تغییر و تعیین مدیران گروه

تلگرام 3.3 با امکانات جدید منتشر شد

نسخه جدید تلگرام با امکانات جالب و کاربردی Group Admin و Super Group منتشر شد. مهمترین تغییرات در این نسخه مربوط به گروه ها می باشد که ویژگی های بسیار کاربردی و سودمندی به گروه ها اضافه شده است که باعث خواهد شد بیشتر از گذشته عاشق تلگرام و امکانات متفاوت آن شوید.

تغییرات و امکانات اضافه شده در گروه ها:

تعیین چند مدیر برای گروه:

همواره در گروه ها موضوع مدیرگروه یک موضوع سر بسته و مبهم برای کاربران بود و هر شخص می توانست نام و تصویر گروه را تغییر دهد و به گروه اعضاء جدیدی را اضافه کند. البته سازنده گروه قابلیت های خاصی مثل اخراج همه اعضاء و … را داشت. اما در نسخه 3.3 تلگرام سازنده امکان این را دارد که لیست مدیران گروه را دستکاری کند البته در حالت پیش فرض مثل گذشته همه اعضاء گروه، مدیر محسوب می شوند و اگر سازنده بخواهد همه مدیر نباشند باید در تنظیمات گروه این قابلیت را غیر فعال کند.

آموزش قدم به قدم نحوه تعیین و تغییر مدیران گروه:

 

ویرایش گروه
ویرایش گروه
 • 1- گروه را باز کرده و روی نام گروه تپ کنید.
 • 2- روی علامت سه نقطه کلیک کنید.
3-edit-group-set-admin
بر روی گزینه Set Admins تپ کنید
 • 3- بر روی گزینه Set Admins تپ کنید.
تغییر و تعیین مدیران گروه
تغییر و تعیین مدیران گروه

در شکل شماره 4 همانطور که می بینید بصورت پیش فرض همه اعضاء مدیر هستند زیرا گزینه “All Members are Admins” فعال است و در زیر این گزینه نیز عبارت “All Members can add new members, edit name and photo of the group.” بیانگر این است که همه اعضاء دسترسی های زیر را دارا خواهند بود:

 1. افزودن افراد جدید به گروه
 2. تغییر عکس گروه
 3. تغییر نام گروه

اگر گزینه “All Members are Admins” را غیر فعال کنید آنگاه تیک مدیر بودن همه اعضاء بجز سازنده (یعنی خودتان) گروه بصورت خودکار برداشته شده و می توانید هر کدام از اعضاء را که مایلید با تیک زدن گزینه آنها به جمع مدیران گروه اضافه کنید. همچنین عبارت “All Members can add new members, edit name and photo of the group.” به عبارت “only Admins can add and remove members, edit name and photo of the group.” تغییر می کند که بیانگر این است که فقط مدیران دسترسی های زیر را دارا خواهند بود:

 1. افزودن افراد جدید به گروه
 2. حذف اعضاء گروه از گروه
 3. تغییر عکس گروه
 4. تغییر نام گروه

دیگر تغییر مهم مربوط به گروهها این است که اگر گروهی به حد 200 نفر عضو برسد تبدیل به نوع جدیدی به نام سوپر گروه خواهد شد. سوپر گروه ها قابلیت زیر را دارند:

 1. ظرفیت ۱۰۰۰ نفر
 2. ادمین میتواند یک پیام رو بطور کامل از گروه پاک کند، بطوری که دیگر کسی آن پیام را نخواهد دید.
 3. افراد جدید می توانند پیام های قبلی گروه رو بصورت کامل ببینند.
 4. گروه به طور پیشفرض بیصدا (muted) خواهد بود.

تغییرات اضافه شده به کانال ها

در کانال ها در کنار هر پیام کلیدی اضافه شده که افراد می توانند با استفاده از آن، پیام های کانال را خیلی سریع و بدون خروج از کانال، برای دیگران فوروارد کنند.

فوروارد پیام های کانال
فوروارد پیام های کانال

برای بهرهمندی از این امکانات جدید باید حتماً تلگرام خود را به نسخه 3.3 یا بالاتر بروز رسانی کنید.

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *