حقیقتی انکار نشدنی: چقدر به گوشی خود اعتیاد داریم؟

0

اعتیاد به تلفن هوشمند

در کنفرانس Google I/O سال جاری Sundar Pichai معاون رئيس ارشد گوگل، اطلاعات جالبی در خصوص کاربران اندرویدی آشکار ساخت: کاربران اندرویدی در یک روز جمعاً 93 میلیون عکس Selfie میگیرند و 100 میلیارد بار گوشی خود را باز می کنند و یک فرد بطور میانگین 100 بار گوشی خود را در روز چک می کند.

نکته نظر این خبر در این است که نشان دهد ما به اسمارت فون خود بسیار اعتیاد پیدا کرده ایم. شایان ذکر است که اخیراً موتورولا Mobility و B2X Care Solutions مطالعه ای صورت داده بودند که بطور قابل ملاحظه ای اعتیاد ما انسان ها را نشان می داد. با رای دهی 500 کاربر اسمارت فون و تبلت در ایالات متحده، مشخص شد که 74 درصد از افراد رای داده اسمارت فون را در کل روز در دسترس خود نگه می دارند و حتی 60 درصد در حالی می خوابند که اسمارت فون در کنارشان است و البته این آمار و ارقام با افزایش جمعیت در بین سنین 18-29 در حال رسیدن به 84 درصد می باشد. در این رای گیری آشکار شده که 53 درصد از افراد هنگام خواب گوشی را در حالت سکوت قرار نمی دهند.

در این بین سوال اینجاست که هر بار که اسمارت فون خود را چک می کنیم با آن چه کاری داریم؟ این رای گیری نشان داده که 86 درصد از آمریکایی ها عمدتاً از اسمارت فون خود برای ارسال پیامک و 20 درصد از 16-20 ساله ها بیش از 5 ساعت روز را صرف اسمارت فون خود می کنند. بدیهی است که این نتیجه گیری از رای گیری 500 کاربر آمریکایی حاصل شده است اما باز هم نتیجه ای قاطع از نحوه اسفاده اسمارت فون در جوامع را نشان می دهد.

منبع: AndroidAuthority

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *