باز کردن منوی سرویس مخفی تلفن های هوشمند سری گلکسی سامسونگ

53
دسترسی به منوی سرویس مخفی گوشی های گلکسی سامسونگ

دسترسی به منوی سرویس مخفی گوشی های گلکسی سامسونگ

باز کردن منوی سرویس مخفی تلفن های هوشمند سری گلکسی سامسونگ

در ساخت بسیاری از محصولات دیجیتال  شرکت ها از کدهای مخفی بعنوان بخشی از نرم افزارهای کامپیوتری ارائه شده خود استفاده می کنند و این موضوع همچنان ادامه دارد. زمانیکه شما از مجموعه ای از دستورات مشخص که معمولا محرمانه می باشند استفاده کنید یکسری اطلاعات و یا در برخی مواقع عملکردهای خاصی در دستگاه شما ظاهر می شود. مثلا در سیستم عامل اندروید اگر در منوی تنظیمات، قسمت درباره دستگاه (About Device)، بر روی نسخه اندروید (Android Version) دستگاه چند بار تپ بکنید، یک برنامه شبه بازی که معرف همان نسخه از اندرویدی که بر روی دستگاه در حال اجراست به نمایش در می آید که با چند عمل جالب با کاربر تعامل می کند. اما موضوعی که قرار است به آن اشاره کنیم مربوط به نرم افزار خاصی نیست بلکه یک منوی مخفی در تلفن های هوشمند سری گلکسی سامسونگ است که می توانید از آن برای آزمایش صحت عملکرد قسمت های مختلف تلفن هوشمندتان مثل، حسگرها، صفحه لمسی، بلنگو، صفحه نمایش و … استفاده کنید. احتمالا مشتاق شدید که این کد چیست و با وارد کردن آن قرار است به چه اطلاعاتی دسترسی پیدا کنید.

برای دسترسی به این منوی مخفی ابتدا باید برنامه شماره گیر تلفن همراه خود را باز کنید و سپس به ترتیب از چپ به راست کد زیر را وارد کنید بعد از وارد کردن آخرین کاراکتر # بلافاصله منوی سرویس مخفی باز خواهد شد.

*#0*#
دسترسی به منوی سرویس مخفی گوشی های گلکسی سامسونگ
دسترسی به منوی سرویس مخفی گوشی های گلکسی سامسونگ

بعد از باز شدن این منو می توانید بنا به خصوصیات تلفن هوشمندتان آزمایشهای مختلفی را بر روی دستگاهتان انجام دهید تا از صحت عملکرد و یا احتمالاً مشکلات موجود مطلع شوید. البته ناگفته نماند که بخاطر تفاوت دستگاههای مختلف ممکن است برخی از گزینه ها با آنچه در دستگاه خودتان می بینید متفاوت باشد. آزمایش های مهم قابل دسترس در این منو عبارتند از:

آزمایش RGB برای صفحه نمایش:

سه گزینه اول منو در ردیف اول از بالا از چپ به راست RED, GREEN, BLUE می باشند که به ترتیب برای آزمایش وجود پیکسل های مرده (Dead Pixel)، بررسی طیف رنگ های تولیدی صفحه نمایش و مشکل درهم ریختگی رنگ کاربرد دارند. با انتخاب هر کدام از آنها تمامی پیکسل های صفحه نمایش با همان رنگ انتخابی روشن شده و در این حالت اگر پیکسل یا پیکسل هایی سوخته باشند می توان آنها را کشف کرد و همینطور کیفیت تولید رنگ را بررسی کرد. تصویر زیر حالت صفحه نمایش را در هر سه رنگ نمایش داده است.

خروجی آزمایش RGB برای هر سه حالت قرمز، سبز و آبی
خروجی آزمایش RGB برای هر سه حالت قرمز، سبز و آبی

آزمایش Sensor برای حسگرها:

منوی حسگرها
منوی حسگرها

اما با کلیک بر روی گزینه حسگر (sensor) شما به یک صفحه جالب و کمی گیج کننده وارد می شوید که در آنجا اطلاعات خام حسگرهای دستگاه شما نمایش داده می شوند. گزینه های مختلفی را در اینجا مشاهده می کنید. اطلاعات همه سنسورها به ترتیب از بالا به پایین لیست شده اند و با خطوطی از هم جدا شده اند، این صفحه کمک زیادی می کند تا متوجه شوید که دستگاهتان از چه حسگرهایی بهرمند است. باز هم یادآور می شوم که به دلیل تفاوت سخت افزاری گوشی های مختلف نسبت به هم و این نکته که همه گوشی ها از سنسورهای یکسان و برابری برخوردار نیستند اطلاعات موجود در این صفحه در هر گوشی با گوشی های مدل دیگر ممکن است متفاوت باشد. اما برخی از سنسورها در همه گوشی های هوشمند موجود هستند. برخی از مهمترین این سنسورها عبارتند از:

حسگر شتاب سنج (Accelerometer Sensor):

حسگر شتاب سنج Accelerometer Sensor
حسگر شتاب سنج
Accelerometer Sensor

سنسور شتاب سنج يکي از ابزارهاي درون اسمارت فون است که اجازه مي دهد دستگاه جهت قرار گيري را تشخيص داده و محتوا درون صفحه نمایش را بر اساس همان جهت براي کاربر به نمايش در آورد. با اين کار ابزار براي کاربر تجربه کاربري بهتري را به ارمغان خواهد آورد. سنسور شتاب‌سنج که در حال حاضر درون تلفن‌های هوشمند قرار دارد، شتاب را در ۳ محور اندازه‌گیری می‌کند، محور x، محور y و محور z. به‌همین دلیل، تلفن هوشمندی می‌تواند حرکت در هر یک از این ۳ محور را حس کرده و جهت‌گیری را از حالت عمودی به حالت افقی و بلعکس تغییر دهد.

حسگر مجاورت (Proximity Sensor):

حسگر مجاورت Proximity Sensor
حسگر مجاورت
Proximity Sensor

امروزه تمامي گوشي‌هاي هوشمند تلفن همراه مجهز به حسگرهاي مجاورت هستند؛ ابزاري که از ورود ناخواسته‌ي اطلاعات جلوگيري کرده و با خاموش کردن صفحه نمايش، به خصوص زماني که گوشي را در جيب خود مي‌گذاريم، از اتلاف انرژي با ارزش ذخيره شده در باتري‌ها نيز جلوگيري مي‌نمايد. این حسگرها قادر به تشخيص وجود اجسام نزديک بدون هيچ گونه تماس فيزيکي مي‌باشند. يک حسگر مجاورتي اغلب يک ميدان الکترومغناطيسي، الکترواستاتيکي و يا پرتويي از تشعشعات الکترومغناطيسي (به عنوان مثال، پرتو مادون قرمز) را از خود منتشر مي‌کند و به دنبال تغييرات در محيط يا سيگنال‌هاي برگشتي مي‌ماند. اين دست حسگرها غالباً در کنار بلندگو (اسپيکر) گوشي جاي گرفته‌اند و زماني که کاربر مشغول مکالمه با گوشي است، و آن را به کناره‌ي صورت و گوش خود نزديک مي‌کند، حسگرهاي مجاورت فعال شده و قابليت لمسي صفحه را از کار مي‌اندازند تا از ورود ناخواسته‌ي اطلاعات جلوگيري شود. از اين گذشته اين حسگرها نور صفحه نمايش را قطع کرده و به ذخيره‌ي بيش از پيش انرژي الکتريکي کمک مي‌کنند.

حسگر ژیروسکوپ (Gyroscope Sensor):

حسگر ژیروسکوپ Gyroscope Sensor
حسگر ژیروسکوپ
Gyroscope Sensor

همانطور که گفته شد، حسگر شتاب سنج می‌تواند جا‌به‌جایی خطی موبایل را اندازه بگیرد. ژیروسکوپ ویژگی دیگری را به دستگاه اضافه می‌کند و آن اندازه‌گیری جا‌به‌جایی زاویه‌ای می‌باشد. شتاب‌سنج و ژیروسکوپ نقش مهمی در بازی‌های موبایل مثل بازی‌های رانندگی دارند و دیگر استفاده از انگشت را برای لمس کردن صفحه موبایل از بین می‌برند. همینطور وقتی که موقعیت افقی و عمودی موبایل را تغییر می‌دهید، این حسگر این حرکات را کشف می‌کند.

اگر در تصویر بالا گزینه Gyro Selftest را انتخاب کنید آزمایش مشروح تری را مشاهده خواهید کرد:

آزمایش مشروح تر حسگر ژیروسکوپ Gyroscope Sensor
آزمایش مشروح تر حسگر ژیروسکوپ Gyroscope Sensor

حسگر مغناطیس‌سنج‌ (Magnetic Sensor):

حسگر مغناطیس‌سنج‌ (Magnetic Sensor)
حسگر مغناطیس‌سنج‌ (Magnetic Sensor)

این سنسور نیز جزء سنسورهایی است که تقریبا در اکثر تلفن‌های هوشمند امروزی وجود دارد و همانطور که حدس‌ زده‌اید وظیفه آن تشخیص میدان‌های مغناطیسی است. اپلیکیشن‌های قطب‌نما و جهت‌نما یا قبله‌نما از این سنسور برای تشخیص شمال جغرافیایی و پیدا کردن مسیر استفاده می‌نمایند.

سنسور روشنایی (Lights Sensor):

حسگر روشنایی Lights Sensor
حسگر روشنایی
Lights Sensor

این سنسور نیز برای تشخیص میزان روشنایی محیط به کار می‌رود. تلفن این اطلاعات را از سنسور دریافت و برای کنترل میزان نور صفحه نمایش مورد استفاده قرار می‌دهد. برای مثال در صورتی که نور محیط اطراف زیاد باشد صفحه نمایش به صورت خودکار نورش زیاد و در صورتی که محیط اطراف تیره و تاریک باشد، نور صفحه نمایش کاهش پیدا می‌کند. البته این سنسور در تلفن‌های هوشمند رده بالا سامسونگ عملکرد جالب‌تری دارد، چرا که می‌تواند میزان نور سفید، قرمز، سبز و آبی را تشخیص و تولید رنگ‌ها و نور صفحه نمایش را از نو آغاز کند. بدین ترتیب تصاویر در نورهای متفاوت با کیفیت بهتری به چشم می‌آيند.

این حسگر میزان نور دریافتی را به واحد لوکس (LUX) نمایش می دهد. همچنین همانطور که در تصویر می بینید طیف های مختلف نور را نیز تشخیص داده و نسبت هر کدام از رنگ های R,G,B,W یعنی قرمز، سبز، آبی و سفید را مشخص می کند.

حسگر فشار سنج (Barometer Sensor):

حسگر فشار سنج Barometer Sensor
حسگر فشار سنج
Barometer Sensor

تلفن‌های هوشمند گران‌قیمت، سنسور دیگری به نام فشار سنج را برای سنجش فشار اتمسفر در محیط نیز در خود جای داده‌اند. این سنسور می‌تواند میزان تغییر ارتفاع و فشار را نسبت به سطح دریا اندازه گیری و از آن برای نمایش دقیق‌تر وضعیت جغرافیایی در GPS استفاده کند. در تصویر بالا می بینید که ارتفاع 891 متر از سطح دریا اعلام شده و فشار هوا 910 واحد می باشد.

حسگر گرماسنج (Thermometer Sensor):

بسیاری از طرفداران سامسونگ، سنسور گرماسنج که در معرفی Galaxy S4 به همراه این محصول معرفی شد به یاد دارند. سنسوری که میزان گرما و دمای تلفن‌هوشمند را اندازه‌گیری می‌کند. البته سنسور تقریبا در تمامی تلفن‌های هوشمند وجود دارد و چیز جدیدی محسوب نمی‌شود و برای نمایش میزان دمای باتری و داخل تلفن هوشمند به کار می‌رود. در واقع زمانی که دمای دستگاه از حد معینی بیشتر شود، سیستم به صورت خودکار خاموش می‌شود تا دمای دستگاه کاهش پیدا کرده و داغی بیش از حد بدان آسیب نرساند. البته سامسونگ سنسورهای دیگری نیز در S4 همچون سنسور رطوبت سنج نیز به کار برده که در اپلیکیشن S Health کاربر را از وضعیت مناسب یا نامناسب جوی که در آن قرار دارد مطلع می‌سازد.

دماسنج و رطوبت‌سنج (Temperature/Humidity Sensor)

برخی گوشی ها مثل گوشی گلکسی اس 4 مجهز به حسگرهای دماسنج و رطوبت سنج می باشند که شما می توانید از دما و رطوبت محیط توسط بخش Comfort Level نرم‌افزار S Health سامسونگ آگاه شوید. پیش از این در ساخت دو مدل گوشی موبایل در سالهای 2009 و 2010 از این حسگرها استفاده شده بود ولی عرضه جهانی نداشت . اکنون این سنسورها به گوشیهای موبایل با سیستم عامل اندروید وارد شده اند و در دسترس برنامه نویسان قرار دارند تا نرم افزارهای گوناگونی را جهت بکار گیری آنها، تولید نمایند.

حسگر گام‌شمار (Pedometer Sensor):‌

یکی دیگر از سنسورهای مرتبط با ورزش و تناسب اندام که بازار داغی را این روزها در تلفن‌های هوشمند تجربه می‌کنند، سنسور قدم شمار است که می‌تواند تعداد گام‌هایی که کاربر بر می‌دارد را شمارش کند. البته این موضوع توسط شتاب‌سنج نیز قابل تشخیص است ولی وجود سنسور جداگانه، علاوه بر بهینه بودن، دقت بیشتری نیز به همراه دارد.

حسگر مادون قرمز (Infrared):

این حسگر در وسایل الکترونیکی قدیمی استفاده می شد که از جمله آنها می توان به کنترل تلویزین و پخش ویدئو اشاره کرد. اینفرارد در مدلهای اولیه موبایل جهت انتقال اطلاعات استفاده می شد که به دلیل سرعت کم و الزام قرار گرفتن دو گوشی در مقابل هم و بکارگیری بلوتوث، منسوخ شد. ولی با پیشرفت سیستم عامل های توانمندی چون اندروید، امکان ارائه نرم افزار کنترل از راه دور برای گوشی ها میسر گردید و اکنون دوباره شاهد حضور اینفرارد در گوشی های هوشمند مانند سری گلکسی سامسونگ هستیم. WatchON نام نرم افزاریست که برای این منظور توسط سامسونگ ارائه شده که توسط آن می توانید تلویزیون یا دی وی دی پلیر خود را کنترل نمائید.

سنسور تشخیص ضربان قلب:

سنسور دیگری که سامسونگ همچون گذشته از آن برای تبلیغات بیشتر در Galaxy S5 استفاده نمود، سنسور سنجش ضربان قلب است که با کمک شمردن ضربه‌هایی که خون موجود در رگ‌های نوک انگشت وارد می‌سازد، ضربان قلب شما را در دقیقه اعلام می‌کند.

سنسور تشخیص اثر انگشت:

این سنسور نیز درگوشی های جدید سامسونگ مثل گلکسی اس 5، گلکسی آلفا و گلکسی نوت 4 به کار برده شده استو همانطور که از نام آن پیداست برای تشخیص اثر انگشت استفاده می‌گردد.

آزمایش لمس صفحه (Touch):

آزمایش لمس صفحه Touch Test
آزمایش لمس صفحه
Touch Test

آزمون لمس کردن (Touch) می تواند مفید واقع شود مخصوصا اگر احساس می کنید دقت صفحه لمسی دستگاه شما دچار مشکل شده است. همانطورکه در تصویر بالا مشخص شده هر مستطیل با ضربه زدن انگشت شما روشن می شود و رد انگشت شما با یک خط مشکی رنگ نمایش داده می شود.

 آزمون کلیدهای سخت افزاری (Sub Key):

در این منو همچنین آزمون Sub Key هم به چشم می خورد تا بوسیله آن از صحت کارکرد کلیدهای خازنی (کلیدهای لمسی پایین صفحه گوشی مثل Back, Setting) و کلیدهای پاور و کم و زیاد کردن صدای تلفن هوشمند خود مطمئن شوید.

 آزمون اختلال در خروجی صدا (Receiver):

تست Receiver به منظور آزمون اختلال در عملکرد خروجی صدای گوشی مورد استفاده قرار می گیرد.

 آزمون بلندگو (Speaker):

تست Speaker با پخش یک آهنگ پاپ عجیب بلندگوهای دستگاه شما را تحت آزمایش قرار می دهد.

 آزمون چراغ اعلانات (LED):

با این آزمایش می توانید حالت های مختلف نور تولیدی چراغ اعلانات گوشی که عموماً در قسمت بالا و کنار بلنگوی جلویی گوشی واقع شده را بررسی کنید.

آزمایش های دیگری هم مثل آزمایش دوربین های جلو و عقب، خاصیت تشخیص حرکت دست بر بالای صفحه (TSP Hovering)، آزمایش فرستنده IR (در گوشی هایی که از حسگر اینفرارد بهرهمند هستند) و …در این منو ممکن است موجود باشند.


به نظر خودم بهترین کاربرد این منو در هنگام خرید گوشی چه بصورت نو و چه بصورت دست دوم می باشد، بخصوص در هنگام خرید گوشی دست دوم می توان با این روش از صحت عملکرد اجزاء گوشی اطمینان حاصل کرد و بعد نسبت به خرید اقدام کرد.

در هر صورت امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشه

مرسی نظر یادتون نره

53 thoughts on “باز کردن منوی سرویس مخفی تلفن های هوشمند سری گلکسی سامسونگ

 1. سلام و وقت بخیر
  آقای مهندس سال نو بر شما مبارک باد
  جسارتا یک سوال از خدمتتان دارم اینجانب یک گوشی سامسونگ گلکسی مدل J5 دارای شبکه 4G گرفتم که دو سیمکارته نیز میباشد متاسفانه هر کدام از کدهای مخفی را که وارد میکنم چیزی نمایش داده نمیشود و وقتی کد را وارد کرده و سپس ok میکنم (انگار میخوام شماره بگیرم) پیام زیر را مینویسد:
  مشکل اتصال یا کد MMI غیر معتبر است.
  لطفا بزرگواری فرمایید و راهنمایی نمایید که مشکل از کجاست یا من اگر کار خاصی روی گوشی باید انجام بدم راهنمایی فرمایید.
  برای مثال صفحه شماره گیر را باز میکنم و کد #06#* را وارد میکنم ولی هیچ چیزی نمیشود و نهایتا دکمه ای که علامت گوشی روی آن است و برای تماس میباشد را میزنم همان اخطار بالا را مینویسد
  تمنا دارم راهنمایی فرمایید به منوی خاصی باید برم یا چه کاری انجام دهم
  قبلا از لطف و بزرگواری شما کمال تشکر و قدردانی را دارم

 2. سلام.خوبید.من گوشی نت ۴ دارم.در قسمت my phon number بجای شماره خودم یه شماره دیگه ثبت شده.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   خسته نباشید،وقتی وارد قسمت sesnsor میشم همه ی سنسور هام فعال هستن به جز proximity،مشکل از کجاست اگه میشه کمکم کنید

   1. سلام قطعاً سنسور مجاورت دچار مشکل شده حالا یا سوخته یا چیزی روی عملکردش خلل ایجاد میکنه مثلاً چسب یا گلس یا …. گوشی را به مرکز خدمات فنی معتبر نشان دهید

 3. سلام ، خسته نباشید ، من گوشی گلکسی اس 7 دارم تازه خریدم میخواستم ببینم مادون قرمز یا اینفرارد دارد و میشه به کنترل تبدیلش کرد یا نه؟؟
  ممنون میشم جوابم رو بدید.

 4. باسلام بنده هفته پیش ی نوت4 مدلc گرفتم آندروید 5 از همون موقع روش بود ولی ازخود گوشی گزینه آپدیت میزنم هیچ پیامی نمیده کلا هیچ عکسل عملی انجام نمیده به وای فای هم وصلم ی مشکل هم که دارم کلید بک که کناره کلید هوم هست لمسش زیاد حساس نیست.کوشیم رنگ سفید هست و موقع تاریکی که باگوشی کار میکنم کلیدهای بک و نشانگر بالا ها خیلی بد مشخص انگار داخل گوشی مشخص هست . واینکه گوشی بالا پاین میکنم زاویه دیدش زیاد جالب نیست لطفا کمکم کنید مرسی

  1. سلام برای موضوع بروزرسانی اگر گوشی شما آخرین نسخه رام را داشته باشد طبیعتاً پیامی مبنی بر نصب بودن آخرین بروزرسانی ها را دریافت خواهید کرد. اگر غیر از این است در اینترنت گشتی بزنید و ببینید که برای مدل گوشی شما رام رسمی جدیدتری منتشر شده یا خیر در صورت مثبت بودن جواب می توانید با دانلود رام جدید آن را با برنامه اودین بر روی گوشی فلش بزنید و اصطلاحاً گوشی را فلش کنید تا رام بروز شود. اگر درست کار را انجام دهید داده های موجود در گوشی پاک نخواهد شد.
   برای مشکل دوم بهتر است به یک مرکز خدمات پس از فروش معتبر مراجعه و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید که اگر مشکل فنی باشد با تعمیر مشکل را حل کنند.

 5. سلام خسته نباشید. گوشی من گالکسی اس 4 هست. بعد از آپدیت سافت ویر گوشیم چراغ اعلاناتش فقط برای شارژ باطری کار میکنه و زمانی ک پیغامی دارم روشن نمیشه. از این کد مخفی هم که گفته بودین چک کردم چراغ اعلاناتش روشن میشد. تمام گزینه های led indicator هم فعال هستن. بنظر شما مشکل از کجاست؟

  1. سلام. اگر از کاستوم رام استفاده می کنید حتماً ایراد از رام هست. اما اگر از رام رسمی (Stock Rom) استفاده می کنید بهتر است یک بار گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید. البته قبل این کار چک کنید که برنامه دیگری این مشکل را بوجود نیاورده باشد. مثلاً از این برنامه های سفارشی سازی چراغ Notification

 6. س گوشی جی 7 مدل2016 گرفتم فقط یک سنسور کار میکنه مثلا سنسور مغناطیسی کار نمیکنه چطور باید فعالش کنم ممنون

  1. سلام. باید گوشی خودتون رو به واحد خدمات فنی گارانتی نشون بدید. کار نکردن سنسورها بیشتر ناشی از ایرادات سخت افزاریه

 7. سلام.با عرض معذرت؛ من یه گوشی گلکسی نوت۳ رو قبلا باهاش کار میکردم و هر وقت تو تلگرام پیغامی داشتم چراغ led روشن میشد و معلوم بود که پیغام دارم ولی الان اون چراغ وقتی پیغام دارم دیگه کار نمیکنه.چ باید کرد؟!

  1. سلام ایندست مشکلات عموماً با یکبار خالی کردن کش Davlik درست میشه. یا با فلش کردن. بعضی مواقع هم برخی برنامه ها باعث بروز این مشکل می شوند که باید ببینید آخرین برنامه هایی که نصب کردید چی هستند و بین انها دنبال سرنخ بگردید. اگر به مباحث فنی آشنایی ندارید به یک خدمات فنی معتبر مراجعه کنید.

 8. سلام
  گوشي سامسونگ j5 دارم كه دكمه هاي بك و منو چراغش روشن نميباشد
  ايا چراغ دارد؟

  1. سلام بله نور پس زمینه دارد. بهتر است به خدمات فنی سامیونگ مراجعه کنید.

 9. سلام.
  من نوت ۴ دارم که نرم افزار anymote remote رو روش نصب دارم.قبلا با این نرم افزار کار میکردم و خیلی عالی بود.تقریبا واسه همه تجهیزی کارایی داشت.اما الان چند روزه که این نرم افزار رو هیچ تجهیزی کار نمیکنه.از این طریق که شما گفتین تست کردم.وقتی IR ON/OFF میزنم چراغ آبی بالای گوشی چشمک میزنه اما رو تلویزیون و …کار نمیکنه.خیلی به این نرم افزار نیاز دارم.ممنون میشم راهنماییم کنید که مشکل از گوشیمه یا نرم افزار.
  در ضمن تو این حدفاصل که این نرم افزا از کار افتاده نه نرمافزاری رو گوشی نصب کردم و نه نرم افزار خود گوشیو آپدیت کردم.

  1. سلام به احتمال زیاد سنسور IR گوشی شما دچار مشکل شده. جوری که می فرمائید امکان اینکه گوشی مشکل نرم افزاری داشته باشه خیلی کمه

 10. سلام گوشی سامسونگ جی ۵ دارم موقعی که بهم پیامک میاد مینویسه محتوای پیا مخفی میباشد وقتی باز میکنم پیامی نیست یا فرستادن نیومده یعنی چی؟؟؟

  1. سلام اگر زبان گوشی را انگلیسی کنید و متن پیام (محتوای پیام مخفی می باشد) را بصورت دقیق به انگلیسی ارسال کنید ممنون میشم. یا از صفحه اسکرین شات بگیرید و به ایمیل من ارسال کنید. ولی بنظرم ایراد پیش امده باید از برنامه ای باشد که نصب کرده اید.

 11. سلام. من گوشی j7 ۲۰۱۶ دارم تو قسمت سنسور ها فقط اولین سنسور هست سنسور های دگ ای وجود نداره چجوری باید سنسورهای دگ مثل سنسور مغناطیسیش رو فعال کنم . ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام برخی گوشی ها بصورت سخت افزاری از همه سنسورها بهره نمی برند.

 12. سلام. گوشی من این کد (#*0#*) کار نمیکنه. حتی کد #06#* هم کار نمیکنه.
  بروز آوری نرم افزار هم عمل نمیکند، بعد از نوشتن “ثبت دستگاه…” پیغام “پردازش انجام نشد ” را نمایش میدهد.
  گوشی من j7 2016 .

 13. سلام جناب مهندس خسته نباشید
  من یه گوشی اس5 دارم ولی برنامه ریموت کنترلش کار نمیکنه
  شایدمشکل از مادون قرمزش باشه
  میشه راهنمایی کنین که چگونه فعالش کنم؟

  1. بهتره گوشیتون رو به مرکز تعمیرات معتبر نشان بدهید. ممکن است با فلش کردن مشکلتون حل بشه ولی بیشتر موارد مشکل سخت افزاری هست.

 14. سلام ببخشید من برای هدست وی آرم به فعال کردن ژیروسکوپ نیاز دارم تا بتونم ۳۶۰ درجه گوشیم چرخش داشته باشه و حتی تو بازی های رانندگی هم این ور اونور میشه ولی تو فیلم های وی آر نمیشه لطفا کمکم کنید.ممنون.

  1. سلام اگر در بازی ها مشکل ندارید و فقط در فیلم ها مشکل دارید ایراد از حسگر نیست و مشکل نرم افزاری است.

 15. سلام خسته نباشید من دو روزه وقتی گوشیمو روشن میکنم می نویسه : برای اینکه این پنجره بازشو دیگر ظاهر نشود ، مطمئن شوید که حسگر مجاورت مسدود نیست.
  حالا من چیکار کنم دیگه اینو نشون نده

  1. سلام سنسور مجاورت سنسوری هست که تشخیص می دهد آیا گوشی به جسمی چسبیده است یا نه مثلاً در هنگام مکالمه که گوشی را به گوش می چشبانید یا وقتی گوشی در جیب قرار می گیرد. و کار آن این است که از روشن ماندن صفحه گوشی در مواقعی که ضروری نیست جلوگیری کند. جوری که شما توضیح دادید به احتمال زیاد یا سنسور مجاورت گوشی شما خراب شده یا جسمی عملکرد آن را مختل کرده مثلاً گلس یا گارد نامرغوب یا … برای تست اینکه سنسور درست کار می کند می توانید یک تماس برقرار کنید و در حالی که گوشی را روبروی خودتان نگه داشته اید با انگشت قسمت سنسور مجاورت را لمس کنید اگر صفحه گوشی خاموش شد یعنی سنسور درست کار می کند اگر نشد یعنی دچار مشکل شده است.

 16. با سلام و خسته نباشيد
  گوشي سامسونگ Galaxy J2 prime متاسفانه كد #*0#* ميزنم پيام ميده (((مشكل اتصال يا كد MMI غير معتبر است .)))
  ممنون ميشم علت شو بگين –
  با تشكر
  BEHNAM

  1. سلام متاسفانه روی سری j این کد جوابگو نیست. کسی اگر از دوستان کد جایگزین رو برای این دسته از گوشی ها بلد هست زیر همین دیدگاه اعلام نمایید. با تشکر

 17. سلام من وقتی میزنم سنسور فقط دوتا سنسور واسم میاد Proximity Sensor و Accelerometer Sensor دیگه هیچی نمیاد در صورتی که من به سنسور مغناطیسی نیاز دارم آیا واسه این مشکل راحلی هست؟

  1. سلام گوشی های میان رده و ارزان قیمت طبیعتاً دارای سنسورهای کمتری هستند.

 18. سلام.دیروز گوشی a6 2018 خریدم حسگرش بمحض تماس گرفتن عمل میکنه وصفحه نمایش رو فبل از نزدیک شدن به گوش خاموش میکنه لطفا راهنمای کنید ضمنا جلوی حسگر رو تمیز کردم ولی نمیشه

  1. سلام این دست ایراد ها بندرت نرم افزاری هستند. گوشی را فلش بزنید اگر مشکل حل نشد باید گوشی را به مرکز خدمات فنی سامسونگ ارائه دهید تا سنسور را تعویض کنند.

 19. سلام گوشی من sony z3. است در حالت عمودی شارز میشود. ولی وقتی روی میز به صورت افقی قرار میدهم چراغ شارز خاموش و شارز متوقف میشود. میخواهم سنسور زیروسکوپ را غیر فعال کنم. چگونه انجام دهم. ممنون

 20. سلام جی سون پرایم نرم افزار جایگزین سنسور مغناطیس معرفی میکنید
  ممننون

  1. سلام دوست عزیز، سنسور یک قطعه سخت افزاری است و نمی توان نرم افزاری را جایگزین آن کرد.

 21. سلام. سه تا سوال : 1-گوشی من a03 core هستش و تازه گرفتم و این کد (#*0#*) انگار روش کار نمیکنه و هیچ پیام و عکس العملی نداره. اما وقتی کد #06#* رو میزنم جواب میده. 2- آیا گوشیم سنسور مغناطیسی داره؟ 3- اگر سنسورمغناطیسی نداره ، میشه روش نصب کرد؟
  مرسی از مطلب فوق العاده و جالبتون.

  1. سلام بله متاسفانه در گوشی های جدید سامسونگ این کد دیگر کارایی ندارد.
   گوشی A03 Core طبق اطلاعات سایت GSMArena تنها دو حسگر مجاورت و شتاب سنج را دارد و متاسفانه امکان نصب کردن سنسور جدیدی بر روی آن وجود ندارد.
   اگر به سنسور مغناطیسی نیاز دارید باید گوشی خریداری کنید که از الین سنسور بهره مند باشد.

 22. سلام گوشی من ژیرو اسکوپ کار نمیکنه تو بخش سنسور به جای pass نوشته fail
  لطفا بگید چجوری درستش کنم

  1. سلام می بایست گوشی را به یک مرکز معتبر تعمیرات موبایل جهت تعویض سنسور ارائه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *