشی های ارزان تا 150 مگابیت بر ثانیه سرعت دارند اما هنوز چنین سرعتی برای اینترنت در ایران براحتی نمی توان متصور شد. پس فرقی نمی کند. هرچند از لحاظ تئوری سیم باید پهنای باند بیشتری را ارائه دهد اما همان هم بستگی به شرایط سیم دارد و ممکن است مواردی باشد که سرعت وای فای از USB بیشتر باشد.

 5. سلام من گوسی سامسونگ مدل j7f رو دارم.مشکلم اینجاست که گوشیهای دیگر به قسمت نقطه اتصال وصل میشن اما نمی تونند از اینترنت استفاده کنند در صورتی که خودم میتونم همه کارامو انجام بدم

  1. سلام این مشکل در سری J سامسنوگ زیاد گزارش شده من خودم از نزدیک باید بررسی کنم تا بتونم چیزی بگم. فکر کنم با بروزرسانی رام گوشی مشکل حل شود.

   1. سلام منم همین مشکل رو دارم، میدونی چیه با سیمکارت ایرانسل هات اسپات رو فعال کنم هیچ مشکلی نداره ولی با همراه اولی کسی که وصل میشه نمیتونه استفاده کنه معلوم نیست مشکل از کجاست

 6. سلام مهندس وقت بخیر
  گوشی من سامسونگ j5 هست و از نت 4g ایرانسل استفاده میکنم
  وقتی هات اسپات رو روشن میکنم روی لپ تابم تو وای فای ظاهر میشه و کانکت میشم به داده گوشیم ولی میزنه لیمیتد و به اینترنت وصل نمیشه

  1. این مشکل را خیلی ها اعلام کرده اند ولی متاسفانه تا یک گوشی سری J در اختیار نداشته باشم نمی توانم اظهار نظر درستی بکنم اینجور مشکلات نیاز به بررسی از نزدیک دارد.

 7. سلام
  مک آدرس گوشی من برا اینترنت اداره فعال هست و میتونم از طریق وای فای به اینترنت کانکت بشم. آیا برنامه‌ای هست که بشه همزمان از گوشی خودم نت رو اشتراک بگذارم برا گوشی دیگران؟
  تشکر

  1. سلام با چیپ وای فای گوشی در یک لحظه فقط می توان یک کار انجام داد یا گرفتن اینترنت یا پخش کردن اینترنت از یک منبع دیگر.

 8. سلام گوشی من j1 هستش وقتی با بلوتوث اینترنتو اشتراک گذاری میکنم وصل میشه اما صفحان وب رو باز نمیکنه.با کابلم اصلا وصل نمیشه.مشکل کجاس؟

 9. سلام وقتی با هات اسپات وای فای به گوشی متصل میشم ودانلود میکنم میخواستم بدونم چرا دوبرابر داده مصرف میکنه یعنی وقتی من یه ایتم ۷۰ مگی رو دان میکنم توی مصرف داده نقاط قابل حمل مینویسه ۱۴۰ مگ. الکیه یا واقعا دوبرار استفاده میشه؟

  1. سلام من به این حالت تا بحال برنخوردم. مهم اینه که ببینید از بسته اینترنت 70 مگ کسر میشه یا 140 مگ، اگر 140 مگ باشه این حدس که دوبرابر داره دانلود میشه درست خواهد بود

 10. سلام من اومده بودم که موبایل جاوای سامسونگ را از طریق بلوتوٮ به تبلتم که با وایفا اینترنت داره وصل کنم اما هیچ چیز دستگیرم نشد

  1. سلام. طبیعتاً بلوتوث و وای فای دو تکنولوژی متفاوت هستند و شما نمی توانید آنها را به هم مرتبط کنید.

 11. درود
  دوست عزیز من نقطه اتصال گوشی رو برای انتقال داده به لبتاپ فعال میکنم و در لبتاپ و گوشی اتصال برقرار میشه و نشون میده.ولی اصلا لیتاپ به نت متصل نیست و هیچ داده اینترنتی به لبتاپ منتقل نمیشه.یعنی حتی از لبتاپ به یه سایت هم نمیتونم وارد بشم.
  فقط نشون میده که اتصال وای فای و نقطه قابل حمل فعاله اما هیچ اینترنتی فعال نمیشه . .
  لطفا اهنمایی کنید مشکل از کجاست و چکار کنم..؟

  1. سلام اینجور مشکلات نیاز به بررسی از نزدیک دارد و دلایل زیادی برای بروز این مشکل می توان متصور شد.

 12. سلام. من از طریق روش نقطه قابل حمل (تترینگ هات اسپات) از اینترنت سیم‌کارت برای لپ تاپم استفاده کردم که بعد از مدتی استفاده متوجه شدم اینترنتم قطع شده. ابتدا فکر کردم اینترنت سیم‌کارت قطع هست بعد متوجه شدم تمامی حجمی که خریداری کردم مصرف شده! در حالی که من مطمئن هستم آن مقدار حجم خریداری شده را مصرف نکردم.
  حالا می‌خواستم بدانم استفاده از این روش حجم بیش‌تری از اینترنت را مصرف می‌کند؟

  1. سلام
   خیر در مصرف هیچ تفاوتی وجود ندارد. اما وقتی اینترنت را با لپ تاب به اشتراک می گذارید ممکنه سیستم عامل لپ تاب دانلودی را انجام دهد که شما از ان مطلع نباشید مثلاً بروزرسانی ها

 13. سلام.
  گوشی من سامسونگ اس تری مینی هست.قبلا بوسیله نقاط اتصال قابل حمل،اینترنتم رو با لپتاپ یا موبایل های دیگم به اشتراک میزاشتم.اما بعد از اینکه یه بار گوشیم رو به تنظیمات کارخونه برگردوندم دیگه وقتی روی نقاط قابل حمل کلیک میکنم گزینش شبیه حالت نیمه فعال میشه یعنی کمرنگ میشه مثل زمانی که مثلا بلوتوث رو روشن میکنید و اولش چند ثانیه کمرنگه تا وقتی که روشن بشه و پررنگ.اما واسه من این گزینه قابل حمل کلا وقتی روش کلیک میکنم کمرنگه.اوایل پیغام میومد که باید گوگل پلی سرویس رو به روز کنم اما توی ایران نمیشه.با روش های دیگه هم نتونستم به روزش کنم.به نظر شما این ایراد نقاط قابل حمل از کجاست؟
  ممنونم

  1. سلام. گوشی خود را به یک مرکز خدمات فنی معتبر جهت بررسی عیوب سخت افزاری یا نرم افزاری نشان دهید.

 14. سلام.من با گوشیم به wifi تبلتم وصل میشدم واز نتش استفاده میکردم ولی مدتیه که دیگه وصل نمیشه همش مینویسه در حال اتصال ولی وصل نمیشه .بنظر شما مشکل چی میتونه باشه؟

  1. مشکل با احتمال بالایی از تبلته و در اینجور مواقع دستگاه مرجع به دستگاه دیگر IP اختصاص نمیده. حالا ممکنه این ایراد بدلیل یک برنامه باشه که این محدودیت رو بوجود آورده و یا مشکل خود رام. با یک گوشی دیگه هم تست کنید اگر با اون هم وصل نشد 100% مشکل از تبلت هست. ممکنه با فلش کردن رام مشکل حل بشه. در هر صورت بهتره به یک متخصص در مرکز فنی معتبر رجوع کنید.

 15. سلام من با سیمکارت ایرانسل میتونم نتم رو به اشتراک با هات اسپات بزارم ولی با نت همراه اول نمیشه به من وصل میشه ولی هیچگونه نتی نداره

 16. با عرض سلام و خسته نباشید میخاستم بپرسم امکانش هست آی پی مودم گوشی ( در حالت هات اسپات ) را تغییر داد . من برای برخی نرمافزارهای آی پی خاصی میخام که تو رنج آی پی گوشیم نیست

  1. سلام. امکان تغییر IP فقط زمانی میسر است که گوشی روت شده باشد و با ترمینال این کار را بکنید. همچنین با تغییر IP ارتباط شما با نت قطعاً قطع خواهد شد. مگر اینکه یک آدرس ولید و مطابق با ISP تنظیم کنید.

 17. سلام، من به دلایلی نمیتونم از اینترنت adsl استفاده کنم(خطمون نویز داره از مخابرات و مشکل رو نمیتونن حل کنن).میخواستم 4g ایرنسل بگیرم و یه مودم 4g.
  ولی یه گوشی s3 بدون استفاده دارم…اگه گوشی رو به عنوان مودم استفاده کنم، سرعت اینترنت در این حالت از مودم‌های 4g پایینتره؟

  1. سلام بله قطعاً پایین تره به دو دلیل، 1) گوشی 4g نیست. 2) گوشی مثل یک مودم نمیتونه تمام پتانسیل خط رو ارائه بده.

 18. سلام وقت بخیر
  ایا گوشی اندرویدی هست که قابلیت هات اسپات رو نداشته باشه؟
  چون من یه گوشی از برند اسمارت میخام بخرم ولی تو مشخصات وای فایش قابلیت هات اسپات ننوشته برای بقیه گوشی های برند های دیگه نوشته.
  اگه قابلیت هات اسپات نداشته باشه میتونی با نرم افزار گوشی رو تبدیل به مودم کنی؟ ممنون

 19. سلام
  برای اتصال لپ تاپ به اینترنت گوشی گلکسی اس5 validation error میده چی کار باید کرد این چه اروریه

 20. سلام گوشی سونی اکسپریا رو به تنظیمات کارخانه برگردوندم حالا نقطه اتصال فعال میکنم که کسی استفاده کنه رمز میخواد و خودم رمز ندادم بهش وجایی هم رمزش ثبت نیسته میشه راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *