خاموش کردن خودکار کامپیوتر بعد از اتمام خروجی گرفتن از پروژه در پریمیر

0

خاموش کردن خودکار کامپیوتر بعد از اتمام خروجی گرفتن از پروژه در پریمیر

خاموش کردن خودکار کامپیوتر بعد از اتمام خروجی گرفتن از پروژه در پریمیر

برای خیلی از افرادی که با نرم افزار میکس و مونتاژ ادوبی پریمیر کار می کنند خروجی گرفتن از پروژه ها ملال آور ترین قسمت ماجراست بخصوص در پروژه های با مدت زمان بلند که گرفتن خروجی (Export) از پروژه بنا به مشخصات سخت افزاری سیستم مورد استفاده ممکن است چندین ساعت طول بکشد. در هنگام رندر خروجی اغلب سیستم های متوسط و ضعیف تغریباً بدلیل سنگین بودن فرآیند انکودینگ (Encoding) تغریباً از کار می افتند و نمی شود کار دیگری با آنها انجام داد. برای همین کاربران برای راحتی بیشتر معمولاً آخر شب را برای گرفتن خروجی از پروژه انتخاب می کنند و سیستم را زیر رندر می گذارند و خود به وظیفه خطیر خوابیدن می پردازند تا سیستم در طول شب تا روز بعد بدون دردسر در حالی که کسی پای آن نیست عملیات انکدینگ را انجام دهد. از آنجا که خود پریمیر امکانی برای خاموش کردن سیستم بعد از اتمام عملیات انکدینگ و خروجی گرفتن از پروژه ندارد و چون معمولاً مدت زمان اتمام عملیات انکدینگ (خروجی گرفتن) از پروژه نامعلوم است نمی توان از نرم افزارهای تایمر خودکار برای این موضوع استفاده کرد و یا باید با شانس و اقبال این عمل را انجام داد چون ممکن است برنامه تایمر زودتر از به اتمام رسیدت انکدینگ پریمیر سیستم را خاموش کند.

به همین منظور برای خاموش کردن خودکار کامپیوتر نوتیف اسکریپتی را در قالب فایل اجرایی دسته ای (Batch File) آماده کرده است که بصورت خودکار پریمیر را (Adobe Media Encoding Process) پایش کرده و پس از اتمام خروجی گرفتن آن از پروژه سیستم را بصورت خودکار خاموش می کند. شرح این اسکریپت بصورت زیر می باشد.

@echo off
echo.
date /t
time /t
echo.
:StartMonitoring
echo.
echo.
echo.
color 0f
echo Start monitoring Adobe Media Encoding Process
echo Check every 60 secs via KeepMonitoring
ping 127.0.0.1 -n 60 > nul
Goto Check
:KeepMonitoring
echo.
echo.
echo.
color 0f
echo Continue Monitoring Adobe Media Encoding Process - every 60s
ping 127.0.0.1 -n 60 > nul
Goto Check
:Check
echo.
echo.
echo.
color 0e
echo Checking If Encoding Process Over ?
echo.
echo.
color 0a
tasklist | find /i "PProHeadless.exe"
IF ERRORLEVEL 1 GOTO AutoPowerOFF
IF ERRORLEVEL 0 echo. && echo Encoding Still In Progress && GOTO KeepMonitoring
:AutoPowerOFF
echo.
echo.
echo.
color 0c
echo Process PProHeadless.exe does not exist anymore
echo Assume Encoding DONE
echo PC Poweroff Initiated
echo.
echo.
echo ShutDown PC After 60 sec
shutdown /s /t 60
:END

کافی است این کد را در نوت پد وارد کرده و با پسوند bat ذخیره کنید. مثلاً فایل را با نامی مثل AutoPowerOffPCAfterAdobeMediaEnCoder.bat ذخیره کنید. بعد از ذخیره هنگامی که عملیات خروجی گرفتن از پروژه را در پریمیر شروع کردید کافی است این فایل را اجرا کنید و بقیه کارها را به آن بسپارید. این اسکریپت باعث خاموش کردن خودکار رایانه پس از اتمام عملیات Export (خروجی گرفتن) از پروژه در پریمیر خواهد شد. همچنین این اسکریپت در ویندوز 7 64 بیتی آزمایش شده است و با موفقیت وظیفه خود را انجام داده است.

امیدوارم این نوشته برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *