فرود هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 در قاهره

0

هواپیمای تمام خورشیدی Solar Impulse 2 به خلبانی آندره بورشبرگ (André Borschberg) پس از طی 48 ساعت و 51 دقیقه پرواز، در فرودگاه بین‌المللی قاهره فرود آمد.

solar-impulse-2-over-Pyramid-egypt
عبور Solar Impulse 2 از فراز اهرام ثلاثه مصر

این هواپیما دو روز پیش از شهر سویل در اسپانیا به هوا برخاست و پرواز یکی مانده به آخر خود در پروژه سفر به دور دنیا را با عبور از تونس، الجزیره، مالت، ایتالیا و یونان انجام داد.

این هواپیما مسیری به طول 3706 کیلیومتر را در طی دو شبانه روز و یک ساعت تماماً با انرژی خورشیدی طی کرد که با پنل‌های موجود بر روی بال‌ها و باتری‌های لیتیوم یونی آن طی ساعات تاریکی تامین می‌شد. میانگین سرعت Solar Impulse 2 در این سفر 76.7 کیلومتر بر ساعت (معادل 47.7 مایل بر ساعت) بوده است.

سولار ایمپالس دو طی این سفر که آخرین پرواز بورشبرگ در این هواپیمای بدون سوخت تجربی محسوب می‌شد، از روی اهرام ثلاثه مصر نیز گذر کرد.

هفدهمین و آخرین بخش این سفر به سمت نقطه آغازین آن یعنی ابوظبی در امارات متحده عربی توسط برتراند پیکارد صورت خواهد گرفت که نخستین سفر دور دنیا توسط یک هواپیمای خورشیدی را تکمیل خواهد کرد. تاریخ و ساعت این پرواز هنوز اعلام نشده و به آب‌وهوا و شرایط هواپیما بستگی دارد.

این پروژه در ماه مارس سال گذشته با هدف نمایش اینکه با میزان کمی از انرژی می‌توان چه میزان دستاورد داشت، آغاز شده بود.

سولار ایمپالس ۲ از ۱۷ هزار سلول خورشیدی که در بال‌های آن تعبیه شده است نیرو دریافت می‌کند.

ویدئوی فرود Solar Impulse 2 در مصر

در همین زمینه بخوانید:

سفر هواپیمای خورشیدی Solar Impulse 2 بر فراز اقیانوس اطلس

منبع:

www.theguardian.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *