آشنایی با نرم افزار پیام رسان ایمن تلگرام (Telegram Messenger)

986
نرم افزار پیام رسان تلگرام

نرم افزار پیام رسان تلگرام

بروزرسانی 1395/04/17

همانطور که می دانید برنامه های پیام رسان مثل WhatsApp از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند به صورتی که کمتر کسی را می توان پیدا کرد که حداقل از یکی از این برنامه ها استفاده نکنند.به صورت کلی برنامه هایی که ارتباطات اینترنتی ایجاد می کنند به دلایل زیادی از جمله کاهش شدید هزینه های ارتباطی به سرعت گسترش یافته و محبوب می شوند. اما با توجه به رقابتی بودن این بازار و پدیدار شدن روزانه برنامه های پیام رسان مختلف با امکانات متفاوت در این بازار می توان به سختی رقابت در این بازار پی برد. در چنین بازار خشنی جذب مخاطب کار بسیار سختی است و برنامه های انگشت شماری توانسته اند به مخاطب بالای 100 میلیون دست پیدا کنند. لازمه موفقیت در این بازار داشتن نوآوری و ارائه سرویس ایمن به کاربران است دو فاکتوری که برنامه پیام رسان Telegram Messenger توانسته است بخوبی آنها را به کاربران خود ارائه کند و این روزها در ایران حرف اول را بزند.

Telegram Messenger نرم افزار پیام رسانی شبیه دیگر نرم افزارهای این دسته مثل وایبر، واتز اپ، لاین و … است که به دلیل امنیت بالای خود توجهات بسیاری را جلب کرده و با تمرکز بر سادگی، سرعت و امنیت بالا طراحی شده است.

این نرم افزار توسط دو نفر طراحی شده است: نیکولا و پاول دورو که بنیانگذاران شبکه اجتماعی بزرگ روسی با نام VK هستند. البته هرچند طراحان این ابزار روسی هستند اما در FAQ وب سایت خود تشریح کرده اند مقر اصلی نرم افزار در برلین است و این نرم افزار به کشور خاصی وابسته نیست. نکته جالب این نرم افزار این است که توسط بنیاد Digital Fortress پشتیبانی مالی می شود و در وب سایت آن اشاره شده که:

ما به پیام رسانی سریع و ایمن که 100% رایگان باشد اعتقاد داریم.

شرکت های تجاری اغلب نیازمند به این می شوند که خدمات خود را مبتنی بر کسب درآمد ارائه دهند، به همین دلیل است که ما تلگرام را به عنوان یک پروژه غیر تجاری ایجاد کرده ایم. تلگرام برای کسب درآمد هدفی ندارد، هرگز اقدام به فروش خدمات تبلیغاتی و یا قبول سرمایه گذاری خارجی نخواهد کرد، همچنین این نرم افزار نمی تواند فروخته شود، ما این پروژه را بر پایه کاربران خاصی ایجاد نکرده ایم و پیام رسانی برای عموم مردم ساخته ایم.

پاول دورو که دیدگاه های تیم ما را به اشتراک می گذارد تلگرام را از طریق کمک هایی که به بنیاد دیجیتال فورتس اش می شود پشتیبانی میکند، برای همین در حال حاضر پول کافی را برای ادامه کار داریم. اگر تلگرام نیاز به کمک پیدا کند ما کاربرانمان را برای اعتای کمک مالی (donate) دعوت خواهیم کرد و یا با اضافه کردن امکانات پولی غیر ضروری این نیاز را پوشش خواهیم داد

این نرم افزار فوق العاده سریع، ساده و رایگان می باشد. شما می توانید از تلگرام بروی همه دستگاه هایتان استفاده کنید، پیام ها و مکالمات شما بصورت آنی بین همه دستگاه هایی که در آن تلگرام را نصب کرده باشید همزمان سازی (Sync) خواهد شد.

اقبال عمومی به این نرم افزار در حال افزایش است و حتی در یک مورد زمانی که در ماه فوریه واتس اپ برای مدت زمان چهار ساعت از دسترس خارج بود، تلگرام بیش از 5 میلیون ثبت نام جدید را ثبت کرد. همچنین ویژگی های امنیتی فوق العاده این نرم افزار منجر به آن شده که یک و نیم میلیون از شهروندان کره جنوبی تا کنون نرم افزار چت مخصوص خود یعنی Kakao Talk را رها کنند و به تلگرام بپیوندند.

امنیت در تلگرام

نرم افزار پیام رسان تلگرام در اندروید
نرم افزار پیام رسان تلگرام در اندروید

تلگرام نرم افزار کوچک و فوق امنی برای پیام رسانی است که البته در ابتدای راه چندان شناخته شده نبود. اما در ادامه نوآوری های آن باعث معروفیت هرچه بیشتر آن گردید. نوآوری هایی که باعث تفاوت آن با دیگر رقبا شده است. اما این تفاوت ها با سایر برنامه های مشابه همچون وایبر و واتس اپ در چیست؟ باید گفت ویژگی اصلی و نقطه قوت آن نسبت به دیگر برنامه های حاضر در میدان پیام رسانی این است که تلگرام به شما ارتباطی ایمن تر و حریم شخصی محافظت شده تر را پیشنهاد می دهد موضوعی که این روزها یکی از دغدغه های مهم کاربران اینترنت و موبایل است.

وب سایت اصلی این ابزار اذعان کرده است که:

ما حریم خصوصی تان را به شما باز میگردانیم.

در واقع جنبه های امنیتی این ابزار نیز نشان دهنده همین امر است. این ابزار دو گونه متفاوت از امنیت را برای دو مورد متفاوت از چت ارائه میکند. برا چت های استاندارد، رمزگذاری Server-Client و Client-Server به کار گرفته میشود که به این معنی است که پیام شما نیاز به رمزگذاری در سرور تلگرام ندارد.
این موضوع برای اغلب چت ها و گفتگو های روزمره مفید و کافی است و امتیاز آن این است که امکان چت و پیام رسانی به شکل Multi-Platform را مهیا میکند. برای داشتن یک گفتگو رمزگذاری شده End-to-End باید از گزینه چت رمزی یا Secret Chat استفاده کنید که در این صورت تلگرام به هیچ وجه پیام های رمز گذاری شده را دریافت نمیکند. در واقع Secret Chat در تلگرام به هر اندازه که فکر کنید از وجوه امنیتی برخوردار است و همه نکات لازم در این خصوص را مد نظر دارد.

نمایی از نرم افزار پیام رسان تلگرام در اندروید
نمایی از نرم افزار پیام رسان تلگرام در اندروید

ویژگی امنیتی تلگرام به شما اجازه می دهد که با دیگر کاربران این نرم افزار یک گفتگوی خصوصی محافظت شده ایجاد کنید بدین معنی که تمامی مکالمات شما بصورت کامل کدگذاری شده و بر روی سرورهای تلگرام ذخیره نخواهد شد. همچنین می توانید ویژگی “خود تخریبی” (self-destruct) که باعث خواهد شد پیام های شما در بازه های زمانی مشخص بصورت خودکار پاک شوند را فعال کنید. امنیت پیام ها با رمزگذاری های نا متقارن AES 256 بیتی و RSA 2048 بیتی تضمین شده است. بهترین قسمت برای امنیت این ابزار این است که اساسا نیاز نیست تا کاربر اقدام خاصی را برای داشتن امنیت صورت دهد.

شایان ذکر است که تلگرام به قدری به امنیت خود مطمئن است که سازندگان آن دو رقابت با جایزه 200 هزار دلاری و 300 هزار دلاری را برای هک کردن این نرم افزار در در سال های 2013 و 2014 برگزار کردند که این رقابت ها بدون برنده به اتمام رسیدند و این بدین معنی است که احتمالاً کسی موفق به هک کردن تلگرام نشده است.

تسهیلات و سادگی

همواره بین امنیت و تسهیلات و سادگی یک چالش وجود دارد اما تیم غیر انتفاعی توسعه دهنده تلگرام تلاش فراوانی کرده است که این چالش را عقیم سازد. با تمام امنیتی که این نرم افزار ارائه میکند، اما در عین حال بسیار ساده است. شروع استفاده از آن دقیقا مشابه نصب و راه اندازی واتز اپاست. بعد از آن به سادگی میتوانید پیام رسانی کنید.

در کنار امکانات ویژه امنیتی تلگرام مثل دیگر نرم افزارهای پیام رسان امکاناتی نظیر:

 • امکان ایجاد گفتگوی گروهی (چت گروهی) با حداکثر 200 عضو و سوپر گروه با حداکثر 1000 عضو
 • امکان ایجاد کانال
 • امکان ارسال پیام، تصویر و ویدئو
 • به اشتراک گذاری و ارسال فایل از هر نوعی (Doc, Zip, MP3 و …) تا حجم 1 گیگابایت
 • سیستم اعلان قابل شخصی سازی (Personalize Notifications) و …

را نیز ارائه می کند.

واسط کاربری تلگرام شباهت بسیاری به برنامه واتزاپ دارد و کسی که با واتزاپ کار کرده باشد در کار با تلگرام دچار مشکل نخواهد شد. اما منظور من این نیست که اگر کسی واتزاپ را ندیده و تجربه کار با آن را ندارد در کار با تلگرام دچار مشکل خواهد شد، محیط تگرام فوق العاده ساده، خوانا و قابل فهم طراحی شده که کاربر در آن بندرت دچار سردرگمی خواهد شد.

نکته دیگر آن است که علیرغم اینکه پیامها در این ابزار رمزگذاری شده اند اما سرعت پیام رسانی بسیار بالا است. این به دلیل استفاده از پروتکل MTProto است که مختص به این ابزار طراحی شده است. همچنین طراحان این ابزار در سراسر دنیا سرورهای مختلفی را برای برنامه خود تدارک دیده اند.

ایده های Telegram Messenger

برنامه های چت و پیام رسانی که میتوان یافت، اغلب فاقد یک رهیافت کلی و دیدگاه خاص در پشت خود هستند، اما تلگرام متفاوت است. زمانی که تیم طراح از بازگرداندن حریم خصوصی سخن میگویند، این هدف اصلی آنها است. اما به هیچ وجه سادگی را قربانی این هدف نکرده اند.

نسخه های غیر رسمی تلگرام

همچنین کد برنامه به شکل کامل بصورت متن باز (Open Source) منتشر شده است، طراحان نرم افزار بر این عقیده هستند که اضافه شدن افراد خلاق برای بهبود کار نرم افزار بسیار ضروری است. همین موضوع باعث شده تا برنامه نویسان در سرتاسر جهان بخصوص ایران اقدام به طراحی نسخه های سفارشی شده تلگرام با امکانات بیشتر کنند. برنامه های زیر همه نسخه های غیر رسمی و سفارشی شده تلگرام بوده که برخی رایگان و برخی پولی هستند:

 • موبوگرام
  • موبوگرام یکی از نسخه های معروف غیر رسمی تلگرام در ایران بوده که همکنون با قیمت 50000 ريال در کافه بازار بفروش می رسد و تاکنون بیش از 200 هزار نفر آن را خریداری کرده اند که گردش مالی یک میلیارد تومانی را برای این برنامه در ایران نشان می دهد و این جدای از افرادی است که بصورت غیرقانونی از این برنامه استفاده می کنند.
 • تلگرام فارسی (غیر رسمی)
 • تلگرامیتی
 • پلاس مسنجر
  • یکی از اولین نسخه های غیر رسمی تلگرام که امکانات جالبی را ارائه می دهد. می توانید این برنامه را از گوگل پلی دانلود کنید.

تفاوت تلگرام با واتزاپ

تفاوت تلگرام با واتز اپ - Telegram vs Whatsapp
Telegram vs Whatsapp

در نهایت اینکه باید گفت که این ابزار بسیار ساده و در عین حال به لحاظ امنیتی قدرتمند است. ترکیبی از امنیت سرعت و قدرت و خلاقیت را در این ابزار میتوان دید.

دانلود Telegram Messenger

این نرم افزار برای هر سه پلتفرم قابل حمل یعنی اندروید، ویندوز فون و iOS موجود است و همچنین نسخه های وب و دسکتاپ آن برای ویندوز، مک و لینوکس نیز ارائه شده است.

وب سایت رسمی نرم افزار تلگرام

کد متن باز نرم افزار اندرویدی تلگرام در وب سایت گیت هاب

دانلود از گوگل پلی

منابع:

***

دیگر مطالب مفید تلگرامی منتشر شده در وب سایت نوتیف را از اینجا دنبال کنید.

986 thoughts on “آشنایی با نرم افزار پیام رسان ایمن تلگرام (Telegram Messenger)

 1. چرا در تلگرام یه موقع های افرادی ناشناس بهم پیغام میدن میخوام بدونم از کجا منو میبینن چه جوری میشه این مشکل حل کرد گوشیم آیفون هستش میشه راهنمایی کنید این مشکل حل کنم تورو خدا کمکم کنید من متاهل هستم میترسم درد سر واسم بشه

  1. به احتمال زیاد اون افراد شماره شما رو دارن و از اون طریق اکانت شما رو می بینند و یا شاید شما و آنها در یک گروه عضو بودین و از این را اکانت شما رو دارند. البته گزینه اول شایع تره. برای راحتی بهترین راه بلاک کردن این افراده تا دیگه پیامی ازشون برای شما دریافت نشه

   1. هرشخصی در گذشته شماره شما را داشته وحتی فعلا شماره تان پاک کرده ، وقتی تلگرام نصب می کند .درصورتیکه شما همان برنامه را نصب کنید .برایش پیام می رسد .که شما هم نصب کردید. احتمالا تنها راه چاره عوض کردن شماره ات باشد.

    1. سلام اقاي حيدري
     ممنونم از اطلاعاتتون براي من تو قسمت terminate session علاوه بر گوشي خودم ٢تا pc ديگه هم هست ولي مشكل اينجاست كه باterminare all هم از بين نميره،ميشه لطفا راهنمايي بفرماييد؟

   2. نوی تنظیماتش که میرین نوشته اگه واسه خودتون یوزر نیم بسارین بقیه میتونن با شما چت کنن بدون اینکه شمارتونو داشته باشن پس برین تو تنظیمات و یوزر نیمتونو پاک نکنین

   3. سلام اقای حیدری من تلگرامم به دوستام وگروهها پیام میدم تیک ارسال نمیخوره.. یعنی دوتاتیک نمیخوره و متوجه نمیشم پیامم خونده میشه یا نه. ممنون میشم راهنماییم کنی

    1. طرف مقابلتون احتمالا از موبوگرام استفاده میکنه که نوعی تلگرام غیر رسمیه.از امکانات موبوگرام حالت روحه.حالت روح باعث میشه وقتی طرف مقابلتون پیامو میبینه دو تیک نخوره و شما متوجه خونده شدن پیام نمیشید

  2. سلام داش
   من تلگرامم ی جوری شد خب
   تو گروه پی میره
   ولی افرادی ک هستن تو پی وی براشون پی ام میزارم
   عکس علامت ساعت میاد و چند دیقه بعد عکس خطر
   ینی پی ام نمیره باس چیکا کنم؟

  3. ممکنه پیامهاتون رو فوروارد کرده باشن و یک عده اشخاص بی فرهنگ فرصت طلب از روی اون پیام شمارو دیده باشن . وقتی پیام موقع ارسال کپی نشه و فوروارد بشه ، به اسم شخص قبلی ارسال میشه و اسم اون شخص بالای پیام میاد .

  4. سلام من سعی کردم عضو بشم ولی نمیتونم لینک تایید ایمیل را از سایت شما بگیرم. شوال درخصوص تلگرام داشتم. ممنون میشم پاسخ بدید.
   سیم کارت بنده را کسی که به نامش بود مسدود کرده. ایا اون شخص که مورد اعتماد نیست میتونه از تلگرام بنده سو استفاده کنه یا به پیغام ها دسترسی داشته باشه؟ با توجه به اینکه من روی تلگرامی که روی گوشیم نصب بود شماره تلفن اکانتم رو تغییر دادم به شماره ی جدیدم.
   پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

   1. سلام.
    خیر اگر در حساب خود تغییر شماره را ثبت کرده اید دیگر برای شماره قبل هیچ سطح دسترسی وجود ندارد.

    1. سلام.من تعدادی از شماره مشتریام در کامپیوتر و در اکسل تایپ شده.ایا راهی هستش که به صورت گروهی همه رو در یک گروه داخل تلگرام ببرم؟
     منظورم اینه که یکی یکی تایپ و اضافه به مخاطبهام نکنم
     با تشکر

     1. سلام متاسفانه خیر چنین امکانی در هیچ کدام از نسخه های رسمی تلگرام وجود ندارد

     2. سلام می تونی برنامه اکسل تو کانتکت رو نصب کنینExcel to contact . از اکسل مخاطباتون مستقیم تو کانتکت موبایل ذخیره می شن. بعد همه رو از تو کانتکت موبایل دعوت کنید به گروه تلگرام.

 2. سلام
  چطور می شود کلیپ های صوتی و تصویری را از طریق تلگرام در برنامه های دیگر همچون واتس آپ به اشتراک گذاشت و ارسال کرد؟

  1. سلام بهترین روش استفاده از فایل منیجر دستگاه است و یا از درون نرم افزارهای دیگر مسیر ذخیره تصاویر و فیلم هایی که تلگرام ذخیره کرده را باز کرده و اقدام به به اشتراک گذاری کنید.

 3. سلام بهترین روش استفاده از فایل منیجر دستگاه است و یا از درون نرم افزارهای دیگر مسیر ذخیره تصاویر و فیلم هایی که تلگرام ذخیره کرده را باز کرده و اقدام به به اشتراک گذاری کنید.

  1. سلام بهترین را اینه که در منوی تنظیمات وارد قسمت Privacy and Security شده و گزینه Account self-destructs را روی یک ماه تعیین کنید و بعد از ذخیره کردن تنظیمات از حساب کاربری خودتون خارج بشید. اگر یک ماه طول بکشد و شما وارد حساب خود نشوید تلگرام خودکار حساب شما را پاک خواهد کرد.

 4. باسلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز سوالي که داشتم اين هست که طرفيت اصلي نرم افزار تلگرام بيشتر از 20 يا 25 مگ نيست ولي زماني که شروع به کار مي کنم و حجم اعضاي گروه بالا مي رود فضاي اشغال شده توسط نرم افزار گاهي به 600 تا 700 مگ مي رسد اين در صورتي است که من تمامي محتويات از قبيل عکس، فيلم و مطالب تايپي را از گروهاي خود پاک مي کنم ولي باز هم ظرفيت کم نمي شود. راهنمايي فرماييد.

  1. دوست عزیز من به چنین مشکلی بر نخوردم ممکن است مشکل از رام گوشی باشد. در هر صورت اگر داده گفته شده در قیمت DATA یا CASHE قرار دارد از محتواهایی است که برنامه گرفته مثل تصاویر و … اما اگر در قسمت خود برنامه است که باید بررسی شود. برای اطمینان تلگرام را از گوگل پلی دانلود ونصب کنید تا احتمال استفاده از نسخه های دستکاری شده به صفر برسد.

 5. سلام یه سوال فنی. اگر ویژگی Secret Chat رو فعال نکنیم باز هم اطلاعات ما به راحتی قابل دسترسی برای هکر ها هست؟ مثل وایبر و واتس آپ؟

  1. سلام خیر باز هم خیلی راحت نیست زیرا نفوذ به ارتباطات اینجنینی نیازمند تخصص فوق العاده بالایی می باشد

 6. سلام.
  خسته نباشید.
  ممنون میشیم اگر راهنمایی بفرمایید.
  اگر حدود 2000 مخاطب داشته باشید و میخواهید فایلی را بطور هم زمان برای همه بفرستین (sent to all) بدون اینکه تشکیل گروه بدین، امکان پذیر هست؟
  *این امکان را وایبر دارد اما ما میخواهیم از تلگرام استفاده کنیم.
  متشکر

  1. سلام در حالت عادی فکر نکنم چنین امری ممکن باشد، حداقل کار این است که باید حتماً یک لیست پخش (Broadcast List) یا یک گروه که همه 2000 نفر در آن عضو باشند درست کنید که این کار هم امکان پذیر نیست زیرا تگرام در لیست پخش همکنون محدودیت 100 عضو و در گروه محدودیت 200 عضو را اعمال کرده است. ممکن است در آینده چنین امکانی به این نرم افزار اضافه گردد.

 7. سلام،اگه من رو گوشیم دو تا خط بندازم،با یکی وایبرم رو ثبت نام کنم،و با خط دیگه تلگرام،اگه شخصی که شماره وایبرم رو داره و اون رو هک کنه،میتونه تلگرامم رو هم هک کنه،در صورتی که شماره خطی که باهاش تلگرام ثبت نام کردم رو نداره،ممنون مییشم از راهنماییتون

  1. سلام منظورتون از هک رو به درستی توضیح ندادید، بر فرض هک کردن وایبر بدلیل مکانیزم Sandbox در آندروید دسترسی از حدود یک برنامه به حدود برنامه دیگر امکان پذیر نیست البته اگر شخص بتواند خود سیستم عامل را هک کند ممکن است این کار شدنی باشد ولی در کل تلگرام در ذخیره اطلاعات در درون گوشی هم ملاحظات لازم و رمزنگاری را بطور خوبی انجام میدهد که امکان نفوذ به آن را فوق العاده مشکل می کند.

  1. سلام باید ابتدا وارد لیست مخاطبینتون در تلگرام بشید و بعد از منوی تنظیمات گزینه Delete رو انتخاب کنید. می تونید یک مخاطب را بلاک هم بکنید

 8. salam bazi az dostam ba estefade az user name afrad o donbal mikonan bedon in ke shomarasham dashte bashan ya to gp bodan az tarigh search user afrad mord nazaro peida mikonan mishe rahnamee konid

  1. چنین کاری در حالت عادی امکان پذیر نیست و تلگرام چنین قابلیتی نداره، گزینه هک هم زیاد منطقی نیست. به احتمال زیاد حتماً با هم در یک گروه عضو بودن و یا شماره طرف رو داشتن.

   1. تلگرام این قابلیت رو داره که username تعریف کنید و با username به جستجو پرداخت

    1. بله این یکی ازویژگی های پایه ای تلگرام هستش که میشه نام کاربری تعریف کرد و آن را به بقیه داد تا بدون داشتن شماره شما بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. البته فعلاً امکان جستجو فراهم نیست

     1. دوست عزیز نیاز به جست و جو نیست با استفاده از ی چت باکس میشه به صفحه فرد مورد نظر رفتکافیه ی آیدی یا آیدی کسی رو بزنی توی چت و سند شه بعد رو لینک کلیک کنی ب اون صفحه لینک میشی

     2. بله کاملاً درست می فرمایید. اما در صورتی که آی دی طرف رو داشته باشید.

 9. سلام
  میخوام کسی تو تلگرام نتونه شمارمو ببینه وقتی رو اسمم کلیک میکنه

  چپار کنم؟

 10. با سلام
  بعضی از پیامها در تلگرام قابل دسترسی نیستند و نوشته باید تلگرام رو بروزرسانی کنید چطور این مشکل رو بر طرف کنیم؟

  1. سلام همانطور که بیان شده تلگرام رو به بروزترین نسخه بروزرسانی کنید

 11. سلاام

  پیام “We stand up to the end left the group” در گروه به چه معنیش
  چه کسی این پیام را ارسال میکند؟

  1. توضیح بیشتر بدید متوجه سوال نشدم ولی فکر نکنم کار خود تلگرام باشه. پیام های تلگرام در وسط صفحه نمایش داده میشه و در سمت چپ نیست، اگر پیام به سمت چپ چسبیده کار یکی از اعضاء هست.

 12. سلام
  1) چطور میشه در تلگرام کلیه پیامهای درون یک گروه را select all و سپس کپی کرد و برای شخصی خارج از آن گروه paste کرد؟
  2) چطور میشه پیام اینکه فلانی بهمانی رو به/از گروه اضافه/حذف کرده واسه من نیاد.(در غیر اینصورت تعداد پیامهای نامرتبط خیلی بیشتر میشه)
  3) چطور میشه از محتوای متنهای ارسالی در یک گروه backup گرفت؟
  ممنون میشم جواب 3 تا سوالم رو بدید.

  1. 1) در نسخه فعلی چنین امکانی پیشبینی نشده، شاید در نسخه های جدیدتر این امکان فراهم بشه ولی در حالت عادی چنین کاری غیر منظقی جلوه میکنه چون در بعضی گروه ها حجم پیام ها بقدری است که از نظر فنی امکان کپی همه آنها امکانپذیر نیست.
   2) پیام های حذف و … پیام های گزارشی از فعالیت اعضاء هست که به دلایل احترام به حقوق گروهی ندیدن آنها در نرم افزار امکان پذیر نیست. طبیعتاً شاید یک عضو از حذف یک عضو دیگه ناراضی باشه و ندونه کی اونو از گروه حذف کرده.
   3) امکان گرفتن پشتیبان از یک گروه در خود نرم افزار فراهم نیست ولی اگر کمی حرفه ای باشید و گوشی شما روت باشد با برخی برنامه های پشتیبان گیری مثل Titanium می توانید از بانک تلگرام یک بکاپ بگیرید ویا حتی بانک آن را باز کرده و از پیامهای درون آن به دلخواه Query بگیرید

 13. سلام
  می خواستم بپرسم آیا مدیر یک گروه در تلگرام میتونه چت کردن دو نفر از اعضای گروه رو با هم ببینه؟

  1. سلام اگر منظورتون چت کردن در خارج از گروه و در حالت Private هستش خیر ولی در گروه همه طبیعتاً مکالمات داخل گروه رو می بینند.

 14. سلام خوبید ما یه گروه موزیک گذاشتیم تو تلگرام ولی نمیدونیم آهنگ ها رو چه جوری سیو کنیم میشه توضیح بدید

 15. سلام. خسته نباشید. بالای بعضی از صفحه های مخاطبان تلگرام من، آخرین بازدید رو میزنه. ولی بعضیا رو میزنه offline. این به چه دلیله. و چجور میشه این کار رو کرد که طرف مقابل نتونه آخرین بازدیدت رو ببینه؟

  1. سلام کسانی که offline هستند بطور کل ارتباط برنامه تلگرامشون قطع شده. (مثلاً تلگرام رو پاک کنند)
   برای جلوگیری از دیده شدن وضعیت Last Seen شما کافیه بصورت زیر عمل کنید:

   1. وارد تنظمیات (Setting) بشید
   2. قسمت Privacy and security رو باز کنید
   3. در قسمت Privacy گزینه Last Seen رو روی حالت Nobody تنظیم کنید
 16. با سلام میشه بگید چجوری شماره هایی که از گوشیمون پاک کردیمو اصلا تلگرام هم ندارن رو از لیست شماره های تلگرام حذف کنیم خیلی مهمه خواهشا زودتر ج بدید اگه ایمیل کنید ک ممنون میشم متشکرم.

  1. سلام کافیه کانتکت (مخاطب) رو انتخاب کنید تا پروفایلش باز بشه و از منوی تنظیمات (که سه تا نقطه روی همه) گزینه Delete رو انتخاب کنید

   1. سلام
    مشکل حذف نشدن مخاطب هم واسه من پیش اومده روشی هم که گفتین انجام دادم اما مخاطب پاک نمیشه.خیلی اعصاب خردکن شده خواهشا دقیقابگین چیکار کنیم.

    1. سلام به راحتی باید حذف بشه، کافیه مخاطب رو انتخاب کنید و بهد از منوی تنظیمات (که سه نقطه روی هم هستن) گزینه delete رو انتخاب کنید

    2. منم همین مشکل ر و دارم حتی بلاک هم کردم ولی وقتی سه نقطه رو میزنی فقط چت دیلیت داره .. اکانت دیلیت نداره .. کمک کنید تو رو خدا

     1. برو رو اسم مخاطب بزن بعد تو صفحه ای که باز میشه که میگی سه نقطه داره و فقط حذف چت داره تو همین جا رو اون دایره ای که عکس مخاطب توش هست بزن یک صفحه باز میشه کو حالا تو این صفحه رو 3 نقطه گوشه صفحه کلیک کن و تو اینجا Delete رو بزن.

    3. برای پاک کردن یکنفر اول اورا بلاک کنید سپس از لیست بلاکها اونو پیدا کنید پروفایلشو باز کنید سه نقطه را بزنید بعد دیلیت کنید

     1. سلام این مشکل برای منم هست که گروهی تشکیل دادم مزاحمی وارد شده که شمارش توی مخاطبین گوشیم نیست و ناشناسه و کس دیگه ای توی گروه آوردش من میخوام از گروه حذفش کنم تنها امکان بلاکش رو دارم و توی لیست بلاک ها و 3 نقطه ای که میگین گزینه ی delet نمیاد فقط un block میاد خواهش میکنم کمک بفرمایین

     2. اگر واقعاً نمی تونید پاکش کنید باید ببینید کی دعوتش کرده و از همون بخواین که کیکش کنه

 17. سلام و خدا قوت
  چگونه ارسال همزمان پیام به حداکثر ۱۰۰ مخاطب را می توان انجام داد.
  با تشکر

  1. منظورم اینه که یه مطلب رو به 10 تا گروه دیگه همزمان ارسال کنم

 18. سلام.عذر میخوام چطوری بفهمم پیامی که توی تلگرام به یک نفر میفرستم خونده شده یا نه.و اینکه آیا پیامایی که با یک نفر داشتم بعد از مدتی حذف میشه؟من میخوام پیامام باقی بمونه و حذف نشن.چیکار باید بکنم؟

 19. سلام. در تلگرام گروه تشکیل دادم اما بیشتر از 50 عضو رو قبول نمی کنه. چیکار بايد بکنم؟ تشکر.

 20. سلام . یه سوال در مورد گروه در تلگرام! من میتونم یه گروه درست کنم که مدیریت افرادی که به گروه اضافه میشن با خودم باشه یعنی کسی نتونه بدون اجازه من کسی رو به گروه اضافه کنم یا اگه خواستم بتونم کسی رو از گروه خارج کنم؟؟

 21. سلام
  من جدیدا یه مشکل تو تلگرام دارم
  پیامهایی که برای من فرستاده شده تا برنامه تلگرام رو باز نکنم، نمایش داده نمیشه و حتما باید برنامه رو باز کنم تا متوجه بشم که پیام جدیدبرای من رسیده
  باید چکاری انجام بدم؟
  مشکل از کجاست؟

 22. سلام
  من جدیدا یه مشکل تو تلگرام دارم
  پیامهایی که برای من فرستاده شده تا برنامه تلگرام رو باز نکنم، نمایش داده نمیشه و حتما باید برنامه رو باز کنم تا متوجه بشم که پیام جدیدبرای من رسیده
  باید چکاری انجام بدم؟
  مشکل از کجاست؟

  1. سلام دوست عزیز منم ب همین مشکل بر خوردم اگه راه حلی پیدا کردی لطفا منو راهنمایی کن

  2. سلام مشکل به گوشی بر میگردد. باید بررسی کنید ببینید چه برنامه ای نوتیف های تلگرام را غیر فعال کرده است بیشتر گوشی های هواووی از این سیستم بصورت مجتمع شده در منوی تنظیمات با عنوان مدیر اعلانات بهره مند هستند که در حالت پیش فرض به همه برنامه ها بدبین هست و نوتیف های همه رو می بنده.
   در کل باید برید توی تنظیمات گوشی قسمت برنامه های نصب شده و تلگرام رو پیدا کنید و مطمئن شوید که تیک گزینه show notification فعال باشد.

 23. سلام. من شماره یک فردو 2 ماه پیش از لیست شمارهام پاک کردم اما همچنان این شماره در لیست تلگرامم هست با اینکه این فرد عضو تلگرام نیست. چگونه این فرد را از لیست تلگرام حذف کنم متشکرم

  1. سلام براحتی مخاطب رو انتخاب و گزینه حذف رو بزنید تا حذف بشه

   1. سلام
    شما به همه همین پاسخ رو میدید در صورتی که اشتباه هست و این گزینه حذف واسه حذف چت هست نه مخاطب منم خودم این مشکل رو دارم

 24. سلام . من به تازگی تلگرام رو رو لپ تاپم نصب کردم. وقتی تو یه گروه عضو باشم و نخوام اعضای گروه شمارمو ببینن باید چیکار کنم؟؟؟؟؟ راستی برای گذاشتن تصویر برای خودم چیکار باید بکنم ؟؟؟؟

  1. متاسفانه امکان مخفی کردن شماره وجود ندارد.
   برای تغییر عکستون هم باید پروفایلتون رو باز کنید و روی آواتارتون که خالیه کلید کنید و عکستون رو عوض کنید

  2. تنها کسی که شماره شمارو میتونه ببینه فردی است که شماره اش را شما داری وگرنه هیچ کس از اعضای گروه نمیتونن ببینند ..

 25. سلام حضور شما دوست خوبم یک سوال من مدیر گروهی در تلگرام هستم چطور میتونم مثل واتس آب که میتونی یک نفر دیگر رو آدمین گروه کنی در تلگرام هم میشه کسی دیگر رو آدمین یا همون مدیر گروه کرد با تشکر

  1. سلام این امکان در حال حاضر در تلگرام موجود نمی باشد. ممکن است در آینده این امکان به این نرم افزار اضافه شود

 26. سلام
  اطلاعات صوتی را که برخی از دوستان قرار می دهند چرا قابل پخش نمی باشد . و خطا می گیرد با کدام نرم افزار بهتر پخش می گردد . با تشکر

  1. سلام برای پخش دقیق اول باید مشخص شود که فایل ارسال شده از چه نوعی است ولی برای اجرای همه صداهای دریافتی می شود از نرم افزارهایی مثل jetAudio استفاده کرد

 27. سلام خسته نباشید.چجوری میتونم پیامهای یک گروه روپاک کنم ولی ازگروه خارج نشم؟اخه هرموقع گذینه بالا صفحه سمت راست رومیزنم لفت میده.

  1. سلام وقتی گروه رو باز کردید از گزینه تنظیمات گزینه Clear History رو انتخاب کنید

 28. سلام .چطور تلگرام رو به روز کنم چون اسکیتر ها رو نمیخونه وبه جاش پیغام
  no supported

  تشکر

  1. سلام می تونید از مارکت های مختلفی اسفاده کنید
   گوگل پلی، کافه بازار، ایران اپس، پلازا، مایکت، پارس هاب و …
   لینک های آخرمطلب هم برای دانلود وجود دارند که می تونید دانلود و نصب کنید.

   1. سلام جناب حیدری
    شما فرمودین امکان مخفی کردن شماره و آنلاین شدن با یوزر تنها تو برنامه تلگرام امکان نداره..در صورتی که چنین موضوعی هست الان در گروه ما خیلی از اعضا شماره اشون قابل رویت نیست،امکانش هست بررسی بفرمایید و راه حلشو بیان کنید.
    ممنونم

 29. سلام خسته نباشید .ممنون میشم بهم بگید چجوری میتونم برنامه تلکرامو دلیت اکانت کنم؟ ممنون میشم جوابمو به ایمیلم بفرستید.
  خیلی بهش احتیاج دارم امکانش هست تو همین چندروز اخیر برام بفرستید.
  با تشکر،،، و آرزوی موفقیت و سلامتی در سال جدید

 30. سلام من یک گروهی را میخاهم تشکیل بدهم .ولی نمیدونم که ظرفییت پذیرش فرد در گروه
  چقدره

  1. سلام
   تنظیم حالت حذف روی یک ماه
   خروج از تلگرام از در همه ابزارها
   حساب پس از یک ماه بصورت خودکار حذف خواهد شد.

  1. سلام فعلاً این امر امکان پذیر نیست. محدودیت اعضاء هر گروه دویست عضو می باشد

 31. سلام سوالی که من دارم اینه که اگه یه نفر شماره منو نداشته باشه و من شماره اون فرد رو داشته باشم اگه وارد تلگرام بشم اون فرد میفهمه یا نه ؟ لطفا جواب بدین؟؟

  1. سلام خیر تلگرام زمانی اطلاع رسانی ساخت اکانت را به کاربر نشان می دهد که حتماً وی شماره مخاطب را در تلفن خود داشته باشد

   1. سلام
    یکی از دوستام شمارشو داده بود که من تو یه گروهی اددش کنم بعد گف شمارم براش افتاده حالا ما هعی delete. میکنیم نمیشه شمارش هنوز هس
    چ کار کنیم؟؟؟توروخدا بگین

    1. سلام دقیق متوجه نشدم که چی شده و شماره کی برای کی افتاده و در کل سیاست مدیریت مخاطبین تلگرام هنوز باگ های متعددی داره که تیم تلگرام باید برای رفعشون اقدام کنند. البته برخی از موارد باگ نیستن و سیاست تلگرام بر اون روش استواره مثل ذخیره مخاطبین در سرورهای تلگرام که حتی اگر مخاطب رو از روی گوشی پاک کنیم باز هم با نصب تلگرام توسط وی پیامی از طرف تلگرام برای اطلاع رسانی پیوستن مخاطب مذکور به تلگرام برای ما ارسال میشه.

 32. سلام
  میخواستم بدونم آیا پیامها اعم از متن یا تصویر وقتی ک از فضای تلگرام حذف میشه از سرور تلگرام هم حذف میشه یا نه؟ و اینکه قابل بازیابی هست؟
  تشکر

  1. سلام در متن وب سایت برنامه که نوشته شده که پیام ها رمزنگاری می شوند و در سرور هم نگه داری دائم نخواهند شد. این برنامه یک برنامه نون پروفیت هستش و از لحاظ منابع سرور هم در محدودیت هستند. امکان بازیابی از سرور در هیچ برنامه ای حتی از رقبای تلگرام اگر حتی امکان پذیر هم باشد در اختیار کاربر نیست و کاربر نمی تواند این کار را انجام دهد

 33. سلام
  برنامه تلگرام مخصوص کامپیوتر رو نصب کردم اما هیچ گزینه برای رمز گذاری رو برنامه نداره !
  مشه رمز گذاری کرد ؟؟!!چجوری؟؟!

  1. نیازی به رمزگذاری از طرف کاربر نیست پیام ها خودکار رمز نگاری شده به سرور ارسال می شوند و با گزینه Secret Chat محکم کاری بیشتر خواهد شد.

 34. سلام
  من این برنامه رو روی لپ تاپ نصب کردم و میخوام که شماره هایی رو بلاک کنم اما همچین گزینه ای نداره !!!
  لطفا برای مسدود کردن راهنمایی کنید و همچنین اگر بخوام اکانتمو پاک کنم چطور؟؟؟؟ در نظرهای قبلی راهنمایی کردید اما من اون گزینه ها رو هم پیدا نکردم!!!!!

 35. سلام.من دستگاهم ايپد هست مي خواستم ببينم كه تلگرام استيكر دارد يا نه اگر دارد چه جوري فعالش كنم

  1. سلام به تازگی در نسخه جدید استیکر به برنامه اضافه شده اما نه بصورت واضح و قابل دید بلکه با انتخاب برخی از شکلک ها برنامه مثل لاین یک سری استیکر را پیشنهاد میده که می تونید استفاده کنید

 36. سلام
  خسته نباشید . من تلگرام توی کامپیوترم ریختم و خیلی راحت باهاش کار میکردم . ولی حالا دچار مشکل شدم .وقتی که بازش میکنم شماره میدم بعد از دریافت کد تلگرام در چند ثانیه باز و دوباره بسته میشه و نیازه دوباره از اول شماره بدم و کد وارد کنم .میشه راهنمایی کنید

 37. سلام و خسته نباشید…
  یک سوال داشتم!
  اگه منو شما هر دو عضو تلگرام باشیم.فقط من شماره ی شمارو داشته باشم و شماره منو شما نداشته باشی
  اونوقت واسه شما پیغام میاد که من تلگرام نصب کردم؟
  یعنی وقتی من نصب میکنمو فقط من شمارتو دارم واسه شما پیغام میاد که من اودم تلگرام؟

  1. سلام خیر اطلاع رسانی عضویت یک فرد زمانی برای من نمایش داده میشه که من شماره اون فرد رو داشته باشم

 38. سلام من عضو یه گروهم یکی ازم خواسته عضو گروهش کنم ولی هر کاری میکنم نمیشه چی کار کنم وقتی گزینه add انتخاب میکنم کادری باز میشه عدد 50 نوشته

  1. سلام دقیق متوجه منظورتون نشدم محدودیت اعضاء در گروه 200 نفر هستش

 39. سلام عزيزان ميشه كمكم كنيد
  من تو تلگرام صفحه كليد ندارم و نميتونم نه تو گروه و نه تو چت شخصي چيزي تايپ كنم
  چند بار هم دانلود كردم اما حل نشد
  تلگرام رو روي آيفون ٤ نصب كردم
  منظور ios 7

 40. سلام
  شماره هایی که قبلا از گوشی حذف کرده بودم تو لیست تلگرامم اومده چجوری حذف کنم هرکار میکنم نمیشه

  1. سلام حساب های مدنظر را انتخاب و از منوی تنظیمات هر یک گزینه بلاک یا Delete را انتخاب کنید

   1. Slm man hatkari mikonam nemitunam kasayee k nemikham too listam bashano az bein bebaram chenin gozineyee nis3 t javab bedid lotfan

 41. سلام
  میخواستم بدونم که در تلگرام هم مثل لاین اگر شماره کسی رو داشته باشیم و اون شخص شماره ما رو نداشته باشه، اسم ما به کانتکت های اون شخص اضافه میشه یا نه؟

  1. سلام خیر این ویژگی در تلگرام وجود ندارد ممکن است در نسخه های بعدی چنین ویژگی ای به آن اضافه شود

   1. سلام
    سوال داشتم اگر ما شماره ی شخصی را داشته باشیم ولی اون شماره ی ما رو نداشته باشه و هر دو تلگرام داشته باشیم ایا پیام اینکه درتلگرام عضو شدم واسه اون شخص میره و ایاا شماره من با وجود اینکه نداشته همراه با پیامم واسش فرستاده میشه,و من منظور شما رو درجواب این دوست نفمیدم و من صحبتم راجع به جدید ترین نسخه است و شما منظورتون کدوم نسخه بود که این اتفاق نمیفته؟خواهش میکنم سریع جوابمو بدین ممنون.

 42. سلام من دوتاسوال دارم اول اینکه اگر شخصی تلگرام داشته باشه و شماره من رو نداشته باشه ولی من شمارشو داشته باشم وتلگرام بریزم میتونه بفهمه شمارشو دارم؟ودوم اینکه من نصب کردم ولی هیچ گزینه امنیتیرو فعال نکردم مشکلی ایجاد نمیشه برام؟

  1. سلام خیر متوجه نخواهند شد.
   نیاز به تنظیم گزینه امنیتی خاصی نیست تنها برای محکم کاری با هر مخاطبی که مایلید چت محرمانه کنید از گزینه start a secret chat استفاده کنید

 43. سلام ! میشه بگید چطور میشه اکانتمو به صورت کامل از این تلگرام بیخود پاک کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید من خیلی پشیمونم از ساخت اکانت الان میخوام پاکش کنم لطفا راهنمایی کنید خواهش میکنم

  1. سلام تنها کافیه در تنظیمات تلگرام تنظیم کنید که اگر یک ماه وارد تلگرام نشدید حساب خودکار پاک بشه و بعد از تلگرام خارج شده و برنامه رو پاک کنید تا بعد از یک ماه بصورت خودکار حسابتون پاک بشه

 44. سلام من مدیر گروه هستم در تلگرام یکی از اعضا از گروه لفت دادن الان هر کاریمیکنیم ادد نمیشن راه چاره ای داره؟؟
  البته این مشکل به تازگی پیش اومده. اینم یاد آور بشم که تعداد اعضا گروه 30نفر هستش
  لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 45. سلام
  من عضو گروهی در تلگرام بودم به صورت اتفاقی به جای پاک کردن هیستوری گزینه ترک گروه را زدم اکنون که میخواهم برگردم مدیر گروه و کسان دیگر نمیتوانند مرا اد کنند . قابل ذکر است این مساله برای افراد دیگری هم که اشتباه منو انجام دادن صدق میکند یعنی انها هم اد نمیشوند بعد از ترک گروه. مشکل چیست ؟با تشکر فراوان

  1. سیاست تلگرام بر این است که اگر کسی به میل خودش گروه را ترک کرده است حتماً از گروه خوشش نیامده است و دفعه بعدی هم نمی گذارد به گروهی که خوشش نمی آید وارد شود! ولی اگر کسی را از گروهی خارج نمایید را می توانید چه از طریق لینک و چه از طریق add member عضوش کنید.

 46. سلام خسته نباشین من می خواستم ببینم اگه توی قسمت اخرین ساعت بازدید این متن بیاد یعنی چی last seen recently ممنون میشم

  1. سلام این گزینه وضعیت آخرین مشاهده کاربر مذکور رو بیان میکنه

 47. با عرض سلام و خسته نباشید.من عضو گروهی تو تلگرام بودم.بعد از مدتی از اون گروه اومدم بیرون.الان که دوباره میخوام عضو اون گروه بشم تلگرام شماره منو نمیشناسه و دوستانم نمی تونند من رو پیدا کنن و دوباره به گروه اضافه کنند.لطفا راهنمایی بفرمائید چطور می تونم این مشکل رو حل کنم

 48. سلام من مدیر گروه هستم در تلگرام یکی از اعضا از گروه لفت دادن الان هر کاریمیکنیم ادد نمیشن راه چاره ای داره؟؟البته این مشکل به تازگی پیش اومده. اینم یاد آور بشم که تعداد اعضا گروه ۳۰نفر هستش لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 49. سلام
  باعرض خسته نباشید می خواستم بپرس در گروه های که تشکیل می شود آیا افراد شماره همدیگر را می توانند ببینند البته به غیر از ادمین گروه
  چون من در گروهی هستم نمی خواهم دیگر دوستان به شماره من دسترسی پیدا کنند
  اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم

 50. سلام لطفا پاسخ بدین دومین بار که پیام میدم
  من این برنامه رو روی لپ تاپ نصب کردم و میخوام که شماره هایی رو بلاک کنم اما همچین گزینه ای نداره !!!
  لطفا برای مسدود کردن راهنمایی کنید و همچنین اگر بخوام اکانتمو پاک کنم چطور؟؟؟؟ در نظرهای قبلی راهنمایی کردید اما من اون گزینه ها رو هم پیدا نکردم!!!!!

 51. با سلام جدیدا از گروهی لفت دادم حالا میخوام مجددا برگزدم گروه دوستان و مدیر گروه نمبتونند منو دعوت کنند این در حالی است که دیگران به راحتی دعوت میشوند . همین اتفاق برای تعدادی دیگه از دوستانم توی گروههای متفاوت پیش اومده . راه حل این مشکل چیه؟ سپاس

 52. سلام . من تو تلگرام یه گروه دارم ولی. ایا راهی هست عوض کردن اسم و عکس گروه فقط در انحصار من باشه و کسی دیگه نتونه عکس گروه رو عوض کنه . یعنی برای گروه ها اصلا سطح دسترسی تعریف نشده ؟ هر کی بخواد میتونه یهو عکس گروه عوض کنه ؟؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین

 53. سلام چه جوری میشه آهنگایی که تو تلگرام فرستاده میشه رو سیو کنم ؟

 54. سلام ممنون از سایت خوبتون
  می خواستم بدونم آیا امکان نصب تلگرام بر روی لپ تاب هم هست؟
  اگه امکان داره پاسخ رو برام ایمیل کنید
  ممنون

 55. با سلام چرا دوستاني ك از گروه خارج ميشن ميخوام دوباره دعوت كنم يه اروري ميده جديدا

 56. سلام ببخشید نرم افزار تلگرام مثل واتس اپ و وایبر فقط برای مخاطبینی هست که شمارشون توی موبایل سیو شده باشه؟ یا از طریق آیدی هم میشه اکانت یه نفر رو پیدا کرد و چت کرد ؟

 57. سلام میشه کمکم کنین
  واسه خروج از تلگرام log off زدم دیگه نمیشه وارد شم
  چیکار کنم؟

 58. سلام.من شماره یکی از دوستامو تو مخاطبین گوشی پاک کردم بعدش از تو تلگرامم پاکش کردم حالا هرچی شمارشو میزنم تو گوشیم نشون نمیده مثل مخاطبین معمولی که اکانت ندارن نشونش میده چی کار کنم؟

 59. سلام من میخوام از یک گروه خارج بشم چه طور باید این کار رو بکنم . توی تنظیمات هم گزینه Privacy and security رو پیدا نمیکنم .
  ممنون

  1. سلام باید وقتی گروه رو باز کردی از منوی تنظیمات گزینه Delete and leave group رو انتخاب کنی.

 60. سلام. چطور میشه که من و دوستم که شماره هم دیگه رو روی گوشی هامون سیو داریم و هر دو تلگرام نصب داریم نمی تونیم هم دیگه رو ببینیم. گوشی من نوکیا لومیاست. من تلگرام دسک تاپ هم روی لب تاپم دارم.
  ممنون

  1. باید شماره هارو بدرستی ذخیره کرده باشید منظورم اینه باید حتماً با کد ایران ذخیره شوند مثلاً 09151112222 درست نیست و باید +98915111222 ذخیره بشه.

   1. سلام ، من زمانی که دوستام پیام میدن و من میخونم ، دوباره به فاصله چند دقیقه پیامها روی صفحه گوشیم میان ولی وقتی وارد برنامه میشم پیغامی نیست ، یعنی هر پیام 2 بار با فاصله برام میاد ، آیا ممکنه کسی گوشی من و هک کرده باشه؟؟؟؟؟؟؟/

 61. سلام ببخشین ایتجوری میگم ولی حذف اسم مخاطب و یه چیزی الکی میگی پاک نمیشه مشکل خیلیا همینه پاک نمیشه. من مخاطبو میخوام از لیست مخاطب حذف کنم نه از لیست چت

 62. با سلام خدمت جناب حیدری
  دو تا سوال داشتم
  اول اینکه اگر بخوام دستگاهم رو عوض کنم مثلا از گوشی به تبلت،و با خطی که روی گوشی بوده تلگرام تبلتم رو فعال کنم و بعد تلگرام گوشی رو پاک کنم آیا از گروه هایی که بودم خارج میشم یا اکانت من با همون خط در گروه ها ثبت شده!?
  دوم اینکه اگر بخوام در قسمت change number شمارم رو عوض کنم در این صورت هم از گروه ها خارج میشم!? و در صورت تغییر شماره دیگرانی که شماره منو داشتن میتونن پیدام کنن!?
  ممنون

 63. سلام . مطمئنيد كه هيچكس از پيام هاي ما با خبر نميشه؟! چون من از منبع موثقي در مدرسمان شنيدم كه تلگرام و وايبر ما چك ميشود 😐 ممنون ميشم ج بدين

 64. Slm man roye ipadad telegram nasb kardam vali aslan sheklak nadare ke estefade konam lotfan begin chejori dorost mishe?

 65. سلام اگه بخوام آدی تلگراممو تو اینستا به اشتراک بزارم چجوریه؟که روی اسم آی دی تو اینستا بزنه ادد بشه؟

 66. سلام من تلگرام نصب کرده بودم وبعد چندماه گوشیم ریسیت کردم الان هرکاری میکنم نصب نمیشه لطفا من راهنمایی کنید ممنون

 67. یه سوال؟
  میگم قبلا شماره بعضیا تو تلفنم سیو بوده ولی الان حذف شده ولی اگه اونا اکانت بسازن به مخاطب های تلگرامم اضافه میشن!
  راهی هست بتونم حذفشون کنم یا اینکه اصلا به مخاطب هام اضافه نشه؟
  مرسی
  =))

 68. با سلام و تشکر

  اگر کسی رو تو تلگرام بلاک کنم آیا طرف متوجه میشه که بلاکش کردم؟

 69. سلام خسته نباشید
  من هر کار میکنم صدای تلگرام در نمیاد وقتی پیام میاد متوجه نمیشم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. باسلام، مراحل زیر را انجام دهید
   ابتدا وارد ستینگ دستگاه شوید ( نه تلگرام) بعد مراحل زیر را از چپ به راست انجام دهید
   Setting _ sound and notification _App notification _telegram _un black

 70. سلام.من از گروهی لفت دادم اما حالا مدیر نمیتونه منو ببره.باید چجوری بازگشت بزنم؟

 71. با سلام
  ببخشید چطوری میشه آی دی در تلگرام کامپیوتر وارد کرد؟؟؟
  و چطوری میشه آی دی درست کرد؟؟؟

 72. سلام
  من تلگرام رو نصب کردم شماره هایی که قبلا پاک کردم و تلگرام دارن تو فرندام هستن میخوام بدونم اونا هم متوجه میشن که تو تلگرامم؟ و اینکه اگه کسی شماره منو نداشته باشه و من داشته باشم مثل لاین متوجه میشه؟
  ممنون

  1. سلام شماره هایی که پاک شدن و حالا در تلگرام هستن به این دلیل نمایش داده میشوند که تلگرام به محض اضافه شدن یک شماره اون رو به سرور منتقل میکنه و بعد اینکه شما شماره رو پاک می کنید متاسفانه عملیات سینک یا همون همزمان سازی درست انجام نمیشه و تلگرام شماره ها رو پاک نمیکنه و بعد گزارش نصب اونها برای شما می یاد.
   مثل لاین نیست و تا شماره شما رو نداشته باشن متوجه نخواهند شد.

 73. سلام میخوام بدونم که اگه با ای دی تو تلگرام یکیو ادد کنم شمارم نشون میده یا نه

 74. سلام خسته نباشید،سوالم اینه که چطور میشه لینک تلگرام ساخت بعد به فرض مثال گذاشت توی اینستاگرام واسه اد کردن منظورم telegram me

 75. سلام
  من دو ساعته تلگرام نصب کردم ولی مخاطبینم هنوز نیومده از مدیر مجوز ه تلگرام انتخاب کردم مشکل کجاست؟

  1. سلام احتمالاً در برنامه مدیر مجوز گوشی جلوی دسترسی تلگرام به مخاطبین گرفته شده و به همین دلیل نمی تونه مخاطبین رو شناسایی کنه.

 76. سلام وقت بخیر به تازگی برای تلگرام من یه مشکل پیش اومده عیچ عکس و فیلمی باز نمیشه چرا ،میشه راهنمایی کنید

 77. سلام چطوری میتونم دوستانم رو با username اونا ادد کنم؟؟ یا این ک یوزر خودم رو براشون بفرستم که از این طریق منو ادد کنن؟!

 78. سلام وقت بخیر پیشاپیش از پاسخگویی و ارشاداتتون سپاسگزارم . در گروهی در تلگرام عضوم که یکی از اعضا اشتباهی لفت داده هرکاری می کنیم مدیر گروه و سایر اعضا نمی تونیم مجددا ادش کنیم بزرگواری فرمایید جواب را برایم ایمیل کنید . ممنون وقت بخیر

 79. با سلام لطفا بگید چطور میتونم مخاطبی روکه قبلا تو مخاطبینم بوده و پاک کرذم, از ادد لیست تلگرام پاک کنم????????
  وقتی میرم رو اسمش وگزینه های ستینگ رو میزنم ۳ حالت هست
  نوشته’ clear history
  delete chat
  mute notification
  هیچ کدوم از اینها مخاطبم رو از تلکرام پاک نمیکنه !حتی چند بار نرم افزاو پاک و دوباره نصب کردم و از قسمت ستینگ گوشی گزینه clear data رو هم زدم ولی این مخاطب به هیچ وجه پاک نمیشه !!!!!چکار باید کرد???????

 80. سلام. می خواستم ببینم راهی هست که بشه بیشتر از 200 نفر رو در این برنامه اد کرد یا یه بک آپی گکرفت که همزمان 200 نفر دیگه رو بتونی در بنرماه داشته باشی.

  یک سوال دیگه یکی میگفت یه نسخه از تلگرام وجود داره که شما بدون اینکه گروه داشته باشی می تونی همزمان به دو یا سه نفر پیام بدی

 81. سلام . من به تازگی تلگرام رو رو لپ تاپم نصب کردم. وقتی تو یه گروه عضو باشم و بخوام اعضای گروه منو آفلاین بینن باید چیکار کنم؟؟

 82. باسلام، این مشکل چندبار از طرف چند دوست دیگر مطرح شده ولی پاسخ شما کارساز نبوده، خواهشا راهنمایی کنید چه جوری اسامی افرادی که نمی خواهیم پاک کنیم، جالب اینجاست یه سری مخاطبین قبلا تو گوشی ذخیره شده ولی بعدا پاک کردم ولی هنور تو تلگرام نشون میده و این خیلی بده،لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام من برنامه تلگرام رو نصب کردم اما موقع تایید شماره پیغام میده too many attemps

   1. این پیام یعنی درخواست های زیادی برای فعال سازی ارسال کردین. بهتره برنامه رو پاک کنین و دوباره نصب کنین و این بار با صبر بیشتری منتظر بمونید تا کد فعال سازی براتون ارسال بشه

 83. سلام و ممنون از راهنمایی هایی که میکنید،یه سوال دارم من از گروهی لفت دادم و اومدم بیرون اما کسی نیست که منو دوباره تو گروه ادد کنه میشه یه طوری دوباره خودم برگردم تو گروه؟؟؟من الان واژن آخرش و دارم.

  1. ببخشید منظورم ورژن آخر بود…..درضمن من هنوزم گروه رو تو لیستم دارم ولی اگه گزینه حذف رو بزنم کلا حذف میشه از تو لیستم

  2. دوست عزیز اگر شما خودتون بیایید بیرون نمیتونید دوباره برید داخل.ولی فکر کنم اگر شماره اتونروبه صورت شر بگذارید میتونید دوباره وارد گروه بشید.دوستانم این مشکل رو داشتن تقریبا همچین کاری کردن دوباره برگشتن تو گروهاشون

 84. با سلام و خسته نباشيد وسپاس از سايت بى نظيرتون؛
  يك سؤال داشتم از خدمتتون؛اينكه اگر من از طريق آيدى بايك نفر كه در واقع شماره هاى همديگر رو نداريم،در برنامه تلگرام گفت وگو كنم،آيا اين امكان وجود دارد كه شماره ام براى ايشان قابل رويت باشد؟؟؟
  ممنون ميشم مرا در خصوص سؤالى كه عرض كردم،راهنمايى نماييد،متشكرم

 85. با سلام خدمت دوستان …
  من گوشی s4miniدو سیم کارت دارم هر کاری کردم تلگرام رو گوشیم نصب نمیشه …یکی از سیم کارت هام رو هم درآوردم ولی بازم نصب نمیشه تو مرحله لودشماره میمونه واصلا به مرحله ارسال اس ام اس نمیرسه …
  دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟ممنون…

 86. سلام،ببخشید میخواستم بدونم توو کدوم برنامهها وقتی نصبشون میکنیم به کسایی که توو لیست مخاطبین ما هستن پیغام فرستاده میشه؟یعنی من شماره شخصی رو داشته باشم ولی طرف مقابل شماره منو نداشته باشه،فقط تلگرام نه هاا هر برنامه ای که این امکانو داره لطف کنین معرفی منین

  1. سلام تلگرام چنین امکانی رو نداره تعجب می کنم از حرفتون. این امکان در لاین موجوده اونم نه بصورتی که صریح بیان کنه بلکه تو لیست add friends لیست کسانی که شمارو با شماره ادد کردن نشون میده که شما هم اونا رو ادد کنید.

 87. چرا در تلگرام بعضی ها در لیست دفتر تلفنم هستند ولی توی تلگرامم نیستند

 88. میخواستم بدوم که اگه ما شماره یه نفرو داشته باشیم اون شماره ی ما رو نداشته باشه وقتی تلگرام ر نصب میکنم براش میله من تلگرام رو نصب کردم

 89. با سلام وسپاس فراوان از سایت بى نظیرتون؛

  لطفا اگر امکانش هست به سؤال بنده خیلى سریع پاسخ دهید؛
  ١-آیا در برنامه تلگرام میشود با داشتن آى دى یک شخص آن را جستجو کرد وباهاش گفتگو انجام داد؟البته بدون داشتن شماره اى از ایشان؟
  ٢-اگر این امکان وجود دارد،آیا پس از گفتگو شماره ام براى ایشان قابل رویت خواهد بود؟
  ممنون میشم مرا نیز راهنمایى نمایید.با تشکر از راهنمایى هاى قبلى شما

 90. با سلام
  میخواستم بپرسم آیا پیام ارسالی به گروه رو میشه پاک کرد ممنون

 91. جهت کمک به کسانی که دایما سوال دارند که چرا با وجود حذف بعضی مخاطبین دوباره شماره هایشان برای ما مشهود هست میگم که ابتدا مخاطبتون رو که قصد حذفش رو دارید بلاک کرده بعد به قسمت settingرفته سه نقطه را فشار داده و مخاطب را حذف کنید و بعد مجدداآنبلاک کنید. در این صورت برای همیشه از شر مخاطب مورد نظر راحت خواهید شد.

 92. باسلام
  من توبرنامه تلگرام عکس وفیلم هاباز یا دانلود نمیشه قبلا روشن که میزد م دانلود میشدالان عکس هاهمشون سفیدهستن وبازنمیشه

 93. salam.vaghti payamharo to telegram hazf mikoni,
  emkane bazyabi payamha hast?
  barnameyi hast k payam aro bargardone?????

 94. سلام
  چجوری میشه یک نفر رو از مخاطبین تلگرام حذف کرد؟
  من شمارشو از گوشیم پاک کردم ولی هنوز تو تلگرامم هست

 95. سلام ببخشید چطوری میشه اکانت تلگرام رو به طور کلی پاک کرد؟؟ که دیگه با شمارم تلگرام فعال نباشه لطفا سریع جواب بدین خیلی مهمه

 96. با سلام اگه من در تلگرام گزینه سکرت چت رو انتخاب کنم چطور میتونم بفهمم که شخص مورد نظر بهم پیام داده یا خیر؟

 97. سلام ممنونم از وقتی که میزارین ببخشید کسی که منو تو تلگرام بلاک کرده میتونه پیغام هایی رو که براش میفرستم ببینه؟ از کجا بفهمم که پیغاممو دیده یا نه؟

 98. سلام
  اگه من شماره ی یکیو داشته باشم و اون شماره منو نداشته باشه ولی هم تلگرام داره هم لاین میتونه بفهمه ک منم شمارشو دارم؟؟من فقط تلگرام دارم.

  1. ببخشید
   دقیقا سوال منم همینه
   وقتی یک فردو از طریق شماره ادد میکنم ایا اون فردم میتونه ش منو ببینه ؟؟!
   لطفا سریع پاسخ دهید

 99. حتی اگه حذفشم کنم بازم نمیتونه متوجه بشه؟؟؟؟خواهشا سریع جواب بدین.

 100. با سلام من یه سوال دارم ویک راهنمایی برای دوستانی که نمیتونن مخاطبشون رو حذف کنن. سوال : آیا امکان بازگرداندن پیام های ارسالی در صفحه چت که حذف شده وجود داره یا نه ؟
  راهنمایی : برای حذف شماره یا نام خاص ،اول در لیست contacts فرد مورد نظر رو انتخاب می کنیم ، بعد رو عکس مخاطب اشاره می کنیم ، روی سه نقطه در سمت راست بالا اشاره می کنیم از بین گزینه های, share ,block, edit , delete گزینه delete رو انتخاب کنید با یک بار خروج از برنامه و بازگشت می بینید شخص مورد نظر حذف شده

 101. با سلام من یه سوال دارم ویک راهنمایی برای دوستانی که نمیتونن مخاطبشون رو حذف کنن. سوال : آیا امکان بازگرداندن پیام های ارسالی در صفحه چت که حذف شده وجود داره یا نه ؟
  راهنمایی : برای حذف شماره یا نام خاص ،اول در لیست contacts فرد مورد نظر رو انتخاب می کنیم ، بعد رو عکس مخاطب اشاره می کنیم ، روی سه نقطه در سمت راست بالا اشاره می کنیم از بین گزینه های, share ,block, edit , delete گزینه delete رو انتخاب کنید با یک بار خروج از برنامه و بازگشت می بینید شخص مورد نظر حذف شده.

 102. سلام.
  من یک دفعه برنامه ی تلگرام و چند برنامه ارتباطی رایگان دیگه مثل وایبر و واتس اپ روی گوشیم نصب کردم. اندروید گوشیم قوی نبود. سرعتش اومد پایین و هنگ می کرد. منم استفاده نکرده اکثرشون که حجم زیادی داشتن رو پاک کردم از جمله تلگرام. البته حواسم نبود که حتما همه رو غیر فعال کنم. اکثریت clear data زدم که حافظه گوشیم خالی بشه.
  دیگه هم مهم نبود پیگیری نکردم ببینم غیرفعال شده یا نه.
  الان جدیدا متوجه شدم هم اسم من توی تلگرام دوستام هست هم نشون میده فعالیت داشتم (با وجود اینکه من اصلا از این برنامه استفاده نکردم و بعد از نصب پاک کردم).
  نمیدونم چرا اینجوری شده.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 103. اگر شخصی رو بلاک کنم،باز هم منو جز مخاطبین تلگرامش داره ؟ منظورم عکسم نیست..کلا اکانتم نمایش داده میشه تو لیست مخاطبای تلگرامش یا نه؟

  1. برادر من اینکه امکان پذیر نیس مگه اینکه با یه شماره دیگه تلگرامت تغییر بدی تا بلاک نباشی.

 104. چقد مخاطبین سوالات تکراری میپرسن خب قاطی سوالات دنبال جواب خودشون بگردن هی بابا….

  سوال من : ۱) اگر با یه شماره ای عضو تلگرام بشم بعدان شمارم چنج کنم یعنی تغییر بدم به یه شمارهدیگه عایا کسانی که شماره اول منو داشتن قادر به دیدن ایدی من هستند با این تفاوت که شمارم تغییر دادم؟؟؟؟؟
  ۲) اگر کسی رو بلاک کنم قادر به دیدن عکسم هست؟؟؟

 105. سلام من تلگرامم را بر روی لب تاپ نصب کردم میشه راهنمایی کنید من چگونه یکی از مخاطبینم را بلاک کنم؟

 106. سلام خسته نباشید و ممنون از جوابهاتون میشه بهم بگین چجوری میشه فهمید چه افرادی صفحه اکانت شما رو کنترول میکنند مثلا وارد صفحه مشخصات میشن و عکس و میبینن به صورت خصوصی نه توی لیست کانتکت ها؟

 107. سلام خسته نباشید تو روخدا جوابمو بدین خیلی حیاتیه دلیت اکانت تلگرام به من پیام داده که شخصی با شماره من آن لاینه و به احتمال زیاد قصد سو استفاده داره چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 108. سلام ممنون از مطلب خوبی که ارائه دادین ، سوالی داشتم آیا امکانش هست که گروه رو طوری بسازیم که تعداد افراد عضو در اون بیشتر از 200 نفر باشه ؟

  1. سلام خیر این امکان فراهم نیست. شاید در نسخه های آینده این محدودیت برداشته شود

 109. با سلام من تلگرام نصب کردم ولی پیغام TOO MANY ATTEMPTS میده چکار کنم.دو بار کد داد دیگه وارد نمیشه و کد هم نمیده چه مدت باید صبر کنم دقیقا فک کنم شمارم از طرف تلگرام بلاک شده.

 110. سلام‌لطفاتوروخدا‌جواب بدین دوتاسوال داشتن توتگلرام شماره مثه‌واتساپ رویت میشه؟مثلااگه ب‌یکی پیام‌بدم‌طرف شماره منومیبینه؟
  تلگرام‌این قابلیتوداره‌مثه بیتالک‌ولاین ک‌ زمان بندی کنه‌پیام‌هاروبعدش پاک شه؟مثلا دوثانیه پی ام هاتوواسه طرف بمونه بعدپاک شه

 111. سلام من گوشي تلفنم خراب شد و ليستهاي مخاطبان تلفنم كامل حذف شده اند قبلا برنامه تلگرام را نصب كرده بودم الان كه مجددا آنرا نصب كرده ام دوستاني كه شماره شان را ندارم به محض نصب تلگرام توسط آنها برام پيام مياد و ميتونم شمارشونو پيدا كنم آيا تلگرام جايي دارد كه من بتونم از ليستهاي مخاطب قديمي ام كپي بگيرم چون مطمن هستم اون ليستها الان در تلگرم موجود است

 112. سلام چرا تلگرام بموقع افلاین بودن رو نشون نمیده ؟؟ برخی از دوستانم درجا افلاین میشن , و تلگرام نشون میده ولی منو 20 دقیقه الکی انلاین نشون میده بهد از خروج از برنامه و بستنش ممنون میشم راهنمایی کنیید

 113. سلام ایا با استفاده از ایمیل هم میتوان اکانت بر روی تلگرام داشت ؟ چرا بعضی از افراد فقط دارای ایمیل هستند و شماره آنها نمایش داده نمیشود

 114. ایا میشود پیام را از تکلگرام خذف کرد قبل از اینکه در گروه مشاهده شود

  1. خیر به محض ارسال پیام دیگر نمی شود آن را پاک کرد بهتر است قبل از ارسال مواظب محتوای ارسال شده باشید

 115. سلام من گوشی تلفنم خراب شد و لیستهای مخاطبان تلفنم کامل حذف شده اند قبلا برنامه تلگرام را نصب کرده بودم الان که مجددا آنرا نصب کرده ام دوستانی که شماره شان را ندارم به محض نصب تلگرام توسط آنها برام پیام میاد و میتونم شمارشونو پیدا کنم آیا تلگرام جایی دارد که من بتونم از لیستهای مخاطب قدیمی ام کپی بگیرم چون مطمن هستم اون لیستها الان در تلگرم موجود است

 116. سلام من تو لب تاپ برنامه تلگرامو ریختم الان دیدم که شماره هارو باز نمیکنه فقط شماره خودمو باز میکنه خاهش میکنم کمکم کنین

 117. سلام ببخشید اگه میشه لطفا سریع جوابمو بدین چون خیلی مهمه
  امروز یکی از دوستانم تو تلگرام پیام فرستاد که کدی که الان برات اومده رو برام بفرس اما من ترسیدم و نفرستادم . بعدم بهم گفت که این کد رو بفرس میخوام تنظیماتتو درست کنم . میخواستم بدونم این کد چیه که از طرف تلگرام برام اومده ؟واقعا برای تنظیماتشه؟

  1. سلام هرگونه تنظیمات فقط در گوشی خود شما انجام پذیر است و کسی نمی تواند از محل دیگری تنظیمات گوشی شما را تغییر دهد. فکر کنم منظور ایشان کد فعال سازی بوده که تلگرام برای شما فرستاده اگر تلگرام بر روی گوشی شما فعال است احتمال دارد ایشان تلگرام را بر روی ویندوز فعال کرده و از شماره شما استفاده کرده اند و چون پیام فعال سازی برای شما ارسال می شود از شما خواسته اند کد را برای ایشان بفرستید تا بتوانند تلگرام نسخه دسکتاپ را فعال کنند. اگر از این موضوع چیزی به شما نگفته اند ممکن است می خواهند بدون اطلاع شما حساب شما را زیر نظر بگیرند و از مکالمات شما آگاه شوند. زیرا با فعال سازی نسخه دسکتاپ تمامی مکالمات در گوشی و نسخه دسکتاپ سینک هستند و از هر دو جا قابل پاسخگویی و مشاهده هستند.

 118. برای اینکه در تلگرام پیامی که در گروه گذاشتم بدست طرف مقابل نرسد چکار کنم

  1. سلام این موضوع امکان پذیر نیست و پیام ارسال شده به همه اعضاء نمایش داده می شود. البته ممکن است پیام شما به شخصی که لاک کردین و در گروه عضو هست نمایش داده نشود البته مطمئن نیستم

 119. سلام
  من یک نفرو از طریق یوزرنیم اینستاگرامش ادد کردم در حالی ک هیچ کدوم شماره همدیگه رو نداریم حالا بعد یه هفته شماره طرف مقابل برام قابل رویته
  چطوری اینجوری میشه؟لطفا پاسخگو باشید
  ممنونم

 120. سلام میخواستم ببینم چجوری میشه گروه رو جوری درست کرد که اعضا نتونن کسی رو حذف کنن و بعد چجور اون متنی که باهاش میشه گروه و پیدا کرد بیارم

 121. سلام،من وقتی کلیر هیستوری می کنم پیاما پاک میشن،ولی وقتی از برنامه خارج میشم و دوباره بازش میکنم همه ی پیامام پاک شدن ولی خود چت و اسم اونی که باش چت کردم میمونه!چیکار کنم؟؟؟؟؟

 122. سلامٖ.سوالی داشتم از خدمتتون ک ممنون میشم اکه جواب بدینٖٖ.
  اینکه ربات تینا یه هکره ؟ من چند روز پیش start chat رو با این ربات زدم و چندتا استیکر برام فرستاد که بعدا شنیدم که این یه هکره.الان چیکار کنم ؟؟؟؟از ترسم این ربات رو بلاک کردم و تلکرامم و پاک کردم

  1. سلام متاسفانه بدلیل متن باز بودن این سیستم (درست کردن ربات برای تلگرام) و نبود هیچ مکانیزم کنترلی برای کنترل صحت و سلامت ربات های تولید شده ربات های زیادی تولید شدند که هر یک کاری رو انجام می دهند. این که ربات تینا هکر هست یا نه ما اطلاع دقیقی نداریم اما ممکن است ربات هایی با اهداف مخرب ساخته شده باشند که از آنها برای هک سیستم های کاربران استفاده شود. بهتر است قبل از دنبال کردن یک ربات ابتدا از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کنید تا بعداً دچار ضرر وزیان احتمالی نگردید. برای اینکار می توانید در اینترنت جستجو کرده و نظر دیگر کاربران را در مورد آن جویا شوید و تا عدم حصول اطمینان از صحت عملکرد یک ربات نسبت به دنبال کردن آن اقدامی نکنید.
   موفق و موید باشید

 123. بله دقیقا همینطور شد. و الان بعد از دادن کد مخاطبای اون هم وارد گوشی من شد . حالا هر مکالمه ای جز تلگرام باشه براش میره ؟مثلا واتساپ یا حتی مکالمه ای که با تلفن میشه ؟

 124. بله دقیقا همینطور شد. و الان بعد از دادن کد مخاطبای اون هم وارد گوشی من شد . حالا هر مکالمه ای جز تلگرام باشه براش میره ؟مثلا واتساپ یا حتی مکالمه ای که با تلفن میشه ؟ یا حتی sms

 125. توروخدا اگه میشه زود جوابمو بدین خیلی مهمه برام . درضمن من تو یه سایت دیگه خوندم که چطوری باید لغو کنم اینو که دیگه دسترسی نداشته باشه اما قسمتی که terminate this session بیاد نیس . حالا فقط بهم بگین جز تلگرام به چه چیزای دیگه دسترسی دارن ؟ مثلا اس ام اسا رو میتونن بخونن یا اینکه کسی زنگ بزنه برام یا واتساپ که با یه شماره دیگس

 126. سلام.میخواستم بدونم اگه یه نفرو که تو گروهه بخوام پیامایی که تو گروه میذاره برامن نیاد چیکار باید بکنم؟میخوام از گروه حذف نشه فقط پیامایی که تو گروه میذاره برامن نیاد و پیامای بقیه اعضای گروهو داشته باشم.ممنون میشم جواب بدید.

 127. با سلام
  من چند روزی که صدا و ویبره اعلاناتم در تلگرام بکلی خفه شده حتی از تنظیمات قسمت ناتیفیکیشن ریسیت کردم باز حل نشد تنظیمات هشدار گوشیم هم درسته حتی تلگرام را پاک کردم دوباره نصب کردم درست نشد. جون مادرت جواب بده وقتی پیام میاد نمیفهمم

  1. سلام مورد شما کمی عجیب است و نیاز به بررسی از نزدیک دارد. ترجیحاً به یک متخصص مراجعه کنید. و مطمئن شوید که برنامه ثالثی باعث این مشکل نشده باشد مثل برنامه های بهینه کننده و یا مدیریت اعلانات و … امکان دارد این مشکل توسط برنامه دیگری درست شده باشد که با حذف آن برنامه مشکل حل شود.

    1. یعنی ممکنه هک شده باشم ؟ آیا این از نشانه های هک میتونه باشه ؟ تورا خدا بگین نگرانم

 128. با سلام میخواستم بدونم اگه بخوام یک شماره ای رو به لیستم اضافه کنم در حالی که صاحب شماره,, شماره منو نداره اونوقت براش تو تلگرامش پیام نمیره که من به لیستم اضافش کردم؟خواهشا راهنماییم کنید ممنون

 129. سلام
  چندروز پیش یکی از مخاطبامو مسدود کردم همیشه وضعیت آنلاینش مشخص بود، ولی دیگه نیست یعنی میزنه (آخرین ب روز رسانی) این یعنی از سمت اون هم مسدود شدم!!؟؟؟

 130. سلام
  من نمیتونم لیست مخاطبینم رو تو تلگرام ببینم
  باید چیکار کنم ؟

 131. سلام و خسته نباشبد
  میخواستم بدونم اگر من یکی از مخاطبینم رو از لیست مخاطبین تلگرامم حذف کنم خود اون شخص متوجه میشه ؟یعنی واسش پیغامی میره؟
  با تشکر از سایت مفیدتون ممنون میشم سریع جوابو بفرمایید

  1. خیر هیچ اعلانی در رابطه با حذف مخاطب توسط شما برای آن مخاطب ارسال نمی گردد.

 132. سلام ببخشید من چند نفراز مخاطبین تلگرامو حذف کردم,با اینکه شمارشونو سیو دارم ولی دیگه تو تلگرام ندارمشون,چطور میتونم اونارو باز اضافه کنم به لیست تلگرامم؟؟

  1. سلام بهترین راه ایجاد یک مکالمه از طرف آنها با شماست و یا داشتن آی دی یا همان شناسه آنها توسط شما برای ایجاد مکالمه جدید و بعد ذخیره مخاطبین بصورت مجدد

 133. من متاسفانه تو تلگرام گزینه clear history رو انتخاب کردم و همه پیامها پاک شدند ، حالا راهی برای بازگرداندن پیامها وجود داره ؟

  1. سلام خیر فکر نکنم راهی برای بازیابی پیام ها موجود باشه مگر اینکه از قبل نسبت به تهیه نسخه پشتیبان اقدام کرده باشید.

 134. سلام من میخوام کلیپ و عکس رو با متن زیر نویس بفرستم چه جوری میشه این کارو کرد تو تلگرام میشه راهنمایی کنید ممنون

 135. سلام
  میخواستم بدونم اگه شماره خط تلگرامم رو تو change number عوض کنم مخاطبینم که شماره ی جدیدمو ندارند میتونند شماره ی جدیدمو ببینند؟اگر بله برای اینکه این اتفاق نیفته چیکار میتونم بکنم؟
  با تشکر

  1. سلام تنها راه تغییر حساب هست. با تغییر شماره حساب و آی دی شما تغییر نمی کند و افرادی که شناسه شما را دارند می توانند بازهم با شما ارتباط برقرار کنند و حتی ممکن است شماره جدید شما را نیز مشاهده کنند.

 136. لطفا جواب بدید
  چی جوری ممکنه من یه نفرو رو از روی یوزرنیمت ادد کنم اما نه من و نه طرف مقابل شماره همو نداریم اما الان شماره طرف برام قابل رویته؛؟؟؟لطفا ج بدید

 137. سلام. ببخشید ممکنه کسی اکانت تلگرام منو هک کرده باشه و درواقع در حال استفاده از اون باشه و با اکانت من پیامهایی رو ارسال کنه که من نتونم ببینم؟ ممنون

  1. بله چون تلگرام یک نرم افزار چند پلتفرمی می باشد اینکار امکان پذیر است ولی این موضوع به این معنی نیست که نتوان هک شدن را متوجه شد زیرا حساب شما در همه پلتفرم ها با سینک (همزمان) بوده و ارسال از یک پلتفرم مثلاً موبایل در صورت آنلاین بودن آنی حساب شما در پلتفرم دیگر مثلاً دسکتاپ تغییرات در آن پلتفرم نیز مشاهده خواهد شد. با این تفاسیر اگر کسی حساب تلگرام شما را هک کرده باشد در صورت سوء استفاده از آن و ارسال پیام شما در گوشی خودتان این موضوع را مشاهده خواهید کرد.
   هک تلگرام تنها زمانی خطرناک و مهم است که هکر هیچ اقدامی برای ارسال پیام انجام ندهد و فقط بخواهد بصورت یک تماشاگر و جاسوس از مکالمات شما مطلع شود. با این روش شما فقط از طریق تنظیمات حسابتان در برنامه موبایل می توانید متوجه شوید که حساب شما از پلتفرم دیگری فعال است یا نه.

 138. سلام ببخشید خواستم بدونم چرا پیامای دوستم تو تلگرام برای من میاد ولی پیامای من برا ایشون ارسال نمیشه

  1. سلام ممکن است دوست شما، شما را بلاک کرده باشد و یا این هم یکی از مشکلات عجیب تلگرام باشد. بهترین را سعی مجدد است.

 139. سلام،،تو قسمت اد لیستهای گروه اگر نفر دوم باشم ، آیا کسی داره از تلگرام من استفاده میکنه و هکره ؟چون معمولا تو ادلیستهای گروه باید نفر اول باشیم،،

 140. سلام خسته نباشید
  من برای خودم ایدی درست کردم ینی دیگه کسی نمیتونه شماره ام رو ببینه؟

 141. با سلام
  برای ترک گروه گزینه حذف و ترک گروه رو میزنم ولی از گروه خارج نمیشه. مشکل از کجاست؟ با تشکر

  1. سلام بیشتر بخاطر کمی سرعت اینترنت اینجور مشکلات بروز میکنه چون سیستم نمی تونه درخواست رو بدرستی ارسال کنه ولی ممکنه دلایل دیگه ای هم داشته باشه. در هر صورت سعی کنید مطمئن شوید که نسخه تلگرامتان بروز باشد. فکر کنم با سعی مجدد مشکل حل شود

 142. با عرض سلام و خسته نباشید، لطف میکنید راهنمایی بفرمایین دقیقا چطور میشه از چت های تلگرام بک آپ گرفت؟ با جزییات لطفا. ممنون

  1. با سلام و تشکر تهیه نسخه پشتیبان از مکالمات درون تلگرام شدنی است ولی نیاز به دانش فنی دارد زیرا خود تلگرام از این عمل پشتیبانی نمی کند ممکن است در نسخه های آینده این امکان به تلگرام اضافه گردد. برای تهیه نسخه پشتیبان همکنون باید گوشی روت بوده و از نرم افزارهایی مثل تیتانیوم بکاپ از کل تلگرام پشتیبان تهیه شود با دیتای کامل و یا از طریق ADB بصورت خط فرمان با یکسری دستورات عمل پشتیبان گیری انجام شود

 143. سلام .
  من شماره ام رو عوض کردم حالا جز یکی از کانتکت هام ، نمی خوام بقیه این شماره منو ببینن . از طرفی چون نمی خوام چت هام پاک بشه نمی تونم اکانتم رو دیلیت کنم . اگه از قسمت تغییر شماره تلفن ، شماره ام رو عوض کنم و شماره جدیدم رو وارد کنم بقیه کانتکت هام یا اونایی که بلاکشون کردم ،این شماره جدید منو می تونن ببینن؟ اگر بله ، چی کار کنم که نتونن ببینن و دیگه نتونن به این شماره جدیدم پیام بدن ؟
  مرسی از توجهتون . لطفا در اسرع وقت جواب بدین چون خیلی برام مهمه

  1. سلام
   داشتن اکانت (ID) امکانی است در تلگرام که بتوان با شخصی بدون داشتن شماره وی مکالمه کرد. البته پیش فرض این امکان برای هر فرد فعال نیست و باید در قسمت تنظیمات پروفایل اقدام به انتخاب و فعال سازی یک ID برای خود کرد. شما هم احتمالا برای خود ID را انتخاب کرده اید حال اگر شماره مرتبط با این ID تغییر کند افرادی که قبلاً با شما گفتگویی داشته اند و هنوز آن مکالمه در حساب آنها فعال است بدلیل شناسایی ID از قبل به راحتی حتی با تغییر شماره هم می توانند با شما در ارتباط باشند. و یا برعکس اگر شما حتی بعد از تغییر شماره با آنها مکالمه ای انجام دهید شماره جدید شما برای آنها قابل رویت خواهد شد.
   بهترین راه این است که حساب بکلی تغییر کند یعنی با شماره جدید یک حساب جدید ایجاد کنید.

 144. سلام.من تلگراممو دیلت اکانت کردم و ازشماره جدیدم دوباره یکی ساختم.آیا شمارم واس کانتکتام تا پیام ندم میره؟؟دوستم ک گف نه نیومده شمارت اصلا تپ کانتکت تلگرام

  1. سلام خیر تا شماره جدید شما رو نداشته باشند هیچ اطلاعی از اینکه شما تلگرام نصب کردید دریافت نخواهند کرد. همچنین تا با آنها وارد مکالمه نشوید شماره جدید شما را مشاهده نخواهند کرد.

 145. سلام . ممنون از پاسخ گویی سریعتون . ببخشید تو سوال قبل من علاوه بر شماره، آی دی رو هم عوض کردم . ای دی جدید هم براشون دیده می شه؟ بعد این نکته رو هم بگم که همشون رو اول بلاک و بعدا هم دیلیت کردم

  2_ من گوشی ام تک سیمه هست می خواستم بپرسم می شه اکانت تلگرام رو با یک شماره ساخت و توی گوشی ی خط دیگه انداخت ؟

  خیلی ازتون ممنون می شم اگه به ایم 2 سال من پاسخ بدید
  سپاس

 146. سلام
  من یه پیام اشتباهی واسه یه کی فرستادم
  چجوری میتونم قبل خوندن اون شخص پیام وپاک کنم واون شخص نخونه؟
  لطفا سریع جواب بدین خیلی واجبه.

  1. سلام چنین کاری غیر ممکن است، وقتی یک پیام توسط شما ارسال شد دیگر از دسترستان خارج خواهد شد و هیچ کنترلی بر آن نخواهید داشت.

  2. سلم من میخاستم برای کسی پی ام بدم اون شمارما نداره حالا اگه من پیام بدم شمارما تو تلگرام میبینه لطفا زود جواب بدین

 147. سلام خسته نباشین من یه خط جدید گرفتم و شماره قبلی رو در تلگرام خذف کردم و شماره جدیدمو زدم اما به محض اینکه خطم فعال شد کسانی در بلک لیست من بودن تونستن با شمارم تماس بگیرن میخاستم بدونم چطور این مشکل و حل کنم یعنی من شمارمو تغییر دادم حتی واسه افرادیم که نمیخاستم شماره من براشون ارسال شده؟؟

  1. سلام در اینجور مواقع همینطور که قبلاً هم گفتم بهترین راه حذف حساب قبلی و ایجاد حساب جدید با شماره جدید است. چون افرادی که توسط شما بلاک شده بودند آی دی قبلی شما را داشته اند با تغییر شماره شما از شماره جدیدتان مطلع شده اند.

   1. يعني حتي تلگرام قبليو پاك كني بعد دوباره دانلود كني با شماره جديد عضو شي كانتكت تلگرام شماره جديدو مي بينند؟

    1. سلام خیر مگر اینکه مجدد از همان نام کاربری استفاده کنید (البته اگر نام کاربری برای خود انتخاب کرده باشید) و از قسمت تغییر شماره کارها را پیش ببرید
     ولی در حالتی که کلاً تلگرام را پاک کنید و بعد با شماره جدید عضو شوید هیچ اتفاقی مرتبط با شماره قبلی شما نخواهد افتاد

 148. مي خواستم بدونم براي من بعضي وقتها پي ام مياد كه شخصي عضو تلگرام شد در حاليكه من نمي شناسم و شمارشو هم ندارم دليل اين چيه؟

  1. سلام دوست عزیز این سیستم اطلاع رسانی تلگرام از ویژگی های اولیه آن بوده و هست. باید بدانید که شما حتماً یک بار شماره هایی که الان از ورود آنها به تلگرام برای شما اعلان (نوتیف) می آید را در گوشیتان ذخیره کرده بوده اید و شاید الان در گوشی شما نباشند و آنها را پاک کرده باشید. ولی چون تلگرام به محض ذخیره یک شماره جدید آن را در حساب شما در سرورهای خود وارد می کند حتی اگر بعد ها آن کانتکت را پاک کنید و چیزی هم از آنها بیاد نداشته باشید با پیوستن آنها به تلگرام برای شما پیامی برای اطلاع رسانی از طرف تلگرام ارسال خواهد شد.

 149. سلام
  چرا آخرین بازدید بعضی از contactam تو لیست شماره های تلگرامم اشتباه نشون میده
  مثلا تو لیست کلی contactam ،همون دفترچه تلفن تلگرام،آخرین بازدید و میزنه ساعت 3 اما وقتی میرم تو اسمش میزنه ساعت 5

 150. سلام،میخواستم بپرسم کسی که شمارمو نداره، حالا از طریق گروهی که باهم هستیم میتونه شمارمو بگیره؟

 151. درود بر جناب حيدري و كليه عزيزان
  سوال من اينه كه آيا اگه كسي شماره ي منو بده به ناشناس و اون ناشناس شماره ي منو سيو كنه تو گوشيش مي تونه مشخصات تلگرامي منو مثل عكس پروفايل و غيره منو ببينه و همينطور وضعيت آنلايني هاي منو و من اصلا خبردار نشم،يعني تلگرام من هيچ اخطاري نمي ده به من يا اينكه شماره ي اون ناشناس يا آي دي اون هم وارد ادليست من ميشه؟
  با سپاس فراوان

  1. سلام با تشکر از شما دوست عزیز
   اگر شخصی شماره شما را ذخیره کرده باشد حتماً کانتکت شما را در تلگرام خواهد دید و همینطور بقیه مشخصات عمومی آن را و شما هم چون شماره وی را ندارید هیچ چیزی را متوجه نخواهید شد و کانتکت آن شخص به گوشی شما متقل نخواهد شد مگر اینکه آن شخص به شما پیامی بدهد تا مکالمه ای بین شما ایجاد گردد و از طریق آن شما بتوانید شماره وی و یا آی دی او را ذخیره کنید.

 152. اگه توی تلگرام وارد مخاطبان ناشناس بشیم و عکساشون رو نگاه کنیم یا پیامهاشون رو بخونیم یا اگه ببینیم کی آنلاین بودند آیا متوجه میشوند؟ سپاس فراوان

 153. سلام میخوام یکاری کنم مخاطبینم نفهمند که من تلگرام نصب کردم. چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام اینکار امکان پذیر نیست هر کس شماره شما را در گوشی خود ذخیره کرده باشد از ورود شما به تلگرام مطلع خواهد شد. مگر اینکه از شماره ای استفاده کنید که جدید است و کسی آن را ندارد

 154. باسلام ، اگر در تلگرام تو گزينه ستينگ ،تو قمست privacyبعد واردactiv sisson بشيم و عبارت قرمز رنگterminate allother sisson باشه يعني هك شده ام ، بعد از ديليت كردن اين گزينه ،قبلاً هكر چه اطلاعاتي از سيستم ميتونه داشته باشه ،ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  1. نهایت هکی که در این روش ممکن است رخ دهد آگاهی از لیست مخاطبین و مکالمات انجام شده و تغییر برخی تنظیمات می تواند باشد.

 155. خسته نباشید.تو گروه که عضو میشیم.کسی میتونه شارمونو ببینه؟حالا یه جور هک کنن؟

  1. سلام در حالت عادی خیر
   هک موضوعش جداست که هر کاری ممکنه از هکرها بر بیاد

 156. من شماره یکیو دارم ولی اون شماره منو نداره میخام باهاش چتکنم ولی شمارمو نبینه چکارکنم؟ ممنون

  1. سلام دوست عزیز فکر کنم این کار شدنی نباشد. در تلگرام تنظیمی برای عدم شماره به مخاطبین وجود ندارد ممکن است در آینده چنین اماکانی به تلگرام اضافه شود

 157. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم؟؟یه برنامه هست برای تلگرام که وقتی در چت با یکی هستین اون بهتون میگه دوربین جلوی موبایل خودت رو باز کن و اگر باز کنی اون برنامه ازت برای فردی که اون برنامه رو داره عکس میگیره دوست من اینکار رو روی من انجام دادش و واقعی بود اصلا باورم نمیشد خواستم بدونم با چه برنامه ای این کار رو انجام داده ممنون.

  1. سلام
   من هم مثل شما تا به حال از وجود چنین برنامه ای اطلاعی ندارم و اگر شما نام آن را بدست آوردید خوشحال میشویم آن را به ما نیز معرفی کنید. 🙂

 158. چرا جواب منو نمیدید
  سلام
  لطفا جواب بدید
  چی جوری ممکنه من یه نفرو رو از روی یوزرنیمت ادد کنم اما نه من و نه طرف مقابل شماره همو نداریم اما الان. بعد یه هفته شماره طرف مقابل برام قابل رویت شده؛؟؟؟یعنی الان طرف مقابل شماره منو تو گوشیش داره که من میتونم شماره شو ببینم؟؟لطفا ج بدید

  1. سلام
   ما نیز از خط مشی دقیق تلگرام اطلاعی نداریم. ولی چند نکته وجود دارد:
   1- اگر شخصی که شماره شما را دارد و شما شماره او را ندارید به شما پیام بدهد دو اتفاق می افتد اگر طرف برای خود نام کاربری (username) تعیین کرده باشد که نام کاربری وی در ابتدا به شما نمایش داده می شود ولی با باز کردن پروفایل وی شماره وی نیز به شما نمایش داده می شود اگر هم نام کاربری نداشته باشد بصورت مستقیم شماره وی به شما نمایش داده می شود.
   2- اگر شما می توانید بعد از چند روز شماره وی را ببینید به احتمال زیاد وی هم خواهد توانست شماره شما را ببیند. این که شماره شما را دارد یا نه برای ما هم معلوم نیست (به موردی برای بررسی بر نخورده ایم)

 159. سلام
  آيا در تلگرام(ios) امكان مارك كردن پيام خوانده شده به نخوانده هست كه فرستنده پيام آنرا نخوانده ببيند؟
  متشكرم

 160. با عرض سلام و خسته نباشید.برنامه تلگرامو به روز رسانی کردم.چند دفعه شماره دادم میگه اشتباست.برنامه را دوباره حذف کردم و نصب کردم.دوباره پیغام میده خیلی تلاش کردی استراحت کن.چی کار کنم ؟ممنون از لطفتون

 161. سلام بعضی مواقع برای من عکسی ارسال میشه و من بعد از دریافت میخوام اون عکس رو برای کسی دیگه بفرستم نمیشه و شکل قفل نمایان میشه لطفا راهنمایی کنید یا اگر بخوام من هم میدونم عکسی که میفرستم رو قفل کنم تا برای کسی دیگه نفرستند

 162. من همزمان میخوام برای حدود 70 نفرفایلی ارسال کنم ولی نمیدونم چرا برای همشون ارسال نمیشه و تعداد محدودی دریافت میکنند

  1. سلام
   آیا این 70 نفر در یک گروه یا لیست برودکست عضو هستند یا خیر؟
   ارسال همزمان یک موضوع دوسویه بوده و ارسال بر عهده شماست ولی دریافت آن توسط همه افراد موضوعی است که برای هر فرد ممکن است بصورت متفاوتی دریافت انجام شود و یا به مشکل بر بخورند

 163. سلام با عرض خسته نباشيد
  ميخواستم بدونم چگونه اين امكان وجود داره ك بتونيم از چت هاي خصوصي تلگرام نسخه اي تهيه كنيم براي جلوگيري از پاك شدن آنها مثل بك آپ و بر روي كامپيوتر بريزيم

  1. با سلام
   همانطور که قبلاً هم گفتم در تلگرام امکانی برای تهیه نسخه پشتیبان از مکالمات وجود ندارد و با ترفندهای پیچیده و روت کردن دستگاه این امکان میسر می شود که پیچیدگی های خود را داشته و روال آن بیرون از تلگرام صورت می گیرد. یعنی یکجور هک

 164. ببخشيد من يك نكته را فراموش كردم ذكر كنم
  شما در جواب سوال مشابه براي دستگاه هاي اندرويدي توضيح داده بوديد ميشود لطفاً براي آيفون هم بگوييد

 165. سلام خسته نباشید
  گوشیم دوسیمگارته است و خط همراه اول رو دوستان دارند ولی خط ایرانسل رو ندارن. قبل از نصب تلگرام تمام مخاطبان گوشی رو پاک کردم و ریستارت و با خط ایرانسل تلگرام نصب کردم ولی داخل تلگرام قسمت مخاطبان اون شماره هایی که پاک کرده بودم وجود داشتن
  سوالم اینه آیا دوستام از نصب تلگرام با خط ایرانسلم که براشون ناشناس هم هست مطلع شدن؟؟؟

  1. سلام
   نکته اول: آیا مجدداً مخاطبینتون رو به گوشی برگردوندید یا نه؟
   دوم: افرادی که شماره ایرانسل شما رو ندارند متوجه نصب تلگرام شما نخواهند شد مگر اینکه آی دی شما در تلگرام را داشته باشند که اونوقت بحث متفاوت خواهد شد.

 166. سلام.دوستان من الان یه دو سالی هست که تلگرام دارم منظورم اینه که مشکل من مربوط به پیامی که به محض تشکیل تلگرام میفرسته نیست.راستش من شماره دوستای قدیمیم رو که پیدا میکنم حالا تو کتابام یا هرجای دیگه رو گوشیم ذخیره میکنم تا بیام تو وایبر یا واتس اپ یا تلگرام یا… اگه داشته باشن و عکسم گذاشته باشن ببینم چه شکلی شدن یا هنوز خط دست خودشون یا نه……تا اینکه چند روز پیش شماره یکی از دوستام رو که قبلا هم چند بار ذخیره کرده بودم و تا عکسش رو میدیدم بعد پاک میکردم رو یادش افتادم و شمارش رو ذخیره کردم و طبق معمول تو وایبر و …….عکسش رو دیدم و وقتی که تو تلگرامم دیدم هم از دفتر تلفن گوشی و هم از دفتر تلفن تلگرام حذفش کردم…..تا اینکه دیروز که رفتم تو دفتر تلفن تلگرام یهو دیدم دوباره اسمش اومده تو دفترچه تلفن تلگرامم و این بار وقتی که حذف کردم حذف شده ولی شمارش اومده اون پایین تو دفتر تلفن تلگرام تو لیست اشخاصی که تلگرام میگه به برنامه دعوتشون کن قرار گرفته و هیچ کاری هم نمیتونم انجام بدم یعنی وقتی روش میزنم فقط یه سوال میاد که میگه میخوای دعوتش کنی؟؟؟؟مطمئن هستم که اون شماره من رو نداره و همچنین تو دفتر تلفن گوشیمم پاکش کردم……سوالم این هست که امکان داره وقتی که من شمارش رو ذخیره کردم تلگرام به اون اطلاع داده باشه بعد اون هم که عکس من رو دیده به مخاطبینش تو تلگرام من رو اضافه کرده؟؟که از تو دفتر تلفن تلگرام من نمیره(البته بالا هم گفتم حذف شده و رفته تو لیست افرادی که تلگرام ندارن و من باید دعوتشون کنم) یا اینکه وقتی حذفش کردم چند روز باز دیروز اومد…..یعنی الان اون فهمیده من شمارش رو ذخیره کردم؟؟؟تلگرام بهش اطلاع داده؟؟؟؟منظورم اینه که شماره هر کی رو ذخیره کنی تا عکسش رو ببینی تلگرام اطلاع میده به اون طرف؟؟؟……در ضمن اگه بلاکش کنم بازم عکس من رو میتونه ببینه؟؟؟لطفا کسی که 100% وارد هست و مطمئن هست جواب بده چون خیلی موضوع برام مهم و حیاتی هست.با تشکر که خواندید

  1. شما چنتا مشكلو باهم گفتي.مشكل اول اينه كه وقتي حذفش ميكني و دوباره اضاف ميكني ب مخاطبين، چن روز ميكشه بياد بالا.منم همين مشكلو دارم.به اون اطلاع نميده كه شما شمارشو داري.وقتي پيام بدي اون شمارو ميبينه.پس اگه پ بدي و بلاكش كني عكستو نميبينه.تلگرام واس خودش دفترچه ي مخاطبين داره.وقتي شما حذفش كردي از گوشيت،اون هنوز توي ليست مخاطبين تلگرامت هست.بايد با وب تلگرام حذفش كني.
   يه سواله من از شما؟؟؟؟؟؟
   دقيقن بعد از چن روز بتو اعلام شد كه اون تلگرام داره بعد از حذف كردنش؟؟؟

   1. دوست عزیز من هم از دفتر تلفن تلگرام و هم از دفتر تلفن خود گوشی حذفش کردم ولی این دفعه یهو بعد 2 روز دیدم اومد باز دوباره تو مخاطبین تلگرامم…باز پاکش کردم باز بعد 1 روز اومد تو مخاطبین تلگرامم….انگار که هی من رو ADD میکرد.با تشکر از همه دوستان

 167. درود، من گوشیم دو سیمکارته هست، و دوستانم هر دو شماره من رو دارن، ولی فقط با ایرانسلم تلگرام داشتم، حالا خط ایرانسلم رو فروختم، و در قسمت تغییر شماره تلگرام اون یکی شماره ام رو وارد کردم، حالا سوالم اینه که برای دوستانم که هر دو شماره را داشتند پیام اون خطم میره؟ و اینکه خط قبلی که فروختم تکلیفش چی میشه کلا دیگه ربطی نداره و آزاد شده؟

 168. با سلام.من ميخوام حدود سي هزار مخاطب رو توي گوشيم چك كنم كه توي تلگرام هستن يا نه.اما به 5 هزارتا ك ميرسم ،از 5 هزارتا ب بعد 90 درصد اونايي كه توي تلگرام هستن رو نشون نميده.وقتي ب اين مشكل خوردم دي اكتيو كردم تا 5 هزارتاي بعدي رو چك كنم ولي الان كلا اصلا مخاطباي تلگراممو بالا نمياره.درضمن من ميخوام به همه مخاطبام با يك شماره پيام بدم.الان من چيكار كنم كه همه ي مخاطباي تلگرام(از 30 هزارتا تقريبن 7 هزارتا)رو توي گوشيم داشته باشم؟

 169. سلام من ی جا خوندم ک میشه مکالمات شخصی رو توی گوشی مخاطب پاک کرد با تلگرام ایا درسته و چطوری امکانش هست ؟

 170. باسلام ، من دیروز تو گوشی همکارم داشتم تلگرام چک میکردم که دیدم شماره یکی از آشنا هام تو گوشی اون به صورت شماره سیو شده و از طرفی مطمعنم این همکارم به هیچ صورت به اون شماره دسترسی نداشته رفتم تو کانتکتش که حذف کنم شماره رو دیدم اتصالش از طریق تلگرام بوده خیلی ذهنمو مشغول کرده ممکنه تلگرامم توسط اون شماره هک شده باشه لطفا راهنمایی کنید

 171. باسلام
  من به تازگی تلگرام نصب كردم ولی هر شماره تلفنی كه دارم تو تلگرام برام نشون نمیده چیكار باید كنم اكثر شمارهام در تلگرام عضو هستن ولی نمی تونم تو لیستم ببینم و پیغام telegrem is denied to read contacts میده
  ممنون

  1. سلام به احتمال زیاد گوشی شما از یک برنامه مدیریت مجوزها بهر می برد که این برنامه مجوز خواندن کانتکت های گوشی را از تلگرام صلب کرده است. در چنین مواقعی تلگرام نمی تواند به اطلاعات کانتکت ها (مخاطبین) دسترسی داشته باشد. بیشتر گوشی های هواووی از این امکان (مدیر مجوزها) بصورت پیش فرض بهره مند هستند وبرخی گوشی های دیگر. برای مطمئن شدن از این موضوع وارد تنظیمات گوشی شده و به دنیال گزینه “مدیر مجوزها” به فارسی و یا “Permission manager” به انگلیسی بگردید و در آن تلگرام را پیدا کرده و گزینه خواندن مخاطبین (read contacts) را فعال نمایید.

 172. لام با تشکر از شما دوست عزیز
  اگر شخصی شماره شما را ذخیره کرده باشد حتماً کانتکت شما را در تلگرام خواهد دید و همینطور بقیه مشخصات عمومی آن را و شما هم چون شماره وی را ندارید هیچ چیزی را متوجه نخواهید شد و کانتکت آن شخص به گوشی شما متقل نخواهد شد مگر اینکه آن شخص به شما پیامی بدهد تا مکالمه ای بین شما ایجاد گردد و از طریق آن شما بتوانید شماره وی و یا آی دی او را ذخیره کنید.
  جناب حيدري بفرماييد من كه كل مخاطبام دليت شدن الان چطور ميتونم از طريق سرورهاي تلگرام مخاطبامو باز آوري كنم

  1. سلام چنین کاری همکنون امکان پذیر نیست.
   تلگرام با زیرکی هر شماره ای که بگوشی اضافه کنید را ذخیره می کند، حال اگر شما آن کانتکت را پاک هم بکنید به محض پیوستن وی به تلگرام برای شما پیامی ارسال می شود که فلانی (دقیقاً همان نامی که شماره وی را ذخیره کرده بودید) به تلگرام پیوسته است.
   ولی امکانی که بتوان این شماره ها را یکجا از تلگرام دریافت کرد هنوز فراهم نیست. ممکن است در آینده بنا به درخواست کاربران چنین امکانی به تلگرام اضافه گردد.

 173. سلام اطلاعات يکی از گروههای تلگرام من حذف شده میشه اونا رو برگردوندن?

 174. سلام وقت شما بخیر من شماره شخصی رو سیو کردم ولی نمیدونم اونم شماره من رو سیو داره یا نه همه برنامه ها رو از وایبر گرفته تا تلگرام دارم آیا راهی وجود داره که من بفهمم شخص مورد نظر شماره من رو سبو کرده یا نه؟

 175. سلام و خسته نباشید.من برنامه تلگرامم تا وقتی نرم داخل برنامه متوجه نمیشم واسم پی ام اونده یهنی تو نوار اعلان گوشیم اصلا نشون نمیده از تنظیمات گوشیمم نمایش در نوار اعلان رو هم فعال کردم بازم نشد.
  یکی دیگه هم وقتی میرم داخل برنامه برنانه تلگرامم خود به خود به روز میشه با هر بار ورود این اتفاق میفته.لطفا راهنماییم کنید

 176. با سلام
  من از تلگرام log out کردم ولی بعد که برگشتم تمامی سکرت چت های من پاک شده.چجوری میتونم اونارو برگردونم؟

 177. سلام ، ميخوام آهنگ تو تلگرام دانلود كنـم وليـ نميتـونم ! موبايلمم آيفونه

 178. باسلام وعرض خسته نباشید اقا یا همکار محترم چند روز پیش از تلگرام تصاویر مستهجن برای بنده ارسال شده با ان تفاضیلی که در تلکرام در مورد امنیت توضیح داده شده چطور میشود که گروه هک شده باشد مگه میشه مگه داریم

  1. سلام امکان حذف پیام فقط برای خود شما میسر است و آن پیام برای بقیه اعضاء فقط توسط خودشان قابل پاک شدن است.

 179. سلام
  اگر در تلگرام تو گزینه ستینگ ،تو قمست privacyبعد واردactiv sisson بشیم و عبارت قرمز رنگterminate allother sisson باشه یعنی هک شدم؟

  1. نه اگه مدل یه مدل دیگه به غیر از مدل گوشیه خودت اونجا باشه یعنی هک شدی
   واگه مدل دیگه ای دیدی اون عبارت قرمز و بزن درست بشه

 180. سلام . من اکانت قبلی خودم رو توی تلگرام پاک کردم می خواستم بدونم وقتی با یه شماره دیگه وارد تلگرام بشم برای کسایی که من شمارشونو دارم ولی اونا شماره منو ندارن پیغامی میره که من وارد تلگرام شدم ؟ یا نه

 181. من شماره ی کشی رو که تلگرام نداشت از گوشیم پاک کردم
  و بعده چند روز که تلگرام نصب کرد توی تلگرام من جیند شد با وجود اینکه من شمارش رو پاک کرده بودم ولی متوجه شدم که اون شخص شماره ی منو نگه داشته
  اما با توجه به اینکه فرمودین اگر شماره ی کسی را واشته باشیم ا تا اون شخص شمارمون نداشته باشه متوجه نمیشه که ما شمارش رو داریم ، پس چرا من با وجود اینکه شماره ی اون شخص رو نداشتم ولی متوجه شدم ایشون شماده ی من رو سیو دارند.

  1. سلام جواب این سوال رو چندین بار در دیدگاه های گذشته داده شده. تلگرام به محض ذخیره یک شماره توسط شما آن را به لیست مخاطبین شما در سرور خود اضافه کرده و وقتی شما آن شماره را از گوشی خود پاک کنید شماره ای که روی سرور ذخیره شده پاک نمی شود. با نصب تلگرام توسط آن شماره پیامی از تلگرام برای آگاهی شما از نصب تلگرام توسط شماره مورد نظر برای شما ارسال می شود. دریافت این پیام دلیلی بر این نیست که طرف شماره شما را دارد.

 182. سلام
  میخواستم بدونم اگر کسی شماره منو نداشته باشه و با ای دی منو اد کنه بعد دوباره شمارم پیدا میکنه یا نه ممنونم

 183. سلام
  ببخشید من یکی از دوستامو تو تلگرام دیلت کردم
  چجوری میتونم دوباره سیوش کنم؟؟؟؟؟

  1. با آی دی ایشان. یا اینکه مکالمه ای با تلگرام از طرف ایشان با شما شروع شود و بتوانید مجدداً ایشان را به مخاطبین اضافه کنید.

 184. سلام منو از گروه اخراج کردن میخوام دوباره برگردم چکار کنم.البته بدون دعوت

  1. سلام چنین کاری فقط از طریق لینک دعوت به گروه امکان پذیر است که آن را مدیر گروه باید تولید کند و در اختیار شما قرار دهد. راه دیگری وجود ندارد. مگر اینکه مجدداً توسط یکی از اعضاء گروه دعوت شوید

 185. چطوری میتونم در نسخه کامپیوتر تلگرام، کاری کنم که عکس هارو باز نکنه مگر اینکه خودم دانلودشون کنم؟

  1. سلام در تنظیمات گزینه ای برای جلوگیری از دانلود خودکار رسانه ها موجود می باشد.

 186. سلام من تلگرامم را پاک کردم ولی دلیت اکانت نه حالا دوباره ریختم و می خواهم با شماره قبلی خود برگردم ولی تلگرام وقتی کد می خواهد به من بده وقتی زنگ می زنه چیزی نمی گه و با یک خط دیگر هم امتحان کردم ولی کد گفت

 187. سلام دوستان
  لطفا اونایی که واردن جواب منو بدن.
  تازگیا یک نفر وارد مخاطبای تلگرامم شده که من شمارشو توی مخاطبام ندارم بنظر شما چجور وارد مخاطبای تلگرامم شده.
  ممنون

  1. سلام به احتمال زیاد ایشان برای شما پیامی در تلگرام فرستاده اند. در چنین مواقعی تلگرام مکالمه را ایجاد کرده و نام آن شخص را یا با آی دی ایشان یا اگر آی دی نداشته باشد با شماره تلفن نمایش می دهد

 188. چطوردريك گروه تلگرامي مديرگروه مي تواندجلوي عوض كردن عكس پروفايل گروه توسط سايراعضارابگيرد.
  دوستان لطفاكمك كنيد راهي هست

 189. لطفا جواب من را هم پاسخ دهید

  سلام من تلگرامم را پاک کردم ولی دلیت اکانت نه حالا دوباره ریختم و می خواهم با شماره قبلی خود برگردم ولی تلگرام وقتی کد می خواهد به من بده وقتی زنگ می زنه چیزی نمی گه و با یک خط دیگر هم امتحان کردم ولی کد گفت

 190. سلام
  خسته نباشید
  به نظرم سوالم تکراریه ولی چون پیام ها خیلی زیاده نمیتونم جواب رو پیدا کنم
  چطوری میشه فهمید پیام من رو طرفم خونده یا نه؟!؟!
  قبلا وقتی طرفم آنلاین میشد و پیام خونده میشد دوتا تیک سبز میدیدم ولی حالا در هرصورت چه خونده شده چه نشده فقط یک تیک سبز کنار پیام هست
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 191. سلام
  ایا امکان دارد اینترنت گوشی متصل نباشد و تلگرام به خطا شما را آن لاین نشان دهد؟ یا last seen رو به خطا نشان دهد؟
  bug اینچنینی وجود دارد؟

 192. سلام
  می خواستم بدونم میشه در برنامه تلگرام روی یکی از گروه ها پسورد گذاشت یا این که آن گروه را مخفی کرد ؟

  با تشکر

 193. سلام با تشکر از توضیحات خوبتون
  اگر در تلگرام علامت @ را تایپ کنیم ولی ارسال نکنیم در گروه بعضی از افراد به این صورت مشخص میشوندmaryam1388@ چه معنی می دهد؟ آیا ممکن است توسط ربات هک شده باشد؟

  1. سلام دوست عزیز این عبارت ها همان آی دی های مرتبط با افرادی است که در گروه عضو هستند، این آی دی ها برای Mention (خطاب قرار دادن مستقیم افراد) در گروه استفاده می شود تا پاسخ شما باعث سوء تفاهم دیگر اعضاء نشود. مثلاً شخصی با نام مریم و با آی دی maryam1388@ به من سلام می کند و من می خواهم جواب سلام وی را بدهم برای اینکه بقیه متوجه باشند که من جواب مریم را می دهم و پاسخ من به افراد دیگر مرتبط نیست ابتدا maryam1388@ را وارد کرده تا مریم خطاب قرار گیرد و بعد جواب وی را نوشته و ارسال می کنم. با اینکار در گوشی مریم اعلانی از طرف تلگرام نمایش داده می شود که من جواب او را داده ام و می تواند پیام مرا از بین پیام های زیادی که در گروه ارسال شده مستقیماً مشاهده کند. همچنین از آی دی ها برای ایجاد مکالمه وقتی شماره یک فرد را نداریم نیز استفاده می شود.
   در کل این عبارات هیچ خطری ندارند و شایعاتی که این عبارت ها را علامت و نشانه جاسوسی و … می دانند بی اساس هستند.

 194. سلام.من از دفترچه تلفنم شماره کسی و حذف کردم.دیروز که تلگرمو نصب کردم ،دیدم تو لیست کانتکتهای تلگرمممه…یوز نیمشم ی اسم فارسی بود.وقتی از تنظیمات پاکش کردم با اسم واقعیش ظاهر شد،این از کجا اومده تو مخاطبام؟!_ممنون میشم راهنماییم کنین.

 195. سلام.وقتتون به خیر
  ببخشید من رباتایی که توی تلگرام دارم کار نمیکنن هیچکدوم
  چجوری درست میشن؟

 196. سلام من چند بار نصب کردم و تعداد زیادی شاره موبایلمو وارد کردم الان دبگه قبول نمیکنه میگه بعدن امتحان کنبن باید چی کارکنم؟؟؟

 197. سلام خسته نباشید من گوشی هواوی y300 دارم الان به یه مشکل خوردم وباید گوشیرو کلا فرمت کنم ولی تو تلگرام پیامای زیادی دارم وخیلی هم ضروری لازمش دارم میخوام پیامامو کامل داشته باشم امکانش هست از پیاما بکاپ بگیرم البته با چندین نرم افزاربکاپ گیری هم زدم ولی نشده اگه راهی داره لطفا…؟؟

  1. سلام بهترین راه برای شما بصورت زیر است:
   1 – گوشی را روت کنید.
   2 – برنامه TitaniumBackup را نصب کنید.
   3 – با تیتانیوم بکاپ از تلگرام و داده های آن بصورت کامل نسخه پشتیبان تهیه کنید. پشتیبان در کارت حافظه ذخیره می شود. آن فایل ها را در محل امنی نگهداری کنید (مثلاً به کامپیوتر انتقال بدهید).
   4 – گوشی را فرمت کنید و یا گوشی جدید تهیه کنید (اگر قصد تعویض گوشی را دارید).
   5 – گوشی را مجدد روت کنید.
   6 – برنامه تیتانیوم بکاپ را مجدداً نصب کنید.
   7 – فایل های پشتیبان را به کارت حافظه گوشی برگردانید.
   8 – با تیتانیوم بکاپ نسخه پشتیبان را بازیابی کنید.
   اگر کارها را درست انجام دهید تلگرام شما بدون کوچکترین تغییری بصورت کامل بر می گردد.

 198. سلام گوشى من آيفونه ولى وقتى كسى پى ام ميده به من هشدار نميده صداش درنمياد از تنظيماتشم نوتفيكيشنو فعال كردم ولى بازم هشدار نميده چيكار كنم

 199. سلام خسته نباشید. سوال من اینه که چرا روی ایکون تلگرام نشان میده 1 پیغام دارم !! ولی وقتی بازش میکنم میبینم از هیچ دوستی پیامی برام نیامده ! و حتی دو بار گوشیمو خاموش روشن کردم ولی همان یک پیغام روی آیکون تلگرام هست و هیچ کسی پیغامی ارسال نکرده! میشه لطفا بگید چرا اینطوری میشه؟ البته الان برای بار سوم این اتفاق افتاده.

 200. سلام خسته نباشید.
  من تو یه گروه عضو بودم، گروهو حذف و ترک کردم؛ کلا اومدم بیرون.
  ولی مدیر گروه تو پی وی اس داد.
  چیکارکنم؟ میخوام دیگه پیامی نیاد. جزو مخاطبانمم نیس ک بخوام بلاکش کنم.
  چ کنم؟؟ باتشکر

  1. سلام در هر صورت در همان صفحه مکالمه مدیر گروه با شما بر روی نام وی در نوار بالای صفحه کلیک کرده و بعد از باز شدن پروفایل وی از منوی تنظیمات (سه نقطه عمودی روی هم در نشخه اندروید) که در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد گزینه بلاک Block را انتخاب کنید تا دیگر از ایشان برای شما پیامی ارسال نشود.

   1. نه گزینه بلاک رو نداشت، خیلی گشتم.
    کلا سه گزینه بود.
    یکی از گزینه هاش ک یادمه پاک کردن تاریخچه بود. همین.
    جزو مخاطلبنم نمیومد ک بلاکش کنم.
    چ کنم حالا؟ ممنون

 201. سلام،فیلم هایی که از طریق تلگرام برام میفرستن تو خود تلگرام پخش میشه اما ذخیره نمیشه…چجوری این مشکلو حل کنم؟

  1. سلام فیلم های دریافتی در تلگرام در حافظه گوشی در پوشه تلگرام و در پوشه ای به نام Telegram Videos ذخیره می شه که با فایل منجر می توانید آنها را مشاهده کنید اما چون درون این پوشه فایل .nomedia قرار داده گالری گوشی آنها را نمایش نمی دهد

 202. گزینه بلاڪ نداشٺ . توروخدا واجبه جواب بدید لطفا.پیام قبلمو بی جواب گذاشتید

 203. سلام .میشه بنده رو راهنمایی کنی
  چرا وقتی به برنامه تلگرام من پی ام میفرستن تا وقتی که وارد برنامه نشم متوجه نمیشم وایم پیغام اوماه.اصلا هشداری روگوشیم نمیاد

 204. سلام .میشه بنده رو راهنمایی کنی
  چرا وقتی به برنامه تلگرام من پی ام میفرستن تا وقتی که وارد برنامه نشم متوجه نمیشم واسم پیغام اومده.اصلا هشداری روگوشیم نمیاد

 205. سلام ببخشيدمن روي لبتابم تلكرام نصب كردم ولي ميخوام شماره مبايلموكه واسه اين برنامه واردكردم عوض كنم وبه جاش يه شماره ديكه بنويسم جطوري ميشه اينكاروكنم؟ممنون ميشم

 206. با سلام چند روزی است که چک مارک دوم در مقابل فایل های ارسالی ام نمی افتد؟ یعنی متوجه نمیشوم که طرف پیامم را دیده یا نه ! چه کار کنم ؟ لطفا راهنمایی فرمایید

  1. سلام ببخشیدمیخواستم بدونم اگه ایدی کسیو داشته باشی ازطریق تلگرام میشه پیام هاشوخوند؟

   1. سلام دقیق متوجه سوالتان نشدم. اما اگر منظورتان مشاهده مکالمات شخص مورد نظر با دیگران می باشد جواب خیر است

 207. سلام . من تو تلگرام یه گروه دارم ولی. ایا راهی هست عوض کردن اسم و عکس گروه فقط در انحصار من باشه و کسی دیگه نتونه عکس گروه رو عوض کنه . یعنی برای گروه ها اصلا سطح دسترسی تعریف نشده ؟ هر کی بخواد میتونه یهو عکس گروه عوض کنه ؟؟ ممنون میشم اگه پاسخو به ایمیلم بفرستین

 208. سلام
  میخوام بدونم آیا این امکان در تلگرام وحود داره که ویس هایی که ارسال میشه توسط افراد رو ذخیره کنیم و بتونیم جایی به جز تلگرام گوش بدیم
  توی فایل منیجر قسمت سوند دیدم که هست ولی متاسفانه واسه من پلی نمیشه
  اگه ممکنه راهنمایی کنید
  ممنون میشم

 209. سلام
  اگه کسی آدم رو تو تلگرام بلاک کنه ، عکس و اخرین بازدیدش رو به ما نشون نمیده. ولی شخصی که منو بلاک کرده گاهی که عکس پروفایلشو عوض میکنه عکس جدیدش رو میتونم ببینم. البته همیشه اینطوری نیست. دلیلش چیه؟
  ممکنه موقت منو از بلاک دربیاره بعد دوباره بلاک کنه؟ یا دلیل دیگه ای داره؟
  ممنون از راهنماییتون

 210. سلام برای دیدن لیسات مخاطبین در تلگرام که روی اب تاب نصب کردم باید چیکار کنم؟

  1. با سلام بوسیله برنامه آوت لوک شماره مخاطبین گوشی خود را وارد لب تاپ کنید مشکل شما حل خواهد شد .

 211. سلام
  من یه پیامی رو تایپ کردم و اشتباهی برای یه گروهی که توش عضوم فرستادو ولی چون اینترنتم روشن نبوده نرفته من چه جوری می تونم این پیامو بدون اینکه اینترنت رو روشن کنم و اعضا ببینن حذف کنم اگه این پیام بره آبروم می ره
  چی کار کنم؟لطفا خیییییلی زود جواب بدین.

  1. سلام قبل از اتصال اینترنت اگر نشانگر وضعیت پیام هنوز علامت ساعت است پیام رو پاک کنید. با اینکار پیام چون هنوز به سرور ارسال نشده، پاک خواهد شد.

 212. سلام من خطم رو عوض کردم و توی تلگرام از change number استفاده کردم حالا م خوام بدونم همه کسایی که شماره ی قبلی من رو داشتن الان شماره جدیدمو هم دارن؟ میشه کاری کرد که پاک شه و نداشته باشن شماره ی جدیدو؟

  1. سلام اگر برای حسابتان شناسه (آی دی) ثبت کرده اید و افراد آی دی شما را دارند به احتمال زیاد شماره جدید شما را می توانند ببینند. اما اگر نه خیر مشاهده نخواهند کرد

 213. سلام.
  فایل های صوتی تلگرام کجا ذخیره میشن؟مثلا اهنگها ایا فقط از خود تلگرام قابل پخشه؟جایی از گوشی سیو نمیشه؟ گوشی ایفون.

 214. سلام ،عذر میخوام سوال بنده اینه که من شماره ی کسیو دارم توی تلگرام ،چطور میشه بدونم که اون شماره ی منو داره یا نه ؟ بدون اینکه پیغامی رد و بدل بشه ،وقتی شمارشو پاک میکنم یه لحظه اسمه ای دیش ظاهر میشه ،و بعد پاک میشه ،ممنونم

 215. سلام
  من یه پیامی رو تایپ کردم و اشتباهی برای یه گروهی که توش عضوم فرستادو ولی چون اینترنتم روشن نبوده نرفته من چه جوری می تونم این پیامو بدون اینکه اینترنت رو روشن کنم و اعضا ببینن حذف کنم اگه این پیام بره آبروم می ره
  چی کار کنم؟لطفا خیییییلی زود جواب بدین.
  چه جوری پاک کنم؟هر کاری می کنم پاک نمی شه؟

  1. سلام
   تو این مورد شما چیکار کردین؟
   چون منم این مشکل و دارم
   وقتی هنوز علامت ساعت هست پاک نمیشه
   من دیگه اصلا نتم و وصل نکردم می ترسم وصل شم پیغام بره

 216. سلام مشکل تلگرام من اینه که تازمانیکه برنامه رو باز نکنم پیامها رو نمیبینم اما واتس آپ و تلگرام دیگران اینطور نیست. هنگامیکه پیام براشون میاد روی آیکون تلگرام و یا واتس آپشون مینوسیه چند پیام اومده

 217. سلام در یک گروه عضو بودم و مدیر گروه بعد از مدتی شروع به مزاحمت کرد و از گروه خارج شدم اما مجدداً منو اد کردبه گروه. من قبلا توسط یکی از دوستانم اد شده بودم. حالا میخوام بدونم وقتی مدیر شماره منو نداشته چطوری ادم کرده مجدداً ؟

 218. سلام من مدیر گروه توتلگرام هستم چه طوری میتونم لینک گروهم و تو یه گروه دیگه بزارم که اعضا آن بتونن عضو بشن? چگونه عکسا و متن هایی که قبلا توگروه گذاشتم پاک کنم? چگونه عکسای نامربوطی که اعضاگذاشتن رو حذف کنم?

 219. سلام خسته نباشید.
  بنده در حالت افلاین یک پیامی به گروهی فرستادم و هنوز انلاین نشدم و هنوز پیامم هیچ تیکی نخورده و پیامش هم به گونه ای هست که قابل پاک شدن نیست.
  میخواستم بدونم که میشه کاری کرد که این پیام برای گروه فرستاده نشه؟

  1. 1- تاریخچه گروه رو پاک کنید تا همه پیامها پاک بشند.
   یا
   2 – کل کانورسیشن گروه رو پاک کنید و دوباره از طریق لینک گروه به گروه برگردید.

 220. سلام مهندس
  خسته نباشی
  میخواستم بپرسم که تو ورژنای جدید تلگرام هنوزم این قابلیت نیومده که اگه کسی تو پروفایل تلگراممون اومد متوجه بشیم؟
  ممنونم ازت

  1. سلام خیر هنوز چنین امکانی وجود ندارد و فکر کنم هیچ ئقت هم بوجود نیاید چون موضوع توسعه و حریم خصوصی را خیلی پیچیده می کند.

 221. سلام من توی گروه بودم که متاسفانه ربات داشته ومن به محض فهمیدن گروه رو حذف کردم ولی متاسفانه شماره منو ربات سیو داشته می تونم بفهمم که چه کسی تو گروه اینکار و کرده ودوم اینه تا چه حد می تونه سواستفاده کنه

  1. سلام نگرانی مردم در مورد ربات ها بحق هست ولی نه در مورد هر رباتی متاسفانه کمی در این زمینه اغراق شده و مردم رو بیش از اندازه ترسوندن. طبق API تلگرام ربات ها دسترسی بسیار محدودی دارند و هرگز نمی توانند کار خطایی انجام بدهند. مشکل الان این ربات ها این است که در بین آنها ربات های هرزه نگار و رباتهای مستهجن که اقدام به نشر محتوای غیر اخلاقی می کنند زیاد شده. برای آشنایی با پلتفرم ربات های تلگرام کافیه کمی جستجو کنید. ساخت این ربات ها بسیار ساده بوده و تلگرام هیچ وقت امنیت خودش رو با این امکانات زیر سوال نمیبره.
   در هر صورت اگر رباتی به شما پیام داد خیلی راحت بلاکش کنید تا دیگه خطری شما رو تهدید نکنه

 222. سلام تلگرام من چن وقته هرچی پیام واسم میاد صدا نداره وقتی هم که نرم افزارم بسته است واسم پیاما نمیاد چن بارم نرم افزار پاک کردم دوباره نصب کردم ولی درست نشد اگه کمکم کنید ممنون میشم

  1. سلام به احتمال زیاد گوشی شما از برنامه مدیریت اعلان ها بهره میبره که این برنامه جلوی نمایش نوتیف های تلگرام رو میگیره. برای درست شدن این مشکل باید در منوی تنظیمات وارد قسمت برنامه های نصب شده بشید یا لیست برنامه ها و بعد تلگرام را پیدا کرده و انتخاب کنید در صفحه بازشده گزینه نمایش اعلان ها (Show Notification) باید فعال باشد اگر نبود آن را فعال کنید تا مشکلتان حل شود.

 223. باسلام تورو خدا کمکم کنید چطوری میتونم پیام های حذف شده تلگرام رو برگردونم برام خیلییییییییییی مهمه

  1. این سوال قبلاً پاسخ داده شده، ولی باید بگم بسختی و با شرایط خاصی که نیاز هست گوشی را روت کرده و ….

 224. با سلام
  ببخشید میخواستم بدونم اگه شخصی رو توی تلگرام بلاک کنیم و عکسمون رو عوض کنیم بازم میتونه ببینه یا متوقف میشه با اخرین عکسی که توی پروفایلمون دیده؟

  1. سلام قاعده تلگرام در بلاک کردن بدین صورته که با بلاک کردن یک فرد وی دیگر موارد زیر را مشاهده نخواهد کرد:

   • وضعیت آخرین آنلاین بودنتان (Last Seen)
   • تصویر پروفایلتان
   • و از همه مهمتر پیام های وی برای شما ارسال نخواهد شد

   با این حساب وی بعد از بلاک شدن تصویر پروفایل شما را نخواهد دید.

 225. اگه پیامی را در یک گروه از تلگرام خود حذف کنیم در تلگرام سایر اعضای گروه هم حذف می شود؟؟؟؟؟

  1. خیر دوست عزیز پیامی که به سرور ارسال شده باشد دیگر از دسترس شما خارج شده و کنترلی روی آن ندارید شما فقط می توانید آن را از گوشی خودتان حذف کنید

 226. سلام.دوستان من الان یه دو سالی هست که تلگرام دارم منظورم اینه که مشکل من مربوط به پیامی که به محض تشکیل تلگرام میفرسته نیست.راستش من شماره دوستای قدیمیم رو که پیدا میکنم حالا تو کتابام یا هرجای دیگه رو گوشیم ذخیره میکنم تا بیام تو وایبر یا واتس اپ یا تلگرام یا… اگه داشته باشن و عکسم گذاشته باشن ببینم چه شکلی شدن یا هنوز خط دست خودشون یا نه……تا اینکه چند روز پیش شماره یکی از دوستام رو که قبلا هم چند بار ذخیره کرده بودم و تا عکسش رو میدیدم بعد پاک میکردم رو یادش افتادم و شمارش رو ذخیره کردم و طبق معمول تو وایبر و …….عکسش رو دیدم و وقتی که تو تلگرامم دیدم هم از دفتر تلفن گوشی و هم از دفتر تلفن تلگرام حذفش کردم…..تا اینکه دیروز که رفتم تو دفتر تلفن تلگرام یهو دیدم دوباره اسمش اومده تو دفترچه تلفن تلگرامم و این بار وقتی که حذف کردم حذف شده ولی شمارش اومده اون پایین تو دفتر تلفن تلگرام تو لیست اشخاصی که تلگرام میگه به برنامه دعوتشون کن قرار گرفته و هیچ کاری هم نمیتونم انجام بدم یعنی وقتی روش میزنم فقط یه سوال میاد که میگه میخوای دعوتش کنی؟؟؟؟مطمئن هستم که اون شماره من رو نداره و همچنین تو دفتر تلفن گوشیمم پاکش کردم……سوالم این هست که امکان داره وقتی که من شمارش رو ذخیره کردم تلگرام به اون اطلاع داده باشه بعد اون هم که عکس من رو دیده به مخاطبینش تو تلگرام من رو اضافه کرده؟؟که از تو دفتر تلفن تلگرام من نمیره(البته بالا هم گفتم حذف شده و رفته تو لیست افرادی که تلگرام ندارن و من باید دعوتشون کنم) یا اینکه وقتی حذفش کردم چند روز باز دیروز اومد…..یعنی الان اون فهمیده من شمارش رو ذخیره کردم؟؟؟تلگرام بهش اطلاع داده؟؟؟؟منظورم اینه که شماره هر کی رو ذخیره کنی تا عکسش رو ببینی تلگرام اطلاع میده به اون طرف؟؟؟……در ضمن اگه بلاکش کنم بازم عکس من رو میتونه ببینه؟؟؟لطفا کسی که ۱۰۰% وارد هست و مطمئن هست جواب بده چون خیلی موضوع برام مهم و حیاتی هست.

  1. سلام خیر اتفاق خاصی نیوفتاده. این خط مشی تلگرامه که شماره ای که در گوشی ذخیره میشه رو سریع به مخاطبین حسابتون توی سرور اضافه میکنه و بعد حتی پاکش هم بکنید بعد اینکه طرف تلگرام نصب بکنه پیامی ازتلگرام براتون میاد که فلانی عضو تلگرام شده. اینجور اطلاع رسانی بارزه اما برعکسش که تلگرام بره به طرف بگه که فلانی شماره تو رو تو گوشیش ذخیره کرد وجود نداره. نگران نباشید

 227. سلام من اول بایه شماره وارد تلگرام شدم بعد شمارمو توی همون نصب اولیه تغییر دادم الان همه اونایی که شماره اولیو داشتن به شماره دومم هم دسترسی پیدا کردن وتوی تلگرام پیام میدن چطور این اتفاق افتاده؟ یعنی شماره دومم که نداشتن براشون نمایش داده شده؟حتی اکانتما حذف کردم و دوباره با شماره دومم نصب کردم ولی بازم همون افراد پیام میدن آیا راه دیگه ای جز بلاک کردنشون وجود داره؟منظورم اینه که وقتی با شماره دومم بخوام دوباره نصب کنم براشون پیام نصب من نره

 228. سلام عذر میخوام امکانش هست توی تلگرام شماره کسی رو که سیو داریم ببینیم بوزرنیم داره چت کردن رو با پوزرنیمش باهاش انجام بدیم؟
  من شماره کسی رو دارم اما نمیخوام شماره مو داشته باشه یوزرنیمش رو هم میبینم میشه با یوزرنیمش باهاش چت کرد؟چطور اینکارو بکنم و آیا شماره مو نمیبینه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام مهم این نیست با آی دی یا با شماره باهاش چت بکنید در هر صورت با شروع مکالمه ایشون میتونه شماره شما رو ببینه

 229. سلام
  اگه کسی آدم رو تو تلگرام بلاک کنه ، عکس و اخرین بازدیدش رو به ما نشون نمیده. ولی شخصی که منو بلاک کرده گاهی که عکس پروفایلشو عوض میکنه عکس جدیدش رو میتونم ببینم. البته همیشه اینطوری نیست. دلیلش چیه؟
  ممکنه موقت منو از بلاک دربیاره بعد دوباره بلاک کنه؟ یا دلیل دیگه ای داره؟
  دوستان این دومین باره که سوالمو میپرسم خواهشا اگه کسی میدونه جوابمو بده
  ممنون

  1. سلام، این موضوع درسته که با بلاک شدن دیگه شما نمی تونید تصویر پروفایل و آخرین وضعیت آنلاین بودن شخص بلاک کننده رو ببینید. و طبق گفته های خود تلگرام نمی تونید به هیچ روش دیگه ای عکس پروفایل طرف رو ببینید اگر عکس ایشون برای شما قابل مشاهده می شود به احتمال بسیار زیاد ایشون شما را در بازه های زمانی خاصی از بلاک خارج می کنند و بعد دوباره بلاکتون میکنند. شاید هم از صوتی های تلگرام باشه بلاخره این نرم افزار هم ممکن است باگ هایی داشته باشد.

 230. سلام ،میخواستم بدونم اگه کسی رو بلاک نکنیم فقط اون شخص رو دیلیت کنیم باز هم زمان آنلاین بودنمون رو به اون شخص نشون میده ؟

  1. سلام بله چون اون هنوز شماره شما رو داره و بلاکش هم نکردین میتونه زمان آنلاین بودنتون رو ببینه

 231. سلام
  با تشکر از سایت خوبتون
  اگ میشه جواب سوال منو ب ایمیلم ارسال کنید
  چجوری میشه بقیه تورو انلاین نبینن وبه صورت last seen دیده بشی
  لطفا جبدید
  ی سوال دیگه هم داشتم اگ کسی رو بلاک یا دیلیت کنیم از وضعیت انلاین بودن ما باخبر میشه

 232. سلام ببخشید یه سوال داشتم اونم اینکه چرا تازگیا تلگرامم عکس و فیلم هارو دان نمیکنه چه عکس پروفایل دیگران و چه عکس هایی که تو گروه ها میزارن خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. سلام بیشتر موارد اینچنینی بخاطر محدودیت های ISP ها بر روی سرورهای تلگرام می باشد. اگر با یک قندشکن متصل بشید می بینید که مشکلی نخواهد بود.

 233. سلام من از طريق نام كاريري يه نفرو پيدا كردم حالا ميخوام اونو توي ليست كنتاكت هاي تلگرام أضافه كنم چطوري بايد اين كارو بكنم؟

 234. سلام
  من یه گروه درست کردم و یه ربات وارد گروه شده . میشه راهنمایی کنید چطور اون رو پاک کنم . اعضای گروه می خوان اون رو حذف کنن نمیشه دوباره کپی میشه. ضمنا من این روبات رو از لیست مخاطبان پاک کردم ولی بازم هست.

  1. سلام
   خواهش می کنم به سئوال منم جواب بدید چطور می تونم روبات رو پاک کنم

   1. سلام کافیست اسم مخاطبی که به bot ختم می شود را پیدا کرده و پروفایل آن را با تپ کردن بر روی نام آن باز کنید در پروفایل از منوی تنظیمات (سه نقطه روی هم بصورت عمودی) که در بالا سمت راست تصویر موجود است گزینه block را انتخاب کنید تا ربات بلاک شود

 235. سلام خسته نباشین لطفا زود جواب بدین .ایا امکانش هست در تلگرام چت های خصوصی که پاک شده اندو بازگرداند و پرینت گرفت از چت ها ؟ممنون میشم جواب بدین خیلی ضروریه

  1. سلام چون چت های خصوصی فقط در دو گوشی درگیر ذخیره می شوند و در سرور ذخیره نمی شوند خیر به هیچ وجه امکان بازیابی برای آنها وجود ندارد.

 236. مرسی از سرعت عمل بالا تون خیلی سایت خوبی دارین خسته نباشید متشکر از لطفتون

  1. خواهش میکنم. نظر لطفتونه و متشکرم که با بازدیدتون از این سایت به پربار شدن بیشتر اون کمک شایانی می کنید.

 237. سلام جدیدا توی تلگرامم اخرین بازدیدهارو دقیقا ساعت وتاریخ نمیزنه مثلا میزنه اخیرا ,یک هفته قبل یا یک ماه قبل این مشکل چطور رفع میشه؟وایا فقط واسه من اینطوری شده؟یا کلا
  باتشکر ازسایت خوبتون

  1. سلام این بر میگرده به سیاست جدید تلگرام و برای همه ممکنه رخ بده البته بستگی به تنظیمات کاربران داره که وضعیت Last Seen شون رو چطوری تنظیم کرده باشند. در مواقعی که کاربر تنظیم کنه که آخرین بازدیدش از تلگرام به کسی نمایش داده نشه تلگرام از این سیستم تخمینی استفاده میکنه

 238. با سلام
  پيام هاي كه برام ارسال شده رو پاك كردم و از تلگرام خارج شدم بعد از يك ساعت كه مراجعه كردم همه پيامها موجود بودن ، علت چي ميتونه باشه؟

 239. سلام من وقتی پیام تو تلگرام ارسال میکنم حتی زمانی که به اینترنت وصل هست و پیام ارسال میشه و بقیه پیام منو میبینن تیک ارسال نمیاد و هچنین تیک دریافت ،، چه کار باید انجام بدم راهنمایی کنید، هیچ تیکی نمیاد ممنونم

  1. سلام مشکلاتی مثل مورد شما بیشتر به سرویس های خود گوشی و باگ های احتمالی بر می گردند همچنین محدودیت های سلیقه ای که برخی ISPهای اینترنتی برای تلگرام ایجاد می کنند باعث از کار افتادن برخی خدمات API تلگرام میشه که باعث بروز چنین مشکلاتی میشه. در کل اینجور مشکلات نادر هستند و من بشخصه باید اینجور مواقع گوشی رو از نزدیک ببینم تا بتونم نظر درستی بدم.

 240. سلام
  من از گزينه change number تو تلگرام استفاده كردم كه شمارمو عوض كنم كه كسي نفهمه من تلگرام دارم بعد استفاده از اين گزينه همه كسايي كه تو تلگرام بودن و شماره من رو داشتن ،شماره جديدم خود به خود تو گوشيه همشون سيو شده راهي هست بشه شماره جديدمو از گوشيه دوستام پاك كنم ممنون ميشم راهنمايي كنين

  1. سلام دسترسی به گوشی افراد دیگر فقط بصورت مستقیم و آن هم حضوری برای شما میسر است در غیر این صورت فقط گزینه هک از راه دور باقی می ماند که کار آسانی نیست بدون این دو روش هیچ راهی برای پاک کردن شماره شما از گوشی مخاطبینتان وجود ندارد. در چنین حالتی بهترین کار حذف حساب قبلی و ساخت حساب جدید است البته با شماره جدید.

 241. سلام خسته نباشین.میشه لطفا راهنماییم کنین؟
  تلگرامو پاک کردم اما الان ازهیچ‌ لینک و ابزاری کاملا دانلود نمیشه و ۹۹٪که شد تهش ارور۵۰۵میده!! مشکلش چیه؟؟؟

  1. سلام این خطا موقتی بوده و رفع خواهد شد. بهتراست از افرادی که تلگرام را دارند برنامه را دریافت کنید با نرم افزارهایی مثل zapya یا shareit

 242. سلام.خواهش می کنم جواب ببدین.
  می خواستم بپرسم اگه last seen رو در حالت nobody قرار بدیم آیا امکان برگشت به حالت عادی که همه آخرین last seen رو ببینن هست یا نه؟؟؟
  و اگه هست چه جوری؟؟؟
  تو رو خدا جواب بدین فوری می خوام…

   1. مدیر عزیز میخواستم ازتون تشکر بکنم که به نظرات ما پاسخ میدید و براشون ارزش قائل میشید . ااز طرف همه ی دوستان از شما و سایت خوبتون ممنونیم ، موفق باشی دوست عزیز 🙂 🙂

 243. سلام
  ببخشید میخواستم بدونم اگه عکسای پروفایل کسی رو باز کنیم گزارشی براشون فرستاده میشه یا نه

 244. سلام من تلگرام رو حذف کردم والان موقع نصب از دیشب تا به حال کد نمیده .ولایین واتساپ هم همینطور شده.کلافه شدم لطفا توضیح بدید؟
  آیا با فلش کردن گوشی مشکل حل میشه؟

  1. سلام ندادن کد تاییدیه ربطی به گوشی نداشته و به مشکلات سرور و فیلتر شدن پیامک ها از طرف اپراتور مرتبط است. برای اطمینان از یک گوشی دیگر تلگرام را با شماره خود فعال کنید اگر پیام تاییدیه دریافت شد ممکن است گوشی شما دچار مشکلی باشد (با احتمال 1 درصد)

 245. سلام ی مشکل جدید :من اونروز تو گروهی ک هستم وقتی وارد لیست اسامی شدم بعد روی عکس پروفایل خودم زدم صفحه ای باز شد ک برا بقیه نمیشه بعدم حتی پایین عکسم send massageزده بود ک انگار میشد برای خودم pm بدم……هک شدم؟یا ممکنه یکی دیگه باشمارم این برنامه رو نصب کرده باشه؟

 246. سلام دوست عزیز می خوام بدونم تلگرام قابلیت بک اپ گرفتن از پیام هارو داره یا نه؟ من نمی خام چت های که کردم برگرده

  1. سلام در حالت عادی خیر اما اگر گوشی روت شود می توان با روش هایی از مکالمات تلگرام نسخه پشتیبان تهیه کرد یا از آنها خروجی گرفت البته اینکار مستلزم این است که مباحث برنامه نویسی و فنی مطلع باشید

 247. ویس هایی که توی تلگرام دریافت میکنیم کجا ذخیره میشن؟یا میشه اونارو ذخیره کرد؟

 248. سلام مهندس…خسته نباشی
  مگه فقط تو خود برنامه تلگرام باشیم انلاین نیستیم؟
  اگه دسکتاب گوشیمون باز باشه هم آنلاینیم؟
  منظورم اینه که اگه به اینترنت وصل باشیم و دستکتاب گوشیمون باز باشه ولی تو برنامه تلگرام نباشیم برنامه تلگرام مارو آنلاین نشون میده؟
  ممنونم از پاسخگوییتون

  1. سلام سیاست ارائه گزارش آنلاین بودن در تلگرام دارای ابهاماتی است که باعث می شود تجربه کاربران در برخی مواقع متفاوت از چیزی باشد که انتظار دارند. اگر در اینترنت جستجویی انجام دهید خواهید دید که افراد زیادی عنوان کرده اند که در حالی که اصلاً تلگرامشان باز نبوده (در هیچ پلتفرمی) تلگرام آنها را آنلاین نمایش می داده است. بنظر خودم بدلیل ضعف سرورها و متغیر بودن بازه زمانی بروزرسانی وضعیت کاربران ممکن است کاربری در لحظه آفلاین شده باشد اما هنوز سرور وضعیت وی را از آنلاین به آفلاین بروزرسانی نکرده باشد.
   اما در جواب سوال شما باید گفت فرقی نمی کند در چه پلتفرمی در حال استفاده از تلگرام هستید در هرکدام که فعال باشید به معنای آنلاین بودن شماست و تلگرام در حالت طبیعی باشد وضعیت شما راآنلاین گزارش کند (نشان دهد)

 249. سلام . ببخشید من گوشیم دو سیمکارته است و دو تا تلگرام جدا برای هر کدوم دارم که یکیش پلاس . من یک مخاطب را تا. یکی از تلگرام ها دارم میخواستم ببینم این نفر شماره دیگر من و میمونه ببینه . من شماره اون و دارم . و یکی از تلگرام ها رو حذف کردم

 250. سلام شخصی منو بلاک کرد و من دلیت اکانت کردم اما دوباره نصبش کردم اما الان اون شخص توی مخاطبین من هست و از حالت بلاک خارج شده یعنی من میتونم لست سینشو ببینم خواستم ببینم تلگرام نصب کردم واسه اون شخصی که منو بلاک کرده زده که من جوین تلگرام.خیلی واجبه تورو خدا جوابموبدین

  1. سلام پیام اطلاع رسانی نصب تلگرام یا همان جوین شدن به تلگرام (join to telegram report) برای یک شماره فقط یک بار به افرادی که آن شماره را در مخاطبین خود دارند ارسال می شود و اگر کاربر آن شماره، بعد از فعال سازی دفعه اول، تلگرام را پاک کند و بعد دوباره نصب کند دیگر گزارش جوین تلگرام برای مخاطبینی که قبلاً آن گزارش (اطلاع رسانی) را دریافت کرده اند ارسال نخواهد شد. ممکن است این سیاست در پاک کردن حساب متفاوت باشد یعنی اگر شما حساب تلگرام خود را پاک کنید و بعد دوباره با همان شماره، مجدد حساب جدیدی درست کنید ممکن است اطلاع رسانی نصب تلگرام توسط شما برای افرادی که شماره شما را در مخاطبین خود دارند ارسال شود. البته حدس من بر این است و بنده این را تایید نمی کنم. موفق باشید

 251. سلام.نمی دونم سوالم تکراری هست یا نه؟اما میخواستم بدونم وقتی مخاطب من هنوز آخرین بازدیدش اعلان. میشه، به عبارتی به نظر نمیرسه منو بلاک کرده،بعلاوه میدونم هنوز به اینترنت بااپ های دیگه وصل میش چرا هنوز دلیور شدن پیامم نمیاد،یه سوال دیگه اینکه unistall کردن تلگرام بدون حذف اکانت، میتونه دلیل دلیور نشدن پیام من بعد چند هفته بشه

  1. سلام اگر زمان آخرین بازدید بروز می شود و روی یک تاریخ ثابت نیست یعنی فرد مورد نظر هنوز در تلگرام فعالیت دارد. در چنین حالتی اگر طرف کانورسیشن (مکالمه) شما را باز نکند تیک دوم مبنی بر خوانده شدن پیام برای شما ارسال نخواهد شد. اما اگر گزارش بازدید ثابت است و تغییر نمی کند گزینه دوم یعنی پاک کردن تلگرام توسط فرد مورد نظر محتمل تر است.

 252. سلام دوستان من آینده شغلیم بسته به این کاره . چطور میتونم اطلاعات تلگرامم رو برگردونم . یه گروهی که توش عضو بود رو لفت دادم الان محتویات داخل اون رو میخوام . چیکار باید انجام بدم

  1. سلام متاسفانه کار ساده و راحتی نیست و احتمال برگشت خیلی پایین است. در نظر های قبلی توضیح داده شده ولی در کل احتمال موفقیت 1 درصد یا کمتر است.

  2. اگر کلیه چت ها رو clear و Delete کرده باشیم آیا امکان گرفتن پرینت آنها مثل اس ام اس و تلفن وجود دارد؟ اگر دارد آیا راهی برای پاک کردن از آنها به صورت دایمی وجود دارد؟

   1. سلام قبلاً هم به این سوال جواب داده شده. باید عرض کنم که خیر کار راحتی نیست و احتمال برگشت مکالمات بسیار بسیار بسیار کم می باشد و نیاز به دانش فنی بالا دارد.

 253. خواهشششششش میکنم جوابمو بدههههههههه

  من خودم گوشی ندارم ولی از تلگرام کامپیوتری استفاده میکنم . یعنی با استفاده از شماره ی یکی از فامیلامون اکانت رو ساختم که SMS بیاد و… خلاصه تا دیشب اینترنت قطع شد برای یه چند دقیقه مودم رو خاموش کردم ۱۰ دقیقه و…. خللاصه درست شد بعد اومدم تو تلگراام ، تلگرام رو که باز کردمنوشت : Telgram desktop … Welcome to offical telegram desktop app و از اینا چیزا . خلاصه اون پایین یک دکمه بود start message یعنی دوباره باید اس ام اس بیاد و اینا . در اصل خدو به خود بدونه اینکه من بخوام SING OUT میشه … نمیخوام این اتفاق بیافته که بخوام بگم به ایشون که میشه کدی که براتون اس ام اس اومد رو بهم بدید و… اصلا نمیخوام اینجوری بشه اعصابمو خورد کرده . قبلاً اینجوری نمیشد خود به خود logout نمیکرد ! چرا اینجوریه ؟ چی کار کنم این اتفاق نیوفته ؟ خیلی مهمه خواهشششششش میکنم جوابمو بدید . ممنونم مدیر عزیز خیلی لطف میکنین ممنون از سایت خوبتون

  ببخشید بازم دارم هی پیغام میدم ولی بگم که من کامپیوترمو با اون دکمه ی برق هست … یه دکمه هستش on و off داره ! بعد 40 ثانیه طول میکشه تا روشن بشه و بشه از کامپیوتر استفاده کرد … با اون خاموش روشن میکنم که سریع تر انجام بشه میدونم برای کامپیوتر خیلی بده ولی مجبورم . یعنی ممکنه به خاطر این باشه ؟ یعنی یهو خاموش میکنم بعد سریع روشن ! دکمه رو میگم 😐 بعدش که کامپیوترو روشن کردم تلگرام رو زود زدم کلیک کردم روش و این مشکل رو پیدا کردم … ببخشید خیلی عجبه دارم خاوهش میکنم جواب بدید

  1. سلام دوست عزیز اینجور مشکلات خاص و نیاز به بررسی از نزدیک دارند بدلیل اینکه ممکن است دلایل بسیاری باعث بروز آنها شده باشد. ولی بهترین کار این است که حتماً از شماره ای مخصوص به خودتان استفاده کنید. چون اگر فرد فامیل شما در گوشی خود تلگرام نداشته باشد زیاد جای نگرانی نیست ولی اگر داشته باشد بطبع الان باید حساب شما و ایشان یکی باشد و ایشان براحتی مکالمات شما را و شما مکالمات ایشان را می توانید ببینید این موضوع را گفتم که اگر اطلاع ندارید متوجه این موضوع باشید. تازه همین الان هم اگر ایشان تلگرام نداشته باشد با نصب تلگرام تمامی مکالمات شما برای ایشان قابل رویت خواهد شد.
   در کل استفاده از شماره دیگران در اینچنین برنامه هایی ریسک بالایی دارد و کار عاقلانه ای نیست.
   در مورد مشکلتان با نسخه کامپیوتر ابتدا بفرمایید که از کدام نسخه استفاده می کنید. اگر از نسخه تلگرام قابل حمل () که نیاز به نصب ندارد استفاده می کنید این مشکل بوجود می آید به این دلیل که سیاست نسخه قابل حمل بر این است که از حریم کاربر محافظت کند.
   برای جلوگیری از خروج خودکار از حساب باید از نسخه نصبی تلگرام در ویندوز استفاده کنید تا با بستن برنامه هم از حساب خارج نشود.
   موفق باشید

   1. خیلی ممنونم که کمکم کردید ، واقعا ازتون ممنونم …

    فقط یه سوال دیگه هم داشتم . ببخشید انقدر مزاحمتون میشم … از صبر و شکیباییتونم ممنونم . الان دیگه تلگرامم logout نمیشه خدا رو شکر . پیغام هامو حذف میکنم تا فامیلامون نتونن بخوننشون ! در ضمن تو اون گوشیش نمیتونه تلگرام بریزه به دلایل هایی.

    بازم ازتون عذر میخوام اما من داشتم از تلگرام استفاده میکردم که UpDate اش کردم و یه report بالای صفحه بود باری کنجکاوی زدم رو اون دکمه و report شد . حالا به هیچکسی نمیتونم پیام بفرتسم بجز لیست کسایی که هم وانا شمارمو دارن هم من دارم . خود سایت تلگرامم نوشته شما نمیتونین با کسایی که شمارشونو ندارین چت کنین و…خیلی ناراحتم تو سایتا هم نتونستم جوابشوپیدا کنم لطفاً کمک بفرمایین . واقعا نمیشه فقط به کسایی پیام داد ک شمارشونو داریم !!! 🙁

    1. خیلی ممنونم که کمکم کردید ، واقعا ازتون ممنونم …

     فقط یه سوال دیگه هم داشتم . ببخشید انقدر مزاحمتون میشم … از صبر و شکیباییتونم ممنونم . الان دیگه تلگرامم logout نمیشه خدا رو شکر . پیغام هامو حذف میکنم تا فامیلامون نتونن بخوننشون ! در ضمن تو اون گوشیش نمیتونه تلگرام بریزه به دلایل هایی.

     بازم ازتون عذر میخوام اما من داشتم از تلگرام استفاده میکردم که UpDate اش کردم و یه report بالای صفحه بود باری کنجکاوی زدم رو اون دکمه و report شد . حالا به هیچکسی نمیتونم پیام بفرتسم بجز لیست کسایی که هم وانا شمارمو دارن هم من دارم . خود سایت تلگرامم نوشته شما نمیتونین با کسایی که شمارشونو ندارین چت کنین و…خیلی ناراحتم تو سایتا هم نتونستم جوابشوپیدا کنم لطفاً کمک بفرمایین . واقعا نمیشه فقط به کسایی پیام داد ک شمارشونو داریم !!!

     توووووووووووووو روووووووووو خدا جواااااااااب بدید !!!!!!!!!! من هر روز میام و ببینم که آِا به نظرم پاسخ دادید یا نه ، چی کار کنم؟؟؟؟؟ 🙁 🙁

 254. سلام تمام تنظیمات گوشی،را بررسی کردم حتی خود تلگرام را باز هم تا برنامه را باز نکنم نه صدای پیغام نه خود پیغام را نمیتونم ببینم . یبار اکانتم را پاک کردم دوباره نصب کردم باز فایده ایی نداشت لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام بطور قطع اشکال از گوشی شماست. در نظرات قبلی توضیح این مشکل داده شده است. باید بررسی کنید که برنامه ای جلوی ارسال اعلان (notification) توسط تلگرام را نگرفته باشد.

 255. سلام خسته نباشید
  ممنون میشم کمکم کنیدمتآسفانه شماره مخاطبمودرتلگرام کلاحذف کردم یعنی دیگه نمیتونم unblockکنم نمیدونمچیکارکنم کمکم کنین باتشکرازشما

  1. سلام براحتی شماره ایشان را در گوشی با نام جدیدی ذخیره کنید و یا شناسه (آی دی) ایشان را پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

 256. سلام خسته نباشید
  یه سوال اینکه چجوری میشه از پیغام های تلگرام بک آپ گرفت که وقتی گوشی فلش شد امکانه بازیابی داشته باشیم ؟

  1. سلام در تلگرام اصلی هنوز این قابلیت اراده نشده اما نسخه های دستکاری شده زیادی ساخته شده اند که طرح و پوسته آنها متفاوت است.

 257. سلام
  من یه شعری رو واسه افراد ناشناس دو هفته ای فرستادم
  بعد دو هفته دیگه نمیتونستم برای افراد ناشناس پیام بفرستم
  فقط برای کساسیی که تو مخاطبینم سیو دارم میتونم پیام بفرستم
  از طرف تلگرام بلوک شدم فکر کنم
  میشه راه خلاص شدنشو بهم بگین ممنون

  1. آره دقیقا دوستان منم این مشکلو دارن مدیر عزیز لطفاً کمکمون کنین خواهش میکنم 🙁 🙁

  2. مدیر حداقل اگه جوابشو نمیدونی بهمون بگو ، خیلی ناراحتم بابت این موضوع !! نیمشه به کسایی که شمارشونو ندرایم پی ام بدیم باید چی کار کنیم ؟! والا جواب همه ملت رو مدید جز ما 🙁 🙁 🙁

 258. سلام ی سوال داشتم
  تو گروها افراد زیادی میان پی وی دخترا و تهدیدشون میکنن ب هک اطلاعات شخصی میخوام ببینم ایا ممکنه کسی تلگرام یا اطلاعات شخصی گوشی رو هککنه ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام هک کردن یا هک شدن به این راحتیا نیست که هر کسی بیاد و تهدید بکنه هکرها اول هک میکنند بعد با رو کردن چند تا مدرک تهدید. افرادی که اول تهدید می کنند بیشتر هدفشون ترسوندن افراد هست بالاخره افراد سادیسمی هم داریم که از این کارا خوششون میاد بیکاری هم مزید بر علت میشه. روی هم رفته هر کسی که می بینید از این کار میکنه سریع بلاکش کنید و خیالتون راحت که دیگه نمی تونه کاری انجام بده

 259. سلام آیا می شود گروهی که در تلگرام درست کرده ایم کلا پاک کنیم ؟ یعنی گروه کلا از بین برود؟

  1. سلام فقط در یک صورت گروه بصورت کامل پاک می شود:

   1. در ابتدا همه اعضاء را از گروه حذف کنید (کیک کنید) (Remove کنید).
   2. سپس امکان عضویت از طریق لینک را غیر فعال کنید
   3. خود از گروه خارج شده و گروه را پاک کنید

   بدیهی است تا زمانی که حتی یک عضو در گروه باقی باشد گروه پاک نخواهد شد.

 260. سلام.تو تلگرام من به کسی تو پی وی پیام میدم اصلا نمیره ویک علامت تعجب قرمز کنارش ظاهر میشه فقط تو گروه وقتی چند تا پستو یجا میذارم نمیره وهمون علامت تعجب میاد دلیلش چیه؟؟؟

 261. سلام
  واقعا ممنونم از پاسخ های کاملتون
  چند وقته تلگرام من احساس میکنم سنگین شده
  عکسای پروفایل و باز نمیکنه
  عکسایی که برام میفرستن باز نمیشه یا خیلی طول میکشه که باز بشه….
  چیکار باید بکنم واسه این مشکل؟
  ممنونم ازتون

  1. خیر هیچکدام از امکانات ذکر شده در تلگرام موجود نمی باشد شاید درنسخه های آینده چنین امکاناتی به تلگرام اضافه شوند

 262. سلام
  میشه با استفاده از تلگرام فهمید ک شخص خاصی شماره ی من رو داره یا نه؟

 263. من به یک مشکل نادر برخوردم لطفن راهنمایم کنید. دوروز هستش که فقط به کسانی که قبلن تو ادد لیستم هستم میتونم پی ام بدم به بقیه وقتی پیام میذارم نمیره علامت کوچیک تعجب میاد تورا خدا کمکم کنید. در ضمن جی پی آر اس هم خودبخود داره فعال میشه

 264. سلام .اول تشکر بخاطر وقت و حوصله ای که میذارین.
  من یه گروه ساختم. دوتا سوال دارم
  1.میتونم مدیریت رو به یکی از اعضا واگذار کنم؟اگه امکانش هست,چطوری اینکارو بکنم؟
  2.اگه مدیر خودش delete and leave رو بزنه چه اتفاقی واسه گروه میافته؟از بین میره؟اگه نه پس کی مدیر میشه؟
  لطفا به دو سوالم پاسخ بدین.با تشکر

  1. سلام. امکان انتقال مدیر گروه وجود نداره،
   اگر مدیر از گروه خارج بشه حدس میزنم مثل واترآپ یک کاربر بصورت تصادفی بعنوان مدیر انتخاب خواهد شد. البته بعد از بررسی نتیجه قطعی را اعلام خواهم کرد.

 265. سلام خسته نباشید
  میخاستم بپرسم من شماره یک نفر رو دارم که اون شخص شماره منو نداره وقتی من شمارشو ذخیره میکنم تو تلگرام بالا میاد میخاستم ببینم برای اون یوزر من بالا میاد؟
  اگه من بلاکش کنم متوجه میشه؟
  ممنون میشم زود تر جواب بدین با تشکر!

  1. سلام اگر ایشان شماره شما رو نداره:
   شناسه کاربری شما (یوزر یا آی دی) بصورت خودکار برای وی نمایش داده نمی شود و وی از اینکه شما شماره او را ذخیره کرده اید مطلع نمی گردد مگر اینکه خودتان مکالمه ای را با وی آغاز کنیدو
   اگر وی را بلاک کنید متوجه نخواهد شد. مگر اطلاعات حساب شما در مخاطبین وی ذخیره باشد و از روی نشانه هایی متوجه بلاک شدن خود شود.

 266. سلام
  مطمینا اگه تو پروفایل کسی برای دیدن عکش بریم اون شخص متوجه نمیشه؟
  حتی هیچ نرم افزاری هم واسه این کار وجود نداره که متوجه ی بازدیدمون بشه؟

 267. سلام آیا راهی وجود داره با کسی ک بلوکت کرده ارتباط برقرار کنیم.یا پیامهامون براش ارسال بشه.مرسی

  1. سلام خیر اگر راهی باشد که بلاک کردن معنای خود را از دست می دهد. بهتر است از نرم افزارهای دیگر با مخاطب خود تماس بگیرید و رایزنی برای رفع بلاک را انجام بدهید

 268. سلام ،من و دوستم از طریق یوزر نیم اد شدیم و در برنامه تلگرام با هم چت میکنیم ،حالا میخوام به یه گروهی که عضو هستم دعوتش کنم اما نمیشه ،و تنها کسانی که در لیست مخاطبینم هستن میتونم انتخاب کنم ،برای این مشکل راه حلی هست ؟؟

 269. سلام خدمت اقای مهندس
  ببخشید من از دیروز برام تو تلگرام مشکلی پیش اومده ک من داشتم واسه فرندام مطلب میفرستادم ک خیلیا رفت برای چند نفر اخر ک فرستادم نمیرفت و علامت تعجب رنگ قرمز میده و نمیره و الانم هر کی رو از گروه اد میکنم میخام بفرستم همینجوری میشه و نمیره ولی تو گروه میتونم پی ام میدم ولی پی وی نه ولی یه سریا میشه و ی سری ها نمیشن ک الانم اصن نمیره وقتی از گروه اد میکنم
  خواهشا جوابمو بدید مهندس ممنون میشم

  1. سلام این سوالیه که اخیراً زیاد پرسیده میشه و چون من تا بحال بهش برنخوردم دقیق متوجه موضوع نیستم ولی فکر میکنم این مشکل به سیاست جدید تلگرام برای مبارزه با افراد اسپمر (کسانی که مطالب رو در حجم انبوه ارسال می کنند و باعث ناراحتی کاربران دیگه میشوند) بر میگرده. احتمالاً تلگرام فعالیت شما رو اسپم تشخیص داده و مانع از ارسال باقی پیامهاتون میشه.

 270. سلام…
  میخواستم بدونم آیا در غیاب مدیر گروه میشه رباط یا یکی از اعضای گروهو حذف کرد،،

  1. سلام در رابطه با حذف اکانت ها از یک گروه در تلگرام قانون بدین سان است که یک فرد فقط می تواند افرادی را که خودش دعوت به گروه کرده از گروه اخراج (Kick) یا همان کیک کند. خواه آن اکانت ربات باشد خواه فرد حقیقی و تنها فرق ماجرا در مورد مدیر این است که وی می تواند همه اکانتها را کیک کند

 271. سلام خسته نباشید من دوستم خیلی وقته تلگرام نداره یعنی گوشیشو فروخته

  وفعلن برنامرو نداره و من یه سری لینکها م مطالبمو میزاشتم در pv ایشون که

  گمشون نکنم و چون میدونستم نیست این کارو میکردم حالا اگه اون بعد از ماهها تلگرام و نصب کنه پیامهارو میبینه ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام چیزی در مورد دوره اعتبار پیام ها در تلگرام ذکر نشده و من هم مثل شما نمی دونم چه اتفاقی میوفته. اما اگر اصولی بخواد باشه باید شخص بتونه پیام های شما رو بعد از فعال شدن دوباره حسابش ببینه چون ممکنه شما پیام مهمی براش ارسال کرده باشین

 272. سلام من دستم خورده و استیکر اشتباهی تو گروه سند شده
  میتونم حذفش کنم؟

  1. سلام متاسفانه در تلگرام پیامی که به سرور ارسال شده دیگر از دسترس کاربر خارج است و نمی توان آن را از گوشی افراد دیگر پاک کرد.

 273. دوووستان مدیر که جوابمونو نمیدن ، منم به ایمیل ارسال کرده ام که لطفاً درست کنین و…. از این حرفا

  ولی هنوزم نمیشه ب کسایی که شمارشونو نداریم پی ام بدیم

  مگر اینکه یه اکانت دیگه بسازیم .. هعی !

  1. سلام اینکه نمیتونید به اشخاصی که شمارشونو دارید پیام بدید ممکنه به این موضوع برگرده که افرادی اکانت شما رو به دلایلی ریپورت کرده باشند و یا خود تلگرام احساس کرده شما فعالیت اسپم گونه دارید و به همین دلیل این ویژگی رو از شما سلب کرده البته حدس من اینه ممکنه هم سیاست های تلگرام در این زمینه تغییر کرده باشد.

 274. سلام، پنج روز قبل گوشی ایفون 5 رو آپدیت کردم به ورژن جدید(9.0)الان من با ایفون 5 توی تلگرام بیشتر از یک سطر نمیتونم تایپ کنم اگر ممکنه بگین دلیلش چیه و چجوری درست میشه.

 275. سلام من توی گروهی بودم و بعد پی وب لا کسی باز کردن ولی شمارش دو نداشتم و دستم خورد پی وی اون رو حذف کردم و گروه را هم حذف کردم آیا امکانی هس شماره کسی رو ک ندارم را دوباره پیدا کنم؟؟؟؟حتما ج بدین منتظرن

  1. سلام خیر تنها راه برای مکالمه با فردی که شماره وی را نداریم دانستن شناسه (ID) وی در تلگرام می باشد. البته اگر وی شناسه ای برای خود انتخاب کرده باشد.

 276. اگر ادمین یه گروه از گروه اشتباها لفت بده چه کسی مدیر میشه؟ هر کاری کردیم نشد دوباره ایشون رو تو گروه ادد کنیم راه حل چیه؟!

  1. این موضوع قبلاً هم پرسیده شده در اکثر نرم افزارهای پیام رسان روال بر اینه که اگر مدیر از گروه خارج بشه سیستم بطور رندوم یکی از کاربران دیگه رو مدیر میکنه. اما در تلگرام بنظرم این رویه حاکم نیست و گروه بدون مدیر میشه البته هر کسی که افرادی رو به گروه اضافه میکنه فقط می تونه همون افراد رو مدیریت کنه و مثلاً اونها رو از گروه کیک کنه (اخراج کنه)
   در کل بقیه فعالیت ها زیاد جنبه مدیریتی نداره و هر کس میتونه مثلاً تصویر گروه رو عوض کنه

 277. من شخصی رو در تلگرام بلاک کردم.اایا اون شخص میتونه منو به گروهی ادد کنه؟با تشکر

 278. سلام.خسته نباشید
  میخواستم بپرسم که کسایی که تو اینستاگرام آدرس تلگرام پیج خودشونو مینزارن که عضو بشیم
  کسایی که تو تلگرام یوزر ندارن هم میتونن عضو بشن؟
  اگر عضو اون گروه شدم کسی شماره منو نمیبینه؟

 279. با سلام، من به تازگی برنامه تلگرام رو روی کامپیوتر خونه نصب کردم ولی زیاد بلد نیست میشه راهنمایی کنید؟ ممنون

  1. منم این مشکلو تو تلگرام کامپیوتر دارم چی کار کنم که عکسا باز نشه و حجم نتم زود تموم نشه

   1. سلام متاسفانه فعلاً هیچ مکانیزمی برای غیر فعال کردن دانلود خودکار در تلگرام دسکتاپ ارائه نشده است.

 280. سلام ببخشید من ب 1سری از افراد ک شمارشونو نداشتم از داخل گروهی ک عضو بودم پیام دادم بعد اونارو دیلیت کردم بلوک نکردم حالا اونا بهم پیام میدن ولی من نمیتونم جوابشونو بدم لطفا بگید باید چیکار کنم ک پیامم بهشون بره

 281. سلام خسته نباشید.من ی مشکلی دارم.خیلی فکرمو در گیر کرده ممنون میشم اگه کمک کنید…سوالم اینه که من تو یه گروه موزیک هستم بعد از دانلود موزیک ها از share fileچطوری باید اون هارو ذخیره کنم تو موزیک پلیر گوشیم؟؟؟؟؟؟؟

 282. سلام
  من دیشب از برنامه بازار تلگراممو به آخرین ورژن موجود ارتقا دادم ولی برام یه مشکلی بوجود اومده که در حالت افلاین هیچکدوم از پیام های قبلی مو نشون نمیده و برای نمایش شون باید حتما انلاین باشم .

  1. سلام با تغییر نسخه برخی تغییرات مهم باعث می شود که تلگرام پیام های قدیمی را ندیده گرفته و مجدداً آنها را از سرور بارگذاری کند اگر صبر کنید تا یک بار پیام ها را بارگزاری کند مشکل حل می شود.

 283. سلام.من یوزر نیممو به یکی از دوستانم دادم وخواستم که ازطرق بوزرنیم منو پیداکنه وباهم چت کردیم.امابعداز اینکه چت کردیم ومن ایدی خودم روتغییردادم بازهم پی ام دوستم واسه من میاد.وگزینه ی بلاک هم نداره چون اصلاشماره همونداریم.چطورکاری کنم که نتونه به من پی ام بده؟اگه دوستم چت مارو دیلیت کنه ومیوزرنیممو عوض کنم چطور؟لطفاراهنمایی کنید؟

  1. سلام همین که مکالمه شما در گوشی ایشان باقی باشد و وی آن را پاک نکرده باشد با تغییر آی دی توسط شما باز هم می تواند به شما پیام بدهد. اگر شماره شما را نداشته باشد و مکالمه را پاک کند آن وقت نمی تواند با آی دی قبلی به شما پیام بدهد. در کل وقتی نمی خواهید کسی به شما پیام بدهد وی را بلاک کنید. این که می گویید نمی شود بلاک کنید کمی عجیب است راه حل آن هم این است که مخاطب وی را ذخیره کنید (در خود تلگرام) بعد بلاکش کنید.

 284. سلام مرسی و خسته نباشید به شما
  من یه مشکل بزرگ واسم پیش اومده،ازوقتی گوشیمو عوض کردم تلگرامم فقط به مخاطبین قدیمیم یعنی همیشگیم پیام میفرسته،وقتی یه مخاطب جدید ذخیره میکنم و به تلگرامش پیام میدم اخطار قرمز میده بجای تیک.خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی ضروریه واقعا موندم چیکارکنم بخدا.
  وقتی جوابمو دادین چجوری بخونمش یا اطلاع پیداکنم از جوابتون؟؟به ایمیلم میاد؟؟

  1. سلام شما هم به مشکل اسپم بر خوردید این مشکل رو در نظرات قبلی پاسخ دادیم برای حل مشکل باید تلگرام حساب شما را از حالت محدود شده خارج کند احتمالاً فعالیتی داشته اید که باعث شده تلگرام فکر کند شما اسپمر هستید و پیام تبلیغاتی یا … ارسال می کنید.

 285. سلام
  از طریق تلگرام میشه فهمید که شماره ما تو گوشی یه نفر save هست یا نه؟

 286. سلام
  شماره هایی ک قبلا تو گوشی بودن و پاک کردیم
  فقط شماره تو گوشی من باشه و طرف شماره من و نداشته باشه.آیا با نصب تلگرام براش پیام ارسال میشه؟
  ممنون

  1. سلام خیر اعلان عضویت در تلگرام فقط به افرادی که شماره شما رو داشته باشند فرستاده میشه

 287. سلام اسپمر ک میگین چیه؟ منم مشکل ارسال پی ام دارم شمارمم الان واسه همون ادرسی ک گفته بودین فرستادم . درست خواهد شد؟ اعصابم خورده

  1. اسپمر یعنی فردی که از حساب شخصیش برای مصارف تبلیغات و ارسال انبوه مطالب استفاده کند.

 288. سلام .من به علت اشتباهی که مرتکب شدم اکانتم رو حذف کردم .میخوام بدونم راهی هست که بتونم مسیج هامو پاک کنم ؟

  1. سلام متوجه سوالتان نشدم. ولی در کل با حذف اکانت تمام اطلاعات آن اکانت حذف می شود منجمله مسیج ها

 289. سلام
  من در تلگرام مدیره یک گروه هستم
  چگونه میتونم یک فرد دیگه رو جایگزین خودم کنم
  که مدیر گروه بشه؟

 290. سلام به همه دوستان و مدیر سایت گرامی
  مانند برخی از دوستان مشکل اسپمینگ برام بوجود اومده که علامت idle نشون داده میشه و امکان ارسال کامت در پی وی برای غیر کسانی که اونها هم من رو اد کردن نیست.
  این اتفاق از زمان اپدیت تلگرام به ورژن جدید رخ داد
  تا الان چندین بار با تلگرام مکاتبه رسمی و غیر رسمی کردم ، و همچنان دسترسی ام بسته است
  حتی اد کردن تو گروه ها
  از آنجایی که شماره ام تجاریه تعویضش برام تبعاتی رو داره
  اگر موفق شدید از اسپمینگ در بیایید لطفا راه حل رو بنویسید.

  1. سلام دوست عزیز خواهشمندم از علامت ذکر شده تصویری تهیه کرده و برای من ارسال کنید. بنده هنوز خودم از نزدیک به این مشکل بر نخوردم برای همین دقیق با شکل علامت مذکور و نوع خطای بوجود آمده آشنایی ندارم. می توانید برای تهیه تصویر از صفحه گوشی اسکرین شات تهیه کنید. متشکر ایمیل بنده در صفحه تماس با ما ذکر شده است.

 291. سلام وقتتون بخیر
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  من تازگی تو ی گروه عضو شدم گروه رو ک باز میکنم پیام report spam بالای صفحه میاد،این پیام برای چیه؟!؟

  1. سلام این گزینه مکانیزمی است که تلگرام برای محافظت از کاربران در مقابل پیام های تبلیغاتی و دیگر موارد مزاحمت (اسپم) از آن استفاده می کند. معنی این گزینه این است که اگر این گروه به خواست شما نبوده و برای شما مزاحمتی ایجاد کرده و یا تبلیغاتی است که شما مایل به مشاهده آن نیستید با انتخاب این گزینه به تلگرام این موضوع را گزارش می کنید و تلگرام با دریافت تعداد مشخصی از این گزارشات از کاربران در مورد یک شخص یا گروه آن شخص یا گروه را مسدود (بلاک) می کند.

 292. سلام
  میخواستم بدونم که اگر کسی با استفاده از تلگرام غیررسمی به اکانت من دسترسی پیدا کرده باشه راهی هست که بتونم متوجه بشم؟
  ممنون.

 293. سلام
  امروز تو بیمارستان خانمی از من خواست با گوشی من تماس بگیره
  منم گوشی و بش دادم
  مکالمه کوتاهی داشت و گوشی رو پس داد
  ولی نگرانم ک گوشیمو بش دادم
  ممکن گوشیمو هک کنه؟

  1. سلام خیر نیازی به نگرانی نیست هک کردن به این سرعت فقط از عهده جن بر میاد و بس. فقط زمانی نگران باشین که مدت طولانی تری گوشی شما در دست فرد دیگری باشد.

 294. سلام خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون .خیلی دونبال این جواب گشتم ولی پیدا نکردم . میدونم تو تلگرام گروه بیشتر از 200 عضو نمیشه ساخت .
  حالا با این امکان جدیدی که گذاشته که کانال درست میکنیو میتونی چند هزارتا عضوم بزاری . که همدیگرو هم نبینن. حالا سوال من اینه .
  چجوری میتونم چند هزارتا شماره تو یه کانال وارد کنم بدون اینکه بشینم تو گوشیم تایپ کنم. میشه از طریق یه فایل txt و از نرم افزار دسکتاپ تلگرام استفاده کنم؟

  1. سلام با توجه به سیاست ضداسپم تلگرام شما حتی اگر 100000 شماره هم داشته باشید حتی در کانال هم فقط می توانید 200 نفر را اضافه کنید و برای عضویت افراد بیشتر باید لینک دعوت کانال را در اختیار آنها قرار دهید. برای اضافه کردن افراد بیشتر راه دیگری وجود ندارد.

  1. سلام چنین امکانی وجود ندارد. باید بر روی هر گروه تپ کرده و نگه دارید و از منوی ظاهر شده گزینه Clear History را انتخاب کنید تا تمام پیام های آن گروه حذف شود.

 295. با سلام
  میخواستم بدونم اگه تو پروفایل تلگرام کسی بریم چه اونایی که تو کانتکتای ما هستن چه اونایی که تو کانتکتای ما نیستند
  در هیچ کدوم از این دو حالت اون اشخاص متوجه نمیشند که تو پروفایلشون رفتیم؟
  هیچ برنامه ای هم وجود نداره که بخواد نشون بده؟

  1. سلام خیر به هیچ وجه متوجه نمی شوند و فعلاً هیچ مکانیزمی برای این موضوع ارائه نشده است

 296. سلام وخسته نباشید چندروزه ی گروه ساختم که اعضای گروه فعالیت نمیکنند فقط بیننده هستند چکار کنیم در ضمن یکی از اعضای گروه همیشه توی لیست گروه نفر آخر هستش علتشو میخوام بدونم از شما بخاطر جواب دادن متشکرم.