چگونه رمز عبور فراموش شده خود را در مرورگر کامپیوتر بیابیم؟

0
secure-password

secure-password

پیش از اینکه روی لینک ?Forgot password کلیک کنید، چند لحظه صبر نمایید، شاید بتوانید رمز عبور فراموش کرده خود را جایی در مرورگرتان بیابید. در مطلب مفید زیر می‌بینید که چطور می‌توانید در صورت فعال بودن ویژگی Password Management در مرورگرتان، رمز عبور از یاد رفته را پیش از آنکه وارد فرایند اعصاب خرد کن تعویض رمز عبور شوید، پیدا کنید.

گوگل کروم

در این مرورگر به بخش تنظیمات بروید و Show advanced settings را کلیک کنید. Manage passwords را انتخاب کرده و در فهرست به نمایش در آمده به دنیال URLی باشید که می‌خواهید رمز عبورش را ببینید، سپس روی Show کلیک کنید. البته کروم پیش از آنکه رمز عبور را به شما نشان دهد، اطلاعات ورود به ویندوز (یا سیستم عامل) شامل نام کاربری و رمز عبور را از شما می خواهد.

فایرفاکس

در فایرفاکس به Options بروید و  بخش Security را انتخاب کرده و روی دکمه Saved Passwords کلیک کنید. در فهرست به نمایش درآمده به دنبال رمز عبور خود باشید و با کلیک بر روی Show Passwords اطلاعات لازم را دریافت کنید. البته به خاطر داشته باشید، هر فرد دیگری که از سیستم شما استفاده می‌کند، می‌تواند این کار را براحتی انجام دهد.

اینترنت اکسپلورر

برای یافتن رمز عبورهای فراموش شده در اینترنت اکسپلورر به کنترل پنل بروید و Credential Manager را جستجو کنید، سپس روی Manage Web Credentials کلیک کنید. در فهرست به نمایش آمده روی Show کلیک کنید. مرورگر از شما نام کاربری ویندوز را می‌خواهد و اگر بتوانید هویت خود را ثابت کنید، رمز عبور برایتان به نمایش در می‌آید.

سافاری

در منوی این مرورگر Preferences را انتخاب کنید و به تب Passwords بروید. می‌توانید در فهرست به نماش آمده پایین بی‌آیید یا اینکه به دنبال آیتم مورد نظر خود از طریق نوار جستجو  باشید. جعبه Show passwords for selected websites را تیک بزنید و نام کاربری سیستم عاملتان را وارد کنید. اینگونه است که اطلاعات مورد نظرتان پدیدار می‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *