آموزش حل خطای Phone Number Flood در تلگرام

آموزش حل خطای Phone Number Flood در تلگرام

اخیرا دوستان زیادی به وسیله ثبت دیدگاه در مطالب مرتبط با تلگرام وب سایت نوتیف در مورد خطای Phone Number Flood و راه حل آن از ما سوال کرده اند که این موضوع ما را بر آن داشت تا آموزش حل این مشکل را ارائه دهیم. گزارشات کاربران که این مشکل را گزارش کرده اند نشان می دهد که در هنگام ثبت نام مجدد در تلگرام با یک شماره زمانی که شماره را وارد کرده اند و منتظر دریافت کد تاییدیه ورود یا ثبت نام هستند با پیام Phone Number Flood مواجه می شوند.

خطای Phone Number Flood
خطای Phone Number Flood

نکته اول: چه زمانی ممکن است با خطای Phone Number Flood روبرو شویم؟

 1. اگر حساب شما توسط دیگر کاربران “ریپورت اسپم (Report Spam)” شده باشد و برای رفع مشکل ریپورت اقدام به حذف اکانت خود کرده باشید در هنگام ساخت مجدد اکانت در تلگرام با همان شماره ممکن است با خطای Phone Number Flood مواجه شوید.
 2. همینطور اگر حساب شما ریپورت شده باشد و به هر دلیلی از حساب خود خارج شده باشید و یا بخواهید به حسابتان از طریق دستگاه (گوشی، لپ تاپ یا حتی وب سایت تلگرام) جدیدی وارد شوید برای ورود مجدد ممکن است با خطای Phone Number Flood مواجه شوید.
 3. اگر حساب خود در تلگرام را حذف کنید و مجدداً با همان شماره عضو تلگرام شوید و اینکار را چند بار معمولاً بیشتر از 3 بار انجام دهید، تلگرام اینکار را مشکوک قلمداد کرده و در دفعه بعدی به احتمال بالا با خطای Phone Number Flood مواجه خواهید شد.

پاسخ تلگرام به کاربرانی که با خطای Phone Number Flood مواجه شده اند چیست؟

در وب سایت تلگرام بصورت روشن در هیچ جایی اشاره به این خطا نشده است و در قسمت خطاهای واسط برنامه نویسی (API Error Handling) توضیح زیر برای خطای Flood بیان شده:

420 FLOOD

The maximum allowed number of attempts to invoke the given method with the given input parameters has been exceeded. For example, in an attempt to request a large number of text messages (SMS) for the same phone number.

معنی مختصر این پیام این است که برای متد یا عمل مشخصی حداکثر تعداد دفعات تلاش برای اجرای آن از حذ مجاز گذشته است.

راه حل پیشنهادی برای رفع خطای Phone Number Flood:

صبور باشید

Flood در لغت به معنای طغیان یا سیل می باشد. شاید Flood بهترین واژه برای رساندن منظور تلگرام باشد. چرا که این ارور هنگامی نمایان می شود که کاربر تلگرام، چندین بار به صورت متوالی یا در فواصل زمانی متفاوت، اقدام به حذف اکانت تلگرام خود بیش از 3 مرتبه می کند. اینجاست که تلگرام به این رفتار نامتعارف واکنش نشان داده و امکان دسترسی به حساب کاربری شما در تلگرام را برای مدتی مسدود می کند و به کاربر این پیغام را نمایش میدهد: “PHONE_NUMBER_FLOOD“.

برای رفع محدودیت شماره ای که دچار خطای Phone Number Flood شده است باید حداقل به مدت 30 روز صبر کرد در برخی منابع 45 روز هم بیان شده است.

ساخت حساب جدید با یک شماره جدید

در این روش ابتدا باید با یک شماره مجازی و یا یک شماره واقعی یک حساب جدید در تلگرام بسازید. سپس در تلگرام از قابلیت تعویض شماره، شماره حساب جدید را با شماره ای که با آن نمی توانید حساب ایجاد کنید جایگزین کنید. روال کار بصورت زیر است:

 1. شماره ای که با آن به خطای Phone Number Flood برخورده اید را A می نامیم.
 2. شماره جدید را B می نامیم. با شماره B یک حساب جدید در تلگرام بسازید بدیهی است که این کار بدون مشکل و خطا انجام خواهد شد.
 3. پس از ساخته شدن حساب جدید با شماره B، تلگرام را باز کرده و وارد تنظیمات (Settings) شوید.
 4. در بخش بالای صفحه شماره تلفن B نمایش داده می شود. این شماره را پاک کرده و شماره A را جایگزین آن کنید.
 5. در کادر باز شده گزینه Change Number را انتخاب کرده و پیام نمایش داده شده را OK کنید.
 6. حال تلگرام شما با شماره اصلیتان ( A ) فعال شده است.

ساخت شماره مجازی با برنامه Virtual SIM

برای ساخت حساب جدید با شماره جدید میتوانید از شماره های مجازی استفاده کنید برای بدست آوردن یک شماره مجازی میتوانید از برنامه Virtual SIM استفاده کنید توجه کنید که شماره مجازی توسط تلگرام جدید شناسایی شده و هدف از استفاده از این شماره این هست که شما مشکل ساخت اکانت جدید با شماره مشکل دار را حل کنید.

دانلود برنامه Virtual SIM از گوگل پلی

وب سایت برنامه Virtual SIM

اگر به شماره مجازی دسترسی ندارید و از شماره واقعی برای ساخت حساب جدید استفاده می کنید حتماً سعی کنید که از یک شماره صفر استفاده کنید به این دلیل که اگر مثلاً با شماره پدرتان که عضو تلگرام نیست و شماره وی به افراد زیادی داده شده است عضو تلگرام شوید تمامی افرادی که آن شماره را به عنوان مخاطب ذخیره کرده اند حساب جدید را به نام پدرتان خواهند شناخت و با تغییر شماره بازهم آنها حساب جدید را به نام پدرتان داشته و ممکن است شما را بجای پدرتان اشتباه گرفته و برایتان پیام ارسال کنند.

بروزرسانی 1395/04/30

با توجه به ارتقاء مکانیزم های حفاظتی تلگرام برای جلوگیری از ایجاد حساب های جعلی و ممانعت از عملیات اسپم و کلاهبرداری در بروزرسانی های اخیر، تلگرام دیگر از شماره های مجازی برای ساخت حساب کاربری پشتیبانی نمی کند. همکنون اگر یک شماره مجازی را در هنگام ساخت حساب وارد کنید با پیام زیر مواجه خواهید شد.

پیام we don't support voip and non-mobile numbers تلگرام
پیام we don’t support voip and non-mobile numbers تلگرام

we don’t support VoiP and non-mobile numbers

ترجمه پیام بالا: “ما از شماره های VoiP و شماره های غیر موبایل پشتیبانی نمی کنیم.”

موفق باشید.

21 thoughts on “آموزش حل خطای Phone Number Flood در تلگرام

 1. سلام من خارج از ایران هستم و یک سیمکارت بین اللمللی معتبر از اروپا خریدم باهاش تونستم واتساپ و وایبر را بدون مشکل فعال کنم ولی وقتی شماره را در تلگرام زدم پیامکی برام نیومد و بعد گذشت یک دقیقه نوشت درحال تماس که تماس هم گرفته نشد و دوباره شماره را وارد کردم همین پغام را داد که از شماره voip پشتیبانی نمیشه در صورتی که شماره من مجازی نیست من به پشتیبانی ایمیل زدم و در سایت اصلی هم فرم تماس ارسال کردم ولی جوابی داده نشد . راستش من این سیمکارت را دویست دلار تازه شارژ کردم و نمیشه عوض کنم و حتی عوض کنم معلوم نیست مجدد این مشکل پیش نیاد حالا من باید چکار کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام چنین مشکلاتی بندرت بوجود می آیند و راهی هم بجز پیگیری از طریق خود تلگرام وجود ندارد. متاسفانه پاسخگویی به همه درخواست ها بدلیل حجم وسیع آنها کار آسانی نیست. بنظرم بهتر است مجدداً در فواصل زمانی مشخص دوباره تلاش کنید شاید مشکل حل شود. ممکن است در بروزرسانی های آینده چنین مشکلاتی حل شوند.

 2. سلام،میخواستم بدونم با این روشی که گفته شد ینی فلود شدنو دور بزنیم و جوره دیگه وارد بشیم کسایی سیمکارته b رو بلاک کردن بودن و شماره ی سیمکارته a رو هم ندارن باز هم حسابه منو بلاک حساب میکنن حتی با شماره ی جدید؟

  1. بله، با تغییر شماره در ماهیت اصلی حساب تغییری رخ نمی دهد. مگر اینکه با سیم a حساب جدیدی درست شود.

 3. من دقیقا ۳ بار دیلیت اکانت و سپس ثبت نام کردم وحالا flood شده ام.اگه به صورت قانونی بخوام مشکلم حل شه باید ۳۰ روز صبر کنم؟؟

  1. سلام مدت زمان دقیقی برای صبر کردن بیان نشده و نمی توان قطعی مدت خاصی را بیان کرد.

 4. سلام من دیلت زدم والان نمیتونم تلگرامم رو باز کنم واقعا هم نیاز دارم الان چیکار کنم من حتی ریپورت هم نبودم بعدشم هرچند روز یبار دیلت میزدم واقعا بگین چیکار کنممممم حتی بیرون هم رفتم

  1. سلام وقتی با یک شماره چندین باز مبادرت به ساخت و حذف حساب بکنید تلگرام آن شماره را تحریم می کند. از یک شماره دیگر برای ساخت حساب استفاده کنید.

 5. سلام.ببخشید میخواستم بپرسم بعد از گذشت ی مدت(یک ماه تا 45 روز) ممکنه همچنان فلود باشیم و بطور کلی نتونیم با این شماره ای که فلود شده وارد تل شیم؟ آخه من نمیتونم از این راهی ک شما گفتین استفاده کنم😑

  1. سلام این موضوع رو تا بحال خودم بررسی نکردم و نمی توان جواب دقیقی داد. فقط صبر کنید و در فواصل زمانی مشخص دوباره سعی کنید. به احتمال بالا باید مشکل پس از مدتی حل شود.

 6. سلام حتماً باید یک ماه صبر کنید بعد وارد تلگرام بشیم ببینم درست شده یا قبل از 30. با. 45. روز میتونیم امتحان کنیم شاید درست شده باشه اگه امتحان کنیم مدت درست شدن بیشتر نمیشه

  1. سلام دقیق مشخص نیست و توسط تلگرام به صراحت این موضوع شفاف سازی نشده

 7. شماره من flood شده بود، دقيقا بعد گذشت دو هفته مشكلم رفع شد البته من حدود 11 روز اصلا تلاشي براي دريافت كد نداشتم الان با مشكلي رو به رو شدم كه پيام جوين من براي تعدادي از دوستانم رفته اما براي تعدادي كه شماره منو حتي تو گوشيشون سيو دارن پيام جوينم ارسال نشده نميدونم مشكل از كجاست؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  1. سلام. سیاست و الگوریتم دقیق ارسال پیام جوین در تلگرام برای ما هم سر بسته است و نمی توان در مورد آن اظهار نظر واضحی کرد.

 8. سلام من این کارو کردم a, b که فرمودین ولی دوباره اررو میده و قبول نمیکنه شماره رو

  1. از یک گوشی دیگر و یا از نسخه دسکتاپ استفاده کنید تا مشکل حل شود.

 9. سلام خسته نباشید،من بعد از چند روز دوباره امتحان کردم،نصب شد ولی شما گفتین که بعد از ۳۰ روز یا۴۵ روز،بعد من دومرتبه اکانتمو حذف کردم برای بار سوم که میخواستم نصب کنم این مشکل پیش اومد و حالا چن باره که بعد از چن روز یا یک هفته امتحان میکنم ولی باز این مشکلو دارم،نمیشه زمانش کمتر شه؟؟؟ دیوونه شدم بخدا

  1. زمان مذکور کاملاً وابسته به سیاست های خود تلگرام است و کاربران امکان دخل و تصرف در آن را ندارند

 10. درود
  آیا میتونم شماره تلفنی که برام پیام فرستاده و دلیت اکانت کرده بازیابی کنم؟

 11. سلام
  من راه جدیدی پیدا کردم 100 درصد کار میده تو همون گوشی که شماره را میزنید اجازه ورود نمیده تلگرام
  با یک شماره جدید که تلگرام نداره ثبت نام کنید تو تلگرام و بعد اکانت تلگرام ساخته شده را حذف کنید
  بعد دوباره همون شماره که اجازه ورود به تلگرام نمیدادو بلاک کرده بود را وارد کنید پین کد براش میاد و راحت وارد تلگرام میشد

  این راهی بود که من تست کردم جواب داد 24 ساعت نمیخواد صبر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *