یارانه 3000 دلاری دولت برای استخراج هر بیت کوین

1
مصرف برق در ماینینگ بینکوین

مصرف برق در ماینینگ بینکوین

همه از این موضوع که حامل های انرژی منجمله برق در کشورمان دارای قیمت بسیار پایینی است مطلع هستیم. همین امر باعث شده که ماینینگ بیت کوین در ایران توجیح اقتصادی بالایی داشته باشد. به طوری که حتی از کشورهای دیگر بخصوص چین نیز برای ماینینگ بیت کوین در ایران سرمایه گذاری هایی انجام شده است.

به تازگی نقل قول هایی از طرف وزیر محترم نیرو مطرح شده که حتی عده ای در مساجد و مدارس که از برق رایگان بهره مند هستند اقدام به استخراج بیت کوین نموده اند. که این موضوع خود نیاز به پیگیری دقیق دارد.

با این حال رشد مزارع بیت کوین (Bitcoin Farms) در ایران باعث شده تا امسال دولت اثرات مصرف برق این مزارع را درک کرده و نسبت به آن موضع گیری نماید.

به گزارش خبرنگاران جوان، حائری معاون وزیر نیرو با بیان اینکه به زودی نرخ برق برای ماینر‌ها تغییر خواهد کرد، افزود:گسترش فعالیت ماینرها، تامین برق کشور در فصل تابستان را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای استخراج هر بیت‌کوین، ۵۵ مگاوات ساعتی برق نیاز است. بر اساس این محاسبات، هزینه برق لازم برای استخراج هر بیت‌کوین در ایران، با برق یارانه‌ای حدود ۳۳۱ دلار می‌شود. در حالی که همین هزینه در صورتی که قیمت واقعی برق در نظر گرفته شود معادل ۳۶۰۵ دلار می‌شود.
ح️ائری تصریح کرد:  یعنی برای استخراج هر بیت‌کوین، دولت بیش از ۳۰۰۰ دلار یارانه می‌دهد.

1 thought on “یارانه 3000 دلاری دولت برای استخراج هر بیت کوین

  1. سلام.
    استخراج بیت کوین در ایران رونق عجیبی گرفته و خبرهایی که از گوشه و کنار می‌رسد، نشان می‌دهد که نهادهایی وارد این کار شده‌اند که بسیار دور از ذهن هستند.
    با توجه به اینکه ایران یکی از ارزان‌ترین برق‌های دنیا را به مصرف‌کنندگان ارایه می‌دهد، این موضوع ایران را به بهشت این کار تبدیل کرده.
    طبیعتا توجه به هزینه‌های تمام‌شده‌ای که از جیب بیت‌المال (حق همه‌ی مردم ایران) برای این کار صرف می‌شود، ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *