نظرسنجی مایکروسافت برای افزودن امکانات درخواستی کاربران به ویندوز 10

0

نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۰ تاکنون بیش از یک میلیون کاربر را در برنامه مشاوره و دریافت بازخورد مایکروسافت قرار داده و علاوه بر آن ده‌ها هزار نفر نیز در نظرسنجی Uservoice ویندوز شرکت داشته‌اند.

پس از ارائه نسخه پیش نمایش ویندوز 10 توسط مایکروسافت کاربران بسیاری اقدام به دانلود این نسخه و نصب و استفاده از آن کردند بطوری که طبق آمار اعلام شده از طرف مایکروسافت تعداد دانلودها و نصب ویندوز 10 نسخه پیش نمایش از مرز یک میلیون مورد گذشته است و با سرعت مناسبی در حال رشد است. مایکروسافت تا سال 2015 که نسخه نهایی ویندوز 10 منتشر خواهد شد از این کاربران و نسخه های پیش نمایش نصب شده برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز و کشف نواقص ویندوز 10 و نیز همچنین دریافت بازخورد کاربران استفاده خواهد کرد تا دیگر مثل ویندوز ویستا و 8 دچار مشکل و نارضایتی کاربران نگردد.

تلاش های مایکروسافت برای کشف خواسته های کاربران به همین روش محدود نشده و اخیرا در وب سایت معتبر uservoice نیز نظرسنجی را ترتیب داده تا پیشنهادات کاربران برای اضافه کردن ویژگی های مورد نظر آنها به ویندوز 10 را ثبت و بررسی کند. اما نکته جالب این است که در روزهای اخیر این نظرسنجی سمت و سوی جالبی به خود گرفته و خیل عظیمی از رأی دهندگان ایرانی یک خواسته مشترک را در آن مطرح کرده‌اند؛ پشتیبانی بیشتر ایرانی‌ها از سوی مایکروسافت!

در نظرسنجی Uservoice مایکروسافت ایرانی‌ها با حضوری فعال خواستار ایجاد تقویم فارسی و همچنین راه اندازی ویندوز استور برای خود شده‌اند.

تام وارن نیز در یک مقاله ۱۰ درخواستی که بیشترین رأی را در این نظرسنجی به خود اختصاص داده با ذکر توضیحاتی در وبسایت معتبر The Verge درج کرد. یکی از درخواست‌هایی که کاربران بسیاری خواهان افزودن آن به ویندوز ۱۰ بودند تقویم فارسی بود.

پس از انتشار این مقاله آمار درخواست کاربران برای افزودن این ویژگی و همچنین راه اندازی ویندوز استور برای کاربران ایرانی به شکل عجیبی بالا رفته است. اتفاقی که احتمالا به دلیل ترجمه این مقاله و یا به نوعی خبر یافتن کاربران ایرانی از این نظرسنجی بوده است.

ایران کشوری هشتاد میلیون نفری است و اگر تاکنون مایکروسافت نتوانسته به نوعی به بازار ایران راه پیدا کند، احتمالا این نظرسنجی مورد توجه جدی ردموندی ها قرار خواهد گرفت. ایرانی‌ها در گذشته بارها از محدودیت‌های ایجاد شده توسط مایکروسافت گله‌مند بوده‌اند. به اعتقاد نویسنده وبسایت مشهور TechCrunch اگر مایکروسافت توانسته بود درخواست‌های پیشین را به نوعی نادیده بگیرد، نادیده گرفتن نظرسنجی این روزها بسیار دشوار است.

اینکه مایکروسافت با این درخواست چه خواهد کرد، هنوز مشخص نیست. نویسنده TechCrunch تقاضای اظهارنظری رسمی از سوی مایکروسافت در مورد درخواست ایرانی‌ها داشته که البته این شرکت هنوز پاسخی برای وی ارسال نکرده است.

مایکروسافت در مورد برنامه دریافت بازخوردهای خود در مورد ویندوز ۱۰ بسیار روشن عمل کرده و بارها از اهمیت بسیار بالای این درخواست‌ها سخن گفته است.

شاید دیگر درخواست ایرانی‌ها مبنی بر داشتن یک “ویندوز استور ایرانی” چندان رابطه مستقیمی با ویندوز ۱۰ یا ویندوزهای قدیمی نداشته باشد، اما خبر خوبی برای مایکروسافت است. این شرکت از کمبود توسعه‌دهنده رنج می‌برد و افزودن توسعه‌دهنده‌های ایرانی عاشق ویندوز می‌تواند تأثیر خوبی بر پلتفرم به هم پیوسته جدید مایکروسافت داشته باشد. البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که وجود یک فروشگاه ویندوز مستلزم مقدمه‌هایی است که هنوز ابتدایی‌ترین آنها یعنی عدم وجود تحریم چنین خواسته ای را در حد آرزو نگه می‌دارد.

به هر حال شما هم میتوانید برای قوی تر کردن این درخواست ها در این نظرسنجی شرکت کنید و به درخواست های ثبت شده مرتبط با ایران مثل درخواست درج تقویم فارسی در ویندوز رای بدهید تا امتیاز این درخواست ها بیشتر و بیشتر شود.

لازم به ذکر است که در این نظرسنجی هر شخص امکان ثبت تنها بیست امتیاز را دارد که به ترتیب از 1 تا 3 امتیاز را می تواند به هر پیشنهاد اعطاء کند.

نظرسنجی ویندوز 10
نظرسنجی ویندوز 10

 

البته رای گیری به دو روش ممکن است: بصورت ناشناس و یا با آدرس ایمیل

امیدوارم مایکروسافت به خواسته های مطرح شده جامع عمل بپوشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *