شما اینجایید
خانه > آموزش > جلوگیری از ارسال پیام اشتباه ارسال شده در تلگرام

جلوگیری از ارسال پیام اشتباه ارسال شده در تلگرام

چگونه از ارسال پیام اشتباه به گروه در تلگرام جلوگیری کنیم؟

چگونه جلوی ارسال پیام اشتباه را در تلگرام بگیریم؟

چگونه از شر پیام اشباه ارسال شده در تلگرام خلاص شویم؟

اگر از کاربران تلگرام باشید حتماً به این وضعیت بر خورده اید که پیامی را ناخواسته به یک گروه یا فرد ارسال کرده اید و دنبال راهی هستید که ارسال پیام را لغو کنید یا اگر پیام به سرور ارسال شده کاری کنید که پیام توسط گیرنده خوانده نشود. با نوتیف همراه باشید.

بروزرسانی دی ۱۳۹۵

حذف پیام های ارسالی از گوشی گیرنده یا همه اعضای گروه

مهمترین ویژگی که در نسخه ۳٫۱۶ تلگرام به آن اضافه شده است امکان حذف پیام ها ارسالی برای همه گیرندگان پیام است. هم اکنون می توانید هنگام حذف پیام های خود در چت های گروهی یا دو نفره، انتخاب کنید که پیام برای همه حذف شود و نه فقط برای شما. این امکان فقط برای پیام های جدید موجود است و پیام هایی که قبل از نسخه ۳٫۱۶ ارسال کرده اید شامل این موضوع نمی شوند (ویرایش نیز به همین گونه می باشد). یعنی از این پس اگر یک پیام را به اشتباه برای یک گروه ارسال کنید قادر خواهید بود آن را جوری حذف کنید که آن پیام برای همه حذف شود.

حذف پیام های ارسالی از گوشی گیرنده یا همه اعضای گروه

برای حذف پیام ها تنها کافی است بر روی پیام تپ کرده و گزینه Delete را انتخاب کنید و سپس در کادر باز شده در گفتگوهای دو نفره گزینه [نام گیرنده] Delete for و در چت های گروهی گزینه Delete for all Members را فعال و سپس OK کنید تا پیام برای گیرنده نیز پاک شود.

البته به یاد داشته باشید که حداکثر فقط ۴۸ ساعت وقت دارید تا پیام موردنظرتان را حذف یا ویرایش کنید. و بعد از آن دیگر این امکان برای آن پیام وجود نخواهد داشت. و در ضمن باید حتماً از نسخه ۳٫۱۶ یا بالاتر تلگرام بهره مند باشید.

بروزرسانی خرداد ۱۳۹۵

ویرایش پیام ارسال شده در تلگرام

قبلاً در کانال ها و سوپر گروه ها مدیران می توانستند یک مطلب ارسال شده را ویرایش کنند اما این قابلیت برای مکالمات خصوصی (پی وی PV) و گروه ها میسر نبود اما در بروزرسانی نسخه ۳٫۹ تلگرام این قابلیت برای همه کاربران در همه مکالمات اعم از خصوصی و گروهی فراهم شده و امکان ویرایش پیام های شما در همه جا حتی پیام خصوصی تا دو روز بعد از ارسال میسر شده است.

برای ویرایش پیام ارسال شده می توانید براحتی بر روی پیام ارسال شده تپ کرده و از منوی نمایش داده شده گزینه Edit را برای ویرایش متن پیام انتخاب کنید. سپس متن را ویرایش کرده و مجدد ارسال کنید.


قبل از ادامه آموزش باید در مورد وضعیت یک پیام در تلگرام توضیحاتی را بیان کنیم. یک پیام در تلگرام دارای ۳ وضعیت است:

۱- وضعیت در انتظار ارسال (Pending) با علامت ساعت

وضعیت Pending با علامت ساعت به معنای در انتظار ارسال
وضعیت Pending با علامت ساعت به معنای در انتظار ارسال

وقتی در گوشه پایین سمت راست کادر پیام علامت ساعت نمایش داده می شود معنای آن این است که پیام هنوز به سرورهای ابری تلگرام ارسال نشده و منتظر فراهم شدن شرایط برای ارسال شدن است. معمولاً وقتی آفلاین هستید و به دلیلی اینترنت دستگاهتان قطع است اگر پیامی را در تلگرام ارسال کنید وضعیت آن بدین صورت نمایش داده می شود. این بهترین حالت برای جلوگیری از ارسال پیام و لغو کردن آن است.

۲- وضعیت ارسال شده (Sent) با علامت یک تیک (One check)

وضعیت ارسال شده (Sent) با علامت یک تیک
وضعیت ارسال شده (Sent) با علامت یک تیک

وقتی در گوشه پایین راست پیام یک تیک نمایش داده می شود معنی آن این است که پیام شما به سرور ابری تلگرام رسیده است و اگر گیرنده وضعیت اعلانات (notifications) تلگرام خود را غیر فعال نکرده باشد از رسیدن پیام مطلع خواهد شد.

۳- وضعیت خوانده شده (Read) با علامت دو تیک (Two checks)

وضعیت خوانده شده (Read) با علامت دو تیک (Two checks)
وضعیت خوانده شده (Read) با علامت دو تیک (Two checks)

علامت دو تیک در گوشه سمت پایین سمت راست پیام نشان دهنده این است که گیرنده تلگرام را باز کرده و پیام را دیده و خوانده است.

نکته: تلگرام بدلیل اینکه یک برنامه چند پلتفرمی است و شما می توانید آن را همزمان بر روی چند دستگاه نصب کنید دارای وضعیتی که رسیدن پیام به دستگاه قبل از خوانده شدن آن ’delivered to device’ را مشخص کنده نیست.

برای همین با دو سناریو روبرو هستیم:

۱ – جلوگیری از ارسال پیام با وضعیت در انتظار ارسال (Pending) با علامت ساعت

در حالت عادی که اتصال اینترنت دستگاه برقرار باشد ۹۹٫۹% نمی توان مانع از ارسال پیام شد و همین که پیام به سرور برسد دیگر کاری از دست شما بر نمی آید و کار از کار گذشته است اما اگر با خوش اقبالی اتصال اینترنت دستگاه در هنگام ارسال پیام قطع بوده و هنوز هم قطع است هر کاری در تلگرام انجام دهید هیچ کدام به سرور ارسال نشده است خب حال اگر اینترنت را وصل کنید تمام تغییرات به سرور ارسال می شود، از طرفی نمی توان پیامی که در انتظار ارسال است را لغو یا حذف کرد. تنها را این است که قبل از اتصال اینترنت یا تلگرام را کلاً حذف کنید یا از حساب خود در آن خارج شوید و اگر از پلتفرم اندروید استفاده می کنید به تنظیمات دستگاه رفته و قسمت مدیریت برنامه ها را باز کرده و تلگرام را پیدا کنید و داده های کش آن را پاکسازی کنید. با این کار کلیه کارهای معلق مثل پیام های در انتظار ارسال حذف شده و دیگر با اتصال اینترنت ارسال نخواهند شد. کافی است مجدد وارد حساب خود در تلگرام شوید و یا اگر تلگرام را حذف کرده اید مجدد آن را نصب کرده و وارد حساب خود شوید. نگران نباشید هیچ کدام از گروه ها، کانال ها و دیگر مکالماتتان از دست نخواهد رفت.

نحوه خروج از حساب در تلگرام نسخه اندروید
نحوه خروج از حساب در تلگرام نسخه اندروید

توجه داشته باشید که خروج از حساب معادل با حذف حساب نیست و این موضوع را با حذف حساب اشتباه نگیرید.

۲ – جلوگیری از خوانده شدن پیام با وضعیت ارسال شده (Sent) با علامت یک تیک

اگر به صورت اشتباهی پیغامی را فرستاده اید و پیام به سرور رسیده است و یک تیک خورده است و خوشبختانه طرف مقابلتان آنلاین نیست یا هنوز پیام شما را نخوانده است دیگر نمی توان با روش اول کاری از پیش برد. همانطور که میدانید در تلگرام قابلیت پاک کردن پیام بعد از ارسال وجود ندارد و پیغام شما پس از ارسال برای طرف مقابل در سرورهای تلگرام باقی خواهد ماند و پس از آنلاین شدن وی نمایش داده میشود.

تنها راه این است که جلوی خوانده شدن پیام را بگیریم که این امر هم به شانس و سرعت عملتان بستگی دارد برای این کار باید آن شخص را قبل از آنلاین شدن وی بلاک کنید و از دریافت و خواندن پیغام اشتباه توسط او جلوگیری کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید منتظر بمانید فرد آنلاین شود و پس از آن او را از بلاک در بیاورید و به این صورت پیغام ارسال شده اشتباه برای او نمایش داده نمیشود.

امیدوارم اصلاً در چنین وضعیتی قرار نگیرید. موفق باشید.

نوتیف
امیدوارم مطالب نوتیف برایتان مفید واقع شده باشد. با عضویت در خبرنامه نوتیف مطالب تازه ما را در اینباکس خود داشته باشید. کانال ما در تلگرام هم راه سریع و مطمئنی برای آگاهی از مطالب ماست. *** من رضا حیدری مدیر وب سایت نوتیف هستم. همکنون مشغول به تحصیل در رشته کارشناسی ارشد نرم افزار بوده و به دنیای فناوری علاقه مندم به همین دلیل در نوتیف به دنبال نشر و ترویج موضوعات روز دنیای فناوری بخصوص موضوعات مرتبط با دنیای موبایل، اینترنت، کامپیوتر هستم. در کنار اینها گاهی هم گریزی به دیگر موضوعات مهم خواهیم زد که خالی از لطف نخواهد بود. با نوتیف همراه باشید بودن با شما افتخار بزرگی برای ماست.

76 thoughts on “جلوگیری از ارسال پیام اشتباه ارسال شده در تلگرام

 1. سلام، وقت بخیر؛
  ببخشید من در تلگرام دجار مشکل اول یعنی پیامی که در حال انتظار است و نمی خواهم به دست مخاطب برسد و هرگز این پیام را مشاهده نکند نمی دانم چه باید انجام دهم لطفاً مراحل را کامل و واضع برایم توضیح دهید.
  پاک سازی حساب به چه صورت هست و اینکه در مورد حذف حساب گفته اید فکر کنم باید آنلاین شویم که در این صورت پیام ارسال می شود. نمی دانم واقعاً چه کار کنم؟ لطفاً راهنمایی کنید.
  با تشکر.

  1. فقط کافی است از حساب خود خارج شوید. نیاز به حذف حساب نیست و در مطلب چیزی با عنوان پاکسازی حساب قید نشده. منظور پاکسازی کش تلگرام بوده است.

 2. من این کارو کردم.مرحله دوم.اصلا تاثیری نداشت و پیام ها رفتن برای طرف.البته روی دوستم انجام دادم.حالا میخوام قبل انلاین اگه راه دیگه ای هست بهم بگین.لطفا خیلی حیاتی هستش

  1. برخی دوستان بیان کرده اند که این راه حل جواب نداده است. من بطور قطع می گم که اگر موارد را درست انجام دهید و شرایط هم همانطوری باشد که گفته شده مشکل حل خواهد شد. قطعاً یکی از موارد بدرستی انجام نشده.
   روش بالا را خودم بطور کامل تست کردم و بعد آموزش آن را در سایت قرار دادم تا بقیه هم استفاده کنند.

 3. سلام. من در تلگرام میخواهم یک نفر را به گروه اد کنم ولی نمیخواهم طرفی را که اد میکنم پیامهای قبلی گروه را ببیند چیکار باید بکنم که پیامهای قبلی براش باز نشن؟؟

 4. با سلام
  متاسفانه من هم انجام دادم و نشد تمام راه رو هم درست رفتم ،یعنی بلاک کردن شخصی که نمیخواهیم پیام ما را بخواند خیلی راه و روش نداره لطفا اگه نکته ایی غیر از بلاک کردن و داشتن فقط یک تیک وجود دارد اعلام فرمایید
  باتشکر .

  1. سلام بله چند نفر اعلام کرده اند که با بلاک کردن مشکل حل نمی شود. اما همانطور که در ابتدای مطلب بیان شده حالا می توان از لحظه ارسال پیام تا ۴۸ ساعت بعد پیام های ارسال شده را ویرایش کرد.

 5. با سلام وخسته نباشید وآرزوی موفقیت درتمام طول زندگی خواهشمند بعضی مطالب را تصویری وساده بخاطر افرادی که تازه به این جور مشکلات میخورند وبه علت تازه کار بودن تمام شگردها را نمیدانند ارسال نمایید و دیگر اینکه بنده با خواندن مطالب بالا به این نتیجه رسیدم که مطالب قبل از رسیدن به طرف مقابل در مدیریت فایل گوشی طرف در پوشه های حافظه محلی که شامل حافظه داخلی و کارت sd میباشد در پوشه cache ذخیره میگردد و ما قبل از ارسال مطلبی که اشتباها به گروهها و اشخاص فرستادیم قبل از باز کردن اینترنت گوشی delete کنیم جلوگیری کنیم در آخر از جنابعالی به خاطر نشر استفاده حرفه ای تلگرام صمیمانه تشکر و آرزوی موفقیت دوباره برای شما درطول زندگی را از خداوند خواهانم. برادر کوچک شما جواد سبیلی ممقانی ا از آذربایجان شرقی

  1. سلام ممنون از محبت شما
   حدس شما درست است اما پیام در پایگاه داده تلگرام ذخیره می شود نه کش، کش فقط برای فایل های دانلودی و ارسالی است و به پیام ها ربطی ندارد.

 6. سلام. من ۱ پیام به ۱ شخص ارسال کردم و یک تیک خورد. برای اینکه نمایش داده نشه اکانتمو کلا حذف کردم. بعد مجددا اکانت ساختم و اون فردو ادد کردم و بلاکش کردم!!
  الان چ اتفاقی افتاده. ممکنه پیامو ببینه؟! ممنون از راهنماییتون

  1. سلام
   حذف کردن حساب تاثیری بر پیام ارسال شده ندارد و آن طوری هم که دوستان اظهار نظر کرده اند بلاک کردن هم درست افاقه نمی کند. تنها فرق ماجرا که برای شما خوبست این است که فرد بعد از دیدن پیام اگر سریع حسابتان را پاک کرده باشید نام شما را Deleted Account می بیند حتی اگر پیام را خوانده باشد ممکن است متوجه نشود که چه کسی آن را ارسال کرده. مگر اینکه ازقبل هم با وی چت می کرده اید و از روی پیام های قبلی هویت شما را تشخیص دهد.
   بهتر بود پیام را بسرعت ویرایش می کردید. الان با اضافه شدن ویرایش مشکل خیلی ساده تر حل میشود.

 7. سلام
  آیا امکان این وجود داره که توى کانال تلگرام تنظیماتى انجام بشه که اعضا کانال امکان ذخیره کردن اطلاعاتى که روى کانال گذاشته میشه را نداشته باشند؟

  1. تصویر هم یک پیام محسوب می شود و فرقی نمی کند.
   اما نمی توان آن را حذف کرد.
   بهتر است در اینجور مواقع از سکرت چت با خاصیت نابود کردن خودکار پیام ها در آن استفاده کرد.

 8. با سلام – از راهنمایی تون خیلی ممنونم – واقعا به دردم خورد و مشکلمو حل کرد – من پیام رو ادیت کردم و کاملا درست و طبق دستور العمل انجام شد .
  سپاسگزارم

 9. سلام آقا رضا
  من یه تلگرام دارم یه موبوگرام(برنامه‌ای مثل تلگرام حتما میشناسیدش) و هر دوشم رو یه شماره ذخیره کردم. دیروز یه پیام اشتباهی با موبوگرام ارسال کردم که در وضعیت پندینگ قرار گرفت. حالا میخوام ببینم اگه وارد تلگرام بشم این پیامم کامل ارسال میشه و تیک میخوره یا فقط وقتی وارد موبوگرام بشم؟(اجازه دسترسی موبوگرام به اینترنتو قطع کردم تا وقتی یه راه حل پیدا کنم؟
  با تشکر

  1. سلام بطبع این دو نرم افزار در عین مشابه بودن عملکرد روی یک دستگاه از هم جدا هستند. پیام ارسال شده در موبوگرام تا به سرور نرسد در تلگرام دیده نخواهد شد. الان اگر وارد تلگرام شوید از نظر فنی مشکلی نباید باشد.

 10. سلام.من دقیقا مشکل اولو دارم.پیام فوروارد شده ای داشتم ک در حالت pending هست.من هم تلگرامم رو logout و clear cash کردم.میخاستم بدونم این کارا برای پیام فوروارد شده هم جواب میده؟

 11. سلام.من یه مشکل دارم.یه استیکر رو اشتباهی برای شخصی فرستادم اما اینترنتم قطع بوده و تیک نخورده.چطوری میتونم حذفش کنم و اون شخص نبینه؟راهی هست؟بدون اینکه اینترنتم رو وصل کنم پاکش کنم.

  1. سلام. برای استیکر هم فرقی نمی کند و استیکر هم یک پیام مثل دیگر پیام هاست. اگر هنوز تیک نخورده بهتر است از روش گفته شده کار را پیگیری کنید تا مشکل حل شود.

 12. سلام من فوروارد کردم پیام و ادیت نمیشه.چون من ادیت میکردم قبلا ولی این چون فروارده نمیشه.چیکار کنم نخونه؟؟؟ یه تیک خورده

  1. سلام. بله پیام های فوروارد شده قابل ویرایش نیست. متاسفانه ممکن است روش بلاک کردن جواب بدهد که این روش هم صددرصد نیست.

  1. سلام اگر گروه سوپرگروه باشد بله میتوانید از مدیر گروه بخواهید پیام ارسالی شما را پاک کند با پاک کردن پیام توسط مدیر پیام برای همه حذف می شود.

 13. سلام.خسته نباشید
  من پیامی رو اشتباهی در گروه فرستادم ( شماره ی یکی از دوستان بود ) و میخواستم که اون پیام پاک شه.برای همون دیلیت اکانت کردم.میخواستم بدونم آیا اون پیام از گروه پاک میشه؟

  1. سلام. خواهش میکنم. البته بعضی ها بیان کردند که جواب نگرفتند. فکر کنم این دسته از دوستان بدرستی کار را انجام نداده اند.

 14. سلام من یک عکس با نوشته های زیرش در قالب یک کادر را اشتباهی به یک گروه فرستادم خوشبختانه اینترنت خاموش یود و وضعیت Pending (حالت انتظار) را نشان داد. جلو گیری از ارسال برای من حیاتی است بطوری که گوشی را خاموش کردم واگر نتوانم کاری کنم خطم را هم عوض خواهم کرد لطفا من را راهنمایی فرمائید

 15. سلام خسته نباشید عذر میخوام من مشکل اول رو دارم یعنی وقت اینترنت قطع بوده یه پیامی رو فرستادم که نمیخوام طرف مقابل ببینه یه گوشی سامسونگ دیگه داشتم کاری که شما گفتید رو اونجا امتحان کردم ببینم جواب میده یا نه متاسفانه پیام ارسال میخواستم ببینم راه دیگه ای نیست که بتونم از ارسال پیام جلوگیری کنم

 16. سلام.راه حل بلاک کردن برای من جواب داد.البته نسخه ی تلگرامم آخرین نسخه هست.اونایی که جواب نداده احتمالا نسخشون قدیمی بوده.گفتم بگم که برای بقیه ی دوستان هم خوب باشه

 17. با سلام,من یه عکس توی گروه فرستادم و البته دوتا تیک خورده,چطوری میتونم عکسو پاک کنم ک از انتشارش جای دیگه جلوگیری بشه؟
  خیلی مهمه,لطفا جواب بدین

  1. سلام اگر مدیر و سازنده گروه هستید گروه را به سوپر گروه تبدیل کرده و بعد پیام مذکور را حذف کنید تا از تلگرام همه اعضاء حذف شود. اما اگر مدیر گروه نیستید باید با مدیر آن مکالمه و درخواست حذف پیام را به وی بدهید.

 18. من با نسخه کامپیوتر یه استیکر فرستادم…امکان ویرایش استیکر تو این نسخه وجود نداره فقط میشه متن رو ویرایش کرد…من حساب یه نفر رو بلوک کردم ولی دیدم استیکر رو دریافت کرد
  تنها راه برام همون حذف حساب هست
  ولی باز با اون شماره ای که دارم منو میبینه..کاش راه حلی وجود داشت که متاسفانه نداره

 19. سلام من استیکر اشتباه فرستادم به یه نفر تیک اول خورد ولی ایشون آنلاین نبود منم سریع تلگرامم رو حذف کردم آیا اینجوری اون استیکر رو دیده

 20. سلام .من یه ویسی رو اشتباه فرستادم ولی فرد ارسال شده هنوز انلاین نشده من بلاکش کردم فقط میخواستم بدونم که واسه ویس هم میشه اینکارو کرد یانه؟؟

 21. سلام یعنی راهی بجز بلاک کردن وجود نداره که اونم جواب نمیده؟من حدود ۲۰۰ پیام فرستادم و امکان ادیت نیست و پیام ها رو هم پاک کردم . یعنی جواب نمیده؟این موضوع واقعا برای من مهمه. کمکم کنید لطفا

 22. سلام
  یه سوال داشتم
  أیا میشه پیامایی که از کانال بقیه فوروارد کردن رو اصلاح کرد؟
  مثلا یه بیام از کانال ارسال شده و جملش درست نیست
  حالا مادیت میزنیم
  ولی پیامای فوروارد شده درست نمیشه
  أیا راهی هست؟

 23. سلام.اقا خیلی حیاتیه کمک کنید لطفا!
  من یه پیامی رو اشتباه فرستادم برای کسی .و اون شخص انلاین نبود در اون لحظه.بلافاصله قبل از اینکه پیامو بخونه و انلاین بشه بلاکش کردم و پیامهایه اشتباهی ک داده بودمو ار داخل موبوگرام پاک کردم.الان هنوزبلاکوباز نکردم چون جایی خوندم ک باید طرف انلاین شه بد انبلاک کنی.الان ک پیامارو پاک کردم نه میتونم ببینم بعده انبلاک پیاما تیک میخوره یا نه ،و نه میتونم ادیت کنم پیامارو.برای امتحان با یه تلگرام دیگ ای هم اینکارو کردم و بلاک کردن جواب نداد.و پیاما تیک خورد.الان پیامارو حتی ندارم ک بخام ادیت کنم.چه گلی به سرم بگیرم.راهنماایی کنید تو رو خدا.بیچاره شدم

  1. سلام. متاسفانه امکان کار دیگری وجود ندارد. پیام ها را نباید پاک می کردید. امکان برگرداندن پیام های پاک شده وجود ندارد.

 24. واقعا ممنون .داشتم از ترس میمردم ..ببخشید. اگه بعد از دلیت اکانت کردن. دوباره تلگرام رو فعال کنم. طرف مقابل شماره منو میبینه؟؟؟

  1. سلام خواهش میکنم. اگر شماره شما را داشته باشد که بله در غیر اینصورت خیر. مگر اینکه شما شماره وی را داشته باشید و برای وی پیامی ارسال کنید.

 25. ی پیامی را ارسال کردم.بعد برای اینکه شماره من معلوم نشه. دلیت اکانت کردم. میخوام بدونم در چه شرایطی میتونم بدون متوجه شدن طرف دو باره اکانت بسازم.؟؟؟ ممنون میشم اگه جواب بدین.

 26. سلام وقتتون بخیر
  من معلم پیش دبستانی هستم و برای کلاسم یک گروه درست کردم و اولیا رو عضو کردم که گروه پرسش و پاسخ باشه
  دیشب یکی از اولیا در پی وی درمورد وضعیت فرزندش صحبت میکرد و نظر میداد من اشتباها نظراتشو که درمورد انتقاد از یکی از اولیا بود رو وارد گروه کردم بعد که متجه شدم اشتباه وارد کردم سریعا پاک کردم فکرمیکردم از گروه کلا مطلب اشتباه پاک میشه حالا من اون پیام رو ندارم و بقیه دارند
  چکار کنم که اون پیام پاک شه؟

  1. سلام. اگر گروه سوپرگروه بوده که پیام ها برای همه پاک شده اما اگر جواب منفی است کاری از شما ساخته نیست. بهتر است گروه را به سوپر گروه تبدیل کنید تا بتوانید بر روی مطالب منتشره کنترل کامل داشته باشید.

 27. سلام ببخشید میخواهم‌وارد تلگرام‌شوم اما نمیخواهم‌آنهایی که شماره‌من را دارند باخبر شوند که وارد تلگرام‌شدم آیا راه‌حلی برای این موضوع هست.؟واینکه اگریک تیک بخوره بغیر بلاک‌کردن راه حل دیگ‌ای برانرفتن پیام هست؟؟

 28. سلام لطفا کمک کنید
  من یک پیامی که حاوی عکس و زیر آن نوشته بود، از یک کانال به یک گروه اشتباها فورواد کردم، وپیام در حالت انتظار pending قرار داره. از حساب تلگرام خارج شدم و log out کردم. آیا در این صورت پیام پاک میشه و فرستادنش لغو میشه?????؟

 29. سلام خسته نباشید
  سپاس بابت سایت خوبتون .
  من یه مشکل برای تلگرامم پیش اومده اینکه همش علامت یک چت خوانده نشده بالای صفحه تلگرامم میادش با این ک من تمااام صفحات مخاطبام رو باز کردم کانال ها و حتى گروه هایی ک داشتم اما اصلن این علامت یک پیام خوانده نشده از بین نمیره حتى گوشی همراهم رو خاموش و روشن کردم ولی درست نشد ک نشد لطفاااا کمک کنید
  ممنونم از لطفتون.

 30. من پیامی را به یک نفر دادم. بعد که پیام را خوند. پاکش کردم( گزینه از صفحه اونم پاک بشه را زدم). حالا اون می خواد ازم شکایت کنه. آیا میتون از پیام ها پرینت بگیره

پاسخ دهید

1 × چهار =

Top