معرفی و آموزش ساخت و مدیریت قابلیت کانال در تلگرام

آشنایی با قابلیت کانال (Channel)در تلگرام

تلگرام همکنون با قدرت درحال جولان دادن در بازار نرم افزارهای پیام رسان است و در هر بروزرسانی امکانات فوق العاده جدیدی را به کاربران خود اراده می کند تا همچنان با رقبای قدرش مثل واتزآپ، وایبر، لاین و… تفاوت های فاحشی داشته باشد و قدرتمند تر و جذاب تر شود. تفاوت هایی که هرچه بیشتر به محبوبیت این نرم افزار پیام رسان کمک می کنند و باعث می شوند هر روز کاربران بیشتری به آن بپیوندند بطوری که از بدو معرفی تلگرام مخاطبین آن بقدری رشد کرده اند که این روزها مرز نقل و انتقال 12 میلیارد پیام را شکسته اند.

در آخرین بروزرسانی تلگرام یعنی نسخه 3.2 تیم توسعه تلگرام قابلیت جدیدی به نام کانال (Channels) را جایگزین قابلیت قدیمی لیست پخش (Broadcast list) کردهاست که قابلیت های ارتقاء یافته ای نسبت به برودکست دارد. قابلیت کانال تنها تغییر نسخه 3.2 نسبت به نسخه قبلی تلگرام می باشد اما یک تغییر بزرگ است که نوع ارتباطات مخاطبین تلگرام را دگرگون خواهد کرد. یک کانال در تلگرام ویژگی های زیر را دارا می باشد:

 1. مهمترین ویژگی کانال نسبت به لیست برودکست نامحدود بودن تعداد اعضاء آن می باشد در حالی که لیست پخش تنها می توانست پذیرای 100 عضو باشد.
 2. اعضاء هر کانال قادر خواهند بود پیام های دریافتی در کانال را به دیگر مخاطبین یا گروه ها هدایت (forward) کنند.
 3. همچنین کانال شامل ویژگی تعداد مشاهده (بازدید) برای هر پیام می باشد بطوری که مدیر کانال می تواند متوجه شود که یک پیام توسط چند نفر خوانده شده است. این ویژگی حتی پیام هایی که از کانال توسط کاربران در دیگر گروه ها و چت ها فوروارد شده اند را شامل می شود و بازدیدهای آنها نیز در بازدید پیام اصلی لحاظ می شود.
 4. هر کانال دارای یک نشانی اینترنتی (URL) دائمی است و هر فردی می تواند با آن عضو کانال شود. شما می توانید این نشانی را در وب سایت یا وبلاگ خود یا هرجای ممکن منتشر کنید تا مخاطبین بیشتری برای کانال خود بدست آورید.
 5. اعضاء جدید اصلاً نگرانی در مورد مطالب پیشین کانال نخواهند داشت و می توانند تاریخچه کامل پیام های ارسال شده در کانال را مشاهده کنند حتی از روز اول ایجاد شدن کانال.
 6. هر کانال حداقل دارای یکمدیر که همان ایجاد کننده کانال است می باشد، اما مدیر می تواند افراد دیگری را نیز به جمع مدیران کانال اضافه کند.
 7. مخاطبین کانال امکان پاسخ دادن به مطالب منتشر شده در کانال و انتشار مطلب را ندارند و تنها مدیران کانال می توانند مطالب را در کانال منتشر کنند.

آموزش ساخت کانال در تلگرام

برای ساخت کانال در تلگرام آستین ها را بالا بزنید. در ادامه آموزش قدم به قدم ساخت و مدیریت کانال تلگرام را خدمت شما خواننده محترم ارائه خواهیم کرد.

مرحله اول:

در قدم اول تلگرام را اجرا کرده و از منوی اصلی گزینه New Channel را انتخاب کنید.

ساخت کانال در تلگرام مرحله یک و دو
ساخت کانال در تلگرام مرحله یک و دو

مرحله دوم:

در مرحله دوم در قسمت Channel Name نام و در قسمت Description توضیحاتی در مورد کانال وارد کنید و با انتخاب علامت تیک بالا سمت راست به مرحله بعد بروید.

تعیین URL و نوع کانال ایجاد شده. راست آدرس برای کانال خصوصی و چپ آدرس برای کانال عمومی
تعیین URL و نوع کانال ایجاد شده.
راست آدرس برای کانال خصوصی و چپ آدرس برای کانال عمومی

مرحله سوم:

در مرحله سوم باید نوع کانال را مشخص کنید، در تلگرام امکان ساخت دو نوع کانال وجود دارد:

کانال عمومی (Public Channel): عضویت در کانال عمومی نیاز به دعوتنامه ندارد و هر فردی می تواند با داشتن آدرس URL کانال به عضویت آن در بیاید. همچنین کانال های عمومی در نتایج جستجوهای کاربران در تلگرام نمایش داده خواهند شد. اگر این نوع کانال را انتخاب کنید باید در قسمت Link حتماً یک نام منحصربفرد برای کانال انتخاب کنید. این نام آدرس کانال را کامل کرده و بعنوان شناسه یا همان ID کانال شناخته خواهد شد. به عنوان مثال آدرس کانال نوتیف عبارت “http://telegram.me/notif” می باشد.

کانال خصوصی با گزینه (Private Channel): کانال خصوصی در نتایج جستجوهای کاربران در تلگرام نمایش داده نمی شوند و برای عضویت در آن باید حتماً از لینک دعوتنامه ارائه شده در همین صفحه استفاده شود.می توانید هر وقت مایل بودید این آدرس را  باطل کنید. بعد از باطل شدن آدرس کانال خصوصی تنها راه عضو شدن در آن دعوت شدن شما توسط مدیران کانال می باشد.

اضافه کردن اعضاء اولیه به کانال تازه ایجاد شده در تلگرام
اضافه کردن اعضاء اولیه به کانال تازه ایجاد شده در تلگرام

مرحله چهارم:

در مرحله چهارم می توانید افرادی را که مایل هستید در کانال عضو شوند به کانال اضافه کنید.

مرحله پنجم:

در مرحله پنجم کار تمام است و کانال آماده انتشار مطالب است.


آموزش مدیریت کانال در تلگرام

خب پس از اینکه کانالی را ایجاد کردید باید بتوانید مدیریت آن را نیز بدرستی انجام دهید. در ادامه با مراحل مدیریت کانال آشنا خواهید شد:

ورود به صفحه اطلاعات و مدیریت کانال:

کانال را باز کنید و از نوار بالا بر روی نام کانال تپ کنید به همین راحتی.

بازکردن صفحه مدیریت کانال در تلگرام
بازکردن صفحه مدیریت کانال در تلگرام

ویرایش اطلاعات کلی کانال:

ویرایش مشخصات کانال در تلگرام
ویرایش مشخصات کانال در تلگرام

در صفحه اطلاعات کانال از گزینه تنظیمات (سه نقطه بالا سمت راست صفحه) گزینه Edit را انتحاب کنید تا وارد صفحه ویرایش کانال شوید. در این صفحه می توانید طبق تصویر بالا 5 عمل زیر را انجام دهید:

 1. تغییر نام کانال
 2. تغییر توضیحات کانال
 3. تغییر تصویر نمایه (آواتار) کانال
 4. تغییر لینک (شناسه) کانال
 5. حذف کانال

نحوه اضافه کردن عضو به کانال:

نحوه اضافه کردن عضو به کانال در تلگرام
نحوه اضافه کردن عضو به کانال در تلگرام

برای اضافه کردن عضو به کانال در صفحه اطلاعات و مدیریت کانال بر روی گزینه Members تپ کرده و در صفحه بعدی گزینه Add member را انتخاب کنید و از لیست باز شده مخاطب دلخواه را برای عضو شدن در کانال انتخاب کنید. نکته مهم: فعلاً فقط ی توانید مخاطبین اصلی که شماره آنها در گوشی شما ذخیره است را به کانال اضافه کنید و نمی توانید مخاطبینی که شماره آنها در گوشی شما ذخیره نیست را به کانال اضافه کنید. البته ممکن است در بروزرسانی های آینده این محدودیت برداشته شود.

نحوه اضافه کردن مدیر به کانال:

نحوه اضافه کردن مدیر به کانال در تلگرام
نحوه اضافه کردن مدیر به کانال در تلگرام

همانطور که گفته شد یک کانال می تواند چندین مدیر داشته باشد برای اضافه کردن مدیر در صفحه مدیریت و اطلاعات کانال بر روی گزینه Administrators تپ نمایید. در صفحه بعد اطلاعات مدیران فعلی و سازنده (Creator) کانال نمایش داده می شود که می توانید یک مدیر را حذف کنید. برای اضافه کردن مدیر جدید بر روی گزینه Add Administrator تپ کنید و از لیست مخاطبین باز شده مخاطب مورد نظر خود را به مدیران کانال اضافه کنید. در اینجا هم فقط می توانید مخاطبینی که شماره آنها در گوشی شما ذخیره است را به مدیران کانال اضافه کنید. تنها کاری که مدیران اضافه شده به کانال می توانند انجام دهند انتشار مطلب در آن است و کارهایی مثل اضافه کردن عضو جدید و مدیر به کانال برای آنها امکان پذیر نیست. البته ممکن است در بروزرسانی های آینده این سیاست ها از جانب تلگرام تغییر کند.


نتیجه گیری:

بزودی موج وسیعی از کانال های متفاوت با خط و مشی های خبری، طنز، آموزشی و … تلگرام را فرا خواهند گرفت. امیدوارم مردم دچار ترس بی مورد از کانال ها مثل آنچه در مورد ربات ها رخ داد نشوند و این رسانه قدرتمند بتواند مسیر رشد خود را طی کند. تلگرام با مسیری که در پیش گرفته است هر روز گام های بزرگتری برای رسیدن به قله نرم افزارهای پیام رسان بر می دارد که این خود زنگ خطر را برای دیگر رقبا روشن کرده است.

در آخر امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

اگر در تلگرام کانال یا کانال هایی ایجاد کرده اید خواندن مطلب چگونه اعضاء کانال خود را در تلگرام افزایش دهیم؟ خالی از لطف نخواهد بود.

849 thoughts on “آموزش ایجاد کانال (Channel) و مدیریت آن در تلگرام

  1. سلام این ویژگی به محدودیت های تعریف شده از طرف تلگرام بر میگردد. باید برای اعضای بیشتر اقدام به دعوت آنها با استفاده از لینک عضویت نمایید.

   1. سلام . من یک کانال در کامپیوتر ایجاد کردم . و تعدادی از شماره ها را در CONTACT ذخیره کردم . در انتها برای آنکه از آنها دعوت کنم پیغام sorry you can add mutual contact میدهد و پیامی ارسال نمیشود .
    لطفا راهنمایی کنید.
    قبلا از همکاری شما سپاسگزارم.

   2. سلام. کانال فروشگاه ما بیش از 200 نفر عضو داره و من برای قرعه کشی فقط به 200 نفر دسترسی دارم. چطور میتونم به همه اعضای کانال تلگرام دسترسی پیدا کنم.

    1. سلام راهی برای دسترسی به همه وجود نداره. مگر رباطی طراحی بشه که عملیات قرعه کشی بین اعضاء رو انجام بده.

  2. سلام، من یه کانال داشتم و بعد دلیت اکانت زدم قضیش چی میشه،ایدیشو لازم دارم

   1. سلام متاسفانه دیگر به ان کانال دسترسی ندارید و تا زمانی که عضو داشته باشد کانال حذف نخواهد شد.

 1. سلام،
  بغیر از دیدن تعداد بازدیدهای یک پست توی کانل، امکان دیدن این که هر پست را چه افرادی بازدید کردن وجود داره؟
  اگه جواب مثبته، از چه طریق میشه دید؟

  1. سلام خیر چنین امکانی فراهم نیست. بنظر خودم این کار بار زیادی بر روی سرورها ایجاد می کند.

  2. سلام من میخواستم بدونم امکان داره تو چنلهای غریبه ها پست یا عکس یا فیلم بزاریم؟ اگه میشه بگید چجوری این کارو انجام بدیم؟ مرسی

   1. سلام اگر اینکار امکان پذیر بود که تلگرام می شد شهر آشوب و دیگه کانال معنی نداشت.

  1. سلام امکان ترک وجود دارد اما امکان بازگشت با دعوت وجود ندارد. مگر اینکه خود شخص مجدداً با لینک گروه به گروه برگردد.

 2. سلام
  آيا بعد از ساختن كانال ميتوان نوع عمومي يا خصوصي بودنش را تغيير دهيم
  من الان خصوصي ساختم ميخوام عموميش كنم بايد چيكار كنم

  1. سلام خیر چنین امکانانی فعلاً وجود ندارد ممکن است در آینده این قابلیت به تلگرام اضافه شود.بهتر است آدرس کانال را بصورت عمومی منتشر کنید

  2. سلام
   برای تغییر خصوصی بودن کانال
   اول به اديت پروفايل بروید و در قسمت لینک تلگرام يه آدرس بدید و ذخیره کنید حالا ديگه کانال عمومی شد

 3. با سلام یه سوال دارم هر چه گشتم جوابی پیدا نکردم
  من یه کانال ساختم ولی نمی تونم بیشتر از ۸۲نفر عضو گیری کنم .امکان داره راهنماییم کنید در صورتی که ۹۰۰مخاطب تو گوشیم دارم

  1. سلام به احتمال زیاد شما فقط شماره همان 82 نفر را دارید و بقیه مخاطبین شما بوسیله آی دی ادد شده اند. تلگرام فقط اجازه اضافه کردن مخاطبینی را به کانال می دهد که مخاطب اصلی شما باشند یعنی شماره آنها در گوشی شما ذخیره شده باشد.

   1. واقعا دارید اشتباه پاسخ میدید
    من توی کانالم کسانی هستند که اصلا شماره تماسشون رو ندارم چطور میگید بایدکسانی باشن ک شمارشون توی گوشی باشه؟؟؟؟!!!!

    1. دوست عزیز منظور من اینه که اگر خودتان بخواهید شخصی را عضو کنید در کانال فقط سقف 200 نفر برای شما فراهم است و باید هم از مخاطبین خودتان باشند. مثلاً نمی توانید بدون اطلاع یک نفر که شماره وی را هم ندارید وی را عضو کانال کنید. لطفاً کمی تحقیق کنید.

 4. سلام با telegram desktop یا همون نسخه ویندوز تلگرام نمیشه کانال ایجاد کرد؟

   1. با سلام من ورژن desktop تلگرام را دارم ولی جائی برای ایجاد کانال و غیرو ندارد لطفاً راهنمائی فرمائید

    1. سلام به احتمال زیاد از نسخه قدیمی تلگرام استفاده می کنید بهتر است نرم افزار تلگرام دستکتاپ بروز و جدید را دانلود و نصب کنید تا از همه امکانات تلگرام بهرهمند گردید.

 5. سلام.زمانی ک از کانالهای عمومی استفاده کنیم.با شماره اد شده یا با آی دی؟؟؟اگه میشه جوابو واسم ایمیل کنین.ممنون.

 6. سلام.چطور میتوان پیامها و مطالب رو از کانالهایی که عضو هستیم پاک /حذف کرد؟ممنون

  1. سلام شما هیچ امکانی برای دخل و تصرف در پیام های کانال را ندارید. فقط می توانید پیام ها را بخوانید و در کانال عضو شده یا از آن خارج شوید.

   1. سلام من يك كانال ساختم اما هر بار ميخوام عضوجديد به كانال اضافه كنم گزينه add member غيب ميشه و وقتي مدير دوم كانال رو remove ميكنم و دوباره add ميكنم اين گزينه مياد!!!!!مشكل از كجاست؟

    1. دوست عزیز شما برای اضافه کردن عضو به کانال محدودیت 200 نفره دارید که آن محدودیت به پایان ذسیده است. بهتر است برای افزایش مخاطبین کانال خود لینک عضویت آن را با روش های مختلف پخش و تبلیغ کنید.

 7. با سلام،آيا امكان پاك كردن history در كانالهايي كه عضو هستيم هست؟اين امكان در group بود و بدون اينكه مجبور به حذف كردن يا ترك گروه بشيم ميتونستيم اطلاعات را پاك كنيم،اما من در كانال اين ويژگي را پيدا نكردم،اگر امكانش هست راهنماييم كنيد،با تشكر

  1. سلام خیر چنین امکانی در کانال وجود ندارد و خوشبختانه مکانیزم کانال مثل گروه نیست که همه پیام های کانال در درون دستگاه ذخیره شود. در کانال فقط حدود 100 پیام ذخیره می شود و با بارگذاری پیام های جدید پیام های قبلی از انتهای لیست حذف می شوند تا دستگاه سنگین نشود.

  2. سلام
   این امکان وجود دارد . بدون آنکه کانال را باز کنید روی اسم آن تپ کرده و نگه دارید . در پائین صفحه دو گزینه delete from cache و leave channel ظاهر می شود . گزینه delete from cache را کلیک کنید . تمام پیامها حذف و تنها آخرین آنها باقی می ماند .
   موفق باشید

 8. سلام در کانالی که درست کردم چطور میشه یک لینکی از تلگرام خودم بزارم

 9. با ما همراه باشید

  Telegram.me/yamahdiiiiiiiiiiii

  کانال تلگرامی اباصالح المهدی (عج)
  تمامی مطالب در رابطه با حضرت مهدی موعود و زمینه های ظهور حضرت

 10. با سلام من وارد کانال هایی شدم که می خواهم خارج شوم ولی هیچ گزینه دلییت ویا لیونداره خواهشا منوراهنمایی کنید ازاین کانالها خارج شوم

  1. سلام درکدام پلتفرم این مشکل برای شما بوجود آمده است. این مشکل عجیب است بنظرم بهتر است در یک پلتفرم دیگر هم تست کنید. به احتمال زیاد مشکل حل شود.

 11. من در تلگرام نسخه ویندوز یک کانال ساختم، ولی نمیتونم بیشتر از 200 نفر رو اد کنم؟ با بقیه مخاطبانم که میخوام اضافشون کنم باید چکار کنم؟ خواستم لینک کانال رو خصوصی واسشون بفرستم ولی نشد. لطفا راهنماییم کنید.

  1. برای اینکه دیگران رو عضو کنید فقط بصورت مستقیم امکان عضو کردن 200 نفر از مخاطبین اصلی شما یعنی کسانی که شماره آنها را در گوشی دارید امکان پذیر است. برای عضویت دیگران لینک عضویت را برایشان ارسال کنید تا از طریق آن عضو شوند

  1. سلام بتازگی ترفند جدیدی رایج شده که مدیران کانال از آن برای گول زدن کاربران استفاده می کنند آنهم این است که در قسمت توضیحات کانال کلی کاراکتر فاصله وارد می کنند که گزینه های ترک کانال و … در نگاه اول دیده نشوند. برای دیدن گزینه ترک کردن کانال باید صفحه مشخصات کانال را اسکرول کنید تا گزینه ها دیده شوند.

 12. سلام … وقت به خیر چطور می تونم دسته جمعی 200 شماره رو select all کنم برای کانال

  1. سلام فعلاً نسخه دسکتاپ این قابلیت را دارد و نسخه اندرویدی تلگرام این امکان را ندارد. بهتر است نسخه ویندوزی تلگرام را نصب کنید

 13. با سلام . من یک کانال درست کردم و از طریق اینک شروع به تبلیغات کردم . ولی بعضی ها با وارد کردن ادرس به کانال نمیروند !!!
  به نظر شما مشکل کجاست ؟
  اگر شخصی تلگرام آپدیت شده (ورژن بالا) نداشته باشد میتواند وارد کانال شود یا خیر ؟؟؟

  1. سلام
   بروزرسانی به نسخه 3.2 مهمترین کار برای استفاده از کانال ها است و باید حتماً نشخه تلگرام افراد مساوی یا بالاتر از این نسخه باشد. همینطور ممکن است افراد لینک کانال را درست وارد نمی کنند

 14. در نسخه ویندوز تلگرام چگونه از عضویت کانال خارج شویم ؟ از پرسشهای قبلی چیزی دستگیرم نشد. متشکرم

  1. سلام همانطور که گفتم این کانال ها یک ترفند به کار می برند که باعث گمراهی کاربران می شود بطوری که در قسمت توضیحات کانال کلی فاصله خالی وارد می کنند تا حدی که لینک های ترک کانال و … به پایین شیفت خورده و دیگر دیده نشوند تنها کافیست صفحه توضیحات کانال را به سمت پایین اسکرول کنید تا لینک های ترک کانال و … رو مشاهده کنید.

 15. سلام من از آخرین نسخه تلگرام ویندوز استفاده میکنم ولی گزینه ساخت کانال رو پیدا نکردم.
  نسخه من 0.9.6 هست از سایت خود تلگرام گرفتم.

  1. سلام در نوار سمت چپ بالا در فیلد جستجو بر روی گزینه علامت «مداد درون مربع» کلیک کنید…

 16. با ما قدم بزنید
  telegram.me/vahidleather
  تمامی موارد مربوط به کیف و کفش چرم زنانه می باشد

 17. سلام دقیقا چطوری میتونم مخاطبین کانالم رو بیشتر از 200 نفر بکنم؟
  ممنون میشم دقیقا راهنمایی کنید

  1. سلام در یک کلمه به اشتراک گذاری و انتشار لینک عضویت آن در گروهها و شبکه های اجتماعی مختلف و وب سایت ها

 18. سلام
  چطور باید بفهمم کانال جدید چی اومده؟
  مثلا میخوام یه کانال در زمینه آشپزی پیدا کنم چطوری باید جستجو کنم؟
  و چطوری کانالم رو به دیگران تبلیغ کنم

  1. سلام بهترین راه برای پیدا کردن کانال های مورد نظرتان جستجو در اینترنت می باشد.
   بهترین راه تبلیغ کانال هم انتشار لینک عضویت آن در گروهها و اینترنت می باشد.

 19. با سلام
  من یه کانال تلگرام ساختم چیزی حدور 4000 نفر هم مخاطب زخیره شده در گوشی دارم هم در گوشی و هم در کامپیوتر تلگرمهای مربوط به هر محیط رو نصب کردم اما هنگام اد کردن فقط 40 نفرو تونستم اضافه کنم
  لطفا رهنمایی کنید ….

  1. شخص سازنده کانال فقط می تواند نهایتاً 200 نفر از مخاطبینی که شماره آنها را در گوشی ذخیره کرده است را به کانال اضافه کند. اینکه مال شما 40 نفر بوده به احتمال زیاد 160 نفر از مخاطبین مستقیم شما که شماره آنها را دارید در کانال توسط شما یا خودشان عضو می باشند.

   1. منم همین مشکل را دارم ، بیشتر از 40 نفر عضو کانال نمیشن با اینکه مخاطبیتنم خیلی بیشتره
    در ضمن خودشون تو کانال عضو نیستن، گفتم که 40نفر بیشتر عضو نمیشه

 20. چگونه میتوان از یک کانال تلگرام لفت داد.من وارد یک کانال شدم اصلا گزینه leave chanal فعال نیست.ممنون

 21. سلام آیا امکانش هست رباتی ساخت که کل چت های داخل یک گروه رو به یک کانال به طور اتوماتیک فوروارد کند؟

  1. سلام کار نشد نداره اما این کار مستلزم اینه که کد تلگرام رو تغییر بدید و با ربات های تلگرام این امکان شدنی نیست چون ربات به مطالب گروه دسترسی ندارد و فقط مطالب ارسالی به خودش را می تواند کنترل کند.

   1. دوست عزیزم اگر گزینه privacy را در ربات disable کنید ربات به هر پیامی که تو گروه ارسال بشه دسترسی خواهد داشت و به تبع میتوان انرا به کانال یا گروه های دیگر فوروارد کرد

 22. سلام
  نحوه خروج از يك كانال در تلگرام ويندوزي چگونه است؟
  من نميتونم اصلا ازش خارج يشم!
  با تشكر فراوان

 23. سلام می خواستم بدونم چطور میشه کاربران کانال رو مخفی کرد دیگه تعداد کاربران رو نشون نده

  1. سلام سازنده کانال فقط می تواند 200 نفر از مخاطبینی که شماره آنها را دارد را به کانال اضافه کند و در نسخه موبایل فقط می توان یکی یکی اضافه کرد البته شاید در نسخه های جدید این مشکل حل شود ولی در نسخه ویندوزی می توان چندین مخاطب را با هم به کانال اضافه کرد. البته سقف 200 تایی در هر پلتفرمی حاکم است و اگر مثلاً همین الان 150 نفر از مخاطبینتان که شماره آنها را دارید (نه مخاطبینی که فقط با آی دی آنها را ذخیره کرده اید) در کانال عضو هستند فقط می توانید 50 مخاطب جدید را وارد کانال کنید.

 24. این طرح ایجاد کانال وجزو معدود طرح های تبلیغاتی کم هزینه و برای اطلاع رسانی ابزار سود مندیست

 25. سلام من ی کانال درست کردم…..
  و یک نفر حذف شده ایا امکانش هست ک برگرده؟تلگرامم مخصوص ویندوزه؟
  من باید برگردونمش یا خودش؟میشه توضیح بدید
  فوریییییییییییییییییی
  لطفففففففففا

  1. سلام بله امکان عضویت مجدد در کانال میسر است و زمانی شما می توانید ایشان را به کانال برگردانید که 1- شماره وی در گوشی شما ذخیره شده باشد. 2 – تا به حال وی را شما به کانال اضافه نکرده باشید
   همچنین خود فرد هم می تواند با داشتن آدرس کانال به آن مجدداً عضو (join) شود

 26. با سلام و خسته نباشید
  اینجانب نیاز به مشاوره در مورد کسب و کار در تلگرام رو دارم
  با تشکر

  1. وارد مشخصات کانال شده و گزینه Delete Channel را انتخاب کنید. البته این کار فقط برای کانال هایی که خود ایجاد کرده اید امکان پذیر است و در مورد کانال هایی که افراد دیگر ساخته اند صدق نمی کند.

 27. سلام.
  من یه کانال ساختم.اعضا با لینک عضو شدن.تعداد 300 نفرند.متاسفانه در member فقط می توانم 200 نفر را ببینم.اون 100 نفر باقیمانده دیده نمی شوند مگر اینگه یکی از 200 نفر را پاک کنم تا یکی از 100 نفر دیده شود.راهی برای دیدن 300 نفر وجود داره؟

  1. سلام احتمالاً تلگرامتان نسخه بروز نیست. فکر کنم با بروزرسانی مشکلتان حل شود. همچنین مدیریت کانال با نسخه ویندوزی راحت تر است پیشنهاد می کنم از نسخه ویندوزی استفاده کنید.

   1. سلام.ممنون از پاسخ شما
    نسخه تلگرام آخرین ورژنه.تلگرام ویندوز هم نصب کردم ولی دوباره فقط 200 member نشون میده.100 member مخفی هستش.

 28. سلام وفت بخیر با تشکر از مطالب مفید و آموزنده شما.
  چطور میتونیم به مدیر یا ادمین یا سازنده کانال پیام یا پست الکترونیکی بدیم.؟

  1. سلام در حالت عادی در خود کانال هیچ نشانه ای برای کشف مدیر یا مدیران آن وجود ندارد. اما در خیلی از کانال ها مدیران یک آی دی برای ارتباط در قسمت توضیحات کانال قرار میدهند. البته این یک موضوع سلیقه ای است و همه کانال ها این شکلی نیستند

 29. سلام دوستان امروز میخوام یه کانال خوب رو بهتون معرفی کنم تو این کانال میتونید جدید ترین اهنگ های ایرانی و خارجی رو ببینید تبلیغات نداره و سایت هر روز ابدیت میشه
  telegram.me/songnew

 30. سلام. اگه از یه کانال بازدید کنم اما جوین نشم مدیر کانال متوجه میشه که من از کانالش بازدید کردم؟ یعنی اسم و شماره من یا بازدید کننده ها برای مدیر کانال آشکار میشه؟

 31. سلام خدمت جنابعالی و تشکر بابت زحماتی که جهت تنویر افکار عمومی کشیدید، من مشغول ایجاد سایتی هستم که کاربر جهت دریافت آگهی باید هزینه بپردازد(مانند دریافت پیامک تبلیغاتی که بعضا 100 تومان برای هر آگهی) حال آیا بنظرتون میتوانم از طریق کانال خصوصی اینکار رو انجام بدم و در ضمن با توجه به اینکه احتمالا افرادی که آگهی رو میخوان بالای 1000 نفر در هر شهر باشند مرا راهنمایی فرمایید

  1. سلام این کار از قسمت تنظیمات کانال گزینه Edit Channel انکان پذیر است. البته اول مطمئن شوید که تلگرام شما به آخرین نسخه بروز شده باشد.

 32. سلام ، من روی یه لینک کلیک کردم و عضو یه گروه private شدم حالا میخوام بیام بیرون ولی گزینه Leave غیر فعال هست ، چیکار باید بکنم؟؟؟؟

 33. با سلام
  بعد از ساختن کانال و اضافه کردن چند ادد لیست به آن، یک گروه ساختم و لینک کانال را در آن معرفی کردم. ولی متاسفانه افراد از لینک فوق به صفحه کانال وارد می شوند ، اما با پیغام sorry,this channel is no longer accessible مواجه می شوند.
  لازم به ذکر است این کانال از نسخه 0.9 ویندوز ساخته شده است.

  با تشکر ازسایت مفید شما.

  1. سلام فکر می کنم یا کانال رو حذف کردید، یا کانال توسط تلگرام غیر مجاز شناخته شده، یا آدرس کانال رو بدرستی کپی نکردید.

 34. سلام …خیلی دنبال جواب این سوال میگردم
  وقتی کانالی میسازیم برا اینکه افراد جوین بشن همون لینکی که موقع ساخت براش وار میکتیم کافیه?????
  یا باید بازم بسازم ..اگه لازمه چجوری???

  1. سلام خیر همان لینک کافی است و نیازی به لینک جدید نیست و اصاصاً امکان ساخت لینک جدید وجود ندارد و هر کانال فقط می تواند یک لینک داشته باشد

 35. با سلام
  عذر خواهم میتونم بپرسم اصلا این کانال ها رو چطور باید پیدا کنم ؟ در ضمن تلگرام بنده نسخه جدید هستش …
  لطفا راهنماییم کنید با تشکر …

 36. سلام در کانال تلگرام جدید التاسیس ما فقط 9عضو ابتدایی با استفاده از urlوارد شدند ولی به دیگران اجازه ورود نمیدهد و این پیام رو میفرستد{sorry iam not a real bot.they just made me for backwardcompatibility.i cant realy answer any questions.
  ] چرا؟
  چیکار کنیم مشکل حل بشه…سپاس

  1. سلام آدرس بدرستی قرار نگرفته است و یا تلگرام افراد ذکر شده بروز نمی باشد

 37. با سلام
  من یه کانال خصوصی درست کردم آیا امکانش هست که لینکش رو برای بقیه بفرستم و اونا عضو بشن یا باید کانال عمومی بسازم اگر نمیشه ممکنه جواب بدین چطور این کانال خصوصی رو به کانال عمومی تبدیل کنم؟

  1. بله همانطور که گفته شده می توانید آدرس کانال را برای بقیه بفرستید تا از طریق آن عضو کانال شوند.در تنظیمات کانال می توان نوع آن را تغییر داد.

 38. سلام با تشکر فراوان از شما به منظور افزایش حافظه دستگاهم چگونه میتوانم اطلاعات قبلی یک کانال را بصورت یکجا و بدون حذف کانال پاک کنم

  1. سلام دوست عزیز، هیچ کدام از پیام های کانال ها در گوشی ذخیره نشده و فقط تصاویر و ویدئو ها اگر در حالت دانلود خودکار باشد در گوشی ذخیره می شوند که آنها را می توانید از پوشه تلگرام در حافظه گوشی حذف کنید.

  1. سلام این امکان بصورت خودکار برای هر لینکی که منتشر کنید ایجاد خواهد شد و مربوط به خود تلگرام است کافی است برای متن ابتدا متن مورد نظر را تایپ کرده و بعد لینک را وارد کنید. کار تمام است.

 39. خسته نباشی
  ما یه کانال داریم ادمین اصلی نمیخواد ادامه بذه ادمین اصلی چه جوری بایذ عوض شه بدون اینکه کانال خذف شه… ممنون میشم زود جواب بدین زحنتامون داره هدر میره

  1. سلام این کار فعلاً امکان پذیر نیست و سازنده کانال با بقیه ادمین ها فرق میکنه و تنها را رفتنش اینه که کانال رو پاک کنه

 40. با سلام
  خواستم بدونم چطوری مثل بعضی از کانال ها انتهای مطلب نام کانال میاید مثلا @aaaaaa ممنون

  1. این کار توسط منتشر کنندگان کانال ها (مدیران کانال) انجام می شود و فقط شناسه کانال را به انتهای هر مطلبی که می خواهند اضافه می کنند که افراد دیگر بتوانند با آن عضو کانال شوند. این شناسه در قسمت تنظیمات کانال قابل کپی کردن است و کافی است در انتهای هر پیامی که می خواهید منتشر کنید پیست Paste کنید.

 41. سلام خسته نباشید
  من یه کانال دارم در تلگرام چطور می تونم کانتکت مدیر رو بزارم تا هرکس خواست تبادل اطلاعات کنه بتونه ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام بهتر است شناسه حساب خود را در قسمت توضیحات کانال اضافه کنید.

  1. خیر فعلاً که این امکان فراهم نیست. بهتر است با اشتراک گذاری لینک کانال سعی کنید مخاطب جدید جذب کنید.

  1. سلام فعلاً که محدودیتی اعلام نشده. شاید در آینده این اتفاق بیفتذ.

 42. باسلام.من یه کانال تلگرامی دارم و آپدیت هم کردم ولی بیش از 200 نفر رو نمتونم عضو کنم آیا طرفی هم که میخواد عضو بشه باید تلگرامش آپدیت بشه ؟آیا با لینک گروه امکان اضافه شدن افرا د تا 1000 نفر وجود داره؟
  interface scale در تلگرام چه نقشی داره و باید در کدام حالت باشه؟حالت آتو یا حالت 200 درصد؟سپاس از لطف شما

  1. سلام
   1- شما به عنوان سازنده کانال فقط می توانید 200 مخاطب دوجانبه را (Mutual Contact) به کانال اضافه کنید. و برای جذب مخاطب بیشتر باید آدرس کانال را در جاهای مختلف به اشتراک بگزارید و توضیحاتی در مورد آن بدهید تا افراد جدید عضو شوند.
   2- Interface Scale فقط اندازه متن و کلید ها را در تلگرام بزرگ و کوچک می کند و شما روی هر اندازه ای که دوست دارید و مناسبتان است می توانید آن را تنظیم کنید.

 43. باسلام افراد داخل کانال که عضو کردیم میتونن همدیگرو ببینن یا فقط میتونن با ادمین در ارتباط باشن

  1. سلام اعضاء کانال نمی توانند لیست اعضاء کانال را ببینند و برای ارتباط با مدیر هم حتماً باید مدیر شناسه تلگرام خود را به نحوی به اعضاء معرفی کرده باشد. مثلاً آی دی تلگرام خود را در قسمت توضیحات کانال قرار دهد تا افراد با دیدن آن بتوانند از آن برای ارتباط با مدیر استفاده کنند.

 44. سلام من یه کانال تلگرامی گیاهان دارویی و طب سنتی دارم میخواستم برای افزایش اعضا از شما کمک بگیرم. ممنون میشم تو کانالتون برام لینکمو بذارید.
  giyahandarooi _bihamta@

 45. سلام
  من اخرین ورزن تلگرام موبایل و دسکتاپ را دارم ،کانالی درست کردم و افراد کانکت رو دعوت کردم از 200 تا فردی که زدم فقط 42 عضو شد بعد اونم هرچی دعوت می کنم دیگه اضافه نمی شه و زمانی که می خوام لینک گروه رو برای کانکت ها خصوصی بفرستم دیگه اصلا هیچ پیغامی نمیره!
  چه مشکلی پیش اومده؟

  1. سلام ممکنه شما دچار محدودیت اسپم شده باشید. ولی در کل بهترین راه برای افزایش مخاطبین کانالتون به اشتراک گذاری مطالب کانال در دیگر گروه هاست.

 46. سلام، من تلگرامم روی ویندوز نصب کردم و الان یه کانال درست کردم، چطور می تونم عکس و توضیحات مرتبط به عکس رو باهم بفرستم؟
  جدا جدا نمی خوام بفرستمشون، مثلا اول عکسو ارسال کنم و بعد توضیحاتشو پی ام. دلم می خواد هر دو در قالب یک پیام باشن.با تشکر

  1. سلام این کار برای متن های طولانی امکان پذیر نیست و برای اینکه عکس را با متن بفرستید تصویر را با ماوس گرفته و به داخل تلگرام درگ کنید و از گزینه های نمایش داده شده گزینه photo را انتخاب کنید. در کادر ظاهر شده که تصویر را نمایش می دهد می توانید در قسمت زیرین آن متن را وارد کنید.

 47. سلام
  من یک کانال تلگرام ساختم ولی می خوام اعضا توی کانال بصورت گروههای جدا از هم باشن که بتونم برای هرگروه مطالب خاص اون گروه را بذارم
  چکار باید بکنم

  1. سلام فکر کنم بهتره برای هر گروه یه کانال جداگانه درست کنید. امکان گروه بندی مخاطبین کانال وجود ندارد

 48. سلام،خسته نباشيد
  من وقتي از برنامه تلگرام ميام بيرون تا ١٥ دقيقه بعد هنوز در گوشي هاي ديگر آنلاين نشون ميده،در حالي كه من آف لاين هستم،اين مشكل چند روز برام ايجاد شده
  لطفا راهنمايي كنيد

  1. سلام. گزارش آنلاین بودن یک گزارش غیر دقیق و نسبی است و نمی توان به آن استناد دقیق کرد. و مورد شما خیلی هم چیز عجیبی نیست. فقط اگر از گوشی دیگری به خود پیام دادید و دیدید که بدون باز کردن پیام توسط شخص شما گزارش دریافت یعنی تیک دوم ارسال شد باید به موضوع شک کنید در چنین حالتی به احتمال زیاد هک شده اید.

 49. سلام من كانال رو به حالت خصوصي بردم الان لينك عمومي راندارم لطفا سريعا كمكم كنيد

 50. با تشکر از توضیحات شما دوست عزیز. یک سوال داشتم. بعضی از گروه ها علاوه بر لینک خود کانال ک میتونه بعنوان آی دی کانال هم باشه از یک لینک دیگه استفاده میکنن که وقتی روش کلیک میکنی علاوه بر اینکه وارد کانال میشی خودش توی کانال جوین میده! میشه بگین این مدل لینکا رو چطوری میسازن؟!

  1. سلام بنده خودم با این موضوع روبرو نشده ام و در صورت فهمیدن آن حتماً مطلب آن را در سایت قرار خواهم داد.

 51. سلام ببخشید لینک کانال رو نمیتونم دیگه برای کسی ارسال کنم و دلیلشم نمیدونم

 52. با سلام
  من 2000 مخاطب ذخیره شده در مخاطبین موبایل دارم که می خواهم در کانال تلگرام اد کنم ولی روزانه تعداد 30 الی 40 نفر را فقط می تونم اد کنم که در حال حاضر تعداد 137 نفر اد شده اند چطور در یک روز همه رو در کانال اد کنم و کانال ارور ندهد؟

  1. سلام شما نمی توانید درکل بیشتر از 200 نفر را به یک کانال اضافه کنید و این به سیاست زد اسپم تلگرام بر می گردد. چون شاید خیلی از افراد تمایل به عضویت در کانال نداشته باشند. در ضمن فقط می توانید مخاطبین دوجانبه یعنی مخاطبینی که آنها نیز شماره شما را در حساب خود دارند را به کانال اضافه کنید. بهترین راه ارائه لینک کانال به افراد و درخواست از آنها برای عضویت است.

 53. سلام
  من میخام ب کانالم مدیر اضافه کنم
  تعداد ممبرام ۱.۴k هستن
  آیا میشه مدیر اضافه کنم یا نه؟

  1. سلام بله براحتی می شود به کانال مدیر اضافه کنید و این موضوع ربطی به تعداد اعضای کانال ندارد.

 54. سلام . من شماره کسی رو تو گوشیم سیو کرده بودم… ولی اون شماره من رو نداره…الان تو مخاطبین تلگرامم متوجه شدم تلگرام داره… ایا وقتی ک من تلگرام نصب کردم پیام دعوت من براش رفته یا نه…. لطفا هر چه سریعتر راهنماییم کنید

 55. با سلام
  من یک کانال در تلگرام درست کرده ام اما افرادی را که ادد میکنم نمیتوانند وارد صفحه کانالم شوند علت آن چیست؟
  با تشکر

  1. سلام ممکن است آدرس را بدرستی منتشر نکرده باشید. ممکن است کانال محدود شده باشد.

 56. htts://telegram.me/froshgshonline
  فروشگاه انلاین لباس روز زنانه و دخترانه
  ارسال به تمامی نقاط کشور
  قیمت مناسب

 57. با سلام خدمت شما دوست عزیز
  آیا کانالهای تلگرام خرید و فروش میشن؟ یعنی میشه یه کانال با ۲۴ هزار عضو را فروخت؟

  1. سلام
   خرید و فروش کانال بصورت رسمی رایج نیست اما منعی هم برای آن بیان نشده. برای فروختن هم اگر مشتری پیدا کنید چرا نشود. مثلاً می توانید در نرم افزار دیوار آگهی بدهید خدا را چه دیدید شاید یکی پیدا شد و خرید.

 58. خیلی ممنون از شما .سلام.چه طور میشه که تعدادبازدید یه پست از تعداد اعضا کانال کمتره؟میخوام بدونم این رقم تعداد بازدید چی رو نشون میده؟

  1. سلام. تعداد بازدید ربطی به تعداد اعضاء ندارد و نشان دهنده این است که مطلب منتشر شده چند بار مشاهده شده است و همانطور که ممکن است از تعداد اعضای کانال کمتر باشد همانطور ممکن است بیشتر هم باشد. دلیل کمتر بودن هم این است که همه اعضاء همیشه آنلاین نیستند که همه مطالب را بسرعت مطالعه کنند.

 59. ✨ dijon ،خاص ترین مجله انلاین اشپزی✨

  دستورات منتخب در
  دیژون مراحل اماده سازی و پخت را طی میکنند تادر نهایت در
  تصاویری منحصر به فرد به یادگار بمانند.

  با ما همراه باشید💖

  🍝🍧🍰 🍳🍟telegram.me/dijon

 60. سلام مهربان
  سپاس فراوان از اطلاع رسانی دقیقتان
  پرسشم این است که کانالی را دارم در باب روانشناسی ، در شروع نمی دانستم ural چه مزیتی دارد و کالنالم لینک اورال ندارد الان که عضو گیری نموده ام چه باید بکنم راهی برای ادیت وجود دارد.
  ازمطالب شما جهت این کار دستگیرم نشد.
  سپاسمند می شوم راهنمایی کنید.

  1. سلام بله از قسمت ویرایش اطلاعات کانال می توانید نوع و آدرس کانال را تغییر دهید

 61. سلام
  آیا امکان اضافه کردن اعضا کانال به صورت کلی (مثلا از لیست اکسل) وجود دارد ؟

  1. سلام خیر در خود تلگرام نمی شود اما می توانید پیام ها را کپی بگیرید و در جای دیگر مثلاً برنامه یادداشت برداری Keep نگه داری کنید.

 62. سلام و ممنون از پاسخ گوییتون
  امکان اکسپورت پیام ها در تلگرام به فایل اکسل و ورد چطور؟ آیا این امکان وجود دارد ؟

  1. سلام
   خیر در خود تلگرام چنین امکانی فراهم نیست. اما شاید در نسخه های دستکاری شده آن که کم هم نیستند چنین قابلیتی باشد.

 63. آیا در تلگرام ویندوز می شود در یک مرحله بیش از 100پیام به یک گروه یا مخاطب ارسال کرد ؟
  آیا می شود در کانال یا سوپر کانالی که عضو هستیم history آن را پاک کنیم؟

 64. سلام. مطالب آموزش ساخت کانال را مطالعه کردم.
  کانال بنده: ماه کدبانو
  به کانال ماه کدبانو بپیوندید:
  @mahkadbanoo
  telegram.me/mahkadbanoo

  بانوان با سلیقه! در کانال ماه کدبانو به تمام شاخه های هنر خانه داری، سلامت و زیبایی می پردازیم. هر روز ماه کدبانو را رصد فرمایید.

 65. سلام یک سوال اگه من تو مخاطبینم 500 نفر داشته باشم که شماره اونهارو ذخیره کردم ولب اونا شماره من رو ندارن میتونم به کانال اضافه کنم یا امکان داره محدودم کنه تلگرام

  1. سلام، اولاً که امکان اضافه کردن مخاطبینی که دوطرفه نیستند وجود ندارد. دوماً ممکن است حساب شما گزارش شده و محدود شود.

 66. سلام
  من دارای 100 مخاطب توگوشیم بودم که شماره آنها ذخیره هست تو گوشیم و کانالی درست کردم در تلگرام ویندوز ولی فقط تعداد 42 نفر از انها اد شدن بقیه اد نمیشن و پیغامی که میده تلگرام اینه که شما فقط میتونید شماره های متقابل رو اد کنید الان کانال من 42 عضو داره فقط لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام خب بله فقط می توانید افرادی را به کانال اضافه کنید که آنها هم شماره شما را در گوشی خود ذخیره کرده باشند. همانطور که در نظرات قبل هم گفتم بهترین راه برای افزایش مخاطبین کانال تولید محتوای مناسب و عامه پسند، تبلیغات و انتشار لینک کانال از راههای مختلف می باشد. اضافه کردن افراد با اجبار به کانال روش مناسبی نیست.

 67. سلام چه جوری میشه یه کانال تبلیغاتی ایجاد کرد و با زیاد کردن عضو و معروفیت کانال هزینه برای تبلیغات گرفت این کانال هم قابل نفوذ یا حک شدنی هستند؟ باتشکر

  1. سلام
   خیلی راحت: ساخت کانال، انتشار مطالب مناسب و عامه پسند، تلاش، تلاش، تلاش، صبر صبر صبر
   اگر حساب تلگرامتان هک شود کانالی هم که ساختید در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

 68. سلام و عرض وقت بخیر ببخشید امکان واگذاری کانال بطور دائم هست یا خیر؟ اگر امکانش نیس قراره که چنین امکانی در اپدیت های بعدی اضافه بشه یا خیر؟(منظور بنده اضافه کردن ادمین نیست)

  1. سلام امکان انتقال کانال بصورت رسمی وجود ندارد تنها راه تعویض شماره حساب می باشد. یعنی فروشنده کانال شماره خریدار را در حساب خود وارد کند و کل حساب خود را به خریدار واگذار کند.

 69. با سلام
  کانالی که ایجاد کردم 300 عضو داره ولی نمی تونم بیش از 200 نفر از اعضا را ببینم در مطالب قبلی شما خوندم که باید تلگرام ویندوز را به روز کنم در صورتی که تیک به روز کردن در تنظیمات انتخاب شده و به طور اتوماتیک خودش باید به روز می شده آیا تنظیمات دیگری داشته که من انجام ندادم و سوال دیگر اینکه آیا در بروز رسانی اطلاعاتم از بین نمی ره اطلاعات و مطالب ارسالی در کانال یا حذف اعضا؟؟؟ ممنون از راهنمایی شما

 70. سلام من یک کانال در تلگرام دارم و الان همکارای دیگه مو هم در آن ادمین کردم اما متأسفانه آنها نمی توانند مخاطبای خودشونو اد کنند . حالا باید چکار کنم ؟ راهی نداره که بتونن مخاطباشونو اد کنند. آدرس لینک تلگرام من:
  namakdoooon@کانال جوک و سرگرمی نمکدون.

  1. سلام این سوال توسط افراد زیادی از من پرسیده شده و باز هم باید بگم بهترین راه جذب مخاطب برای کانال انتشار لینک آن در گروه ها و دیگر رسانه ها و همینطور تولید محتوای ارزشمند است طوری که مخاطبین فعلی کانال مجاب به بازنشر آن در گروه های خودشون بشند و افراد با دیدن مطالب کانال شما و پسندیدن آن به عضویت در کانال شما تشویق شوند.
   اضافه کردن افراد با اجبار به گروه توسط مدیران بنظر من کار پسندیده ای نیست و تلگرام هم اگر کسی شما رو به کانالی اضافه کنه ازتون سوال می کنه که این کار یک عمل اسپم هست یا نه که اگر کاربرانی که شما بدون اطلاع آنها، مبادرت به عضویت آنها در کانال کرده اید در تعداد مشخصی کانال را یک کانال اسپم گزارش کنند دچار مشکل بدتری از کمبود مخاطب یعنی محدودیت حساب و کانال خواهید شد.
   امیدوارم اصل موضوع را رسانده باشم

 71. namakdoooon@

  میخای تو گروه ها فعال باشی ؟
  میخای با نمک و شوخ و تو دل برو باشی ؟
  میخای با ما خودتو بشناسی؟
  میخای واسه نامزدت یا دوس دخترت یا دوس پسرت جذاب و عشقولانه باشی ؟؟؟؟
  پسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس به کانال ما بپیوندید؟
  بیا تو خنده ببر و خنده پخش کن خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  همین الان عضو شده و روی لینک زده و join را بزنید
  کانال سرگرمی بیای تو از خنده منفجر میشی
  جک های تصویری – متن های آموزنده و سخن بزرگان -عکس بازیگران محبوبتون- تستهای روانشناسی-متن هایی که باید بعدش از خنده ببرنتون بیمارستان…….امیدوارم عضو شوید و از این کانال لذت ببرید .

 72. با سلام
  به چه روشی میتونیم پیغام دعوت به تلگرام(پیغام وقت جوین شدن) رو تغییر داد؟
  با تشکر

  1. سلام راهی برای تغییر این پیام وجود ندارد. ممکن است در نسخه های بعدی چنین قابلیتی به تلگرام اضافه شود.

 73. سلام
  من کانالم 700 عضو داره

  ولی فقط 200 تا رو می تونم ببينم
  تلگرام رو هم آپديت کردم به جدید ترین نسخه

  چرا؟ ؟

 74. سلام چطور میتونم 2000شماره که تو فایل اکسل دارم وارد تلگرام کنم واسه ارسال پیام تبلیغاتی از طریق کانال؟

 75. سلام،دوست عزیز شما ميتوانيد مطالبتان را برای ادمين ما بفرستید تا به اشتراک بگذاریم:👇

  کانال ما را به دوستانتان معرفی کنید:
  🌸 Channel: @golchin90🌸

 76. سلام من عضو يك كانال هستم الان حدود يك ماه برام هيچ پستي نمياد به مدير كانال كه گفتم گفت هر روز پست ميذاره . برا منم پيغام پست جديد مياد ولي وقتي وارد كانال ميشم هيچي نيست چي كار بايد بكنم ؟

 77. مطالیس که در کانال ها قرار داده میشه هم ویدیو و هم تصاویرشون دارای زیر نویس آدرس کانال هست.
  آیا نرم افزاری برای این کار وجود داره؟

  1. سلام. مطالبی که می فرمایید توسط مدیران کانال ها با حوصله در نرم افزارهایی مثل فتوشاپ ابتدا ویرایش شده و بعد در کانال منتشر می شوند. برای راهبری یک کانال بصورت حرفه ای مدیران از کامپیوتر و نسخه دسکتاپ تلگرام استفاده می کنند چون این نسخه سرعت کار را بسیار بالا می برد.

 78. سلام من مشکلی دار م که در بالا هم مشابه اونو دیدم. من یه کانال تشکیل دادم و شروع به اضافه کردن افراد از روی لیست شماره هام شدم ولی بعد اضافه کردن 30 الی 40 نفر پیغام sorry you can only add mutual contact to group at the moment میاد یه گروه هم زدم که همین مشکل داره.

 79. سلام لطفا بفرمایید چگونه می توان تعداد بازدید کنندگان و خوانندگان مطالب کانال را مشاهده کرد؟

  1. سلام دوست عزیز اگر دقت کرده باشید در پایین هر مطلب منتشر شده در کانال علامت یک چشم که کنار آن عددی نوشته شده وجود دارد که مشخص کننده تعداد بازدیدهای آن مطلب می باشد.

 80. سلام .چرا وقتی میخواهیم کانالی رو باز کنیم این پیغام را میدهد sorry, this chat does not seem to exist

  1. سلام به یکی از دلایل زیر ممکن است با پیام خطای sorry, this chat does not seem to exist مواجه شوید:

   1. کانال مذبور پاک شده و دیگر وجود نداشته باشد.
   2. آدرس URL کانال تغییر کرده باشد
 81. سلام من یه کانال خصوصی واسه شرکتمون دارم و من ایجاد کنندش هستم و میخوام شمارمو عوض کنم میخوام حذف اکانت از تلگرام بزنم سوالم اینجاس آیا بعد از حذف اکانتم کانال از بین میره و حذف میشه؟

   1. سلام
    ممنونم از پاسختون
    آیا نمیشه ایجاد کننده رو به ادمین دیگه انتقال داد؟
    یعنی هیچ راهی نداره که کانال حذف نشه؟

 82. با سلام
  چگونه می شود یک تصویر را که در گروه ها می گذاریم ببینم چند نفر مشاهده کردند؟
  منظورم این است قابلیت مشاهده در گروه را چگونه باید فعال کرد؟ با تشکر

  1. سلام چنین قابلیتی در نسخه فعلی تلگرام وجود ندارد. شاید در آینده به تلکرام اضافه شود.

 83. سلام خسته نباشید
  من یه کانال دارم که حدود 300 تا عضو داره میخوام بازم عضو اضافه کنم که مینویسه نمیشه چطوری باز اعضا اضافه کنم؟
  در ضمن من لیست شماره دارم که میخوام اونارو هم اضافه کنم چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید

 84. سلام،ببخشید میشه لینک کانال هارو از روی پستایی که داخلشون هست حذف کرد؟

  1. سلام از خود آن پیام ها خیر ولی می توانید متن پیام را کپی کرده و بعد لینک کانال را بر دارید و متن باقی مانده را در جای دیگر استفاده کنید.

 85. باسلام و خسته نباشید؛
  برخی از کانالها گزینه “Leave Channel” نداره … آیا کسی میدونه چطوری؟؟؟!!
  بعنوان مثال این کانال ما: @ziaossalehin
  گزینه ترک کانال داره ولی این کانال را مشاهده کنید:
  @balagh
  گزینه ترک کانال نداره … یا بنده نمی تونم ببینمش!!!!

  ممنون میشم توضیح بدین….

 86. سلام
  اول ممنون از توضيحات كاملتون كه اگه كسي هم مبتدي باشه كاملا با روال مذكور كارش راه ميفته.
  من يه سوال داشتم و براي همينم لينك شدم به اين سايت كه با خوندنشك مطالب جالبي نصيبم شد.
  آيا راهي هست كه در كانالي كه ايجاد كرده ايم بجاي اد كردن كانتكت ها بصورت تك تك بصورت گروهي يا دسته اي يكباره تمامي كانتكتهاي مدنظر را اد كنيم؟؟
  ممنون ميشم پاسخ بدين

  1. سلام برای راحت اضافه کردن کانتکت ها به کانال بهتر است از نسخه ویندوزی استفاده کنید نسخه ویندوزی اینکار را راجت تر و سریع تر انجام می دهد.

 87. سلام من میخوام به یک کانال که توی یه وبلاگ دیدم ملحق بشم میخوام ببینم شماره ام هم می‌افته برای بقیه کار بر ها یا نه

 88. سلام
  اول ممنون از پاسخ سريعتون
  بعد اينكه من تا حالا با نسخه ويندوزي كار نكردم ، اونجا امكان اد گروهي كانتكت ها وجود داره؟؟
  تو نسخ اندرويد و … هيچ راهي نيست؟ مثلا برنامه نويسي يا كانكشني كه يه اكسل يا db به تلگرام متصل بشه؟؟
  ممنون

  1. سلام خواهش می کنم
   بله در نسخه ویندوز کمی کار راحت تر است و می توان مخاطبین را بصورت گروهی به کانال اضافه کرد، همچنین نسخه ویندوز مخاطبینی که همکنون در کانال عضو هستند را با رنگ متفاوت نمایش می دهد که اشتباهی آنها را مجدد انتخاب نکنید. دنبال ترایک های برنامه نویسی و … هم نباشید.

 89. سلام من وارد كانالي شدم ولي روی join نزدم وخارج شدم حلا نمي تونم اين كانال رو پيداكنم ومدام برايم پيام مي آيد وچون join نشدم هم نمي تونم مشاهده كنم وهم نمي تونم خارج شوم چه كنم الان حدود 200پيام دارم كه مطمئن هستم از اون كانال است در ضمن اسم كانال هم مخفي است چه كنم

  1. سلام موردی که می فرمایید خیلی عجیب است. من تا به حال به چنین حالتی بر نخوردم. فکر کنم باید کش تلگرام را خالی کنید و اگر حل نشد با حذف و نصب مجدد سعی کنید مشکل را حل کنید. در کل نیاز به بررسی از نزدیک است و نمی توان دقیق اظهار نظر کرد.

 90. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من یه سوالی داشتم
  من سازنده ی یک کانالم ولی به خاطر مشکلی میخوام دیلیت اکانت کنم ….
  آیا میشه کسی دیگه رو جایگزین خودم کنم ؟؟؟؟

     1. ببخشید کامل توضیح میدین که بعد از این کار چه اتفاق هایی میفته

 91. سلام . در نسخه ویندوز بعد از دادن پبامهایی به دیگران . بلاک شدم و فقط بالیست قبلی می تونم ارتباط داشته باشم . هر بلاک شدنی چقدر طول می کشه ؟ اگه بخواهیم تعداد اعضا در کانال دیده نشه چکار کنیم ؟ / کاش آدرس خودت در تلگرام رو هم می دادی ؟

 92. سلام
  اگر اسم و آدرس کانالم را تغییر بدم، مثل این میشه که یه کانال جدید درست کردم و همه چیز تغییر میکنه؟
  یعنی، تمام پست‌های قبلیم که آدرس کانال زیرشون هست رو هم باید تغییر بدم یا پاک کنم؟
  ممنونم

 93. سلام.خسته نباشید
  اگر بخوام یه کانال ایجاد کنم، مخطبایی رو که از لیستم ادد میکنم، متوجه میشن که من ادشون کردم و کانال توسط من ساخته شده یا نه؟؟

 94. سلام و خسته نباشید
  در نسخه ویندوز تلگرام چگونه می توان از یک کانال یک مطلب رو همزمان در چندین گروه به اشتراک گذاشت؟؟؟
  (این امکان در نسخه موبایل به راحتی امکان پذیر است)

  متشکرم

  1. سلام فعلاً این امکان در نسخه ویندوزی فراهم نیست شاید در نسخه های بعدی این قابلیت به آن اضافه شود.

 95. سلام چرا بعضی مواقع تعداد بازدید یک پست که درکانال گذاشتیم افزایش پیدا نمیکنه با این که در گروهای دیگه هم فوروارد میکنم و مطمئن هستم که داره بازدید میشه ولی تعداد بازدید افزایش پیدا نمی کنه مثلا رو 404 گیر میکنه و بیشتر نمیشه

  1. بیشتر این موارد به کند بودن اتصال اینترنت و همچنین حجم بالای فشار بر روی سرورهای تلگرام می باشد. نگران نباشید بروز خواهد شد. در بعضی موارد هم واقعاً هنوز شخص جدیدی مطلب را مشاهده نکرده است.

 96. سلام
  چجوري ميتونم تعداد اعضاي كانالي كه ساختم رو مخفي كنم طوري كه اعضاي كانال تعداد رو نتونند ببينند
  ممنون از راهنماييتون

 97. با سلام من دیروز یکی از افراد ناشناس به نام Nazanin Maryam منو به داخل یک کانال ریپورت شده ادد کرد .. پس ایشون شماره ی منو داره حتما… رفتم دیدم اول شمارش +7 بود که برای کشور روسیه است … امروز دوباره یکی به نام R R منو به داخل یک کانال ریپورت شده ادد کرد ولی شماره ی این فرد نیفتاد برام ….. میخواستم بپرسم یعنی دارم هک میشم ؟؟؟ الان باید چیکار کنم از دست اینا خلاص بشم ؟ شماره ی منو دارن یعنی ؟؟ خیلی میترسم
  من مدیر کانال هم هستم میخوام دیلیت اکانت کنم کانالم حیفه ……. لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر از سایت خوبتون ♥♥

 98. سلام خسته نباشید .وقتی یک کانال بسازم مشاهده اعضای کانال به غیراز ادمین برای دیگر اعضای کانال قابل مشاهده است ؟

  1. سلام خیر مشاهده لیست اعضای کانال برای اعضاء کانال امکان پذیر نیست

 99. سلام
  من یک کانال عمومی تشکیل دادم با اینکه ۱۵۰ contact در لپ تاپ ذخیره کردم اما فقط ۶۰ نفر عضو شدند و بقیه هر کاری میکنم عضو نمیشوند چکار کنم
  با تشکر

 100. با سلام ، من امروز یدفعه به یه کانال وارد شدم ( Private Channel) که یه پست داخلش بود و اونم یه فیلم بود ، بعد که روی اسمس که منو اد کرد بود میزدم نه شمارشو میدیدم و نه اینکه ایدیشو درواقع شماره و ایدی نداشت ، خواستم ببینم الان چجوریه که من اد شدم ؟ مگه غیر از اینه که باید برای اد کردن کسی شماره یا ایدیشو داشته باشن ؟ این رو هم بگم که من ایدی ندارم ، خواهشا زودتر جواب بدین

  1. سلام شما توسط مدیر کانال به آن اضافه شدید و برای اینکار نیازی به آی دی شما نیست. همین که شماره شما را داشته باشند کفایت می کند.

 101. سلام من یه کانال تلگرام درست کردم بعد شماره های دوستام رو ذخیره کردم که 180 شماره شد ولی فقظ 45 شماره اضافه شد و هر مخاطبی رو خواستم اضافه کنم این پیام رو میده
  sorry,you can only add mutual contacts to groups at the moment
  چیکار کنم که بقیه مخاطبینم رو اضافه کنم

 102. با سلام
  من ۲سه کانال عمومی در تلگرام درست کردم که مشکلی پیش نیومد اما بعد که باز خواستم کانال عمومی درست کنم هر نامی برای اسم لینک انتخاب میکردم مینوشت این اسم قبلا استفاده شده هر نامی یعنی الکی روی کیبورد میزدم هم حروف و عدد و حتی با استفاده از آندرلاین هرچی که میزدم مینویسه قبلا استفاده شده!!!!!! مطمعناً استفاده همشون شده نبوده و قطعاً هم همینطوره
  فقط میخواستم بدونم آیا محدودیتی برای تعداد کانال عمومی هست!!؟؟

  1. سلام تا جایی که من فکر می کنم هر کاربر فقط می تواند تا 4 کانال عمومی راه اندازی کند

 103. با سلام من دیروز یکی از افراد ناشناس به نام Nazanin Maryam منو به داخل یک کانال ریپورت شده ادد کرد .. پس ایشون شماره ی منو داره حتما… رفتم دیدم اول شمارش +۷ بود که برای کشور روسیه است … امروز دوباره یکی به نام R R منو به داخل یک کانال ریپورت شده ادد کرد ولی شماره ی این فرد نیفتاد برام ….. میخواستم بپرسم یعنی دارم هک میشم ؟؟؟ الان باید چیکار کنم از دست اینا خلاص بشم ؟ شماره ی منو دارن یعنی ؟؟ خیلی میترسم
  من مدیر کانال هم هستم میخوام دیلیت اکانت کنم کانالم حیفه ……. لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر از سایت خوبتون ♥♥
  age mishe javab bedid

 104. چرا کانال من واسه خیلی از کاربرا مینویسه کانال ربات و نمیتونن عضو بشن؟

  1. سلام حتماً در ارسال URL کانال اشتباهی را مرتکب می شوید. ولی در کل باید از نزدیک بررسی شود. از راه دور اظهار نظر سخت است.

 105. چطور میشه لینکی ساخت که خود به خود در تلگرام عضو بشن
  یکسری از لینک های تلگرام که میزنی خود به خود JOIN میشی

  1. سلام لینک هایی که می فرمایید مربوط به کانال های خصوصی هستند و کانال های عمومی از این امکان بهره مند نیستند. برای بهرمند شدن از این امکان باید کانال شما خصوصی باشد.

 106. با سلام میخواستم بدونم چگونه باید ادرس کانال تلگرام خود را پایین نوشته ها قراداد من هرکاری میکنم ادرس کانال را نمیتوانم زیر گروه بنویسم یا قرادهم که مخاطبین بازدن ادرس کانال وارد ان شوند لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام. نوشتن آدرس کانال یکی از راحت ترین کارهاست. کافی است شناسه کانال را با ترکیب کاراکتر @ به انتهای مطالب ارسالی به کانال اضافه کنید. مثلاً شناسه کانال نوتیف notif می باشد. حالا برای اضافه کردن آن به انتهای مطالب ارسالی به کانال از ترکیبی مثل زیر استفاده می کنم:
   Channel: @notif

 107. با سلام
  من میخوام یه کانال بخرم.
  ولی مشکلی که دارم اینه که نمیدونم چجوری ادمین اصلی کانال بشم.
  لطفا منو راهنمایی کنید.

  مننظرم؟؟؟

  1. سلام فقط با تغییر شماره حساب سازنده کانال که این هم راه زیاد جالبی نیست

 108. با سلام.
  میخواستم بدونم میشه موقع ساخت کانال همون ابتدا 400 نفر یا بیشتر رو ادد کرد.اگه نمیشه باید چیکار کرد؟؟
  چجوری اونایی رو که میخوایم رو بیاریم داخل کانال؟
  با تشکر

 109. سلام ببخشید چجوری میشه یه کانال رو فروخت ؟اصن چنین چیزی ممکنه؟درصورتی که سازنده نمیتونه کانال رو ترک کنه چجوری میتونه بفروشه

  1. سلام بله می شود البته افرادی که این کارها را می کنند زرنگ هستند و کانال را با یک شماره نو و تازه می سازند و بعد اعضای آن را بالا می برند و بعد می فروشند که مشکلی هم نباشد. در حالت دیگر با خاصیت تغییر شماره براحتی می توان شماره حساب سازنده کانال را تغییر داد هرچند راه زیاد جالبی نیست.

 110. سلام. یه سوال جدی دارم. من ۲۰۰ نفر رو اد کردم. حالا برای اضافه کردن بقیه، که شما فرمودید راهی جز ارسال لینک به شماره ی اونا نداره ، اگه بهشون پیام شخصی بدم شمارمو میبینن. در صورتی که نمیخوام مشتریام شمارمو داشته باشن. لطفا زودتر بهم جواب بدین. ممنون

  1. سلام هیچ راهی نیست. باید به روشی آدرس کانال را به آنها برسانید حالا می خواهید پیام بدهید، می خواهید از QRCode استفاده کنید و بعد آن را روی کارت ویزیت چاپ کنید یا حتی روی خود کارت ویزیت و یا ارسال تبلیغات کانال در گروه هایی که می دانید مشتریانتان در آنها عضو هستند و … برای تبلیغ راه های زیادی هست که نیاز به صبر و حوصله و تلاش دارد. موفق باشید

    1. سلام QRCode یک کد تصویری مثل بارکد بوده و با جستجو در اینترنت می توانید در مورد آن اطلاعات جالبی پیدا کنید. امروزه در جاهای زیادی از QRCode استفاده می شود و می توان با موبایل آن را اسکن کرد.

 111. با سلام
  مطلب خوبی بود.یه سوال از کجا میشه فهمید از کانالت چه کسایی لفت دادن؟

  1. سلام هیچ راهی نیست مگر اینکه خودتون هر روز کل لیست رو جایی بنویسید و روز بعد هم بنویسید و دو لیست را با هم مطابقت بدهید. که این هم برای اعضاء زیاد شدنی نیست و سخت است.

 112. سلام چطور میتونم تو تلگرام آهنگ رو بصورت ویس با کیفیت بالا ارسال کنم؟
  کاری که بعضی از کانالا انجام میدن؟
  برنامه خاصی نیازه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام این مورد را تا به حال تست نکرده ایم. احتمالاً صدای گفته شده در استودیو ضبط و ارسال می شود.

 113. سلام.
  1اگر عضو گروه تلگرام بشم از طریق لینک ایا مدیر گروه شماره من رو میبینه توانایی اونو داره که بانرم افزارهایی هم شمارمو ببینه؟.
  2بعضی از لینکها وقتی میزنم روش تو صفحه تلگرام پنجره ای میاد میگه میخواهید عضو شوید یانه ایا خطر انتقال ویروس وهک ندارد؟
  3بادانلود فیلم و تصاویر گروه تلگرام ایا امکان ورود ویروس و هکر وجود دارد؟

  1. سلام

   1. سلام خیر مدیر نمی تواند شماره شما را ببیند. هنوز من نرم افزاری هم که این کار را ممکن کند ندیدم
   2. خیر این نوع پیام ها برای عضو شدن در کانال های خصوصی می باشد و خطری ندارند.
   3. خیر با دانلود اتفاق بدی نمی افتد. البته فقط دانلود فیلم و تصویر، دانلود نرم افزارها ممکن است شما را در معرض خطر قرار دهد چون شما از متن آن خبر ندارید که پاک هستند یا نه آلوده اند
 114. سلام.من يه کانال ساختم. فراموش کردم لينک کانالم رو خودم اسم گذارى کنم و خود کانال اسم طولانى پيش فرضى رو برام گذاشته. قسمت edit رفتم هر اسمى توقسمت لينک ميزارم ميگه نامعتبره.حتى قبلش @ ميزارم بازم نمى پذيره . لطفا راهنمايم کنيد .

  1. سلام بدلیل ایجاد کانال های بسیار زیاد اکثر کلمات رزرو شده اند. سعی کنید کلمه ای را انتخاب کنید که خیلی خاص باشد. ولی اگر مشکل بازم حل نشد باید مورد از نزدیک مورد بررسی قرار بگیرد. برای تعیین شناسه برای کانال نیازی به وارد کردن @ نیست.

 115. سلام من لینک کانالم رو فرستادم الان 200 تاش پر شده چکار باید کنم بیشتر عضو بگیره جوین میزنن ولی نمیشه چکار کنم

 116. با سلام و سپاس از شما
  آیا امکان محدو نمودن اعضا در زمینه افزودن کسی از طریق آنها وجود دارد؟ در گروهی فی المثل تمایل ندارم کسی از اعضا، کسی دیگر را اد نماید.
  با سپاس جباری

 117. خسته نباشید سلام.
  1اگر عضو گروه تلگرام بشم از طریق لینک ایا مدیر گروه شماره من رو میبینه توانایی اونو داره که بانرم افزارهایی هم شمارمو ببینه؟.
  2بعضی از لینکها وقتی میزنم روش تو صفحه تلگرام پنجره ای میاد میگه میخواهید عضو شوید یانه ایا خطر انتقال ویروس وهک ندارد؟
  3بادانلود فیلم و تصاویر گروه تلگرام ایا امکان ورود ویروس و هکر وجود دارد؟

  1. سلام متشکر.
   1- خیر ولی می تواند برای شما پیام ارسال کند.
   2- خیر این پیام ها مربوط به عضویت در کانال های خصوصی هستند و هیچ خطری ندارند.
   3- خیر فیلم و عکس خطری ندارند اما از دانلود فایل های اجرایی ناشناس خودداری کنید.

 118. سلام
  وقت بخیر
  من یک کانال دارم و تعداد زیادی شماره اط مخطبان
  چطور میتونم این شماره هارو به کانال اضافه کنم؟
  متشکرم

 119. با سلام
  من یه کانال دارم که هنگام ساختن گزینه خصوصی رو تیک زدم
  خاستم ببینم الان میتونه کانال را عمومی کنم یا خیر
  و چگونه
  سپاسگزارم

 120. با سلام
  آیا این امکان وجود داره که من بتونم 1000 نفر رو از طریق شماره تلفن عضو کانالم بکنم ؟
  یعنی برنامه ای نوشته شده که از API تلگرام استفاده کرده باشه ؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام خیر فقط می توانید تا 200 شماره دوجانبه را وارد کانال کنید.
   برنامه ای هم برای این کار وجود ندارد. یعنی تلگرام در api خود اصلاً چنین قابلتی را ارائه نداده است.

 121. سلام.من یک کانال دارم.ولی بقیه کانالها یکسریهاشون وقتی میخوای عضو بشی از طریق لینکشون یه سوال میپرسه و تا وقتتی جوین رو قبول نکنی به اون کانال دسترسی نداری من بخوام برای کانالم چنین کاری کنم باید چیکار کنم؟/؟

  1. سلام کانال هایی که می فرمایید از نوع خصوصی هستند. باید کانال خود را اگر عمومی است به خصوصی تبدیل کنید.

 122. سلام. ببخشید من یه کانال عمومی دارم چه طوری میتونم به خصوصی تبدیلش کنم ممنون میشم جوابمو بدید

  1. سلام این آموزش بزودی آماده و منتشر خواهد شد اما راه آن در قسمت ویرایش کانال می باشد.

 123. با سلام ببخشید من چقدر میتونم افراد به کانال خودم اضافه کنم اگه دویست نفر میتونم یعنی دیگه کلا نمیتونم یا باید زمانی 24ساعت بگذره دوباره میتونم اد کنم

 124. سلام
  من ی کانال عمومی زدم . که من تقریبا 1000 کانتکت دادم اما وقتی این 1000 تا رو اد میکنمک فقط 64 تا تو کانال هستند
  چرا؟ میشه توضیح بدید که چه راهی داره

 125. سلام
  چه جوری میشه به یک نفر که خارج کشور هست پیام داد ؟ شمارش توی گوشی ذخیره هست تلگرام هم عضو هست . توی مخاطبان تلگرام نشونش نمیده

  1. سلام باید از وی بخواهید Username خود در تلگرام را برای شما بفرستد تا بتوانید با وی چت کنید. درمورد شماره هم اگر با کد کشور ذخیره کرده باشید مشکلی نخواهد بود حتماً در ذخیره شماره دقیق عمل نکرده اید.

 126. سلام و ممنون از پاسخگويي شما
  چطور ميتوان تعداد اعضاي كانال را مخفي كرد؟

 127. با سلام آیا چند مدیر در کانال تلگرام می توانند شماره به کانال اضافه کنند

  1. سلام
   خیر فقط سازنده کانال می تواند و آنهم فقط 200 مخاطب که حتماً هم باید از نوع Mutual Contact باشند یعنی هم آنها شماره مدیر را داشته باشند هم مدیر شماره آنها را داشته باشد.

 128. سلام ببخشید یک سوال داشتم من تعداد زیادی شماره دارم ک حدودا 1000شماره هست ولی در لیست سیو ندارم من میخوام این شماره هارو وارد تلگرام کنم راهی هست که بتونم آسان شماره هامو به کانالم اضافه کنم؟؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام خیر امکانی وجود ندارد که این حجم از شماره را به کانال خودتان اضافه کنید. سازنده کانال و نه دیگر مدیران آن فقط می تواند 200 مخاطب دوجانبه را به کانال اضافه کند.

 129. سلام ،آيا توي تلگرام امكان اين وجود داره كه جايي باشه تو تنظيمات يا هرجاي دگه كه اگر كسي وارد اونجا بشه بفهمه ما از توي كانالها چي فيلمهايي و عكس هايي و …دانلود كرديم؟ من به يك نفر گفتم هر چي داشتم حذف كردم از تو گوشي گفت راحت ميتونم برم يه جايي و ببينم كه چه چيزهايي تاحالا از تو تلگرام دانلود كردي

  1. سلام
   فهمیدن تینکه شما چه فیلم یا عکسی دانلود کردید فقط توسط خوتان و سرورهای تلگرام قابل فهم و ردیابی است. حتی اگر حسابتان هک شده باشد و شخصی به آن وارد شده باشد می تواند ببیند چه تصاویر و فیلم های را می فرستید یا برایتان فرستاده می شود اما اینکه کدام را دانلود کرده اید و کدام را نه را متوجه نخواهد شد. گفتم تازه این با فرض این است که حساب شما را هک کرده باشد. در حالت عادی این عمل کاملاً غیر ممکن است.

 130. سلام با عرض خسته نباشید
  من یک کانال درست کردم اما حواسم نبود و در قسمت Description هیچ اطلاعتی وارد نکردم با توجه به محتوای کانالم که تبلیغات فروشگاه هست میخواستم ببینم راهی هست که بتونم دوباره اطلاعاتی مثل آدرس فروشگاهم رو وارد کنم؟ درضمن من از طریق pcکانال درست کردم

  1. سلام بله براحتی کافیست وارد قسمت ویرایش کانال شده و توضیحات را اضافه کنید.

 131. سلام ببخشید یه سوال داشتم
  یه کانالی هستی یه نفر ایجاد کرده هیشکی توش نیست فقط خودش هست
  هیچ آدرسی هم از اکانتش نذاشته آیا راهی وجود داره بفهمم مدیرش کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 132. سلام اگر من کانالم رو خصوصی کنم چشم از پای پستهام پاک میشه . منظورم اینه مشخص کننده تعداد بازدیدهام پاک میشه؟

 133. sorry this chat is no longer accessible
  با سلام علت پیغام فوق چه میباشد
  بنده میخوام عضو یک کانال بشم همش پیغام فوق رو میده لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام
   کانالی که مایل به عضویت در آنها هستید به یکی از دلایل زیر حذف شده و دیگر وجود ندارد.

   1. توسط خود سازنده پاک شده
   2. توسط تلگرام بدلیل نقض قوانین حذف شده
 134. سلام خسته نباشید. من لینک کانالمو انتشار دادم ولی اما وقتی کسی میخواد عضو شه این پیغام رو میده:sorry.this group does not seem to exist

  1. سلام. مشکل بوجود آمده ممکن است بدلیل اشکال در آدرس ارسال شده باشد. و از راه دور اظهار نظر سخت است.

 135. سلام .لطفا منو راهنمایی کنین. من کانال عمومی ساختم الان نمی دونم برای ارتباط دوستان با من ادرس ادمین درست کنم که بتونن سوالاتشون روبه صورت خصوصی از من بپرسن خواهش می کنم جوابم رو بدین من منتظرم

  1. سلام نام کاربری خودتان را در قسمت Description کانال قید کنید تا اعضاء بتوانند آن را ببینند و اگر دوست داشتن با شما تماس بگیرند.

 136. سلام وقت بخیر
  من یه کانال ساختم 190نفر عضو داره و 5 نفر مدیر تعریف کردم واسه کانال توی کانال عدد 190 رو نشون میده ولی وقتی میخوام ببینم کیا عضو کانال هستن 130 نفر رو بیشتر نمیبینم ولی اون 5 مدیر دیگه عین 190 نفر رو میبینن فقط من که کانال رو ساختم نمیبینم .
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام. عدم نمایش همه اعضاء کانال بدلیل حمایت از حریم خصوصی کاربران و پیچیدگی های فنی می باشد و یک موضوع نسبی است.

 137. سلام ، وقتی توی کانال اد میکنی ، چگونه میشه که طرف متوجه نشه کی ادش کرده ؟

  1. سلام، همین الان هم فکر کنم همینطور باشد و اعضاء از مدیر کانال اطلاعی ندارند مگر اینکه خود مدیر در پست ها یا در توضیحات کانال خود را معرفی کند.

 138. سلام ببخشید من یه سوال داشتم واونم اینه که من نسخه جدید تلگرامو نصب کردم اما به کانالی جووین داده نمیشه وصفحه دیگه باز میشه .باید چیکارکنم؟

  1. سلام به احتمال زیاد کانال مورد نظرتان پاک شده و دیگر وجود خارجی ندارد.

 139. سلام
  من یه کانال روی تلگرام لپ تاپ ساختم. پس یعنی این کانال به شماره فعلی من چسبیده. حالا اگه بخام شماره تلفنم رو عوض کنم این کانال تکلیفش جی میشه؟ اصلا از طریق تلگرام لپ تاپ چطور میتونم شمارشو عوض کنم؟ این درحالی است که من اکنون گوشی تاچ و هوشمند هم ندارم!

  1. سلام متاسفانه نسخه ویندوزی تلگرام قسمتی برای تغییر شماره ندارد و حتماً باید از نسخه اندروید یا iOS تگرام برای این کار استفاده کنید. با تغییر شماره اتفاق خاصی برای کانال شما نخواهد افتاد.

 140. سلام و تشکر از لطف تون در پاسخ
  کانال تلگرامی ساخته ام که ۱۶۹ عضو دارد ، تعداد اعضا هم همین عدد ۱۶۹ نفر نمایش داده می شود، ولی در گوشی و قسمت members فقط ۱۳۰ نفر نمایش داده می شوند، در دو گوشی دیگر که امکان مطلب گذاشتن دارند نیز همان عدد درست ۱۶۹نمایش داده می شود مشکل از کجاست؟
  ضمن اینکه وقتی از دفترچه تلفن کسی را اضافه می کنم عدد بالا می رود ولی چند ثانیه بعد دوباره خود بخود خارج می شوند!؟ در دفترچه تلفن گوشی هم بعضی اعضا را نشان می دهد که عضو نیستند!؟ گوشی هم ایفون هست

  1. سلام نمایش همه اعضاء کانال بخاطر مسائل حفظ حریم خصوصی و … توسط خود تلگرام میسر نمی شود و موضوع مهمی هم نیست. وقتی هم کسی را بزور وارد کانال می کنید بطبع اگر علاقه ای نداشته باشد سریع از کانال خارج می شود حال شما اگر اینکار را ده بار هم انجام دهید فرقی در اصل ماجرا ندارد. سعی کنید مخاطبین کانال را از راه های بهتر افزایش دهید.

 141. سلام لطفا جواب بدين چجوري ميتونيم تو تلگرام سازنده كانال(creator)رو به كسه ديگري بديم من شنيدم ك ميشه اينكارو كرد يعني creatorعوض ميشه

  1. سلام. خیر فعلاً چنین کاری امکان پذیر نیست. الان تنها راه که زیاد جالب هم نیست تغییر شماره است.

 142. با سلام چرا می خوام مخاطبینی رو که شماره انها رو دارم وارد کانال کنم این پیغام رو میده
  you can only add mutual contacts to groups at the moment
  با تشکر

  1. سلام. چون مخاطبین مورد نظر شما شماره شما را ندارند و فقط شما شماره آنها را دارید با این پیام خطا روبرو می شوید.

 143. سلام من یک کانال درست کردم میخام ببینم کسانی که تو کانالم عضو هستند چجوری میتونند با ادمین ارتباط برقرار کنند ؟
  میشه لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم

 144. من میخواستم بدونم امکانش هست که از توی یک فایل اکسل کانتکت ها رو بصورت گروهی ادد کنیم یا خیر؟

 145. باسلام
  چطور میشه یه لیست 7000نفری شماره تلفن با فرمت اکسل رو در چنل اضافه کرد.
  با تشکر

 146. سلام دو تا سوال دارم یک اینکه چه طور ممبر رو تو کانالم هیدن کنم و سوال دوم اینکه چرا ادمین سوم کانال من نمیتونه کانتکتشو ادد کنه با این که اعضا زیر 200 نفر هست ممنونم

  1. سلام.
   کانال را به حالت خصوصی ببرید
   هیچ کدام از مدیران نمی توانند عضو به کانال اضافه کنند.

 147. سلام.منم مشکل بعضی از دوستان رو دارم .یعنی کانال ساختم و خواستم که مشتری هامونو اد کنم تو کانال اما.40 نفر اد شد .بقیه رو هر کاری کردم نتونستم اد کنم و این پیغام رو داد.Sorry,you can only send messages to mutual contacts at the moment. اونروز هرچی زدم نشد.ولی فرداش دوباره تو نستم 20 نفر رو اد کنم…ولی باز هم بعد ش همون پیام رو داد..الان چند روزه اد نمیشه و همون پیام رو میده..ایا کسی کمکی از دستش بر میاد؟.ایا میشه این مشکل رو بر طرف کرد-اینم بگم که مشتری ها شمارمو ندارن…ولی بعضی ها که شمارمو هم نداشتن اد کردم و اد شدند.حتی الانم که میخوام لینک رو برای تم تمشون بفرستم نمیشه و همون پیام که به خارجی بالا نوشتم میده.یعنی وقتی میخوام تو پیوی شن پیام بدم نمیشه

 148. سلام.وقتی عضو یک کانال یا گروه میشیم ، مدیر اونجا میتونه شمارمونو ببینه؟
  من یوزر ندارم.

   1. با تشکر از توضیحات شما دوست عزیز. یک سوال داشتم. بعضی از گروه ها علاوه بر لینک خود کانال ک میتونه بعنوان آی دی کانال هم باشه از یک لینک دیگه استفاده میکنن که وقتی روش کلیک میکنی علاوه بر اینکه وارد کانال میشی خودش توی کانال جوین میده! میشه بگین این مدل لینکا رو چطوری میسازن؟!

    1. سلام این گروه ها یا ابتدا خصوصی بوده اند و بعد عمومی شده اند یا بلعکس. یعنی هم لینک خصوصی دارند هم لینک عمومی. کافیست کانال عمومی را به حالت خصوصی و یا بلعکس ببرید تا از هر دونوع لینک عمومی و خصوصی بتوانید استفاده کنید.

 149. سلام
  برای ایجاد پست در تلگرام که نشه متن رو تغییر داد و لینک گروه به صورت فعال و رنگ آبی باشه باید از فوتوشاپ استفاده کنم.
  میتونید راهنمایی کنید از چه فتوشاپی ؟

  1. سلام برنامه ویرایش عکس خیلی زیاد است البته منظور شما را بخوبی متوجه نشدم فکر کنم کمی جستجو در اینترنت مشکل شما را حل کند.

  1. سلام خیر مگر اینکه خود سازنده کانال از روشی این موضوع را اعلام کند. مثلاً Username خود را در قسمت تنظیمات کانال وارد کند.

 150. سلام من هم همین مشکل دوستان رو دارم که نمیتونم با وجود اینکه 400 کانتکت در تلگرامم ذخیره شده بیشتر از 30 نفرو تو کانال اد کنم اینکه فرمودید حتما فقط id را در تلگرام ذخیره کردین متوجه نمیشم من شماره شخص و کامل وارد کردم ولی بیشتر از 30 تا نتونستم اد کنم من در یک خط دو کانال دارم این پیغامو میده sorry you can only add
  mutual contacts to group at the moment

 151. سلام وقت بخیر
  ایا امکان بلوک شدن کانال هست یا اصلا کانال بلوک میشود؟اگر بلوک شود چ باید کرد
  قادر به ارسال لینک کانال برای مخاطبین نیستم منتظر جوابتون هستم

  1. سلام دوست عزیز
   بله امکان بلاک شدن کانال نیز وجود دارد. وقتی شما افرادی را بزور وارد کانال کنید برای آنها در هنگام نمایش کانال از طرف تلگرام از آنها سوال می شود که این کانال Spam هست یا خیر که کافی است تعداد مشخصی به این سوال جواب مثبت بدهند آن وقت کانال از دسترس خارج خواهد شد. راه حل قطعی رفع بلاک هنوز نامعلوم است.
   اغلب هم اکثر کاربران در کپی لینک دچار اشتباه می شوند و ممکن است مشکل این موضوع باشد. این موضوع یک موضوع شایع است

 152. سلام.سوال من این است آیا میتوان بر روی پستی در یک کانال تلگرام که عضو هستیم باشیم و بعد که از ان کانال خارج شدیم و به صفحه شخصی تلگرام خویش بازگشتیم و خواستیم مجددا به آن کانال برگردیم به همان پست که در حال مطالعه بودیم بازگردیم و به آخرین پست برنگردیم و مجبور نباشیم آن پست را پیدا کنیم?

  1. سلام
   متاسفانه نسخه اندروید این ویژگی را ندارد اما نسخه ویندوز بخوبی از این ویژگی پشتیبانی می کند.

 153. سوالی داشتم::: نحوه انتقال کانال به شخصی دیگه را خوندم.اما موضوع اینجاست که اگه شماره اون شخصا با شماره خودم عوض کنم اون میشد ادمین اصلی کانال.اما موضوع اینجاست که اینطوری تمام اطلاعت اون اکانتم مثل گروها,مخاطبینم,دوستانی که بم پیام دادن همه اینا اون شخص میتوند ببیند و حتی ممکنه بشون پیام بدد.یعنی اگه بلاکشونم کنم میتوند اددشون کند و پیام بدد.بدشانسی کانالم رو اکانتیه که تمام تبلیغات و پیامهام روش فعاله. لطف میکنید بیشتر توضیح بدید چیکار کنم بعداز انتقال کانال اون شخص به چت و مخاطبینم دسترسی نداشته باشد؟؟؟اگه لطف کنید تو ایمیل توضیح بدید تا چت تلگرام بفرستید ممنون میشم چون باید سریع اکانتما انتقال بدم.بعداز انتقال میخوام اکانتما دلیت بزنم اما بازم میترسم از اطلاعاتم چون نهایتن یکماه دیگه با همین شماره باید اکانت جدید بزنم. در کل اگه لطف کنید توضیح کامل بدید ممنون میشم.

  1. دوست عزیز
   من در نظرات قبلی هم گفتم که راه تغییر شماره راه خوبی برای انتقال کانال نیست. شما با تغییر شماره اختیار کل حساب خود را به شخص دیگر می دهید و همه کارهایی که گفتید اتفاق می افتد و راهی برای جلوگیری از آنها وجود ندارد.

 154. سلام
  من تعدادی شماره رو از طریق اکسل به فایل vcf تبدیل کرده و ریختم تو گوشیم و در کانتکت هام میبینمشون
  اما کانال اجازه نمیده اونا رو اد کنم
  تعدادم هنوز به ده تا نرسیده

 155. منظورم اینه که
  وقتی من شماره ها رو توی گوشیم ذخیره کردم چرا هنوز اونها رو به عنوان دوستانم نمیشناسه که بتونم ادشون کنم
  لطفا کمک کنید
  چه راهکاری وجود داره ؟

  1. خب ممکن است همه آنها تلگرام نداشته باشند و یا شماره ها درست ذخیره نشده باشند. در هر صورت اینگونه موارد نیاز به بررسی از نزدیک دارند و از راه دور اظهار نظر سخت است

 156. سلام من میخام وارد یه کانال بشم اما نمی دونم چه جوری میشه کمکم کنید؟ ممنونم

 157. سلام ببخشيذ من يك كانال دارم كه ١٨٠ نفر عضو داره ولى تو گزينه ممبر هام همش ١١٠يا ١٢٠ نفرو ميتونم ببينم بقيه نميان. ميشه بگيد مشكل از چيه ك ممبر هامو كامل نشون نميده؟؟

  1. این موضوع شایع است و فکر می کنم تلگرام بدلایل مختلفی که یکی حمایت از حریم خصوصی افراد می باشد این لیست را بطور کامل در اختیار سازنده یا مدیریان قرار نمی دهد.

 158. با عرض سلام خسته نباشید. یک سوال داشتم.
  من سازنده یک کانال هستم و به جز خودم یکی از دوستانم رو ادمین کردم. من برای مشکلی delete account کردم و وقتی که دوباره اکانت جدید را ساختم در کانال نام creator را delete account زده و دوستم هم نمیتواند من را ادمین کند در واقع او یک ادمین عادی است و مدیر اصلی وجود ندارد… نمیدونم چی کار کنم. لطفا اگه میتونید کمک کنید.

  1. سلام
   متاسفانه هیچ راهی برای حل مشکل شما وجود ندارد. حساب قبلی شما به عنوان سازنده کانال پاک شده است و دیگر قابل برگشت هم نیست.

 159. سلام. من یک کانال ساختم و مخاطبانم رو وارد کردم اما اکثر مخاطبانی که شماره شان را ذخیره دارم در هنگام افزودن پیامی در یافت میکنم sorry you cam only add mutual contacts to group at the moment.
  لطفا اگه راهی برای این مشکل هست رو برای من توضیح دهید. با تشکر

 160. چرا قبلا وقتی لینک کانالمو میزاشتم بقیه راحت باهش عضو میشدن حتی خودم میزدم راحت کانالو باز میکرد ولی حالا هرچی میزنم مینویسه هیچ حساب تلگرامی با این نام وجود ندارد لینک رو هم عوض نکردم نه تنها خودم بلکه بقیه هم میزنن اینو مینویسه لطفا کمکم کنین

  1. سلام به هر دلیلی آدرس قبلی کانال شما از دسترس خارج شده است بهتر است سریعاً اگر هنوز به کانال دسترسی دارید آدرس جدیدی برای آن تعیین کنید. برای این کار به قسمت ویرایش اطلاعات کانال مراجعه کنید

 161. سلام
  چگونگی اطلاع از تعداد بازدیدد و خواندن مطالب کانال رو میخواستتم توضیح بدید
  ممنونم از مطالب خوبتون

  1. سلام خواهش می کنم. تعداد بازدید از مطالب کانال در زیر هر مطلب با علامت چشم و عدد کنار آن نمایش داده می شود و با هر بار دیده شدن پیام توسط یک فرد جدید به عدد مذکور یک واحد اضافه می شود.

 162. ميخواستم اكانت تلگراممو دليت كنم و با همين شماره اكانت ديگه اى بسازم. چيكار كنم ك بتونم اكانت جديدمو creator كانالم كنم و كانالمو از دست ندم؟؟

  1. سلام چنین کاری امکان پذیر نیست و کانال شما بعد از حذف اکانت اگر مدیر دیگری داشته باشد در یک حالت بلاتکلیف قرار خواهد گرفت. یعنی می شود یک کانال با یک یا چند مدیر بدون سازنده.

 163. سلام من یه کانال ساختم با دوستم ادارش میکنیم…..ولی من الان میخوام دلت اکانت کنم….ایا کانال من حذف میشه چون من درستش کردم….اگه پیریوتش کنم ممکنه حذف نشه؟

  1. سلام اگر کانال بغیر از شما که سازنده هستید مدیر دیگری داشته باشد حذف نمی شود اما با حذف حساب شما دیگر شما امکان دسترسی و مدیریت آن را نخواهید داشت و در اصل هیچ کس امکان مدیریت کامل آن را نخواهد داشت و فقط دوستتان که مدیر است خواهد توانست در کانال مطلب منتشر کند و تمام.

 164. با سلام و خسته نباشید
  آیا امکان این وجود دارد ک پستهایی رو ک منتشر کردیم ویرایش کنیم؟

  1. سلام و تشکر
   خیر دوست عزیز. در کانال اگر یک پست را ارسال کردید و خواستید آن را ویرایش کنید بهتر است متن قبلی را کپی کرده و بعد آن را پاک کنید و بعد یک پست جدید با متن ویرایش شده منتشر کنید.

 165. سلام.چجوری میشه کاری کرد تعداد اعضای کانال غیرقابل مشاهده باشه ؟

 166. با سلام ممنون می شم جواب بدین
  فوریه
  می شه کانال تلگرام رو از یه خط به یه خط دگه انتقال بدیم؟

  1. سلام خیر راه استانداردی برای اینکار وجود ندارد. اما با تکنیک تغییر شماره حساب می شود حساب یک کانال را بصورت کامل در اختیار گرفت که زیاد جالب نیست

 167. سلام من یک کانال خصوصی زدم با تعداد مشخص ولی تعداد بازدید از مطالب که کنار اون چشم میزنه از تعداد افراد عضو بیشتر است. چرا؟؟؟

  1. سلام
   به این دلیل که اعضاء کانال مطالب را در گروه های خودشان منتشر (Forward) می کنند آمار بازدیدتان بیشتر از تعداد اعضاء می شود.

 168. سلام.
  یه سوال داشتم
  اگه مدیر کانال یکی دیگر را نیز ادمین کنه فرد جدید می تونه کسی رو اد کنه؟الان که نمی توتم.اگه میشه راهنمایی کنید.

  1. سلام خیر فقط سازنده کانال امکان اضافه کردن مخاطب به کانال را دارد که آن هم شرایطی دارد.

 169. ممنون از توضیحاتی که می دهید.
  می خواستم بدونم چزوی میشه فهمید یه نفر تو لیست کانال ما هست یا نه ؟
  من برای دعوت به کانال خودم جایزه گذاشتم. چطوری متوجه بشم کسانی را که دعوت کرده اند عضو کانالم هستند یا نه ؟

  1. سلام اینکار فقط با بررسی لیست اعضاء امکان پذیر است و آن هم بدلیل محدودیت نمایش 200 عضو اخیر کانال مشکل را حل نمی کند. باید مکانیزم دیگری برای این کار پیدا کنید.

  1. سلام اینکار براحتی قابل کشف نیست و تلگرام هنوز امکانی برای این موضوع فراهم نکرده است.

  1. سلام باید سازنده کانال یا مدیران نام کاربری خود در تلگرام را بطریقی به اطلاع شما برسانند مثلاً در پست های کانال (مطالب کانال) یا در قسمت توضیحات کانال تا بتوانید از طریق آن با آنها ارتباط برقرار کنید. در غیر این صورت راهی وجود ندارد.

 170. اقا سلام ممنون از کمکتون داداش من تو کانالگ ۸۰۰ تا عضو دارم اما میزم تو‌ممبر ۲۰۰ نفرم‌نمیبینم‌چرا اینا کجان که نمیشع دیدیشون؟

  1. سلام در حال حاضر بدلیل مسائل فنی و حریم خصوصی فقط دویست نفر از اعضاء به مدیران نمایش داده می شود. حتی اگر 1000000000 عضو هم داشته باشید.

 171. سلام
  کانال پر طرفداری داشتم

  به طور ناگهانی از پیشم پاک شده
  چطوری میتونم دوباره مطالب قبلیو برگردونم ?
  تلگرام نسخه پشتیبان داره?

  ایا امکانش هست???

 172. سلام من می خوام مطالبی که از کانال دیگه برمی دارم رو کانال خودم منتشر کنم منتها نمی خوام اسم و آدرس کانلی که از روش کپی می کنم تو کانال خودم باشه چطوری این کار و انجام بدم ممنون میشم رهنماییم کنید.

  1. متن را کپی کرده و در کانال خودتان بعد از ویرایش قرار دهید. پیام ها را از کانال های دیگر فوروارد نکنید.

 173. سلام.
  من یه کانال ساختم.اعضا با لینک عضو شدن.تعداد 400 نفرند.متاسفانه در member فقط می توانم ۲۰۰ نفر را ببینم.اون ۱۰۰ نفر باقیمانده دیده نمی شوند مگر اینگه یکی از ۲۰۰ نفر را پاک کنم تا یکی از ۱۰۰ نفر دیده شود.راهی برای دیدن400 نفر وجود داره؟

  1. سلام قبلاً هم گفتم بدلیل مسائل فنی و بار روی سرورها، حریم خصوصی و مواردی از این دست سازنده فقط می تواند 200 نفر از اعضاء را مشاهده کند حتی اگر تعداد اعضاء کانال 100000000 باشد.

 174. سلام امکان دارد کانال دیگه عضو نگیره باید چیکار کنیم؟ممبر ها هم کم هست

  1. سلام خیر. اگر لینک کانال بدرستی منتشر شده باشد مشکلی نخواهد بود.

 175. سلام من میخوام دیلیت اکانت کنم و یه نفر دیگرو جا خودم ادمین اصلی کنم میشه بگید چجوری ؟

 176. سلام
  ما جدیداً یک کانال ساخته ایم، من خودم این کانال را ساخته ام، و یک نفر دیگر را هم به عنوان ادمین انتخاب کرده ام، ادمین دوم نمی تواند کسی را به کانال اضافه کند درحالی که ما هنوز عضوی اضافه نکرده ایم، لطفاً راهنمایی بفرمائید چه طور می شه کاری کرد که همه ادمین ها بتوانند از طریق شماره تلفن عضو به کانال اضافه کرد؟
  ممنون از لطفتون

  1. سلام مدیرهای کانال بغیر از سازنده نمی توانند خود به کانال عضو اضافه کنند. شاید در نسخه های بعدی تلگرام چنین قابلیتی به آن اضافه شود. بنظر من هم این اتفاق نمی افتد همین الان هم همه کاربران از حجم وسیع مزاحمت های تلگرامی خسه شده اند.

 177. سلام من کانال تلگرام تشکیل دادم گوشی موبایلم رو میخوام عوض کنم آیا با نصبب تلگرام بر روی گوشی جدید مدیریت کانالی که داشتم از بین نمیرود؟

  1. سلام خیر اتفاقی برای کانال نمی افتد و حساب شما بدون تغییر در گوشی جدید باز خواهد شد.

  1. سلام فعلاً هیچ امکانی برای انتقال مدیریت کامل یک کانال به حساب دیگری وجود ندارد. تنها راه تغییر شماره حساب است که زیاد جالب نیست

 178. سلام دلیل باز شدن ربات زمان ورود به کانال های تلگرام از طریق لینک هایی که افراد میفرستند چیست؟

 179. سلام.من دلیت اکانت کردم و نمیتونم کانال رو مدیریت کنم.چجوری کانال رو مسدود یا حذف کامل کنم؟؟؟امکانش هست؟؟؟ادمین دوم هم داره کانال…

 180. با سلام و تشکر از شما
  من سازنده یک گروه (creator)هستم آیا امکان تغییر شماره تلفن گروه وجود دارد ؟

  1. سلام متوجه سوالتان نشدم. مگر گروه شماره تلفن دارد. اگر منظورتان شماره تلفن حساب خودتان است بله می توانید از قسمت Change Number در تنظیمات این کار را انجام دهید.

 181. sory , you can only add mutual contacts to groups at the moment.
  سلام . برای اضافه کردن اعضای جدید به کانال با این خطا مواجه شده ام !!!!!!!!!!

 182. سلام من دو تا سوال ازتون دارم :
  سوال اول اين كه شما چطوري به اين صورت پست تو كانالتون ميزاريد !؟ لطفا بهم آموزش بديد 🙁
  لينك عكس: http://s6.picofile.com/file/8239135368/my_bc_ir.jpg
  (منظورم اينه كه يه عكس كوچيك همراه چند خط توضيح لينك مطلب و …من هر كاري كردم نشد)
  سوال دوم اينكه من يه كانال دارم و يع سري شماره كه به عنوان مخاب سيوشون نكردم و ميخواستم اونارو عضو كانال كنم به صورتي كه متوجه نشن كه عضوشون كرد اما نشد و حتم بايد به عنوان مخاطب باشن تا بتونم ادشون كنم اما من ميخوام كه نتونن شمارمو ببينن آيا راهي هست كه بشه ادشون كرد ؟ اگه نيست و حتما بايد مخاطبم باشن تا بتونم ادشون كنم آيا راهي هست كه نتونن شمارمو ببينن؟
  ممنون ميشم كه به ايميلم يا تو سايتم جواب بدي.

  1. سلام
   1- تلگرام خود دارای مکانیزم تشخیص لینک ها و اراده پیش نمایش برای آنها می باشد. کافی است لینکی که به مطلب اضافه می شود از این قابلیت پشتیبانی کند. امروزه 99 درصد لینک ها ای ویژگی را دارد.
   2- خیر راهی وجود ندارد. باید لینک عضویت را در اختیار آنها قرار دهید.

 183. سلام
  چطور میتونم برای مطالب ارسالی در کانال آدرس ID کانال هم اتوماتیک گذاشته بشه؟

 184. سلام خسته نباشید
  آیا ایجاد کننده یک کانال در صورتی که اکانتش رو دیلیت کنه کانال هم حذف میشه؟!

  1. سلام. اگر کانال مدیر دومی داشته باشد خیر ولی اگر نداشته باشد بله حذف خواهد شد.

 185. خسته نباشید –چه کنیم تا علامت چشم زیر پست ها وقتی پست جدید میزاریم در کانال عمومی و خصوصی نباشد /یا اینکه چشم به طور کاذب امار بالاتری را نشان دهد چون در کانال های جدید امار بازدید و اعضا کم است و اگر سایر مخاطبان هم ببینند که امار کم است به جدید بودن کانال توجه نکنند و ترک دهند از کانال.

 186. سلام

  من يك كاتال ادبي ايجاد كرده ام مي خواستم ببينم چكار بايد بكنم تا تعداد بازديدهاي هر پست از ديد اعضاء كانال مخفي بماند و فقط خود من كه مدير كانال هستم از تعداد بازديدها اطلاع داشته باشم ؟

  ممنونم از لطف شما

  1. سلام. چنین کاری فعلاً غیر ممکن است. ممکن است در بروزرسانی های آینده چنین قابلیتی به تلگرام اضافه شود.

 187. ایا میشه که روی یک گوشی دو تلگرام (مربوط به دو سیم کارت متفاوت) نصب کرد؟؟؟-

 188. سلام.آیا در کانال امکانی هست که نخواهیم از مطالب یا عکسها کسی کپی برداری کند..یعنی کسی نتواند از مطالب کپی کند

 189. سلام
  وقت بخیر
  چطور میشه فیلم در تلگرام ارسال کنیم که توضیحات همراه با فایل فیلم باشه؟
  مثل عکس ها با زیرنویس و متن و نوشته..
  بسیار ممنونم

  1. سلام یا از ربات های زیرنویس استفاده کنید. یا فیلم را در یک سایت (هاست) اینترنتی آپلود کرده و لینک آن را در تلگرام استفاده کنید.

 190. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم تلگرام محدودیت مخاطبین داره؟مثلا اگه چند هزار تا مخاطب تو گوشیت داشته باشی امکان داره که تعداد محدودی از مخاطبین گوشیت رو بیاره یا نه نامحدوده؟لطفا جواب بده دمت گرم

  1. سلام
   خیر برای یک حساب محدودیت خاصی برای تعداد مخاطبین ذکر نشده.

 191. سلام من اشتباهی اکانتم و حذف کردم اما 2 نفر ادمینستور داشته اما من کسی بودم که کانال رو راه اندازی کرده الان میتونم دوباره برش گردونم.

 192. سلام من گوشيمو عوض كردم ميخوام تو گوشي جديد كانالمو دوباره فعال كنم با همون اعضا و بدون تغيير
  چيكار بايد كنم ممنون ميشم كمك كنيد؟

  1. سلام دوست عزیز همین که وارد حساب خود شوید کانالتان در دسترس هست و نیاز به کانال جدید نیست.

 193. سلام خسته نباشید
  آیا می‌توانم در تلگرام کانالی که ایجاد کردم را به روی یک شماره دیگر انتقال بدهم
  مثلا از روی خط ایرانسل به خط رایتل انتقال بدهم
  آیا این امکان وجود دارد

  1. سلام بله اما نه به راحتی بلکه با تکنیک تغییر شماره حساب که آن هم دردسرهای خودش را دارد چون کل حساب منتقل می شود با همه گروه ها و کانال ها و …

 194. سلام خسته نباشید
  آیا می‌توانم در تلگرام کانالی که ایجاد کردم را به روی یک شماره دیگر انتقال بدهم
  مثلا از روی خط ایرانسل به خط رایتل انتقال بدهم
  آیا این امکان وجود دارد

  1. سلام تغییر شماره امکان پذیر است ولی برای کل حساب نمی توان کانال را بدون انتقال کل حساب منتقل کرد.

 195. سلام دوست گرامی خسته نباشین
  میخواستم زحمت بکشین جواب منو بدین
  اول اینکه من وقتی کانال می سازم تو ادرس لینکش ( کانال عمومی ) نمیتونم به جز 5 حرف بیشتر بذارم مثلا اسم خودم رو
  دوم اینکه وقتی کانال ساختم و دوستم رو اد کردم اون میگه مثل کانال های دیگه که مثلا تبلیغاتی و چیزای دیگه هست و وقتی روش کلیک میکنی گزینه joinمیاد این اون گزینه رو نداره و چطورمیشه من کانالی درست کنم که بتونه مثلا دوست من یکی از نوشته های کانالم رو برای کسی بذاره و اون با یک کلیک کردن روی اسم کانال و انتخاب گزینه join عضو یا وارد اون کانال بشه؟
  سوم اینکه من چطور می تونم متوجه بشم که عکس یا پیامهایی که تو کانال خودم میذارم کدوم یکی از اعضا اونو مشاهده کردن.
  با تشکر از زحمات شما دوست محترم

  1. سلام
   در مورد سوال اول فکر می کنم اشتباه می کنید و یا برعکس سوال را مطرح کرده اید.
   در مورد سوال دوم باید کانال را بصورت خصوصی درست کنید و لینک عضویت آن را پخش کنید.
   سوال سوم امکان پذیر نیست

 196. سلام،میخاستم ببینم کسی که شماره منو نداره ولی تو مخاطبینم هست رو اگه کانال دعوت کنم،شماره من براش میره یانه؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  1. سلام خیر چنین اتفاقی نمی افتد. و فکر کنم نتوانید همچین شخصی را عضو کانال کنید چون مخاطب دوجانبه (Mutual Contact) محسوب نمی شود.

 197. سلام
  ممکنه به من کمک کنید لطفا!
  من یک کانال خصوصی دارم که فقط خودم عضو هستم
  ولی تعداد بازدید از بعضی یادداشتها از ۱ بیشتر هست گاهی ۱۰ بازدید!!
  آیا من هک شده ام؟

  1. سلام حتی اگر هک هم شده باشید بازدید هکر یک بازدید جداگانه محسوب نمی شود که شمارنده افزایش پیدا کند. به احتمال زیاد موضوع دیگری است و یک جای کار را درست انجام نداده اید.

 198. سلام
  در تعدادی از کانالها تعداد اعضا مشاهده نمی شود
  چگونه چنین امکانی را برای کانالم ایحاد کنم تا دیگران تعداد اعضا را نبینند؟

 199. سلام من ادمین یک کانال هستم ولی سازنده کانال نیستم.سازنده کانال دلیت اکانت کرده چجوری میتونم یک ادمین انتخاب کنم هیچ گزینه ای وجود نداره .ممنون

 200. سلام. برخی از کانالهای به قول خودشون خبری نسبت به پخش خبرهای کذب و خلاف واقع اقدام می نمایند. بفرمایید چطور میشود مدیر این کانالها رو پیدا کرد و مرجع رسیدگی به آن کیست؟

 201. با سلام ببخشید من در چند کانال تلگرام قبلا عضو بودم و الان تصمیم گرفتم از آنها خارج شوم آیا اگر از این کانال بیرون بیایم باز شماره ی موبایل در دسترس مدیر گروه است ؟؟؟؟
  اگر هست آیا راهکاری دارید ؟؟؟ ممنون

  1. سلام مدیران کانال حتی نمی توانند لیست تمامی افراد عضو را ببینند و عموماً فقط لیست 200 نفر از اعضاء را مشاهده می کنند. همانهایی هم که می بینند به شماره موبایل آنها دسترسی ندارند مگر اینکه از مخاطبین خودشان باشند یعنی از قبل شماره آنها را داشته باشند یا مخاطبین شماره سازنده کانال را داشته باشند.
   نگران نباشید و راحت خارج شوید.

  1. از ربات های زیرنویس برای این کار استفاده کنید. کافیست در گوگل سرچ کنید.

 202. سلام
  ضمن عرض خسته نباشی .
  من یک کانال زدم اما با اینکه عمومی زدم دوستانم میگن که پایین صفحه زده موتی و نمیتونن چیزی ارسال کنند و فقط خودم میتونم ارسال کنم دلیلش چیه
  ممنون .پاسخ فوری

  1. سلام دوست عزیز کانال مثل گروه نیست که هر عضو بتواند در آن مطلب ارسال کند. فقط افرادی که مدیر هستند می توانند مطلب ارسال کنند. برای موضوع مورد نظر شما ساخت گروه بهتر است.

 203. سلام من سازنده ی کانال هستم
  میخواستم بدونم اگه من دیلیت اکانت کنم
  امکانش هست ادمین ها تمامی کار هایی رو که سازنده میتونه بکنه رو انجام بده؟

 204. سلام من ادمین کانال هستم ولی مدیر یک نفر دیگه است مدیر دلیت اکانت کرده حالا میخواستم بدونم اگر من لف بدم این کانال به کلی پاک میشه؟؟

  1. سلام
   اگر شما آخرین عضو کانال باشید که آن را ترک می کنید کانال نیز پاک خواهد شد اما اگر اینطور نیست خیر کانال تا ماندن آخرین عضو پاک نمی شود.

 205. سلام…میخوام یک کانال که خودم ساختم رو به کس دیگه منتقل کنم…چیکار کنم؟ creator خودم هستم

  1. سلام فقط تعویض شماره فعلاً راه حل کار است که آن هم دردسر خیلی دارد.

 206. سلام، خسته نباشید، کانال تلگرام جالبه اما یه ویژگی مهم نداره!
  امکان ویرایش مطالب قبلی نیست باید مانند سایت بشه مطالب قبل رو اگر اشتباهی دارد ویرایش کرد
  فقط میتوان حذفش کرد، چطور میتوان به مدیر تلگرام این اشکال رو گوشزد کرد؟

  1. سلام. این ویژگی در نسخه 3.6 تلگرام اضافه شده است. کافی است تلگرام خود را بروزرسانی کنید.

 207. سلام
  من کانال ایجاد کردم ولی میخوام شماره هایی رو اد کنم که تو لیست مخاطبینم نیستند.
  چطور میتونم این کار رد انجام بدم؟

 208. با سلام
  من یک کانال تلگرام ساختم اما بعد از حدود 1 هفته نمی تونم به کسی پیام بفرستم فقط در صورتی این کار امکان پذیر است که یک شخص 10 استیکر برای من بفرستد و فقط با همان شخص می توانم چت کنم. کسانی را که می خواهم عضو کانال کنم، نمی تونم.

 209. سلام.
  یک سوال داشتم خدمتتون که اگه من کانل تلگرام بزنم و اگر 1000نفر مخاطب داشته باشم این نفراتو باید تک تک من وارد گوشیم کنم یا راه بهتر و سریعتری وجود داره برای این کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  لطفا راهنمای کنید!

 210. سلام . من میخواهم عکس هایی را که تو کانال میزارم روی عکس ها اسم کانال رو بنویسم . چطوری این کارو انجام بدم ؟؟؟؟؟ راستی ….. من تو کامپیوتر میرم . نمیتونم بیشتر از دو سطر زیر عکس ها مطلب بنویسم . چیکار کنم ؟؟؟

  1. سلام برای تصاویر از نرم افزارهای ویرایش عکس استفاده کنید. اگر از کامپیوتر بهره می برید فتوشاپ برنامه خوبی است برای اینکار.
   قراردادن متن در زیر عکس دارای محدودیت طولی است و راه حلی ندارد مگر اینکه در بروزرسانی های جدید تلگرام این محدودیت بهبود پیدا بکند.

 211. سلام
  من کانال ایجاد کردم ولی میخوام شماره هایی رو اد کنم که تو لیست مخاطبینم نیستند.
  چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
  ممنون میشم از راهنمایی تون

  1. تبلیغ کانال در گروه ها و دیگر رسانه های اجتماعی . بقیه مواری که در این مطلب گفته شده را به کار ببندید

  1. سلام راه مستقیمی برای انتقال مالکیت کانال از یک حسلب به حساب دیگر وجود ندارد و تنها راه فعلی امکان تغییر شماره است که آن هم زیاد جالب نیست.

 212. سلام وقتتون بخیر من چند وقتا پیشا یه ادمین کانال میخواست منو هم ادمین کانال کنه بعد یه کدیو برام فرستاد گفت براش بفرستم یعنی منو هک کرده بوده؟؟؟؟؟
  تورو خدا جواب بدید مرسی

  1. سلام برای ادمین کردن شما نیاز به هیچ کدی نیست و به احتمال زیاد مورد سوء استفاده قرار گرفته اید.

 213. با عرض سلام و درود به شما دوست عزیز ببخشید چطور میشه تعداد اعضای کانال برای اعضا قابل مشاهده نباشه اخه امروز تو یه کانال بودم که به جای نشون دادن تعداد اعضا نوشته بود channel و تعداد اعضاش قابل مشاهده نبود

 214. سلام
  دوستم منو (تلگرام ویندوز) با تلگرام اندرویدش بعنوان ادمین اد کرده ولی من غیر از مطلب گذاشتن تو کانال هیچ کاری نمیتونم بکنم مثه اد کردن عضو جدید یا تغییر تصویر کانال.باید چیکار کنم؟
  ممنون

  1. سلام مدیران کانال فقط می توانند در کانال مطلب ارسال کنند و کار دیگری فعلاً از طرف تلگرام برای آنها تعریف نشده. مواری که گفتید جزء اختیارات سازنده کانال است.

 215. سلام برای پخش انیمیشن خودکار چیکار باید کنم؟
  من انیمیشنهایی با فرمت gif ساختم. اما پخش خودکار نمیشه. حتما باید روش کلیک کنند.
  اما در بعضی از کانالها شاهد اینگار هستیم که انجام کیشه. راهنمایی کنید

  1. سلام پخش خودکار تصاویر متحرک موضوعی نیست که فرستنده آن را تعیین کند بلکه به تنظیمات تلگرام گیرنده دارد.

 216. سلام . من کانال تلگرام دارم . ولی مهم اینه که تو گوشی آندروئید من این کانال فعال است ولی درنسخه دسکتاپ وجودندارد. چندبارهم نسخه موبایل و دسکتاپ راپاک ونصب کردم مشکل حل نشد.مشکل چیه؟

  1. سلام مشکل خاص که نیاز به بررسی از نزدیک دارد. عدم امان اظهار نظر از راه دور

 217. سلام من یه کانال درست کرده بودم و دو نفر رو جزه مدیران کردم الان دلیت اکانت کردم باید چجوری دوباره بشم مدیر یا کانال رو حذف کنم؟یا ویرایش کنم؟
  ممنون میشم جواب رو ب جیمیلم بفرستین

  1. سلام فعلاً هیچ راهی برای برگشت وجود ندارد. باید قبل از حذف حساب این کار را می کردید.

 218. سلام من كانالي ساختم و بعدا دليت اكانت كردم اما هنوز كانال حذف نشده چطور ميتوانم كانال را حذف كنم.

  1. سلام باید همه اعضاء و مدیران دیگر کانال، کانال را ترک کنند تا کانال بصورت خودکار پاک شود.

 219. سلام چطوری میتونم برم pv مدیر کانال- اگه میشه توضیخ بدین نگید نمیشه ک باید یه راهی وجود داشته باشه

  1. برای ارسال پیام به مدیر کانال وی باید به طریقی شناسه خود را به اطلاع شما برساند. یا در پیام های کانال یا در قسمت توضیحات کانال اگر در این دو قسمت شناسه ای از مدیر پیدا نکردید قطعاً راه دیگری برای ارتباط برقرار کردن با وی میسر نیست.

 220. سلام وقت بخیر
  اضافه کردن ممبر فقط برای creator امکان داره؟ چون برای ادمین استورها گزینه ادد ممبر نیس

  1. سلام خب این به سیاست خود تلگرام بر میگرده. کلاً اضافه کردن افراد به کانال بدون اطلاع خودشان یکجور مزاحمت محسوب میشه چون اکثر مخاطبین ممکن است از یک کانال و یا محتوای آن خوششان نیاید. اگر امکان این میسر بود که هر مدیر هم بتواند به کانال عضو اضافه کند که واویلا بود و مردم دیگر آرامش نداشتند و قطعاً عده زیادی تلگرام را ترک می کردند کما اینکه همین الان هم این موضوع شروع شده و ویژگی کانال ها و گروهها و سوپر گروهها باعث یکجور تلگرام زدگی در افراد شده و موج ترک تلگرام سرعت گرفته.

   دوستان عزیز بهترین راه جذب مخاطب برای کانال تولید محتوای مناسب و جذاب و همینطور تبلیغ کانال به روش های غیر حجومی و نرم است. اضافه کردن افراد به کانال راه گشا نیست و گیرم که بتوانید افرادی را از این روش عضو کانال کنید ولی 90 درصد آنها کانال را در همان روز ترک خواهند کرد.

 221. سلام من تو کانال خودم نمیتونم هیچکس رو ادد کنم و همینطور تعداد ممبرها رو هم نمیبینم .تعداد ممبرهام فقط 40، 50 نفره .تعداد اعضا رو فقط از طریق تلگرام دیگران میتونم پبگیری کنم این امکان برای خودم وجود نداره.تلداد اعضای سایر کانالها رو هم نمیتونم ببینم.تلگرامم رو هم دو سه هفته ست آپدئیت کردم

  1. سلام. مشکل شما خاص بوده و از راه دور اظهار نظر در مورد آن سخت است و نیاز به بررسی از نزدیک دارد.

 222. سلام من کانال میسازم هم عمومی هم خصوصی ولی در هردو فقط میتونم تعداد کمی از افراد رو ادد کنم. همه اونایی که میخوام رو ادد نمیکنه . مشکل چیه؟

 223. سلام
  من رو گوشيم پيام كانالهايي كه عضوم رو دريافت ميكنم ولي مدتيه كه وارد كانال كه ميشم پيام جديد نمايش داده نميشه.
  از كانال بيرون اومدم و دوباره جوين شدم بازهم مشكل باقيست.
  حتي گزينه انيبل رو هم كه زدم دوباره ، پيامها تعدادشون زده ميشه ولي وارد كانال كه ميشم خبري از پيامهاي جديد نيست.
  ممنون ميشم راهكاري رو ارائه نماييد.
  با تشكر از پاسخگويي

  1. سلام
   1- ممکن است مشکل از سرعت اینترنت، باگ تلگرامی یا خود کانال باشد.
   2- شاید واقعاً مطلب جدیدی ارسال نمی شود و بازهم بخاطر باگ های نرم افزاری فقط شمارنده پیام های جدید دیده می شود و صفر هم نمی شود. بهتر است برای اطمینان کانال را در یک گوشی دیگر هم تست کنید.
   3- کش تلگرام را پاکسازی کنید

 224. سلام و عرض ادب
  با تشکر از راهنمایی های مفید شما
  من یه کانال عمومی ساختم و حالا می خوام به خصوصی تبدیلش کنم چی کار باید بکنم.

  1. سلام دوست عزیز متاسفانه در بروزرسانی های جدید تلگرام در نسخه اندروید دیگر امکان تغییر نوع کانال میسر نیست اما برای این کار می توانید از نسخه دسکتاب (تحت ویندوز) تلگرام استفاده کنید. این نسخه هنوز امکان تغییر نوع کانال را دارد کافی است وارد قسمت ویرایش کانال بشوید.

 225. سلام. سوال م اینه که آیا مدیر کانال میتونه عکس پروفایل اعضا رو ببینه؟ ممنون میشم جوابم رو بدید.

  1. سلام.
   مدیر کانال به لیست تعداد محدودی از اعضاء کانال (200 نفر یا کمتر) دسترسی دارد و می تواند به آنها پیام ارسال کند و یا تصویر پروفایل آنها را مشاهده کند.

 226. سلام
  ببخشید من مزاحم دارم ، و میخواهم شمارمو داخل تلگرام تغییر بدم ، ولی فکر کنم با تغییر دادن هم طرف مزاحم من چون داخل ادد لیستم هست بازم متوجه شماره جدیدم میشود ؟
  در صورتی که ایشان را بلاک کرده ام باز هم میفهمد ؟
  و کسانی داخل مخاطبینم هستن ولی بلاک نیستن میفهمند ؟

  ممنون میشوم جواب بدین

  1. بله تغییر شماره فقط برای راحتی مالک حساب بوده و با تغییر شماره همه مخاطبینی که دارید می توانند شماره جدید شما را ببینند.
   اگر بلاک کرده باشید ممکن است متوجه موضوع نشود من خودم این موضوع را تست نکرده ام.

 227. سلام من چجوری میتونم اعضایی را تو کانالم داشته باشم که همه فقط از یک شهر باشن.چجوری تبلیغات کنم؟

  1. سلام این موضوع بصورت خودکار در نلگرام شدنی نیست. تبلیغ هم راه های زیادی دارد که باید جستجو کنید.

 228. سلام بنده محمود علی دودانگه ساکن ابهر استان زنجان 3 کانال دارم با 800 نفر عضو که البته 3 کانال هم مطالبش یکیه **چون نمی توانیم 200 نفر بیشتر عضو گیری نمایم بخاطر اون 3 کانال درست کردم **حالا مسابقه ای برای عید برگزار کردم عکس سفره هفت سین که هر عکسی که بیشترین بازدید را داشته باشد برنده است ** سوالی که هست اینه که آیا امکان داره در این نوع مسابقه تقلب هم صورت بگیره ؟ و اینکه عکسی که اعضا برای دوستان می فرستند هر شخصی ببینه فقط یک لایک حساب میشه **مثلا اگر 10 بار هم ببینه یک لایک حساب میشه ؟

  1. سلام. بازدید یک کاربر فقط یکبار محاسبه می شود حال وی اگر هزار بار هم آن مطلب را بازدید کند همان یکبار برای وی ثبت می شود.

 229. سلام
  من یک سوال داشتم و یک مشکل
  من ابتدا یک کانال آزمایشی با اسم بوق درست کردم و بعد از امتحان هایی که روش انجام دادم اسم کانال را به اون اسم اصلی که میخواستم تغییر دادم و حتی لینک را هم عوض کردم
  حال بعد از مدتی امروز متوجه شدم که وقتی روی لینک کانال میزنم و تلگرام اون پرسش را که میگه میخواین وارد این کانال بشین؟ را میپرسه اسم کانال هنوز بوق هست نه اون اسمی که عوض شده
  به این صورت:
  do you want to join channel ‘bogh

  1. سلام . این موضوع به ویژگی های تلگرام بر می گردد و احتمالاً متغیرهای مهم در زمان ساختن کانال ایجاد شده و هماهنگ با ویرایش آن تغییر نمی کنند. احتمال دارد در بروزرسانی های آینده این مشکل حل شود.

 230. سلام و خسته نباشید. من اکثر سوالات رو خوندم اما مث اینکه کسی مشکل منو نداره. من یه کانال ساخته بودم الان دیلیت اکانت کردم و دوباره با همون شماره وارد تلگرام شدم اما در حالی که کانالم هنوز موجوده ولی نمیتونم ادمینش باشم. چطور میشه کانال رو حذف کنم یا دوباره ادمینش باشم

  1. سلام این سوال چند بار جواب داده شده. امکان برگشت کانال به شما وجود ندارد.
   تنها راه حذف کانال است که آن هم در دسترس شما نیست. باید همه مدیران و اعضاء کانال را ترک کنند تا کانال حذف شود.

 231. سلام خسته نباسيد . امكان داره يه ويس اهنگ يا فايل صوتي رو بدون افتادن اسم ربات و كانالي كه از اون فوروارد شده تو كانال خودمون نمايش بديم ؟ ممنون ميشم جواب بدين…

  1. سلام تنها را دانلود صوت یا فیلم و تصویر و در مورد متن ها کپی متن و بعد انتشار آن در کانال خودتان است.

 232. سلام و خسته نباشید. سال نو مبارک. من قبلا 2 کانال در تلگرام ایجاد کرده بودم. یکی نوشته های خودم بود به نام آخرین غزل و دیگری سخنان فلاسفه و اندیشمندان به نام گفتار جاویدان. به دلایلی هر دو کانال را حذف کردم. الان می خواهم دوباره کانالی برای درج مطالب خودم ایجاد کنم. مرحله اول یعنی نام کانال و توضیحات رو انجام میدم ولی متأسفانه نمیتونم به مرحله بعد بروم. پیام می دهد. چرا؟

  1. سلام، سوال واضح و درست بیان نشده حتماً یکی از مراحل را بدرستی انجام نمی دهید.

 233. سلام خسته نباشین
  میخاستم بدونم
  اگ عضو کانالی بشم شمارو اسمم واسه مدیر میفته؟

  1. سلام شماره را به هیچ وجه اما اکانتتان در شرایطی بله که آن هم امکانش بدلیل محدودیت های موجود در تلگرام خیلی زیاد نیست.

 234. سلام روز بخیر چجوری میشه علامت چشم بازدید کننده کنار هر پست را حذف کرد داخل کانال ???

 235. سلام خسته نباشيد من يه سوالي داشتم يه كانال زدم و يه نفر غير از خودم ادمين كردم اما گزينه add member را براي اون تو تنظيمات نمياره كه بتونه مخاطبين خودش را ادد كنه!مشكل از كجاست؟

  1. سلام ادمین ها مثل سازنده امکان اضافه کردن عضو به کانال را ندارند.

 236. سلام.
  من یک کانال ایجاد کردم. بعد از تلگرام خارج شدم و. وقتی وارد شدم دیگه نمیتونم اون رو ویرایش کنم و از ادمین بودن افتادم. از اونجایی که اسم کانال خیلی مهمه نمیتونم الان حذفش کنم و دوباره بسازمش. چکار کنم تا اون کانال حذف بشه و الان یک کانال جدیدی با همون اسم بسازم؟

  1. سلام این سوال بارها جواب داده شده الان دیگه از دست شما کاری بر نمی یاد. باید همه اعضاء کانال از اون خارج شوند تا کانال حذف شود.

 237. سلام دوست عزیر وقت بخیر.من یه کانال تلگرام دارم که اون privte کردم و مطالبمو فوروارد میکنم بین همه دوستام.قبلا لینکش public بود اما بعدشprivite کردم.سوال من اینه.من پستام رو بین دوستام به اشتراک میزارم .بعدی یکی از دوستام گفت وقتی رو اسم بالای پست کلیک میکنم وارد کانال میشم اما به محض اینکه میخوام جوین شم و دکمه پیوستن رو بزنم میگه کانال در دسترس نیست.بخاطر چی اینجور میشه؟؟ من از لینک privte تست کردم مشکلی نداشت اما از همین اسم بالای پست که اسم کاناله نمیشه جوین شد .ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام چون کانال قبلاً عمومی بوده و بعد خصوصی شده به دلیل برخی باگ های تلگرام هنوز قابلیت های عمومی اون فعاله. بهتره یک کانال جدید که از ابتدا خصوصی باشد را درست کنید.

 238. سلام من ادمین یه کانالم
  یعنی سازنده هستم
  تعدادی از اعضای کانال دلیت اکانت کردند ولی جزو آمار کانال حساب میشوند و من میخواهم دلیت اکانت هارو پاک کنم،ولی نمیشه
  لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام بهتر است این مورد را ندیده بگیرید چون حتی اگر بتوانید اینگونه حساب های پاک شده را از لیست اعضاء کانال حذف کنید بازهم بدلیل محدودیت دیدن فقط 200 عضو نمی توانید همه اعضاء را بررسی و حساب های پاک شده را از آنها جدا و حذف کنید.

 239. سلام وقت بخیر
  اگر آی دی تلگرام دچار Spam شده باشه چه راهی برای خروج از اون وجود داره؟

  1. سلام متوجه سوال شما نشدم و تا بحال به چنین موردی بر نخوردم. تا جایی که من می دانم ID یا شناسه دچار چیزی نمی شود.

 240. با سلام و تشکر از جناب حیدری
  اخیرا مدیر یک کانال بنده را عضو کانالش کرد. وقتی با نسخه دسکتاپم وارد اون کانال شدم بالای صفحه یه تب ظاهر شد که روش دوتا گزینه بود. یکی Espam یکی هم Hide. یعنی می تونستم اسپمش کنم. مگه میشه کانال رو اسپم کرد؟ اگه اسپم کنیم چی میشه؟

  1. سلام بله می شود کانال را ریپورت اسپم کرد یعنی به تلگرام گزارش می دهید که این کانال کار هرزنامه ای (یعنی تبلیغات و محتوای آزاردهنده) منتشر میکنه. اگر تعداد مشخصی یک کانال را ریپورت کنند کانال بوسیله تلگرام بسته و حذف می شود.

 241. سلام وقت بخیر به تازگی موضوع یکی از کانال های تلگرام و تغییر دادم ولی یک مشکل کوچیک داره. اینکه مخاطب ها هنگام join با اسم و موضوع قبلی کانال مواجه میشن.
  میخواستم بدونم امکانش هست تغییری تو اون قسمت از کانال هم اینجا کرد یا خیر؟
  پیشاپیش تشکر میکنم بابت وقتی که برای پاسخگویی میذارید.

  1. این مشکل چندین بار گزارش شده و بنظرم یکی از باگ های تلگرام و سرورهای آن می باشد. فعلاً هم راه حلی برای آن بیان نشده احتمالاً در بروزرسانی های آینده این مشکل حل خواهد شد.

 242. سلام اگر بخوام کانال بسازم, ایا میتونم شماره افرادی رو که نمیشناسم و از طریق لینک کانال,وارد کانالم شدن,رو شماره موبایلشون رو هم ببینم؟لطفا سریع جواب بدین

    1. برای همه نه فقط برای کسانی که حساب آنها را در لیست اعضاء کانال می بیند. زیرا سازنده کانال حتی اگر کانالش 1 میلیارد هم عضو داشته باشد فقط می تواند 200 نفر از آنها را در لیست اعضاء کانال مشاهده کند.

 243. سلام سلطان
  من با شماره تلفني كه دارم يه كانال ساختم كه مدتي هم باهاش كا ميكردم
  ، نكته اينجاست كه به دلايلي مجبور به پاك كردن اكانت شدم ولي كانالم پا برجاست، الان دوباره با همون شماره تلگرامو فعال كردم ، ولي دسترسي و مدريت به كانالو اصلاً ندارم و فقط ميتونم يكي از اعضا باشم

  چ بايد كرد ؟
  ايا راهي براي مدريت دوباره هست، و اگر نيست چطور ميشه كانالو حذف كرد ؟
  ممنون

  1. سلام
   متاسفانه فعلاً تلگرام مکانیزمی برای بازیابی کانال هایی که حساب سازنده آنها حذف شده ارائه نکرده است.
   برای حذف کانال باید همه اعضاء آن کانال را ترک کنند.

 244. سلام ممنون میشم جواب سوالمو بدین .کمکم کنین لطفا
  من تازه یه کانال در تلگرام باز کردم کانال نقاشیامه و یکسری دوستامو اد کردم. مشکلم اینه که کسانی که کانالمو میبینن زیر پست هایی که میذارم ، متن مینویسن یا پیغام میذارن در حالی که من نمیخوام زیر پستام چیزی بنویسن . کانالم هم خصوصی هست نه عمومی. زیر مطالبی که میذارم broascast messag نوشته یعنی تووی کانالم زیرش دوستام هرچی میخوان میتونن بنویسن. چی کار کنم بسته بشه و نشه زیر متنام چیزی بنویسن؟ بعضی کانالا زیرش Mute نوشته و نمیشه نظر گذاشت. الان باید چه تنظیمی کنم و چیکار کنم؟

  1. سلام شما بجای اینکه دوستانتان را در قسمت Members اضافه کنید همه آنها را به قسمت Administrators (به معنای مدیر) اضافه کرده اید و چون مدیر محسوب می شوند می توانند در کانال پیام بگذارند.

 245. سلام
  کانالی دارم که creator ان خودم هستم و میخواهم admin ان کانال شوم و creator فرد دیگری شود، ایا امکانش هست؟

  1. سلام فعلاً خیر. با تکنیک تغییر شماره می شود اینکار را کرد بطوری که شما شماره شخصی که می خواهید سازنده شود را در حساب تلگرام خودتان وارد کنید و وی شماره شما را در حساب خود وارد کند با این کار کل حساب شما دونفر جابجا می شود که زیاد جالب نیست.

 246. سلام عزیز چگونگی ثبت آی دی کانال در زیر کلیپها و عکسهای کانال رو برام شرح میدید، عکسها و کلیپهای ارسالی من بدون آی دی ارسال میشه.